19:04
Libor Halik
2531.7K

Sv. Těla a Krve. Katolíci klečí, František ne, ač klekátko mu nachystali 26.5.2016

On kleká jen před ženami ve věznici na Zelený čtvrtek. Je to pyšný, dosud před Bohem nepokořený marxistický argentinský jezuita. Benedikt XVI. a všichni předchozí papežové klekali. Proč ho nikdo z …More
On kleká jen před ženami ve věznici na Zelený čtvrtek. Je to pyšný, dosud před Bohem nepokořený marxistický argentinský jezuita. Benedikt XVI. a všichni předchozí papežové klekali. Proč ho nikdo z klečících nenapomene? Jsou zbabělci. Nemají odvahu si přiznat, že František není katolík ani na svátek Těla a Krve Páně a že Katolickou církev ničí zevnitř.
ľubica
OTČE BERGOGLIO, CO TO MÁTE ZA PROBLÉMY S EUCHARISTIÍ? NEVÍTE, ŽE V KŘESŤANSKÉ SPIRITUALITĚ – JAK NAPSAL RATZINGER - »NESCHOPNOST POKLEKNOUT SE JEVÍ JAKO PODSTATA TOHO, CO JE VLASTNÍ ĎÁBLU«?

POMŮŽEME VÁM MODLITBOU...

Udělal to také letos a je to velké utrpení dívat se na tyto scény. Je to utrpení z něho a z doby, kterou prožíváme....Doby zmatku a temnot.

Ale nedá se nic …
More
OTČE BERGOGLIO, CO TO MÁTE ZA PROBLÉMY S EUCHARISTIÍ? NEVÍTE, ŽE V KŘESŤANSKÉ SPIRITUALITĚ – JAK NAPSAL RATZINGER - »NESCHOPNOST POKLEKNOUT SE JEVÍ JAKO PODSTATA TOHO, CO JE VLASTNÍ ĎÁBLU«?

POMŮŽEME VÁM MODLITBOU...

Udělal to také letos a je to velké utrpení dívat se na tyto scény. Je to utrpení z něho a z doby, kterou prožíváme....Doby zmatku a temnot.

Ale nedá se nic dělat. Nejenže se papež Bergoglio – také letos – po mši vyhnul účasti na průvodu Corpus Domini ulicemi Říma spolu s křesťanským lidem (pastýř, který se nechce míchat mezi ovce) – ale také letos se ukázal pouze při příchodu a vyhnul se tomu, aby poklekl před vystavenou Nejsvětější Svátostí¨, vystavenou k adoraci pro všechny věřící, a zůstal před eucharistickým Ježíšem vzpřímený.

Nechce pokleknout právě před Pánem ( je to vidět na video [39,10 min] i na fotografiích).

Nepokleká při mši svaté a nepokleká ani nyní, i když má před sebou klekátko velmi vypolstrované měkkými polštáři.

Navíc, je zcela vyloučeno, že se vyhýbá pokleknutí kvůli fyzickým problémům, protože existují jiné situace, kdy Nejsvětější Svátost není přítomná a kdy nemá žádné problémy s klečením. Tato neschopnost nastupuje výlučně před Nejsvětější Svátostí.

Také o posledním Zeleném čtvrtku, kdy myl nohy imigrantům různých náboženství, poklekal dvanáctkrát po sobě a hluboce se skláněl, aby líbal jejich nohy před televizními kamerami (v tomto gestu pokory pro Mondovizi, neboť zde posílá své osobní poselství, které se týká imigrace různých náboženství, zatímco katolická tradice tohoto obřadu stanoví, že papež má umývat v Lateránu nohy dvanácti římským kněžím, a toto umývání se vztahuje k ustanovení svátosti kněžství a Eucharistie při Ježíšově Poslední večeři).

Chybějící pokleknutí Bergoglia před Nejsvětější Svátostí Oltářní jde ruku v ruce s jeho znepokojujícími výroky při návštěvě u luteránů v Římě. Ale především s jeho vytrvalým bojem, trvajícím dva roky, za změnu pravidla, které stojí v Písmu svatém a které církev vždy zachovávala, pokud jde přijímání Těla a Krve Páně.

