38:21
Rafał_Ovile
763K

Zadanie specjalne: Czy Grupa Bilderberg rządzi światem?

Zadanie specjalne: Czy Grupa Bilderberg rządzi światem? www.youtube.com/watchMore
Zadanie specjalne: Czy Grupa Bilderberg rządzi światem?
www.youtube.com/watch
1Józefina1 and 2 more users like this.
1Józefina1 likes this.
ona likes this.
Croisade likes this.
Rafał_Ovile
Pani Gragas szybko otrzymała karę za głoszenie niewygodnej (anty-NWO) prawdy.

Anita Gargas, była członek rady nadzorczej Telewizji Republika, bez skwitowania za ub.r.
Ela17
Rostowski i Kwasniewski odegrali tam role ciecia.A jesli ktos nie wie kim byl

Józef Retinger – szara eminencja Europy Dokladnie ten sam,ktory zawsze latal z Gen Sikorskim tylko jeden raz nie,kiedy Gen Sikorski zginal.Coz za "zbieg okolicznosci...

Polska historia nieraz zmieniała swój bieg. Działo się tak nie tylko w sposób przemyślany i przewidywalny. Dwie katastrofy lotnicze w 1943 r. i w …More
Rostowski i Kwasniewski odegrali tam role ciecia.A jesli ktos nie wie kim byl

Józef Retinger – szara eminencja Europy Dokladnie ten sam,ktory zawsze latal z Gen Sikorskim tylko jeden raz nie,kiedy Gen Sikorski zginal.Coz za "zbieg okolicznosci...

Polska historia nieraz zmieniała swój bieg. Działo się tak nie tylko w sposób przemyślany i przewidywalny. Dwie katastrofy lotnicze w 1943 r. i w 2010 r. diametralnie zmieniły bieg polskich losów. Obie do dzisiaj nie wyjaśnione.

Wokół obu tragedii – splot dziwnych zdarzeń, przypadków i grupka tajemniczych postaci. Zajmijmy się zatem jedną z nich, tą która miała niebanalny wpływ nie tylko na los Polski, ale i Europy. Józefa Retingera można śmiało postawić wśród ojców założycieli Unii Europejskiej obok Jeana Monnet’a, Alcido de Gasperi’ego, Konrada Adenauera i Roberta Schumana. Był „szarą eminencją” polskiego rządu. Miał doskonałe kontakty i wejścia na Downing Street 10 i w Białym Domu. Znał się z Davidem Rockefellerem i rodem Rothschildów. Był też inicjatorem spotkań wpływowych osób w hotelu Bilderberg i do śmierci w 1960 roku sekretarzem Grupy Bilderberg. A jest to postać do dzisiaj mało znana…

4 lipca 1943 roku – do powszechnej kapitulacji Niemiec i końca III Rzeszy było jeszcze daleko. Mimo 67 lat od zakończenia wojny archiwa brytyjskie, rosyjskie i amerykańskie ciągle pilnie strzegą swych tajemnic. Wśród nich – zagadki śmierci gen. Sikorskiego i towarzyszących mu osób w katastrofie gibraltarskiej w 1943 r. Czy na Gibraltarze 4 lipca 1943 r. dopełnił się los Sikorskiego i towarzyszących mu osób, gdyż naczelny wódz był kłopotliwym zagrożeniem dla antynazistowskiego sojuszu aliantów zachodnich z Józefem Stalinem po ujawnieniu zbrodni katyńskiej wiosną 1943 r.

Tak, jak katastrofa smoleńska czeka ona na swoje wyjaśnienie. Im dalej od obu tragedii - tym więcej rodzi się pytań.
Wokół samego Sikorskiego ciągle wiele jest zagadek i tajemniczych postaci. Nie tylko zaufanego brytyjskiej korony Kima Philby’ego, który jako brytyjski oficer MI6 w czasie katastrofy był też rezydentem sowieckiego wywiadu na Bliskim Wschodzie i Gibraltarze. Warto przypomnieć niezwykłą, a zagadkową postać Józefa Retingera, jednego z ojców Unii Europejskiej, człowieka wpływowego, niezwykle tajemniczego i zapomnianego. Los generała Sikorskiego w latach wojny splatał się z tym człowiekiem w sposób co najmniej nieoczekiwany…
Przypomnijmy, że oficjalna wersja głosi iż Wódz Naczelny i premier polskiego rządu na uchodźstwie gen. Władysław Sikorski zginął w katastrofie lotniczej 4 lipca 1943 r. w Gibraltarze, podczas powrotu z inspekcji wojsk na Bliskim Wschodzie. W katastrofie zginęło 17 osób. Przeżył tylko czeski pilot. Pięciu ciał nigdy nie odnaleziono. Przyczyn wypadku nie wyjaśniono. Z oficjalnego raportu brytyjskiej komisji z 1943 r. wynika, że przyczyną było zablokowanie steru wysokości.

