+

Ratzinger pisał m.in., że Kościół jutra nie tylko będzie funkcjonował w zupełnie innej formie, ale tworzyć go będą małe wspólnoty, podobne do tych, które były na samym początku chrześcijaństwa:

"Pójdźmy krok dalej. Z obecnego kryzysu wyłoni się Kościół jutra – Kościół, który stracił wiele. Będzie niewielki i będzie musiał zacząć od nowa, mniej więcej od początku. Nie będzie już w stanie …More
+

Ratzinger pisał m.in., że Kościół jutra nie tylko będzie funkcjonował w zupełnie innej formie, ale tworzyć go będą małe wspólnoty, podobne do tych, które były na samym początku chrześcijaństwa:

"Pójdźmy krok dalej. Z obecnego kryzysu wyłoni się Kościół jutra – Kościół, który stracił wiele. Będzie niewielki i będzie musiał zacząć od nowa, mniej więcej od początku. Nie będzie już w stanie zajmować wielu budowli, które wzniósł w czasach pomyślności. Ponieważ liczba jego zwolenników maleje, więc straci wiele ze swoich przywilejów społecznych.

Kościół będzie wspólnotą bardziej uduchowioną, nie wykorzystującą mandatu politycznego, nie flirtującą ani z lewicą, ani z prawicą. To będzie trudne dla Kościoła, bo ów proces krystalizacji i oczyszczenia będzie kosztować go wiele cennej energii. To sprawi, że będzie ubogi i stanie się Kościołem cichych" -mówił późniejszy papież.

Proces, który doprowadzi do takiego stanu rzeczy, będzie niezwykle bolesny, ale – jak można się domyślać – niezwykle potrzebny. Ratzinger przyrównał tę sytuację nawet do czasów sprzed rewolucji francuskiej: "Proces ten będzie tym bardziej uciążliwy, że trzeba będzie odrzucić zarówno sekciarską zaściankowość, jak i napuszoną samowolę. Można przewidzieć, że wszystko to będzie wymagało czasu. Proces będzie długi i żmudny, tak jak droga od fałszywego progresywizmu w przededniu rewolucji francuskiej – kiedy biskup mógł być uważany za błyskotliwego, jeśli wyśmiewał się z dogmatów, a nawet sugerował, że istnienie Boga wcale nie jest pewne – do odnowy w XIX wieku."

Jedno jest jednak pewne. Wszystkie te zmiany, które będą trwały w czasie kryzysu Kościoła katolickiego, doprowadzą do jego odnowy. Ratzinger mówi jasno: Ale kiedy minie już proces tego odsiewania, wielka moc popłynie z bardziej uduchowionego i uproszczonego Kościoła. W totalnie zaplanowanym świecie ludzie będą strasznie samotni. Jeśli całkowicie stracą z oczu Boga, odczują całą grozę swojej nędzy. Następnie odkryją małą trzódkę wyznawców jako coś całkowicie nowego. Odkryją ją jako nadzieję, która jest im przeznaczona, odpowiedź, której zawsze potajemnie szukali.
pmichal
www.youtube.com/watch
25.03.2020 Abp. M. Lefebrvre przykład Maryjnego "TAK" Bogu. Ks. Michał Woźnicki SDB
Weronika-S.
,,A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiona przez 1260 dni,, Ap.12/6. Wiele wskazuje na to jakby to się zaczęło.
przeciwherezjom
Znaczy tak - zapowiedź tego czasu. Te 1260 to epoka stokroć straszniejsza niż to obecne - będzie za czasów antychrysta (może 5, 6, 7 lat) - ale mamy świtanie tego
przeciwherezjom
A ja bym odliczał - 5,4,3,2.... - czyli mamy mało czasu, by treść obrazka w praktyce przygotować. Organizujcie domy, kaplice, dobrych kapłanów, zróbcie zakupy potrzebne do podziemnych Mszy św. Szybko - czasu wolności już bardzo niewiele. Zdążycie, ale módlcie się i do roboty!
przeciwherezjom
@Weronika-S. - ten z którym tu toczysz boje to totalny mason. Zostaw, bo zarazi Cię diabelstwem i nienawiścią. Jest tu po to by jątrzyć denerwować i zabierać czas.
Weronika-S.
i jeszcze, wyjaśnienie temuż synkowi, receptory to są główne komórki narządu umysłowego. Chciał odpowiedź, to ma...
Elkam
.....co to takiego "NARZĄD UMYSŁOWY" ? bo nie słyszałem....:))))
Weronika-S.
temu poniżej nawalił główny receptor, czas udać się do mechanika, synu.
One more comment from Weronika-S.
Weronika-S.
To co się dzieje, to poprzedza wielką Bożą karę, karę oczyszczenia jak za czasów Noego, co zapowiada Ewangelia.,,Kto stoi niech baczy by nie upadł,, to ostatnie zdanie dedykuję z ,,braterskim pozdrowieniem,, @Marcin.D A nawiązując do jego słów, to my się znamy na sposobach reżimu,
Weronika-S.
Tego nigdy w dziejach jakichkolwiek religii nie było, aby wzbraniano z urzędu wstępu na nabożeństwa. Księga Daniela mówi o ucisku jaki nie miał miejsca od początku świata. Za komuny agenci przychodzili i słuchali czy kapłan nie mówi coś podejrzanego. Teraz policja i wojsko, które zapowiadał rząd do pomocy policji, może wkraczać do kościołów i liczyć wiernych, a gdyby przekroczyli normę, będzie …More
Tego nigdy w dziejach jakichkolwiek religii nie było, aby wzbraniano z urzędu wstępu na nabożeństwa. Księga Daniela mówi o ucisku jaki nie miał miejsca od początku świata. Za komuny agenci przychodzili i słuchali czy kapłan nie mówi coś podejrzanego. Teraz policja i wojsko, które zapowiadał rząd do pomocy policji, może wkraczać do kościołów i liczyć wiernych, a gdyby przekroczyli normę, będzie nakładany mandat na proboszczów w granicy 5000 zł, co rząd podał jako informację. Zresztą we Włoszech był przypadek wtargnięcia policji do kościoła w czasie chrztu, a to niebywały skandal w dziejach kościoła, represje ze względu na obrzęd chrztu. Podano też informację, że dużo policjantów przechodzi na zwolnienia lekarskie, i wcale się temu nie dziwię.
olek19801
Tak jak skandalem było zabicie Boga ponad 2000 lat temu.