Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!

Biblická situácia sa zopakovala: Vatikán rázne odsúdil vyhodenie pohanského boha plodnosti.

Kniha Sudcov 6,29 Tu si jeden druhému vraveli: „Kto to urobil?“ A po vyšetrovaní a pátraní nakoniec prehlásili: „Gedeon, Joasov syn, to urobil.“ 30 Tu mužovia mesta povedali Joasovi: „Vyveď svojho…
gejbika shares this.
.
Libor Halik shares this.
Dnešní Vatikán se stal sedátkem pro Antikrista dle předpovědi z La Saletty
piakatarina likes this.
toto je aj dnešný problem, že rok, čo rok, deň, čo deň si pripomíname nejaké svätého... vychvaľujeme mučeníkov, dokonca vieme, že to mučenictvo podstupili aj za zničenie modiel, ale keby sme mali my toto urobiť, čo oni, tak vtedy zrazu človek sa zastaví a stratí odvahu.
V horšom prípade prejde na druhu stranu a bude tvrdiť, že jeho sa to netýka a dokonca ževraj dnes by sa to tak nemalo... jednodu…More
toto je aj dnešný problem, že rok, čo rok, deň, čo deň si pripomíname nejaké svätého... vychvaľujeme mučeníkov, dokonca vieme, že to mučenictvo podstupili aj za zničenie modiel, ale keby sme mali my toto urobiť, čo oni, tak vtedy zrazu človek sa zastaví a stratí odvahu.
V horšom prípade prejde na druhu stranu a bude tvrdiť, že jeho sa to netýka a dokonca ževraj dnes by sa to tak nemalo... jednoducho nájde si všelijaké vysvetlenia-vyhovorky, len aby nemusel konať tak ako tí svätí...

V Prešove maju na hlavneje ulici Vodnára, v Košiciach zverokruh, ... toto by treablo tiež povyhadzovať
ľubica
Kto si v bázni ctí Boha, nedá ani len náznakom alebo lsťou zámienku ľuďom myslieť si že uctieva náboženstvo démonov!!!

PRÍKLAD VERNÉHO ELEAZÁRA
18
Istého Eleazára, jedného z popredných zákonníkov, muža už v pokročilom veku, no s krásnym výzorom v tvári, prinútili otvoriť ústa a jesť bravčové mäso. 19 On však chcel radšej prijať čestnú smrť ako život v hanbe. Dobrovoľne vystúpil na popravisk…
More
Kto si v bázni ctí Boha, nedá ani len náznakom alebo lsťou zámienku ľuďom myslieť si že uctieva náboženstvo démonov!!!

PRÍKLAD VERNÉHO ELEAZÁRA
18
Istého Eleazára, jedného z popredných zákonníkov, muža už v pokročilom veku, no s krásnym výzorom v tvári, prinútili otvoriť ústa a jesť bravčové mäso. 19 On však chcel radšej prijať čestnú smrť ako život v hanbe. Dobrovoľne vystúpil na popravisko, 20 vypľul to a tým dal primeraný príklad tým, čo sa napriek svojej láske k životu vytrvalo bránili ochutnať nedovolené. 21 Tí, čo boli ustanovení, aby dozerali nad vykonaním tejto nezákonnej obetnej hostiny, dávno poznali tohto muža. Preto ho odviedli bokom a potajomky ho nahovárali, aby si dal priniesť mäso, aké smie jesť, aby si ho sám pripravil a pritom predstieral, že je mäso z obiet, ktoré prikázal kráľ. 22 Týmto činom sa vyhne smrti. Vzhľadom na staré vzájomné priateľstvo s ním budú zaobchádzať ľudsky. 23 Ale on urobil vznešené rozhodnutie primerané jeho veku a úctyhodnej starobe, bohatým a nádherným šedinám a príkladnému životu už od detstva, ale predovšetkým to zodpovedalo svätému a Bohom nariadenému zachovávaniu zákona. Vyhlásil, že radšej hneď pôjde do podsvetia: 24Veď v našom veku sa nepatrí počínať si pokrytecky, lebo mnohí mladí by si mohli myslieť, že deväťdesiatročný Eleazár odpadol a prešiel k cudziemu náboženstvu.
25 Aj oni by boli uvedení do bludu mojím prostredníctvom, pre moje pokrytectvo, a to pre krátky a pominuteľný čas života. Svojej starobe by som však spôsobil hanbu a poškvrnu. 26 Lebo ak sa aj vyhnem trestu, ktorý mi teraz hrozí od ľudí, neujdem ani živý, ani mŕtvy pred rukou Všemohúceho. 27 Preto sa teraz mužne rozlúčim so životom a ukážem sa hodným svojej staroby. 28 Mladým tak zanechám šľachetný príklad, ako sa odvážne a správne zomiera za úctyhodné a sväté zákony.“ Keď to povedal, hneď išiel na popravisko. 29 Tí, čo sa krátko predtým správali voči nemu láskavo, po jeho slovách sa odrazu zmenili a rozzúrili sa, lebo to chápali ako prejav šialenstva. 30 Keď už pod ranami umieral, uprostred stonania povedal: „Pán vo svojej svätej múdrosti dobre vie, že znášam na tele kruté bolesti bičovania napriek tomu, že som mohol uniknúť smrti. Ale vo svojej duši to ochotne znášam z bázne voči nemu.“ 31 Takto umrel. Nielen mladým ľuďom, ale aj väčšine národa dal príklad hrdinstva vlastnou smrťou a zanechal pamiatku opravdivej cnosti
Peter(skala) and one more user like this.
Peter(skala) likes this.
ľubica likes this.
... podstata udalosti Eleazara vystihuje aj udalosti z Vatikanu, aj ked v prípade Eleazara nešlo o bôžikov ale zakazane bravčové mäso.

