Generálny biskup ECAV Ivan Eľko otvorene povedal pravdu o liberáloch. Škoda, že nemal odvahu to …

Generálny biskup ECAV Ivan Eľko otvorene povedal pravdu o liberáloch. Škoda, že nemal odvahu to povedať žiaden z prítomných katolíckych biskupov. Prezidentka prijala v úvode roka 2020 predstaviteľov …More
Generálny biskup ECAV Ivan Eľko otvorene povedal pravdu o liberáloch. Škoda, že nemal odvahu to povedať žiaden z prítomných katolíckych biskupov.
Prezidentka prijala v úvode roka 2020 predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností.

Prezidentský palác sa opäť po roku stal miestom tradičného novoročného stretnutia prezidenta rebubliky a predstaviteťov cirkví a náboženských spoločností. V roku 2020 prijala prezidentka Zuzana Čaputová medzi inými aj všetkých troch biskupov Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku.
Prezidentka vo svojom príhovore uviedla, že prácu cirkví si veľmi váži, vyzdvihla pokoru, rešpekt k iným a lásku k blížnemu.
S príhovorom vystúpil aj generálny biskup ECAV Ivan Eľko. Prinášame vám ho v plnom znení:
Vaša Excelencia, ctená pani prezidentka,
dovoľte mi, aby som Vás i ja – po našej staršej a väčšej sestre, rímskokatolíckej cirkvi – pozdravil v mene členov a pozorovateľov Ekumenickej rady cirkví na Slovensku. Ospravedlňujem generálneho dozorcu Evanjelickej cirkvi, …More
obyčajná veriaca žena likes this.
zaba likes this.
ekans
O smiechu ako o stavebnom kameni viery a prejave nádeje na vykúpenie, nás učí naša najstaršia sestra, židovská synagóga.