V Amoris laetitia totiž Bergoglio směřuje k zavedení faktické profanace Eucharistie. Ještě nikdy se nestalo, aby byla svatokrádež tak autorizována samotnou hierarchií.

Ve světle toho, co se stalo v církvi v posledních třech letech, je možno lépe pochopit epizodu průvodu Božího Těla. Víme, že Jan Pavel II., i když byl jeho zdravotní stav již velmi špatný, účastnil se vždy tohoto průvodu na kolenou před monstrancí na autě, které ji převáželo. Tak tomu bylo i u Benedikta XVI. Jen u Bergoglia nikoliv.

Ale toto pokleknutí není nějakým nevýznamným detailem. Jak nás učil Benedikt XVI., toto gesto obsahuje nesmírný význam. Vyjadřuje podstatu vztahu mezi člověkem a Bohem.

S odvoláním na křesťanskou duchovní literaturu vysvětloval Ratzinger, že neochota pokleknout patří přímo k podstatě vlastní ďáblu:

Zde jsou Ratzingerova slova:

Existují prostředí, která vyvíjejí značný vliv, který se snaží nás přesvědčit, že není zapotřebí poklekat. Říkají, že toto gesto nepatří do naší kultury (ale do jaké?)Ve skutečnosti klečení křesťanů není forma inkulturace, která současné obyčeje předcházela, ale je to projev křesťanské kultury, která vychází z nového a hlubokého poznání a zážitku Boha.

Úkon pokleknutí nemá svůj původ v jakékoliv kultuře, ale v Písmu svatém a v prožitku Boha. Ústřední význam klečení v Písmu je možno vyvodit ze skutečnosti, že jen v Novém zákoně se vyskytuje výraz proskynein59 krát, z toho 24 krát ve Zjeveni sv. Jana, nebeské liturgii, kterou církev představuje jako vzor a kriterium své vlastní liturgie.

Pokleknutí není gesto jen křesťanské, ale christologické: Nejdůležitějším výrokem o teologii pokleknutí je a zůstane pro mne Fil 2,6 -11.

Kříž se stal univerzálním znamením Boží přítomnosti a všechno to, co jsme dosud slyšeli o kříži historickém i kosmickém, musí zde nacházet svůj pravý smysl.

Křesťanská liturgie je liturgií kosmickou právě pro skutečnost, že sklání kolena před Pánem ukřižovaným a povýšeným. Toto je střed naší kultury – kultury pravdy. Pokorné gesto, se kterým padáme k nohám našeho Pána, nás umísťuje na pravou cestu života, v harmonii s celým vesmírem.

Bylo by třeba připojit ještě mnohé, např. vyprávění pouštních Otců o tom, jak byl ďábel přinucen od Boha, aby se sklonil před opatem Apollem; jeho vzezření bylo černé a hrozné na pohled, jeho údy vyhublé, a především, neměl kolena. Neschopnost pokleknout se jeví přímo jako sama podstata ďábelskosti.

Snad vzhledem k tomu, že biskup Říma často žádá, abychom se za něho modlili, je opravdu toto pravý důvod k intenzifikaci modliteb za papeže Bergoglia, aby se konečně rozhodl pokleknout před Pánem. Pro dobro své, dobro duší i pro dobro církve.

lumendelumine-cz

Antonio Socci, Lo Straniero
Caesar
Peter(skala)
Ked ma niekto zdravotne problemy s kolenami, tak nemôže klaknuť, nie preto, žeby nechcel, ale že nemôže...ibažeby niekto tomu nechcel veriť

ale pred moslimami, kacírmi, pohanmi sa zdravotné problémy razom stratia, to len pred sviatostou a omsi sa zravotné problémy vratia, to je velmi zaujímavá diagnoza.
ľubica likes this.
perceo3 likes this.
Peter(skala)
Peter(skala)
Libor Halik
Peter(skala) tu neide o ...