Na Gibraltarze pojawia się postać Józefa Retingera. Tragicznego 4 lipca 1943 r. Retinger nie poleciał z Sikorskim. Nim stał się doradcą ministra Stanisława Kota i jednym z przybocznych Sikorskiego i zaufanym premiera Churchilla, Retinger w latach 20. i 30. działał w Meksyku, wspierając tamtejszą marksistowską rewolucję, prześladującą meksykański Kościół katolicki i doradzając prezydentowi Plutarco Eliasowi Callesowi, założyciela Partii Narodowo-Rewolucyjnej. Spędził tam blisko 20 lat.

Rodzimi badacze pomijają skrzętnie to nazwisko. Jak ważka to postać przekona się ten, kto zechce wczytać się choćby w notę biograficzną. Józef Hieronim Retinger (ur. 17 kwietnia 1888 w Krakowie, zm. 12 czerwca 1960 w Londynie) - polski literaturoznawca, pisarz i polityk, doradca Władysława Sikorskiego; organizator Kongresu Haskiego, sekretarz generalny Ruchu Europejskiego, jeden z twórców Wspólnoty Europejskiej; cichociemny,wolnomularz. Był synem adwokata, Józefa Stanisława Retingera seniora, pochodzącego z niemiecko-żydowskiej rodziny przybyłej do Polski z Meklemburgii w XVIII w.
Pod opieką ordynata Władysława Zamoyskiego, wielkiego patrioty, młody Retinger odbył studia na Sorbonie, w Ecole des Sciences Politiques. Jako dwudziestolatek uzyskał tytuł docteur des Letrres! W 1911 wyjechał do Anglii. Nawiązał kontakt z Józefem Korzeniowskim - Conradem. Poznał Andre Gide’a i Paula Valery. Wyprawa do Londynu zaowocowała kontaktami z premierami Clemeceau i Churchillem. Przed Józefem, protegowanym ordynata, była przyszłość. Znał najznakomitsze postaci Europy. Ba! Stawał się jedną z nich. Najbliższym jego przyjacielem był Andre Gide, a oprócz niego m.in. Paul Valery, Ravel, Joseph Conrad, Mauriac, Clemeceau, lord Kitchener, Churchill, hr. Ledóchowski. Już podczas I wojny światowej otrzymał misję od przywódców Ententy nakłonienia Austro-Węgier do podpisania układu pokojowego z Ententą.

Retinger działał aktywnie w dyplomacji. Jako zagorzały przeciwnik sanacji w 1936 współorganizował Front Morges. Wtedy zaprzyjaźnił się z Władysławem Sikorskim. W 1940 był już doradcą politycznym gen. Sikorskiego. Towarzyszył mu również we wszystkich podróżach…z wyjątkiem lotu, w którym Sikorski zginął.
Był on od 14 sierpnia 1941 do 5 września 1941 chargé d'affaires RP przy rządzie ZSRS, pierwszym przedstawicielem dyplomatycznym Polski, po wznowieniu stosunków dyplomatycznych po układzie Sikorski-Majski.
Retinger był też „cichociemnym”, zrzuconym do kraju nocą z 3 na 4 kwietnia 1944 r. w okolice Warszawy pod kryptonimami „Salamander” i „Brzoza”. Liczył sobie wówczas 56 lat. Norman Davies twierdzi że Retinger miał ocenić siły polskiej armii podziemnej i ugrupowań komunistycznych i przekazać je Brytyjczykom. Według innych badaczy miał on misję - po konferencji w Teheranie, ewentualnego stworzenia w kraju podziemnego rządu z reprezentacją prosowieckiej lewicy, który mógłby uznać Stalin. Zdaniem historyków, jak m.in. prof. Ryszard Bender, w roku 1944, podczas pobytu w Polsce emisariusz Retinger sporo czasu poświęcił na spotkania z Henrykiem Kołodziejskim, liderem masonerii polskiej. Niektórzy stawiają tezę, że Stalin właśnie Kołodziejskiemu zaprezentował prezydenturę powojennej Polski, ten jednak odmówił i rekomendował Bolesława Bieruta.
By ściągnąć Retingera z powrotem na Zachód brytyjski premier zorganizował specjalną operację "Most III" .

Po wojnie Retinger był wielkim orędownikiem zjednoczenia Europy. Przyczynił się do założenia Ligi na rzecz Współpracy Gospodarczej oraz Międzynarodowego Komitetu Ruchów Europejskich. Retinger przyczynił się także do zorganizowania kongresu w Hadze w 1948, który był swoistym wstępem do zjednoczonej Europy. Przyczynił się do powstanie Rady Europy. W 1950 powstaje Europejska Wspólnota Węgla i Stali, a w 1957 Europejska Wspólnota Gospodarcza. W 1954 roku w Arnhem w Holandii Retinger doprowadził do powstania Klubu Bilderberg, zrzeszającego najbardziej wpływowe osobistości Europy i Ameryki.

