Historik F. Vnuk o prejave prezidenta Dr. Jozefa Tisu v Holíči: Jestvujú vážne pochybnosti, či …

K 72. výročiu jeho potupnej smrti. V posledných týždňoch vyvolal u nás rozruch kniha „Priest, Politician, Collaborator: Jozef Tiso and the Making of Fascist Slovakia“, ktorá vyšla v slovenskom …More
K 72. výročiu jeho potupnej smrti. V posledných týždňoch vyvolal u nás rozruch kniha „Priest, Politician, Collaborator: Jozef Tiso and the Making of Fascist Slovakia“, ktorá vyšla v slovenskom preklade pod titulom Jozef Tiso. Kňaz, politik, kolaborant.
Jej autorom je americký historik (asistujúci profesor európskych dejín na Stanford University) James Mace Ward a vyšla koncom minulého roka vo vydavateľstve Slovart. Naše médiá jej venovali neobyčajnú pozornosť. Uverejnili sa o nej recenzie, priniesli úryvky a komentáre a k jej obsahu sa vyjadrili viacerí známi a menej známi historici a kritici. Temer v každom prípade sa vynášal do popredia prejav prezidenta Tisu, ktorý odznel na dožinkovej slávnosti v Holíči v sobotu 15. augusta 1942.
Autor James M. Ward a niektorí slovenskí recenzenti sa veľmi kriticky a s morálnym rozhorčením vyjadrujú k tomuto vystúpeniu prezidenta Tisu. Tak, napríklad v recenzii uverejnenej v Hospodárskych novinách možno čítať: „Tisov prejav z Holíča z roku 1942 …More
Zaujímavé video: Známy je nový termín dostavania diaľnice z Bratislavy do Košíc. Pozrite, ako „rýchlo“ rastie D3 v Česku – aj slimák je 30krát rýchlejší… Bude skôr D1 na Slovensku?
alianciazanedelu.sk/archiv/3565