Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
aleteia.org
izzza
2

Trzy „grzechy” Kościoła, które sprawiają, że Polacy przestają mu ufać. Rozmowa z socjologiem

Z Piotrem Ciackiem, socjologiem i mentorem biznesu oraz coachem, współzałożycielem Instytutu SMG/KRC Poland (potem Millward Brown obecnie Kantar), …
wlowoj
Pan "coach" jest bardzo postępowy - nie nazywa Kościoła "średniowieczem", tylko XIX wiekiem :) Pewnie dla "mentora i współzałożyciela instytutu ABC/XYZ" to też oznacza wsteczniactwo? Brak powołań pewnie jest, bo młodzi ugrzęźli "w świecie", ale też dobre powołania nie mogą się zrealizować - klerycy chcący przyjmować komunie świętą na kolanach są usuwani.
Paradoksalnie cieszę się ze spadku powołań, bo masowe powołania są czymś najgorszym w Kościele. Traci na tym ich jakość.

Prestiżowe zawody tak mają że jakaś część ich pracowników przyszła z powodu ambicji i spodziewanych korzyści materialnych.Dlatego są lekarze bez powołania,nauczyciele nie nadający się na pedagogów i księża bez wiary i moralności.Ratuje nas tylko pokora widzenia prawdy a z …More
Paradoksalnie cieszę się ze spadku powołań, bo masowe powołania są czymś najgorszym w Kościele. Traci na tym ich jakość.

Prestiżowe zawody tak mają że jakaś część ich pracowników przyszła z powodu ambicji i spodziewanych korzyści materialnych.Dlatego są lekarze bez powołania,nauczyciele nie nadający się na pedagogów i księża bez wiary i moralności.Ratuje nas tylko pokora widzenia prawdy a z tego rodzi się poczucie wdzięczności za każde dobro.Lichy materiał nie stanowi przeszkody w tworzeniu dobra wspólnego.Nabądźmy postawy wdzięczności a łatwiej nam będzie pokonywać trudności.