Ked ma niekto zdravotne problemy s kolenami, tak nemôže klaknuť, nie preto, žeby nechcel, ale že nemôže...ibažeby niekto tomu nechcel veriť
MilanJan
Dnes si myslím, že kľudne možno hovoriť nielen o slepote, pohodlnosti / ktorú možno vidieť aj na pekne pestovaných tukových vankúšoch/, zapredanosti kniežaťu tohto sveta , ale aj silnej arogancii klerikov – ja osobne mám skúsenosti zo Slovenska. Pri komparácii možno vidieť, ako sa zachová kňaz , ktorý načúva a drží sa rád cirkevných otcov , pustovníkov, mníchov a kňaz, ktorý „ úraduje, chráni …More
Dnes si myslím, že kľudne možno hovoriť nielen o slepote, pohodlnosti / ktorú možno vidieť aj na pekne pestovaných tukových vankúšoch/, zapredanosti kniežaťu tohto sveta , ale aj silnej arogancii klerikov – ja osobne mám skúsenosti zo Slovenska. Pri komparácii možno vidieť, ako sa zachová kňaz , ktorý načúva a drží sa rád cirkevných otcov , pustovníkov, mníchov a kňaz, ktorý „ úraduje, chráni pápeža, nech urobí čokoľvek“....!!??? Svet potrebuje odpoveď od BOHA, tak ju dostane – a razom sa všetko zmení, keďže BOH sa nedá vysmievať – ON si ľudstvo prečistí- tak ako vždy v minulosti....Modlime sa za obrátenie kňazov – aby robili pokánie, aby odprosili BOHA za urážky – ktoré veľmi veľmi gradujú. Času je veľmi málo.
Pravda bude skryta and 2 more users like this.
Pravda bude skryta likes this.
Monika G likes this.
ľubica likes this.
snakee
ľubica
Felicitaa už chápem: vy ste v Novus ordo! tak potom si totalne nerozumieme! No tak nazdravie
Felicitaa
Ku klakaniu pri sv.prijimani v slov.kostoloch:
Urcite nie som jedina,kto ma podobnu skusenost ako ja, ze knaz odmietol / boli to casy,ked sa knazi nebali vyjadrenia z Vatikanu/ dat osobe, ktora si poklakla, sv.prijimanie. Osobne som na tuto temu diskutovala po sv.,omsi s istym panom biskupom, ktory reagoval ako reagoval. Nezvyknem si klakat prave pre reakcie knazov, ktore som spoznala. Asi pred …More
Ku klakaniu pri sv.prijimani v slov.kostoloch:
Urcite nie som jedina,kto ma podobnu skusenost ako ja, ze knaz odmietol / boli to casy,ked sa knazi nebali vyjadrenia z Vatikanu/ dat osobe, ktora si poklakla, sv.prijimanie. Osobne som na tuto temu diskutovala po sv.,omsi s istym panom biskupom, ktory reagoval ako reagoval. Nezvyknem si klakat prave pre reakcie knazov, ktore som spoznala. Asi pred dvoma rokmi som si klakla, a mlady knaz, za ktorym som zasla po sv.omsi kvoli niecomu, ma upozornil: " Preco ste si klakli? Po II.VK uz sa klakat nesmie." Dokonca som potom zasla opat za biskupom a chcela vyjadrenie, ako je mozne, ze knaz takto informuje. Tlmocila som svoju pripomienku len cez inu osobu, a potom som sa vzdala akehokolvek zaujmu riesit tuto zalezitost.

Pocula som vysvetlenie katechetky,ktora posudzovala ludi ,ktori si klakaju, ze nevedia, co je to poslusnost voci biskupovi, ze nedodrziavaju predpisy,ktore platia. Pocula som aj staznosti na to, ze aj pocas omse sa nezachovavaju pravidla, kedy si poklaknut,kedy vstat, ze veriaci v kostole nie su jednotni.

