Tłusty czwartek uległ jednak chrystianizacji, gdyż połączono go ze zbliżającym się Wielkim Postem. Chodziło bowiem skorzystanie z możliwości zabawy przed jego nadejściem. Do Wielkiego Postu …More
Tłusty czwartek uległ jednak chrystianizacji, gdyż połączono go ze zbliżającym się Wielkim Postem. Chodziło bowiem skorzystanie z możliwości zabawy przed jego nadejściem. Do Wielkiego Postu podchodzono kiedyś o wiele poważniej niż współcześnie. Nie tylko rezygnowano z wszelkich zabaw, lecz również szorowano garnki, by nie pozostawała w nich nawet krztyna tłuszczu. Tymczasem dziś nawet w Środę Popielcową półki sklepowe uginają się pod ciężarem pączków czy mięs.
pch24.pl
szuirad1
3

5 rzeczy, których nie wiesz o tłustym czwartku

Przypadający na dziś tłusty czwartek to dzień o bogatej tradycji. Kiedyś wyglądał inaczej niż dzisiaj. Przedstawiamy 5 frapujących a mało znanych …
predex
3 najwieksze trucizny w jedzeniu, maka, mleko, jajka,i cukier
"Biesiady tłustoczwartkowe wiązały się zatem z ubiciem świniaka i jego zjedzeniem go w całości. Nie wychodzono przed jego spożyciem. Następnie zaś przenoszono się do następnego domu."

Bogu dzięki że ktoś przypomniał jak dawniej ludzie umieli cieszyć się pospołu,po to hodowano przecież świnki żeby w stosownym momencie przyrządzić z nich ucztę i zaprosić sąsiadów.Niech smakują i chwalą gospodarza …More
"Biesiady tłustoczwartkowe wiązały się zatem z ubiciem świniaka i jego zjedzeniem go w całości. Nie wychodzono przed jego spożyciem. Następnie zaś przenoszono się do następnego domu."

Bogu dzięki że ktoś przypomniał jak dawniej ludzie umieli cieszyć się pospołu,po to hodowano przecież świnki żeby w stosownym momencie przyrządzić z nich ucztę i zaprosić sąsiadów.Niech smakują i chwalą gospodarza za gościnność.
Co nam z tego zostało,gdzieś tam chyłkiem idzie sie na pączka i po całej paradzie.Ludzie,na co nam to zeszło,jaka nas przyszłość czeka, nic tylko psia dola.Ale przynajmniej stoły pełne tłustych mięs mamy obiecane, w niebie.
Piotr2000
Jak Zydzi w Berlinie /2012/ obradowali i ustanowili program przejecia Polski:
www.youtube.com/watch