olinka
352883

PÁPEŽ FRANTIŠEK VYZVAL K MODLITBE RUŽENCA.

PÁPEŽ FRANTIŠEK VYZVAL K MODLITBE RUŽENCA.
František 69 likes this.
Zedad
@Kallistratos když mne někdo blokuje, nemohu tam napsat. Sázim však na to, že jsi bystrý chlapec a dokážeš se orientovat. No a Katolický týdeník číslo 9 si prolistuj.
Já nevím kdo tě blokuje, jak to mám vědět? Prolistovat si mohu cokoli, ale pokud máš něco na srdci, formuluj prosím své otázky přesně a ne zmatečně ty bystroni :)
Zedad
@Kallistratos hmm, zbytečný dotaz o čem hovoří p. Zvolenský arcibiskup .Podívejme se do Katolického týdeníku číslo 9. .cs.wikipedia.org/wiki/Stanislav_Zvolensk%c3%bd
Opakovaně mám pocit, že jsi spadl Zedade snad z Marsu. P. Zvolenského jsem nikdy nezmiňoval a když dáš odkaz na KT, proč dáváš wikipedii? A hlavně jaký dotaz, žádný jsem nepoložil.... Jinak všechno dobré doma, králíci dupou? :)
Zedad
Zedade, dej sem laskavě konečně odkaz na ten KT a ne Wiki a stejně tak P. Zvolenského o kterém se zmiňuješ. Tvé texty postrádají občas logiku i návaznost na konkrétní diskuzní vlákno. Když čekáš reakci nebo přímo odpověď, nauč se prosím psát.
Zřejmě to Barbarin nepochopil a nebo se nechal subjektivně unést. Tak ještě jednou - Se šprýmy je tu vítán, s ostatními věcmi už méně, protože většinou bývají jeho komentáře bezobsažné a konfliktní. A zcela zbytečně. Jistě umí napsat i něco hodnotnějšího.
Milý Zedade, nemám na vše odpověď :) Často ale píšeš věci, které jsou věřícímu člověku samozřejmostí. Máš v nich nějakou nejistotu? Nevidím to poprvé a skoro jsem tě podezíral, že nejsi věřící člověk, ale jen to sem kopíruješ jako generátor náhodných "čísel" :) Mnohdy chybí jakákoli návaznost na předchozí texty.
Zedad
@Kallistratos no tak drahý - no nevím, milý. Tak důvěrné oslovení. Víš co? Najdi si někoho, kdo tě bude učit slovo Písma podrobně. Nebo čti sám a pečlivě.
Děkuji za doporučení milý Zedade, ale mám již skvělého Učitele a nečtu sám :)
Zedad
@Kallistratos k modlitbě přistupujme vždy jen vážně.V modlitbě stojíme před Hospodinem, který je NejsvětějšíTrojici jeden- Otec Syn a Duch svatý.
Zedad
@Kallistratos o co jde v promluvė P. Zvolenského? No, to mne také zajímá.
Modlitba je řeč duše Zedade. A zbožná kvantita na kterou se ptáš je v některých případech modlitební skutkaření, který není ani disciplínou, ani vztahem, ale v mnoha případech spíše jakýmsi závazkem, který může, a je to v některých případech zcela na místě, udělat z modlitby a tedy řeči duše a vztahu jakousi modlitební úderku. Proto prohlašovat, že se pomodlím tisíc růženců považuji za něco co …More
Modlitba je řeč duše Zedade. A zbožná kvantita na kterou se ptáš je v některých případech modlitební skutkaření, který není ani disciplínou, ani vztahem, ale v mnoha případech spíše jakýmsi závazkem, který může, a je to v některých případech zcela na místě, udělat z modlitby a tedy řeči duše a vztahu jakousi modlitební úderku. Proto prohlašovat, že se pomodlím tisíc růženců považuji za něco co mne spíše odpuzuje. Takové závazky mne vytvářejí spíše představy sebestřednosti a právě té duchovní úderky. Kdyby se jednalo o tisíc dobrých skutků pro druhé a tedy něco co vytváří hmatatelné vazby a vytváří i mosty, pak rozumím.... Modlitba je vždy vztah a pokud, chce-li někdo vzít nebe útokem, pak u zdravého člověka, který se pohybuje mezi lidmi a má misijní zápal bych chápal stavění mostů a činění a přání dobrého a tedy modlitbu a skutky ruku v ruce.... Pokud by někdo byl upoután na vozík a nebo byl těžce imobilní, pak si dokážu i modlitební "závazky" představit. Mám kamaráda co má RES a nějaké halasné věci o tom, jak pomáhat druhým je obtížné a nesmyslné, když je sám odkázán na pomoc druhých.... Tam bych ty růžence a nebo cokoli jiného viděl jako způsob vztahu a též modlitby za druhé atd. Ten svět imobilních a zvláště věřících je zcela jiný a tam bych to plně chápal.... Občas jsou věřící v takové situaci silně zanoření do svého světa.... Není to jednoduché +
>>>>>>>>>>

