Papież Franciszek: "bycie gejem nie jest problemem"

Maike Hickson potwierdziła na Twitterze 14 maja, otrzymanie tekstu wiadomości do Frédérica Martela od anonimowego, prawdopodobnie homoseksualnego prawnika, którego Franciszek przyjął na audiencji…
Bycie gejem nie jest grzechem! Mam nadzieję, że papież Franciszek celowo powoli przyzwyczaja Katolików do zmiany jaka chcę wprowadzić, czyli pełnego poparcia dla homoseksualizmu przez KK. To jest najlepszy Papież jaki kiedykolwiek istniał, wyprowadzi KK z homofobii.
Radek33
Masz rację nie jest, grzechem ciężkim za to są czyny homoseksualne
Nasz Papież zniesie te niedorzeczności i odmieni kościół, bo miłość nie ma płci.
turysta569 likes this.
Krzysiekk
borgan Z POSTA POWYŻEJ. CO SKASOWAŁEŚ WYPOWIEDŹ I ZABLOKOWAŁEŚ. KATOLIK A JESTEŚ ZA ABORCJĄ? BRAWO. NIE KATOLIK A KAT
Rafał_Ovile likes this.
Jerzy** likes this.
januszz
jedyne w jaki sposób moge zgodzić sie z franciszkiem to wtedy gdy dopowiedział bym że problem zaczyna sie gdy gej robi ze swoich skłonności użytek
Homoseksualizm jest zboczeniem i grzechem ciężkim, jest obrzydliwością, niezależnie od tego co ewentualnie myśli i mówi Franciszek.
Katarzyna_M likes this.
Radek33
Ściślej mówiąć czyny homoseksualne,choć de facto nie da się tego rozdzielić.Ja nie rozumiem tego stwierdzenia,o którym mówi papież.Lubię w żuciu używać porównań i idąc tym tokiem rozumowania ,należy stwierdzić ,że bycie alkoholikiem czy seksoholikiem nie jest problemem .Problem będzie kiedy nałóg czy skłonnośc da o sobie znać.Ciężko mi w ogóle uwierzyć że głowa Kościoła,największy autorytet …More
Ściślej mówiąć czyny homoseksualne,choć de facto nie da się tego rozdzielić.Ja nie rozumiem tego stwierdzenia,o którym mówi papież.Lubię w żuciu używać porównań i idąc tym tokiem rozumowania ,należy stwierdzić ,że bycie alkoholikiem czy seksoholikiem nie jest problemem .Problem będzie kiedy nałóg czy skłonnośc da o sobie znać.Ciężko mi w ogóle uwierzyć że głowa Kościoła,największy autorytet naszej wiary dochodzi do wniosku,że życie z ogromnym ryzykiem grzechu śmiertelnego,czy dalej niemożliwość przyjmowania Komunii Świętej dla ludzi żyjących w takich związkach nie jest problemem.Czy jest coś gorszego na świecie od potencjalnej utraty na zawsze łaski uświęcającej,stanu grzechu śmiertelnego i brak karmienia się Ciałem Pan Jezusa?
Polemizujesz z Głową Kościoła jak gdyby dogmat o nieomylności papieża nie istniał...
icowałek likes this.
icowałek
Deus imaginaria o czym ty gadasz człowieku do reszty cię pogieło zacytuję..... - Homoseksualizm jest zboczeniem i grzechem ciężkim, jest obrzydliwością, niezależnie od tego co ewentualnie myśli i mówi Franciszek.......... Koniec i kropka.
Rafał_Ovile likes this.
nie uważam tak, wieżę, że słowa i decyzję papieża wynikają z natchnienia duchem świętym, wierzę w to bezkrytycznie
Może ktoś spyta O. Pelanowskiego czy wypełnia się proroctwo Św. Franciszka na Franciszku?
"Demony będą miały niezwykłą moc, nieskazitelna czystość naszego zakonu i innych [zakonów] zostanie tak bardzo oszpecona, że tylko bardzo niewielu chrześcijan będzie ze szczerym sercem i doskonałą miłością posłusznych prawdziwemu Suwerennemu Papieżowi i Kościołowi Rzymskiemu. W czasie tego ucisku pewien …More
Może ktoś spyta O. Pelanowskiego czy wypełnia się proroctwo Św. Franciszka na Franciszku?
"Demony będą miały niezwykłą moc, nieskazitelna czystość naszego zakonu i innych [zakonów] zostanie tak bardzo oszpecona, że tylko bardzo niewielu chrześcijan będzie ze szczerym sercem i doskonałą miłością posłusznych prawdziwemu Suwerennemu Papieżowi i Kościołowi Rzymskiemu. W czasie tego ucisku pewien człowiek, niekanonicznie wybrany, zostanie podniesiony do godności papieża. Będzie się on starał w przebiegły sposób doprowadzić wielu do błędu i śmierci.

...
Niektórzy kaznodzieje będą milczeć, nie mówiąc prawdy, a inni podepczą ją pod swoimi stopami i zaprzeczą jej. Świętość życia będzie wyśmiewana nawet przez tych, którzy otwarcie ją wyznają, dlatego w tych dniach Pan Jezus Chrystus ześle im nie prawdziwego pasterza, ale Niszczyciela”.

(źródło: „Works of the Seraphic Father St. Francis Of Assisi” /“Dzieła ojca serafickiego św. Franciszka z Asyżu”, wydanie angielskie/, London: R. Washbourne, 1882, strony 248-250)"
Tymoteusz and 3 more users like this.
Tymoteusz likes this.
icowałek likes this.
Weronika....S likes this.
Doktor wiee likes this.