Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
00:50

Kardynał Burke - Komunia Św.

Kardynał Raymond L. Burke mówi o godnej formie przyjmowania Komunii Świętej na klęcząco i do ust.
Jezus na podłodze...

-

www.youtube.com/watch

Papież Benedykt XVI w czasie uroczystych Mszy św. sprawowanych czy to w Watykanie, czy przy okazji pielgrzymek, udziela Komunii Świętej wiernym pozostającym w postawie klęczącej bezpośrednio do ust.

W ocenie liturgistów, to powrót do tradycji Kościoła i próba zwrócenia uwagi wiernych na realną obecność Chrystusa w Eucharystii, a zarazem pogłęb…
More
Jezus na podłodze...

-

www.youtube.com/watch

Papież Benedykt XVI w czasie uroczystych Mszy św. sprawowanych czy to w Watykanie, czy przy okazji pielgrzymek, udziela Komunii Świętej wiernym pozostającym w postawie klęczącej bezpośrednio do ust.

W ocenie liturgistów, to powrót do tradycji Kościoła i próba zwrócenia uwagi wiernych na realną obecność Chrystusa w Eucharystii, a zarazem pogłębianie tego misterium.


Taka zdecydowana postawa Ojca Świętego jest niezwykle wymowna w kontekście sporów dotyczących formy przyjmowania Komunii Świętej.-
Nemo potest duobus dominis servire ! and 2 more users like this.
Delphina likes this.
Rafał_Ovile
Walter "Non capisco perché questi ribelli filo-protestanti abbiano cambiato le carte in tavola?"

L'eresia di modernismo, che è raccolta di eresie, e l'eresia protestante di Luter insieme con massoneria attaccano la Chiesa dall'esterno e dall'interno per distruggere Sanctissimum in Sacramenti Santi. I veri cattolici dovrebbero impegnarsi in cattolica contro-rivoluzione per resistere.
Maurizio Muscas likes this.
Jésus Fils de Dieu and 5 more users like this.
Jésus Fils de Dieu likes this.
pawelwarz likes this.
Maurizio Muscas likes this.
Mit3 likes this.
solosole likes this.
adeste fideles likes this.
Walter
Certo Eminenza, grazie.

642 R. Nell'atto di ricevere la santa Comunione bisogna essere inginocchiati, tenere la testa mediocremente alzata, gli occhi modesti e rivolti alla sacra particola, la bocca sufficientemente aperta e la lingua un poco avanzata sulle labbra.

Catechismo Maggiore di San Pio X

Non capisco perché questi ribelli filo-protestanti abbiano cambiato le carte in tavola?
Rafał_Ovile
sulnadzlato - Nemohu souhlasit s obviněním proti Benedytkta XVI. Musíte vzít v úvahu, že apoštolská posloupnost je istotowym prvek na cestě ke spáse. Ačkoli někteří ortodoxní církve přesně sledovat realitu je kvůli rozkol nakonec se mýlí.
solosole
Mons. Burke invoco per lei l'altissima pretezione di Maria,la colei che è;cardinale amatissimo la ringrazio di cuore per tutto quello che fa in difesa della dottrina e per come sta affrontando con coraggio la lotta con la bestia che siede sul trono di Pietro in vaticano.Dio la custodisca e la protegga,grazie
mkatana and one more user like this.
mkatana likes this.
yaneth lujano likes this.
Carlus
Das Gesicht strahlt aus, welcher Geist in der Person wohnt,
1. im Körper von Kardinal Burke ist die Ausstrahlung des Heiligen Geistes erkennbar;
2. im Gesicht von Rotarius Franziskus dagegen nicht,
3. ebenso wenig im Gesicht von Lehmann, Schönborn und Kasper mit Marx

