40:38
szuirad1
203

"Wierzę". Paweł Lisicki i Marek Miśko: Niepokalane Poczęcie

www.youtube.com Niepokojące wieści płyną z Watykanu. Papieska Akademia Życia, Światowy Szczyt Innowacji dla Zdrowia i inicjatywa Fundacji Katarskiej zorganizowały wspólne sympozjum naukowe …More
www.youtube.com
Niepokojące wieści płyną z Watykanu. Papieska Akademia Życia, Światowy Szczyt Innowacji dla Zdrowia i inicjatywa Fundacji Katarskiej zorganizowały wspólne sympozjum naukowe zatytułowane "Religia i etyka medyczna: opieka paliatywna i zdrowie psychiczne osób starszych". Podczas wydarzenia abp Vincenzo Paglia ogłosił, że wbrew zaleceniom episkopatu, duchowni powinni towarzyszyć i wspierać wszystkich tych, którzy chcą pozbawić się życia. Zdaniem duchownego celem trzech wspomnianych organizacji jest utworzenie "kultury opieki paliatywnej".
Okazuje się, że w ocenie niektórych duchownych Kościół Katolicki powinien pomagać w odejściu, niż przekonywać do zastania, tak jak chce tego Bóg.
Czy w Kościele Katolickim powstanie nowy zakon, który będzie sprawował "opiekę" nad samobójcami? Jak my Katolicy mamy reagować na taką herezję? O tym w najnowszym odcinku magazynku katolickiego "Wierzę" Marek Miśko rozmawia z Pawłem Lisickim.
"Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewie…More