Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
4 pages
alanowa
462.3K

„Klęczenie przed Eucharystią jest wyznaniem wolności"

OJCIEC SW. BENEDYKT XVI na nowo potwierdza i przypomina na czym polega prawdziwa odnowa Kultu Eucharystycznego zgodnie z duchem Soboru Watyka Trydenckiego ńskiego II, a szczególnie PAPIE ś …More
OJCIEC SW. BENEDYKT XVI
na nowo potwierdza i przypomina na czym polega
prawdziwa odnowa Kultu Eucharystycznego zgodnie
z duchem Soboru Watyka
Trydenckiego
ńskiego II, a szczególnie
PAPIE
ś BENEDYKT XVI MÓWI DO LUDU BOśEGO: „Kl kto kl ęczenie przed Eucharystią jest wyznaniem wolności: tenęka przed Jezusem, nie moŜe i nie powinien korzyć się przed si jak Dobry Samarytanin, aby mu pomóc i przywróci i ukl przed którym si i przemienia". Ŝadną władzą ziemską, bez względu na jej siłę (...) Korzymyę przed Bogiem, bo on pierwszy pochylił się nad człowiekiem,ć Ŝycie,ęknął przed nami, by umyć nasze brudne nogi (...). Ten,ę korzymy nie sądzi nas, nie przygniata, lecz wyzwała{L'Osservatore Romano nr 6 (304) 2008r.) „Prosz wiary w rzeczywist ę wszystkich o odwaŜne i zdecydowane okazywanie sweją obecność Pana w Eucharystii". {Duch Liturgii, str.164-173). „By dla kultury nowoczesnej skoro jest ona kultur podczas gdy upadniecie na kolana w wierze jest prawidłowym i płyn koniecznym …More
alanowa
ośmieszyć ,wyszydzić ,zignorować.. nie ma żadnych argumentów tylko przyzywanie do posłuszeństwa .A z tym posłuszeństwem będzie problem ,bo lemingi się budzą..
Nowina
Jeśli ktoś twierdzi że wszyscy biskupi i kardynałowie są w jedności z Papieżem, to jak wyjaśnić fakt który temu zaprzecza, że podczas przywitania na lotnisku w Niemczech tylko 5 spośród 17 podało Ojcu św. rękę.
www.youtube.com/watch
klawiatura
klawiatura
fr_giovanni — 2012-01-24 09:21:16:
Ad Marek
Kim Ty jesteś, albo kim jestem ja, by orzekać, czy biskupi są posłuszni, czy też nie. Fakt ten stwierdza jedynie Papież - i to odpowiednim dokumentem - podobnie jak pasterz stwierdza odpowiednim dokumentem (np. suspensa) wobec kapłana, który składał przysięgę poddania i posłuszeństwa na ręce biskupa swojego. Czyni taką przysięgę nie ktoś niezrównoważo…More
fr_giovanni — 2012-01-24 09:21:16:
Ad Marek
Kim Ty jesteś, albo kim jestem ja, by orzekać, czy biskupi są posłuszni, czy też nie. Fakt ten stwierdza jedynie Papież - i to odpowiednim dokumentem - podobnie jak pasterz stwierdza odpowiednim dokumentem (np. suspensa) wobec kapłana, który składał przysięgę poddania i posłuszeństwa na ręce biskupa swojego. Czyni taką przysięgę nie ktoś niezrównoważony, ale zdrowo psychiczny człowiek.
Już nie pierwszy raz tutaj na glorii ktoś używa głupich stwierdzeń o tym, że biskup taki i taki jest nieposłuszny papieżowi. To jest bzdura! Zanim podasz taką informację proszę podać konkretne źródło - dokument papieski - mówiący, że taki konkretny biskup jest nieposłuszny - w przeciwnym razie jest to kłamstwo i oszczerstwo.
Co do ks.Natanka jego biskup i już nie tylko jego, lecz Episkopat Polski orzekł już i sprawa jest jasna.