Zedad před 3 hodinami

@Kallistratos co to je zbožná kvantita?
Zedad
A jaj
Zedad
1.000 růženců? Modlitba je dar. Ne každému je to dáno.
Zedad
@Makarius a kdy je modlitby málo a kdy moc?
Zedad
@Kallistratos co to je zbožná kvantita?
Zbožná kvantita Zedade je snaha zdolávat Mont Everest bez kyslíkového přístroje a GPS. Být přemotivovaný může znamenat, že zapomeneme proč tam nahoru vlastně lezeme :)
Pokud se Barbarin zmůže jen na mluvnické šprýmy je vítán, protože pobaví :)
One more comment from Kallistratos
Vlastně mne rozesmál ten pán na videu a současně LH který tak uboze komentoval postoje u zdi nářků: Ultraortodoxní židé u Zdi nářků masturbují, Hlava musí být v pořádku a srdce také, jinak člověk píše absurdní hlouposti, jak je vidět.
Segal
Modlete se růženec. Také nepřehlédněte, jak ho Satan nenávidí. ©®🌹🌹🌹🌹🌹
Segale, růženec je krásná modlitba, která je rozjímavá a povzbuzuje ke chválám. Není předmětem matematického zápolení nebo nesvárů. Zkus se ji pomodlit a věřím, že tě to naučí větší laskavosti k druhým lidem.
Segal
Kuťáku, laskavost ukážeš, když si posbíráš všechny své registrace a odtáhneš do horoucích pekel. My za to nemůžeme, ze nenávidíš růženec a lidi. ®
Ludovika
Kto potrebuje preklad textu z angličtiny do slovenčiny,nech si vygúgli TRANSLATOR a vloží tam okopírovaný text.

Kontakty :

www.catholicaction.org/new_intentions_…

---------- Forwarded message ---------
From: Catholic Action For Faith And Family <CatholicAction@catholicaction.org>
Date: ne 24. 2. 2019 o 15:30
Subject: Rosary Warriors: Submit your new intentions

www.catholicaction.org/new_inte…More
Kto potrebuje preklad textu z angličtiny do slovenčiny,nech si vygúgli TRANSLATOR a vloží tam okopírovaný text.

Kontakty :

www.catholicaction.org/new_intentions_…

---------- Forwarded message ---------
From: Catholic Action For Faith And Family <CatholicAction@catholicaction.org>
Date: ne 24. 2. 2019 o 15:30
Subject: Rosary Warriors: Submit your new intentions

www.catholicaction.org/new_intentions_…
Storm Heaven with Prayer!

Do you have any special or new intentions to be presented at the Holy Mass celebrated by His Eminence Raymond Cardinal Burke this Friday, the 1st of March?
As part of Operation Storm Heaven, your intentions are added each month to the Holy Mass celebrated by Cardinal Burke and to the Holy Rosary prayed by him and all the Rosary Warriors throughout the world on the 1st of each month.
As a Rosary Warrior, I would like to invite you to present your new or updated intentions and prayer requests for Operation Storm Heaven before the 1st of March, 2019!