Pred rokom mi vravela ista putnicka z Litmanovej, ze jej odmietli dat sv.prijimanie, lebo si klakla.
Mate snad inu skusenost?
Felicitaa
Je fakt, že prostredie na stránkach gloria.tv umožňuje veľkú slobodu slova v zmysle pozitívneho i negatívneho vyjadrovania sa s minimálnym administrátorským zásahom. Áno, obe možnosti patria k životu. Pisatelka , ktora tu reaguje na moje prispevky, zrejme este na tuto slobodu nedozrela.. Sloboda... alebo ak chcete aj demokracia, to je "synonymum" pre zodpovednosť. Nachádzame sa v krestanskom…More
Je fakt, že prostredie na stránkach gloria.tv umožňuje veľkú slobodu slova v zmysle pozitívneho i negatívneho vyjadrovania sa s minimálnym administrátorským zásahom. Áno, obe možnosti patria k životu. Pisatelka , ktora tu reaguje na moje prispevky, zrejme este na tuto slobodu nedozrela.. Sloboda... alebo ak chcete aj demokracia, to je "synonymum" pre zodpovednosť. Nachádzame sa v krestanskom prostredí, kde by som očakávala pokojné reakcie zrelých ľudí. Ale ked niekto namiesto pokojných slov vklada do riadkov uštipačné, demotivujúce a arogantné vyjadrenia -tak neviem, ci je to zena tyrana alebo sa tak chova aj v domacom prostredi svojej rodiny a nie je si vedoma svojho slovnika?
V kazdom pripade UPOZORNUJEM:

ľubica
pre felicitaa: freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/15036-halik-pat…
trafila som sa??? alebo nie??? bola by som sa radšej mýlil

NEREAGUJTE VIAC na moje prispevky, pisatelka s nickom lubica Vyhradzujem si tu toto svoje pravo.

--------------------------------------
ľubica
pre felicitaa: freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/15036-halik-pat…
trafila som sa??? alebo nie??? bola by som sa radšej mýlila.....
ľubica
Kto má oči a uši, určite to zbadá:
PRECO SI PAPEZ NEKLAKNE PRI OLTARI? Prečo si ale dokáže klaknút v iných situáciách.... po rozkliknutí sú zábery zo svätých omší z videií / nemanipulované.... ak by si niekto myslel/na porovnanie zo stretnutia s charizmatikmi a zo zábermi umývania nôh....

Warum kniet Papst Franziskus nicht am Altar? Warum aber kann sich er in anderen Situationen, wo es …
Bergog…More
Kto má oči a uši, určite to zbadá:
PRECO SI PAPEZ NEKLAKNE PRI OLTARI? Prečo si ale dokáže klaknút v iných situáciách.... po rozkliknutí sú zábery zo svätých omší z videií / nemanipulované.... ak by si niekto myslel/na porovnanie zo stretnutia s charizmatikmi a zo zábermi umývania nôh....

Warum kniet Papst Franziskus nicht am Altar? Warum aber kann sich er in anderen Situationen, wo es …
Bergoglio a jeho priority - svetelná šou veľa o ňom prezrádza
Je mi to ľúto. ale p. Bergoglio nesdieľa tradičnú náuku Cirkvi....
3 more comments from ľubica
ľubica
Je mi to strašne ľúto a je to pre mna ako katolíčku veľká rana, že vrchna hierarchia /Bergoglio/ sa tohto dopúšťa!
No nebudem z toho dlho smutna, lebo pravym papežom je Gloria Olivae, Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.,
tento .... / Bergoglio /je dosadený po dohovore.............. O dlouhodobé přípravě volby papeže Bergoglia a nie po vzývaní Ducha Svätého !!! vid tu: www.lumendelumine.cz/inde…More
Je mi to strašne ľúto a je to pre mna ako katolíčku veľká rana, že vrchna hierarchia /Bergoglio/ sa tohto dopúšťa!
No nebudem z toho dlho smutna, lebo pravym papežom je Gloria Olivae, Joseph Ratzinger, Benedikt XVI.,
tento .... / Bergoglio /je dosadený po dohovore.............. O dlouhodobé přípravě volby papeže Bergoglia a nie po vzývaní Ducha Svätého !!! vid tu: www.lumendelumine.cz/index.php
je to falošný prorok , a len slepý a hluchý nevidí a nepočuje !
freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2650-posledni-p…

Kdo skutečně podrazil Benedikta XVI.?

Zamyšlení o modernismu v katolické církvi...

