Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!

Vatikánske noviny ukazujú misku s Pachamamou

Španielske vydanie L'Osservatore Romano (1. novembra) uvádzalo na svojej obálke slávnu misku zeme použitú počas záverečnej omše na Amazonskej synode. Pozorovatelia si v tom čase všimli, že misa …
Zedad
Inkulturace p. Vittek
www.tvlux.sk/archiv/play/21814
Možná tu někdo monitoruje tento web za české a slovenské biskupy a vysvětlí nám, co je to inkulturace. Jestli je to pro Amazonii soška nahé těhotné ženy položené na oltář při mši svaté a nebo také obrázek nahé ženy kojící lasičku a dítě a nahý muž se ztopořeným údem.
Strážce likes this.
ľubica
Z tohoto obrazku je zrejme, ze tito amazonski primitivi (primitiv=nevzdelany clovek) sa uprostred klerikov citia, ze ich modlosluzba je akceptovana, ba aj samotnym Frantiskom. (inak by si to nedovolili). Je to podobne tomu, hypoteticky, ako by slovaci v detvianskych krojoch niesli misku halusiek z drevennou lyzicov na oltar. Ale nie je miska ako miska, tato je amazonska a nesu ju amazonske "…More
Z tohoto obrazku je zrejme, ze tito amazonski primitivi (primitiv=nevzdelany clovek) sa uprostred klerikov citia, ze ich modlosluzba je akceptovana, ba aj samotnym Frantiskom. (inak by si to nedovolili). Je to podobne tomu, hypoteticky, ako by slovaci v detvianskych krojoch niesli misku halusiek z drevennou lyzicov na oltar. Ale nie je miska ako miska, tato je amazonska a nesu ju amazonske "missky".
Aj lopta už bola na oltári,tak sa nečudujme,,
Pripravujú pôrod pre antikrista,tak to už len pár dní a vystúpi.
piakatarina likes this.
Dúfam ,že sa sošky Pachamamy čo nevidieť objavia v spolkoch sv.Vojtecha a predajniach s náboženskými predmetmi ,aby si veriaci z neviestky mohli čo najskôr svoje príbytky vyzdobiť podľa aktuálneho trendu.
Spol sv. Vojtecha? Kde si teraz kúpim ruženec, ktorý sa mi roztrhal? 24 hodín mi je málo, čo sa nestačím za pohanov v rkc modliť.
Coburg
Som len zvedavý, kedy si aj kardináli začnú na hlavy nasadzovať amazonské čelenky s kondorími perami. Je prinajmenšom čudné že PRÁVE amazonskí indiáni sa dostali do takej neuveriteľnej pozornosti Vatikánu. Akoby na svete nebolo kopec iných kútov, kde chýbajú katolícki kňazi a ktorých obyvateľov by tiež bolo treba pustiť do vatikánskych záhrad a na pápežské sv. omše.
A já chci živé kondory, žádná pérka Coburgu a jde-li o téma, pak jedno bych měl favely a další věci - kultura domova a života. Co je pro nás tak samozřejmé, někde nemají... važme si toho... Život není jen péro na klobouku :) - www.idnes.cz/…/rocinha-favela-…
www.seznamzpravy.cz/clanek/chatrce-bida-a-…
www.reflex.cz/…/prostituce-drog…
Mates5485 likes this.