Na „kuzynku diabła” - jak o nim mówiono, ciążyły podejrzenia, że był agentem. Jeśli tak, to którego z państw? USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Watykanu, Meksyku, a może masonerii? Kiedy przyjaciel Denis de Rougemont zapytał Retingera „Powiedz mi, bo mówią, że jesteś masonem, agentem Intelligence Service, CIA i Watykanu, a przy tym sympatykiem komunizmu. Czasem nawet dodają, że jesteś Żydem i pederastą. Co mam na to powiedzieć? Retinger odparł: „Powiedz, że to jeszcze nie wszystko”.
12 czerwca 1960 r. w Londynie, umarł Józef Retinger, opatrzony Sakramentami Świętymi. Jeden z ojców europejskiej integracji, patriota polski, wieloletni sekretarz Grupy Bilderberg, doradca Władysława Sikorskiego, Cichociemny, agent, człowiek mający rozległe kontakty - jest niemal nieznany.

Artur S. Górski

Czytaj oryginalny artykuł na: www.stefczyk.info/…/jozef-retinger-…
Piotr2000
A to ciekawe...
Bilderberg Club jak i MASONERIA to tylko kluby towarzyskie....
Co zatem zlego, ze panowie, panie
zbieraja sie w sobie tylko wiadomych miejscach od czasu do czasu
i plotkuja...?
Nie wolno im milo spedzic czas?
a ze z obstawa CIA, MI6, Mossadu i innych secret services?
to tak, dla FANU !
Ze Rettinger ojciec zalozyciel byl syjonista zydowskim ?
Kazdy nalezy do czegos co lubi....
ze …More
A to ciekawe...
Bilderberg Club jak i MASONERIA to tylko kluby towarzyskie....
Co zatem zlego, ze panowie, panie
zbieraja sie w sobie tylko wiadomych miejscach od czasu do czasu
i plotkuja...?
Nie wolno im milo spedzic czas?
a ze z obstawa CIA, MI6, Mossadu i innych secret services?
to tak, dla FANU !
Ze Rettinger ojciec zalozyciel byl syjonista zydowskim ?
Kazdy nalezy do czegos co lubi....
ze w Szwajcarii SMIETANKA prezydencka i dyplomatyczna
pobawila sie z SZATANEM ...
w koncu im sie tez cos nalezy..
a czemu nie z szatanem,
a czemu nie w homosiowatym stylu...?
www.youtube.com/watch
Nie szukajcie konspiraccyjnych INTERPRETAcji
kardynal64 likes this.
tekla
Ten Krupa to chyba upadł na głowę. po tym jak kilka lat temu jakiś bywalec Grupy zamienił z nim kilka zdań.
BHP.
Nie sądzę.
Światem rządzi Bóg.
sg3gSK
Maski zostały zerwane!
Może nie dla wszystkich?
Piotr2000
Do ustawy 1066,
podtrzymanej przez obecnie rządzacych TARGOWICZAN-ZDRAJCÓW,
dodano tzw. NOWELIZACJĘ, czyli
ZGODĘ na WPROWADZENIE WOJSK OBCYCH
na teren RZECZPOSPOLITEJ,
ZGODĘ na ICH STACJONOWANIE,
ICH SWOBODNE PRZEMIESZCZANIE SIĘ PO CALYM JEJ terenie,
NA WYKORZYSTANIE przez NIE /obce wojska/
WSZELKIEJ MOŻLIWEJ BRONII
zarówno w CZASIE WOJNY, JAK i POKOJU,
czyli

wzięc…More
Do ustawy 1066,
podtrzymanej przez obecnie rządzacych TARGOWICZAN-ZDRAJCÓW,
dodano tzw. NOWELIZACJĘ, czyli
ZGODĘ na WPROWADZENIE WOJSK OBCYCH
na teren RZECZPOSPOLITEJ,
ZGODĘ na ICH STACJONOWANIE,
ICH SWOBODNE PRZEMIESZCZANIE SIĘ PO CALYM JEJ terenie,
NA WYKORZYSTANIE przez NIE /obce wojska/
WSZELKIEJ MOŻLIWEJ BRONII
zarówno w CZASIE WOJNY, JAK i POKOJU,
czyli

wzięcie NARODU POLSKIEGO " ZA MORDĘ".
Ustawa została podpisana
przez aktualnego władcę
pana prezydenta ANDRZEJA DUDĘ 18 maja 2016
przy wybitnym wsparciu pana ANTONIEGO MACIEREWICZA.


JEZUS i MARYJA
sg3gSK likes this.
Ela17 and one more user like this.
Ela17 likes this.
hawaii likes this.