Anton Čulen
3514

Môžu sa kňazi angažovať v politike? Svoj názor Svätý otec vyjadril jednoznačne! Kňaz sa nemá len …

Môžu sa kňazi angažovať v politike? Svoj názor Svätý otec vyjadril jednoznačne! Kňaz sa nemá len chcieť angažovať – on sa angažovať MUSÍ! Môžu sa kňazi angažovať v politike? Svoj názor Svätý otec …More
Môžu sa kňazi angažovať v politike? Svoj názor Svätý otec vyjadril jednoznačne! Kňaz sa nemá len chcieť angažovať – on sa angažovať MUSÍ!
Môžu sa kňazi angažovať v politike? Svoj názor Svätý otec vyjadril jednoznačne!

V poslednej dobe sa priam pretrhlo vrece s komentármi, príkazmi či zákazmi, ktoré by mali odradiť otca Mariána Kuffu sa politicky vyjadroval. Na základe čoho sa ale snažia pravdovravnej čistej duši zakázať vyjadrovať svoje názory?
Zatiaľ čo u evanjelických kňazov žiadne obmedzenia neexistujú, je katolíckym kňazom od roku 1983 nariadením svätej stolice jednoznačne zakázané kandidovať vo voľbách alebo sa podieľať na výkone civilnej moci.
Kánon 285 z roku 1983 Codex Iuris Canonici je ustanovením rímskokatolíckeho kánonického zákona, ktoré zakazuje diecéznym kňazom a biskupom pôsobiť vo „verejných funkciách, ktoré zahŕňajú účasť na výkone civilnej moci“, a okrem toho zakazuje kňazom robiť veci, ktoré sú „neprístojné“ alebo „cudzie klerikálnemu stavu“.
alianciazanedelu.sk/…More