KIRKOR
masada
"Aktorzy" - nierozumiejący co to jest Sacrum.
.....................................................................................................................................................
AKTOR TO NATANEK KTÓRY ODPRAWIA MSZE NIEGODZIWIE
A jo żech myśloł, zaś to znów Golec U' Orkiestra
masada
"Aktorzy" - nierozumiejący co to jest Sacrum.
JanuszK
To, że K.Wojtyła popełnił błąd nie upoważnia do jego powielania i pochwały. Ty sobie możesz uważać co Ci się podoba ale nie zmieni to faktu, że powyższy zespół profanuje świątynie pod płaszczykiem dobrej owieczki. Luter czy inni herezjarchowie tez coś tam po swojemu uważali i skończyło się rozpadem Kościoła...
Dam Ci przykład kajaków które posłużyły za Ołtarz Karolowi Wojtyle gdy na spływie kajakowym z studentami zrobił Msze dla nich. I co na tych kajakach na drugi dzień popłynęli dalej. Jeszcze raz twierdzę że w czasie Eucharystii to Święte Ciało i Święta Krew uświęca Ołtarz, a nie Ołtarz uświęca Święte.
alanowa
odpowiedziałam Ci na Twój poprzedni komentarz
alanowa co się uczepiłaś Ołtarza, przecież nikt na nim nie tańczył czy nawet stał.
alanowa
"Ołtarz jest symbolem Chrystusa, toteż Kościół otacza go szczególnym szacunkiem. Jest poświęcony i nie wolno używać go w innym celu jak do liturgii, a konkretnie dla świętej Ofiary. "
W czasie Mszy ołtarz jest Golgotą, a poza nie. Co uświęca ołtarz on sam czy Jezus w Eucharystii. Bo jeśli twierdzisz że ołtarz to przez co jest święty. Tylko w czasie Eucharystii Ciało i Krew Jezusa uświęca ołtarz i naczynia, ręce kapłana i wszystko co się styka z uświęconą Eucharystią. To idąc Twoim tokiem myślenia ręce księdza cały czas są święte, to nic nie mógłby nimi robić poza Mszą.
alanowa
wyobraź sobie takie wesołe chwalebne tańce i śpiewy pielgrzymów na górze Golgocie ,w miejscu gdzie był ukrzyżowany Pan Jezus..Czy Bóg Ojciec czeka na takie wesołe występy w miejscu ,w którym ukrzyżowano Mu Syna?..Obawiam sie ,że te tańce nie mogą być inspirowane przez Ducha Świętego..
1. Nie śpiewają na Mszy, bo wiedzą o Ofierze Mszy św.
2. Śpiewają wesołe piosenki z radości że są dziećmi Boga który ich kocha i w ten sposób to okazują pod wpływem Ducha św.
3. O. Pio jest świętym KK i u Boga wyprasza łaski dla potrzebujących ich.
ps. Kościoły też są aby Chwalić Boga i ewangelizować tych którzy Boga nie znają.
alanowa
no to wytłumacz dlaczego Ci ludzie śpiewaja i tańczą przed ołatrzem .Kościoły wybudowane zostały po to ,żeby mogła być na otarzach składana ofiara Baranka Bozego ..
alanowa JASNOWIDZ, wszystko wie.
alanowa
nie wiedzą o Ofierze Mszy sw...dlatego nie mają oporów ,zeby wesołe pieśni śpiewac i tańczyć przed ołtarzem na którym podczas kazdej Mszy św składana jest ofiara z Syna Bożego za nasze grzechy.Gdyby o.Pio to widział to serce pękłoby mu z rozpaczy
donia1984 likes this.
żenada.... poza Kościołem to ja jeszcze rozumiem.
Super
Slawek
Mocni w Duchu - są po prostu mocni
bpr