At Fatima, Our Lady requested, "Pray the Rosary every day in honor of Our Lady of the Rosary to obtain peace in the world . . . for she alone can save it."
Praying with Operation Storm Heaven is a powerful attack against the Evil One.
As St. Louis De Montfort related:
“Finally, when people say the Rosary together it is far more formidable to the devil than one said privately, because in this public prayer it is an army that is attacking him. He can often overcome the prayer of an individual, but if this prayer is joined to that of other Christians, the devil has much more trouble in getting the best of it.”
The Holy Rosary is a powerful and treasured prayer every day of the year. During the month of March dedicated to St. Joseph, foster-father of Our Lord and husband to the Blessed Virgin Mary, let us pray that everyone, especially fathers, will imitate the prayerful and humble lifestyle of this great saint.

I would like to take advantage of this opportunity to thank you for being part of Cardinal Burke's Rosary Crusade, Operation Storm Heaven. I would also like to encourage you to recite the Holy Rosary every day as Our Lady requested, if you do not do so already.
www.catholicaction.org/new_intentions_… before the 1st of March.
Your fellow Rosary Warrior in Christ,
Thomas J. McKenna
Founder and President
www.catholicaction.org
P.S. - If you have not already signed up, www.catholicaction.org/osh_livestream_registration to receive a link to the upcoming livestream of Operation Storm Heaven.

Catholic Action For Faith And Family · PO Box 910308, San Diego, CA 92191-0308, United States
This email was sent to huiska@gmail.com. To stop receiving emails, www.catholicaction.org/unsubscribe.
You can also keep up with Catholic Action For Faith And Family on twitter.com/catholicactions or www.facebook.com/CatholicAction/.
Created with nationbuilder.com, software for leaders.
Ludovika
Svätý ruženec je úžasnou pomocou a posilou.
Čítala som,nedávno,rozhovor s istým novinárom z Rakúska.
Dal si predsavzatie,že sa pomodlí 1000 ružencov,ako dar pre Pannu Máriu.
Trápil ma istý problém a začala som sa aj ja modliť s úmyslom,venovať Panne Márii takýchto 1000 ruží.Pomodlím sa aj ja 1000 svätých ružencov.

Dostala som silu zvládnuť problém a získala som pokoj.

Kardinál Burke pred časom…More
Svätý ruženec je úžasnou pomocou a posilou.
Čítala som,nedávno,rozhovor s istým novinárom z Rakúska.
Dal si predsavzatie,že sa pomodlí 1000 ružencov,ako dar pre Pannu Máriu.
Trápil ma istý problém a začala som sa aj ja modliť s úmyslom,venovať Panne Márii takýchto 1000 ruží.Pomodlím sa aj ja 1000 svätých ružencov.

Dostala som silu zvládnuť problém a získala som pokoj.

Kardinál Burke pred časom začal s iniciatívou-"útok na nebo"-katolícka akcia.
Prosí veriacich celého sveta,aby sa modlili svätý ruženec za úmysly na daný mesiac.
Státisíce ľudí sa už pripojili.
Růžencoví bojovníci, útok na nebe... 1000 růženců.... Inu, volba každého, ale osobně si myslím, že krásná modlitba růžence by měla být prožitá a ne položkou jakési zbožné kvantity. Působí to na mne doslova odpudivě.
Ludovika
Netvrdím,že sa ich pomodlím za 1 deň.

Ide o dlhé obdobie každodennej modlitby svätého ruženca.