Rezignaci Benedikta XVI. považuji za symbolickou součást příznaků konce epochy
ľubica
Na základe svojho poznania a skúsenosti považujem za najťažšiu ranu, ktorú kríza spôsobila Cirkvi, Eucharistickú ranu - zločiny proti Najsvätejšej Sviatosti.
Biskup Athanasius Schneider začal rozhovor pohľadom na najťažšie rany, ktoré kríza …

vdaka IRBIS+++
ľubica
p. stastna =@Felicitaa : Preco mnohi knazi na Slovensku povazuju za hriech, ked si veriaci clovek poklakne pri sv.prijimani?
.................................................
to mate odkial takuto blbost? čo je to za slová ´mnohí´, a kde je to tvrdenie tých mnohých milá p. stastna, z akej stranky ste ho vzala alebo len vo vašej premudrelej hlave sa to objavilo......?zrejme ste z inej galaxie, / …More
p. stastna =@Felicitaa : Preco mnohi knazi na Slovensku povazuju za hriech, ked si veriaci clovek poklakne pri sv.prijimani?
.................................................
to mate odkial takuto blbost? čo je to za slová ´mnohí´, a kde je to tvrdenie tých mnohých milá p. stastna, z akej stranky ste ho vzala alebo len vo vašej premudrelej hlave sa to objavilo......?zrejme ste z inej galaxie, / Nemecko/ máte čudné primáty a ešte čudnejšie komentáre, to som zistila už dávno, zrejme fandíte teológii oslobodenia a tejto www.teoforum.sk....
Monika G
Hento, jestli si myslíte, že u některých špatných kněží katolické církve již nedochází k proměně ( transsubstancianci ), tak to je podle mého názoru špatná úvaha. Stejně nesprávná je i Vaše představa o nepřítomnosti Ježíše Krista ve svatostánku.
Libor Halik
Peter(skala) tu neide o to, aby pápež František kľačal po celý čas na plošine toho auta, ako tí dvaja černošští jáhni, či kňazi. Ide o to, že ku koncu, keď všetci ľudia pokľakli, on NEpokľakol.
Pravda bude skryta and 3 more users like this.
Pravda bude skryta likes this.
Caesar likes this.
snakee likes this.
ľubica likes this.
Peter(skala)
Videl som to a hovorili, že papež zamerne nešiel, aby sa ludia zamerali hlavne na Sviatosť Oltarnu. Inač velka to obeta pre tých 2 knazov. Asi by som nevydržal a papež už vôbec nie
snakee
Preco mnohi knazi na Slovensku povazuju za hriech, ked si veriaci clovek poklakne pri sv.prijimani? pretože majů mozgy vypláchnuté teológiov oslobodenia @Felicitaa
Caesar and 3 more users like this.
Caesar likes this.
ľubica likes this.
Monika G likes this.
Libor Halik likes this.
Felicitaa
Kopirujem: V učení o Eucharistii, existujú dva rozdiely medzi katolíckym a pravoslávnym vnímaním a tie sa dotýkajú matérie a formy.[2] Čo sa týka matérie, v západnej Cirkvi sa používa nekvasený chlieb a čisté hroznové víno, akejkoľvek farby. Východne cirkvi, konkrétne, tí ktorí slávia byzantskú liturgiu, používajú kvasený chlieb a výlučne červené víno.[3] „Pravoslávni neprijímajú nekvasený chlie…More
Kopirujem: V učení o Eucharistii, existujú dva rozdiely medzi katolíckym a pravoslávnym vnímaním a tie sa dotýkajú matérie a formy.[2] Čo sa týka matérie, v západnej Cirkvi sa používa nekvasený chlieb a čisté hroznové víno, akejkoľvek farby. Východne cirkvi, konkrétne, tí ktorí slávia byzantskú liturgiu, používajú kvasený chlieb a výlučne červené víno.[3] „Pravoslávni neprijímajú nekvasený chlieb z dôvodu, že on je podľa ich myslenia, nepravý chlieb, teda mŕtvy, pretože kvasnice oživujú, dávajú život a dynamiku.“[4] Taktiež nekvasený chlieb ma svoje miesto v židovstve a nemá nijaký vzťah ku kresťanstvu. Naproti tomu katolícka Cirkev uznáva používanie aj kvaseného chleba a tento problém vidí čisto na úrovni disciplinárnej a nie doktrinálnej.