Viel Menschen haben Augen und sehen nicht, Ohren und hören nicht, einen Mund und reden nur Unwahrheiten!
Galahad and one more user like this.
Galahad likes this.
Santiago74 likes this.
tahamata
Upadnij na kolana ludu czcią przejęty...
Caeleste Desiderium and one more user like this.
Caeleste Desiderium likes this.
Edyta Romer likes this.
Martyna1
To nierozumne zwierzęta wiedziały, jak oddawać cześć swojemu Stwórcy. św. Antoni Padewski zasłynął z tego, że w niezwykłych okolicznościach przekonał wyznawcę herezji albigensów, Boniville”a, że w Najświętszym Sakramencie przebywa prawdziwy Bóg. Kiedy wzniósł konsekrowaną Hostię, muł głodzony przez trzy dni, padł na kolana, nie zważając na ustawioną obok paszę. To nie zwierzęcy instynkt, ale …More
To nierozumne zwierzęta wiedziały, jak oddawać cześć swojemu Stwórcy. św. Antoni Padewski zasłynął z tego, że w niezwykłych okolicznościach przekonał wyznawcę herezji albigensów, Boniville”a, że w Najświętszym Sakramencie przebywa prawdziwy Bóg. Kiedy wzniósł konsekrowaną Hostię, muł głodzony przez trzy dni, padł na kolana, nie zważając na ustawioną obok paszę. To nie zwierzęcy instynkt, ale moc Boża powaliła go na kolana, aby odtąd już żaden człowiek nie tłumaczył się nigdy, że nie wiedział, jaką postawę należy przyjąć naprzeciw swego Boga. Po tym wydarzeniu Boniville i grupa heretyków nawrócili się na prawdziwą wiarę (Ks. N. Nasuti, Cud Eucharystyczny w Lanciano, Arka 1999).
Rafał_Ovile likes this.
Francesco Federico
Sancta Communio secundum ritum papae Francisci

Look what happened during Papel Mass of Pope Francis las...
Rafał_Ovile
stanislawp Panie Satnisławie można ściągnąć, nagrać ten film jako DVD i przekazywać Ks. proboszczom...
Martyna1
Wszyscy znamy słowa pięknej i natchnionej pieśni: "Upadnij na kolana, ludu czcią przejęty. Uwielbiaj swego Pana, święty, święty, święty"... Trzeba być czcią przejętym, żeby paść na kolana. Trzeba wiedzieć, przed KIM i dlaczego! Skoro sam Pan Jezus będąc bez grzechu "padł na twarz" (Mt 26, 39) przed Bogiem Ojcem w czasie błagalnej modlitwy w Ogrójcu, to cóż dopiero grzeszny człowiek!? Dlatego …More
Wszyscy znamy słowa pięknej i natchnionej pieśni: "Upadnij na kolana, ludu czcią przejęty. Uwielbiaj swego Pana, święty, święty, święty"... Trzeba być czcią przejętym, żeby paść na kolana. Trzeba wiedzieć, przed KIM i dlaczego! Skoro sam Pan Jezus będąc bez grzechu "padł na twarz" (Mt 26, 39) przed Bogiem Ojcem w czasie błagalnej modlitwy w Ogrójcu, to cóż dopiero grzeszny człowiek!? Dlatego Kościół w swoim prawdziwym nauczaniu od 2000 lat zna wobec Eucharystii tylko jeden gest, tj. KLĘCZENIE!
Martyna1
„Upadnięcie na kolana w wierze jest prawidłowym i płynącym z wnętrza, koniecznym gestem. Kto uczy się wierzyć, ten uczy się także klękać, a wiara lub liturgia, które zarzuciłyby modlitewne klęczenie, byłyby wewnętrznie skażone. Tam, gdzie owa postawa zanikła, tam ponownie trzeba nauczyć się klękać, abyśmy modląc się, pozostawali we wspólnocie Apostołów i męczenników, we wspólnocie całego kosmosu,…More
„Upadnięcie na kolana w wierze jest prawidłowym i płynącym z wnętrza, koniecznym gestem. Kto uczy się wierzyć, ten uczy się także klękać, a wiara lub liturgia, które zarzuciłyby modlitewne klęczenie, byłyby wewnętrznie skażone. Tam, gdzie owa postawa zanikła, tam ponownie trzeba nauczyć się klękać, abyśmy modląc się, pozostawali we wspólnocie Apostołów i męczenników, we wspólnocie całego kosmosu, w jedności z samym Jezusem Chrystusem”
(Kard. J. Ratzinger, Duch liturgii).
mkatana and 2 more users like this.
mkatana likes this.
Rafał_Ovile likes this.
alica32 likes this.