Beštiálna vražda Vdp. Štefana Poláka nesmie byť zabudnutá

V nedeľu 6.októbra 2019 bola v Borovciach pripomienka vraždy miestneho kňaza Štefana Poláka, ku ktorej došlo v noci zo 7. na 8.októbra 1987. Hlavným celebrantom sv.omše bol Vdp. Jozef Vlasák a slúžil…More
V nedeľu 6.októbra 2019 bola v Borovciach pripomienka vraždy miestneho kňaza Štefana Poláka, ku ktorej došlo v noci zo 7. na 8.októbra 1987.
Hlavným celebrantom sv.omše bol Vdp. Jozef Vlasák a slúžil ju spolu s kňazmi Michalom Strižencom, Jánom Košiarom, Šebastiánom Košútom, Patrikom Katrincom a miestnym farárom Mariánom Dírešom. Veľká návšteva nielen miestnych obyvateľov, farníkov z rodiska Štefana Poláka – Plaveckého Petra, ale aj širokého okolia a dobových svedkov prispela k dôstojnému pripomenutiu statočnosti mučeníka Štefana Poláka.
Vo svojej homílii Vdp. Ján Košiar citáciou dobových dokumentov pripomenul udalosti, ktoré tejto vražde predchádzali a aj to čo sa v uvedenej noci stalo. Bolo to už tesne pred pádom komunistického režimu, v Sovietskom zväze pod vedením Gorgačova prebiehala „perestrojka“, ktorá signalizovala aj zdanlivé uvoľnenie prenasledovania kresťanov pre vieru. V Česko-Slovensku to zrejme ešte tak nebolo, alebo to neplatilo voči niektorým ?
Z citovaných dobových …More
apredsasatoci likes this.
a bestiální vrazi běhají na svobodě
Peter(skala) and 2 more users like this.
Peter(skala) likes this.
Bratia a sestry likes this.