Väčším problémom sa však javí problém takzvanej epiklézy. Ako forma pri slávení Eucharistie používajú sa Ježišove slová, ktoré on vyslovil pri Poslednej večeri. V tom momente dochádza k prepodstatneniu chleba a vína na Krv a Telo Krista.[6] Jednotliví východní teológovia to však neuznávajú a tvrdia, že je akokoľvek potrebná aj modlitba, ktorá vzýva Ducha Svätého – epikléza.

Problematika epiklézy v obnovenej liturgii západného obradu už /
VRAJ/ viac nemá dôležitosť, pretože momentálna forma bohoslužby používa modlitbu, ktorá by sa mohla nazvať epiklézou, teda vzývaním Ducha Svätého
.

Co uci RKC:
1353 V epikléze Cirkev prosí Otca, aby zoslal svojho Svätého Ducha(1105) (alebo moc svojho požehnania) na chlieb a víno, aby sa jeho mocou stali telom a krvou Ježiša Krista a aby tí, čo majú účasť na Eucharistii, boli jedno telo a jeden duch. (Niektoré liturgické tradície umiestňujú epiklézu za anamnézou.)

V opise ustanovenia Eucharistie(1375) sila slov a konania Ježiša Krista a moc Ducha Svätého sviatostne sprítomňujú pod spôsobmi chleba a vína Kristovo telo a jeho krv, jeho obetu prinesenú raz navždy na kríži.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Hovorca pravoslavnej cirkvi na Slovensku- Milan Gerka, -blízky vzťah aj dialóg o postavení pápeža potvrdzuje, „ten však ešte ani zďaleka nie je na konci. Nie sme s ním v kánonickej ani eucharistickej jednote. Pápež má byť prvý medzi rovnými, nie nadriadený, máme problém aj s dogmou o neomylnosti v otázkach viery a mravov. Neomylná môže byť len cirkev ako celok, nie jednotlivec.“Čítajte viac: domov.sme.sk/…/pravoslavni-kat…
Poznamka :
Papez exhortaciou Amoris laetitia nemeni ucenie kat.cirkvi, lebo to pisal ako jednotlivec, nie v mene cirkvi - nenapisal to a nevyhlasil ziadne nove ucenie EX CATEDRA. Nie je to dokument , ktory si privlastnuje atribut neomylnosti. A papez Frantisek to dobre vie. Vyjadril len svoje myslienkove pochody na haklive temy. Urcite vie,co robi a co tym sposobuje.
Monika G
Hento, v kostele pokleknete před všemohoucím Bohem. To přece nemá s nějakou církevní hierarchií, která si opravdu zaslouží velkou kritiku, nic společného.
Monika G likes this.
Felicitaa
Mate svoje dovody si tak mysliet.
Ja mam svoje dovody si mysliet to, ze nie vzdy vsetci ti, ktori si poklaknu, maju zaujem plnit Boziu volu.

Otazka vedlajsia:
Preco mnohi knazi na Slovensku povazuju za hriech, ked si veriaci clovek poklakne pri sv.prijimani?
Caesar
Neklaká, podla bergogliánov má vraj zdravotné problémy, nemoze si klaknút, ale pred moslimami, pohanmi, protestant. kacírmi, sektármi sa zázracne uzdraví a klaká jedna radost a bozkáva im nohy.
ľubica and one more user like this.
ľubica likes this.
Libor Halik likes this.
snakee
10:22 ceremonionář se ho snaží upozornit na klekátko, mávnutím ruky ho odbývá, zednář nekleká před Beránkem, ale před stvořením, vyloženě znechucen před obrazem Matky Kristovi
ľubica and one more user like this.
ľubica likes this.
Libor Halik likes this.
snakee likes this.
Libor Halik
Boha se argentinský František nebojí a před katolíky se nestydí. Ví, jak je snadné dnešní těžce hřešící katolíky oklamat.
ľubica and one more user like this.
ľubica likes this.
snakee likes this.