Podstata je však tá istá: tak ako Gedeon aj Eleazar mali dať dobrý príklad veriacim ako splniť Boží príkaz. Gedeon zničil sochy bôžikov a Eleazar nezjedol zakazane mäso.

Obaja dali dobrý priklad a to sa vyžaduje aj od nás
Christophor and 2 more users like this.
Christophor likes this.
Libor Halik likes this.
BernadettaJaMalinka likes this.
ZuzulikB and one more user like this.
ZuzulikB likes this.
Libor Halik likes this.
ľubica
Nech dobrotivý Boh spolu s mučeníkmi všetkých storočí pre vyznanie viery, ktorí VLASTNOU krvou potrvrdili katolícku vieru, nezapreli, nehodili zrnká TYMIÁNU bôžikom, pán tymián..... OSVIETI rozum všetkým ustráchaným ako ste vy......
naštudujte si prosím Teológia oslobodenia v praxi, ktorú odsúdil vami ospevovaný sv J. P. II.
BernadettaJaMalinka and one more user like this.
BernadettaJaMalinka likes this.
Mates5485 likes this.
Tymián
Nechvalim sa! Neviem, ako by som sa zachoval, keby som mal podstúpiť mučeníctvo. Mučeníctvo je zvláštna Božia milosť. Len pokorní obstoja v skúške a ti ktorí budú verní Cirkvi na čele s pápežom. Neverím, že nepriatelia a odbojnici proti pápežovi v nej obstoja. Veď už v tom je veľký znak ich pýchy!
Ale ak zapries Boha, aj On zaprie teba.. a budes zatrateny naveky.. Kresťanov čaká tu na zemi už len prenasledovanie a meč, A na to sa treba pripraviť!! Inak neobstojime..
Libor Halik and one more user like this.
Libor Halik likes this.
apredsasatoci likes this.
ľubica
pán Tymián toto je hlas Jána Krstiteľa, tento miluje Cirkev naozaj, lebo upozorňuje na diablov elegantný štýl ako sa obliecť do slov tolerancia voči náboženstvám....

Emeritní amazonský biskup demaskuje pohanské rituály ve Vatikánu
apredsasatoci likes this.
Tymián
Peter(skala), Vatikán sa dištancuje od toho skutku, ktorý vykonali tí mladí keď odhodili sochy do Tiberu. Nepochopili to správne! A zdá sa, že ani ty nie. Azda sa pápež mýli? Píšete petície ako keby pápež nevedel, čo robí. Ja mu verím a nebudem podpisovať žiadnu petíciu. Veď by to bol priamy odboj voči nemu. Treba rozlišovať symbol od uctievanie bozstiev. Nečudujem sa nepriateľom pápeža, ale buď …More
Peter(skala), Vatikán sa dištancuje od toho skutku, ktorý vykonali tí mladí keď odhodili sochy do Tiberu. Nepochopili to správne! A zdá sa, že ani ty nie. Azda sa pápež mýli? Píšete petície ako keby pápež nevedel, čo robí. Ja mu verím a nebudem podpisovať žiadnu petíciu. Veď by to bol priamy odboj voči nemu. Treba rozlišovať symbol od uctievanie bozstiev. Nečudujem sa nepriateľom pápeža, ale buď opatrný, aby si im nenahral na smeč. Len toľko.
ľubica
Píšete petície ako keby pápež nevedel, čo robí.
..............................
Práve preto že ten človek veľmi dobre vie čo robí sa podpisujú petície! Aj Judáš nebol truhlík, keď plánoval..... zradu, konal to vedome, dobrovoľne ale už POD VPLYVOM STRATY VIERY V BOHA, straty viery a následne rozumu!
Pravda bude skryta and 4 more users like this.
Pravda bude skryta likes this.
piakatarina likes this.
Libor Halik likes this.
Monika G likes this.
Mates5485 likes this.
tymian... ako prvé ma zarazilo ked som znova v názve videl slovne spojenie: "Vatikán ..."

Svetské media to zvyknu použivať bezohladu na to, či sa jedná len o individua alebo o Svätu Stolicu, čiže pápeža a spol.