Mne toto rozhodnutie pomohlo.
Nie je na tom nič odpudivého.
Ludovika
Pre Európu bola víťazná bitka pri Lepante nesmierne dôležitá.
Proti presile moslimských vojsk pomohla modlitba svätého ruženca a Panna Mária pomohla.
www.verim.sk/zazraky-modlitb…
Nemám rád zbožnou kvantitu, tj. modlit se něco na "počet". A upřímně řečeno, jakési závazky 1000 růženců mají pachuť duchovního úderničení, duchovního skutkaření, disciplinární zákonitosti.... Nelíbí se mi to a je to pro mne odpudivé ve smyslu duch. formace až deformace... Člověk není buchar v třísměnném provozu, ale živý člověk.... Ale věc názoru a můj názor, nic víc.... Přeji ti, abych jich …More
Nemám rád zbožnou kvantitu, tj. modlit se něco na "počet". A upřímně řečeno, jakési závazky 1000 růženců mají pachuť duchovního úderničení, duchovního skutkaření, disciplinární zákonitosti.... Nelíbí se mi to a je to pro mne odpudivé ve smyslu duch. formace až deformace... Člověk není buchar v třísměnném provozu, ale živý člověk.... Ale věc názoru a můj názor, nic víc.... Přeji ti, abych jich bylo třeba 20, ale krásných a ze srdce :)

A jde-li o Lepanto, docela mne rmoutí, že Francie podporovala tehdy tajně Turky... Viz. www.securitymagazin.cz/historie/historie-7-rijn… Kartáčové střely, otočná děla a palebná síla udělala své.... Svatá liga zvítězila, byť se později rozpadla a osmané stále dotítrali.... Doporučuji ale toto: www.reflex.cz/…/bitva-u-vidne-v…
Zedad
@Kallistratos hmmm, tak doporučuješ nemodlit se, a když tak málo. Hmmmm jsi chytrý.A víš, že ponižuješ neustálou modlitbu například lidí v koncentráku? Než něco pleskneš, tak uvažuj a dotahuj myšlenky!
Zedade co někdy píšeš je úplně mimoběžné, dotahuj prosím raději úvahy své, protože tvé předjímání a tvrzení nesmyslů je někdy hrozné. O Barbarinovi, který se na to nalepí jako žvýkačkaa pokouší se slovíčkařit ani nemluvě. Děkuji Makariovi, vážím si ho že reagoval...
>>>>>>>>>>>>>>
Zedad před 3 hodinami
@Kallistratos hmmm, tak doporučuješ nemodlit se, a když tak málo. Hmmmm jsi chytrý.A víš, …More
Zedade co někdy píšeš je úplně mimoběžné, dotahuj prosím raději úvahy své, protože tvé předjímání a tvrzení nesmyslů je někdy hrozné. O Barbarinovi, který se na to nalepí jako žvýkačkaa pokouší se slovíčkařit ani nemluvě. Děkuji Makariovi, vážím si ho že reagoval...
>>>>>>>>>>>>>>
Zedad před 3 hodinami
@Kallistratos hmmm, tak doporučuješ nemodlit se, a když tak málo. Hmmmm jsi chytrý.A víš, že ponižuješ neustálou modlitbu například lidí v koncentráku? Než něco pleskneš, tak uvažuj a dotahuj myšlenky!
dalila likes this.
olinka


† „Keď sa modlíme:
"Zdravás Mária",
uvádza nás to do kontemplácie Ježišových tajomstiev,
do meditácie nad najdôležitejšími okamihmi jeho života –
a on sa pre nás, tak ako pre Pannu Máriu a svätého Jozefa,
stáva centrom myšlienok, pozornosti i konania,
povedal pápež počas prvej májovej generálnej audiencie.
„Bolo by veľmi pekné, keby sa – najmä v tomto mesiaci "
v každej rodine, medzi …More


† „Keď sa modlíme:
"Zdravás Mária",
uvádza nás to do kontemplácie Ježišových tajomstiev,
do meditácie nad najdôležitejšími okamihmi jeho života –
a on sa pre nás, tak ako pre Pannu Máriu a svätého Jozefa,
stáva centrom myšlienok, pozornosti i konania,
povedal pápež počas prvej májovej generálnej audiencie.
„Bolo by veľmi pekné, keby sa – najmä v tomto mesiaci "
v každej rodine, medzi priateľmi, ale aj vo farnosti modlil svätý ruženec,
či iná modlitba k Ježišovi a jeho panenskej Matke!
Spoločná modlitba je vždy vzácnym okamihom,
ktorý upevňuje rodinný život i priateľstvo!
"Naučme sa modliť viac v rodine a ako rodina!“