Rozdiel je v tom, že ked sa hovorí "Vatikán ..." tak to je všeobecný pojem - môže to byť učenie Rímskej Cirkvi (KC) ale môže to byť len názor a vyjadrenie niektorých ludí.

kard.Rufini …More
tymian... ako prvé ma zarazilo ked som znova v názve videl slovne spojenie: "Vatikán ..."

Svetské media to zvyknu použivať bezohladu na to, či sa jedná len o individua alebo o Svätu Stolicu, čiže pápeža a spol.

Rozdiel je v tom, že ked sa hovorí "Vatikán ..." tak to je všeobecný pojem - môže to byť učenie Rímskej Cirkvi (KC) ale môže to byť len názor a vyjadrenie niektorých ludí.

kard.Rufini sice je hovorca Vatikanu, ale u nas je tiež Kramara hovorca KBS a predsa vela krat hovorí len svoj názor, dokonca to aj povie, aby sme potom nehovorili, že ked sa v niečom zmýli, tak že ho obvinime z toho ako zavádzal veriacich o oficialnom učeni Cirkvi.

Ten istý problem je aj v iných štatoch a Vatikane.

V tomto pripade kard.Rufini síce otvorene povedal, že ten skutok (socha v Tibere) považuje za niečo nekresťanske, ale papež mu na to nedal "Imprimatur"

srrandujem, ale chapeš?!

Vela krat neplatí: kto mlčí, ten svedčí...
Častokrat je to práveže tak, že kto mlčí, tak si je vedomí svojho hriechu, ale kedže ho nedokaže verejne vyznať, tak radšej mlčí, ako keby mal zvalovať vinu na iných... a taký je aj pápež František: radšej je ticho, ako keby mal urobiť chybu, aku urobil Rufini a tí Izraeliti, čo namiesto toho, aby sa zastali Gedeona, tak ešte ho chceli odsudiť.

Velmi dobre to povedal jeden z tých, čo sa ho zastal:
„Azda chcete za Bála bojovať? Alebo chcete na jeho záchranu niečo podnikať? Kto za neho bojuje, do rána zomrie. Ak je Boh, nech si sám proti nemu bojuje! Veď jeho oltár zbúral.“


To je oázka aj pre nás: "Azda chceme za Pacha mamu bojovať?
Alebo chceme na jej záchranu niečo podnikať?

... a teraz poriadne dávaj POZOR !!!

Kto za ňu bojuje,
do rána zomrie."

Toto je vážne: My nebojujeme s telom a krvou, ale s duchmi ( demonmi) v nebeských sferach. Rufini sa v skutočnosti nezastal len nejakých domorodcov alebo len nejakej sošky, ale démonov, ktorí prostredníctvom vyobrazených bôžikov sa vkradaju do príbytkov našich sŕdc i Božích Chrámov.
Biblický výraz "zomrieť" je častokrat spajaný predovšetkým z duchovnou smrťou i ked mnohokrat sa doslovne myslí na fyzicku smrť. Pre nas to znamená, že kto sa bude staviať na stranu bôžikov - duchovne zomrie a časom môže aj fyzicky. Preto si musíme dávať väčší pozor na to, na koho stranu sa staviame.

Okrem toho Petícia-Výzva nie je zamerane proti osobe papeža - ved sa tam ani papež nespomína - a už vôbec nie aby ho tam kritizovali. Zamerali sa hlavne na hriech, ktorý sa vo Vatikane stal - "skutok sa stal". Tak maju vyzerať Peticie: neodsudzovať hriešnikov ale hriech.

Chceme plniť Božie Slovo ako Gedeon alebo ako tí izraeliti, čo chceli Gedeona (Božieho služobníka) odsudiť?
Paxus likes this.
ten príspevok Tymiana to uplne zarezal. Normálne si si musel pretierať oči, či dobre čítam. Modlárstvo jak vyšité a keď toto kresťan nevníma,tak potom naozaj je otázne ,či náš Pán Ježiš Kristus pri svojom druhom príchode nájde Vieru .
ZuzulikB likes this.
ZuzulikB
To co vykonali bylo modlosluzbou. Opustili Boha a začali se klanem zlému. Kolik lidi teď odpadne. Jak se teď čarodějnice a Spol radují? My máme kázat jim o evangeliu a ne oni nám. Mají oni poznat lásku Ježíšovu . Jsem z toho otřesena a zarmoucena. Ale ma to tak byt, tak se připravíme na poslední časy budováním silné viry a vztahu s Bohem neboť my odevzdání budeme pronásledováni těmi co slouží …More
To co vykonali bylo modlosluzbou. Opustili Boha a začali se klanem zlému. Kolik lidi teď odpadne. Jak se teď čarodějnice a Spol radují? My máme kázat jim o evangeliu a ne oni nám. Mají oni poznat lásku Ježíšovu . Jsem z toho otřesena a zarmoucena. Ale ma to tak byt, tak se připravíme na poslední časy budováním silné viry a vztahu s Bohem neboť my odevzdání budeme pronásledováni těmi co slouží modle.
Nikdo to nesleduje, důležitější je něco jiného a jeste u nás při kázání zaznělo ze je v poradku inkulturace.