1. Dokument lokalnego Biskupa: SUSPENSA
2. Oświadczenie Episkopatu: EPISKOPAT O NATANKU

Zgadzam sie w pełni z Bratem Janem ! 👍
alanowa
katechetka z mgr. o Komunii św poucza na facebooku " nie stoi na przeszkodzie, ze względów teologicznych, aby przyjmować Komunię świętą na stojąco, ponieważ o wiele ważniejsza jest wewnętrzna predyspozycja. ... Kiedy Jezus Chrystus Eucharystyczny przychodzi do człowieka, to konsekwencją przyjęcia jest miłość, dobroć i tolerancja! Dlatego też nie jest ważne, w jaki sposób przyjmujemy Komunię …More
katechetka z mgr. o Komunii św poucza na facebooku " nie stoi na przeszkodzie, ze względów teologicznych, aby przyjmować Komunię świętą na stojąco, ponieważ o wiele ważniejsza jest wewnętrzna predyspozycja. ... Kiedy Jezus Chrystus Eucharystyczny przychodzi do człowieka, to konsekwencją przyjęcia jest miłość, dobroć i tolerancja! Dlatego też nie jest ważne, w jaki sposób przyjmujemy Komunię świętą, czy to w postawie klęczącej, czy też w stojącej, czy nawet, w przypadku chorych, leżącej, czy nawet na rękę.... postawa i sposób przyjmowania komunii - nie jest najważniejszy!!!!... ma byc i czlowiekowi i księdzu w miarę wygodnie - żeby wykluczyć świętokradzctwo!!!!....katechetka "nie siedzi w temacie Intronizacji bo sa ważniejsze"......Biskup X w 2006 r zwolnił z pracy wszystkie siostry i katechetki ,które nie posiadły tytułu magistra.Dzięki temu ta wzorowa katechetka dostała etat
alanowa
nowy viceszef Religii TV Pan Hołownia promuje Komunie sw na rękę religia.tv/wpis,271-jak_wy…
"..opisywałem moje przygody z celebransami krzyczącymi "Do buzi!" na widok moich wyciągniętych rąk.."...
kakrzys
nukula — 2012-06-11 17:45:37:Wiesz jak przyjmowano Komunię Świętą w pierwszym wieku po tym jak Pan Jezus wstąpił do Nieba? No co cwaniaku? Nie wiesz? Najpierw żarli a potem się upajali alkoholem i w tedy łamali sobie podpłomyki, kruszyli potem po tym deptali albo przyleciał Burek i wylizał!

Nukula, czy nie pomyliłeś czasem Eucharystii z macą? 🤨
tahamata
nukula... w mimo wszystko pozytywnym odniesieniu do bluźnierstw osoby błądzącej we mgle, ferującej opinie godne dziecka ze żłobka, obrażającej wszystkich dookoła np. tak:

"nukula — 2012-06-11 17:45:37:
Wiesz jak przyjmowano Komunię Świętą w pierwszym wieku po tym jak Pan Jezus wstąpił do Nieba? No co cwaniaku? Nie wiesz? Najpierw żarli a potem się upajali alkoholem i w tedy łamali sobie …More
nukula... w mimo wszystko pozytywnym odniesieniu do bluźnierstw osoby błądzącej we mgle, ferującej opinie godne dziecka ze żłobka, obrażającej wszystkich dookoła np. tak:

"nukula — 2012-06-11 17:45:37:
Wiesz jak przyjmowano Komunię Świętą w pierwszym wieku po tym jak Pan Jezus wstąpił do Nieba? No co cwaniaku? Nie wiesz? Najpierw żarli a potem się upajali alkoholem i w tedy łamali sobie podpłomyki, kruszyli potem po tym deptali albo przyleciał Burek i wylizał! Takie były realia.".

przytoczę, dla porównania słowa ks. prof. dr hab. Mariana Banaszaka, który w swojej "Historii Kościoła" Komunię Świętą pierwszych chrześcijan opisuje tak:

"W obrzędach Eucharystii występują w Kościołach lokalnych podobieństwa, ale też znaczne różnice, co sprawia, że na Zachodzie można mówić o liturgii eucharystycznej rzymskiej, północno-włoskiej (mediolańskiej), afrykańskiej i galijskiej. Najszczegółowiej opisał ją Hipolit w Tradycji Apostolskiej i przekazał tekst najstarszej modlitwy eucharystycznej z początku III wieku. Według Justyna (ok. 150 r.), gromadzono się na sprawowanie liturgii eucharystycznej z okazji chrztu i w niedzielę. Pierwszą jej część: czytania i wspólną modlitwę za nas samych, za ochrzczonych i wszystkich ludzi, kończono pocałunkiem pokoju. Drugą część rozpoczynano od przyniesienia darów ofiarnych, po czym odmawiano modlitwy, z których najważniejszą, zwaną eucharistia (stąd nazwa całej tej liturgii), odmawiał biskup. Zawierała ona uwielbienie Boga w imię Syna i Ducha Świętego oraz dziękczynienie, że wierni zasłużyli na te dary. W trzeciej części diakoni rozdawali dary do spożycia (które też zwano eucharystia) wszystkim obecnym, zabierano je również dla nieobecnych. Cała liturgia miała podwójny charakter: dziękczynny i wspólnotowy. Justyn nie wymienia wyraźnie ofiarniczego charakteru Eucharystii, ale go zna. Ireneusz natomiast jasno wypowiada się, że dar chleba i wina, słowem Bożym przemieniony w Ciało i Krew Chrystusa, jest czystą Ofiarą Nowego Przymierza."
Jedrek
stanisław- Dla was najważniejsze jest naśladować Papieża Benedykta XVI gdy nawołuje do Klękania!
Co w tym trudnego zrobić jak Papież nakazuje?
===============================================
......TO JEST JEDEN Z DOWODÓW ODMOWY POSŁUSZEŃSTWA PRZEZ HIERARCHÓW KOŚCIELNYCH(MODERNISTÓW ) -PAPIEŻOWI!
Jedrek
Ojciec Św.benedykt XVI-ty na nowo potwierdza:
EUCHARYSTIA TYLKO NA KLĘCZĄCO !
One more comment from Jedrek
Jedrek
27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej12.
nukula
stanislawp, nie gęgaj tylko pokaż nam te dokumenty!!!
tahamata, z twoich wypowiedzi wysuwam te wnioski, żeby poznać Ciebie z wypowiedzi nie trzeba być psychologiem żeby stwierdzić że z Tobą coś się dzieje.
tahamata
nukula... bardzo się cieszę, że masz o mnie taką wiedzę. Wiesz kim jestem i między kim stoję, i od kogo jestem lepszy a od kogo gorszy, co czytałem i czego nie czytałem, gdzie poza Kościołem mnie postawić i kiedy bardziej mi potrzebny psychiatra niż egzorcysta... Bóg zapłać za zainteresowanie.
Jedrek
GODNE PRZYJMOWANIE NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU;

32 Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem. 33 Tak więc bracia moi, gdy zbieracie się by spożywać [wieczerzę] poczekajcie jedni na drugich! 34 Jeżeli ktoś jest głodny, niech zaspokoi głód u siebie w domu, abyście się nie zbierali ku potępieniu [waszemu]. Co do reszty, zarządzę, …More
GODNE PRZYJMOWANIE NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU;

32 Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem. 33 Tak więc bracia moi, gdy zbieracie się by spożywać [wieczerzę] poczekajcie jedni na drugich! 34 Jeżeli ktoś jest głodny, niech zaspokoi głód u siebie w domu, abyście się nie zbierali ku potępieniu [waszemu]. Co do reszty, zarządzę, gdy do was przybędę.
nukula
tahamata Ty nie dość, że nie znasz historii Kościoła to nawet Pisma Świętego nie czytałeś. Św. Paweł właśnie przestrzegał, żeby Łamanie Chleba nie było fragmentem balangi tylko godnym spotkaniem.
nukula
Dla was każdy kto trzeźwo myśli to mason. Drogi zibi 1 Ty pewnie w życiu masona na oczy nie widziałeś, ale mniejsza o to. Tę obrazę, bo tak to traktuje, puszczam między wiersze i mało mnie Twoja opinia obchodzi. Faktem jest że wy macie w mózgach jesień średniowiecza, i tyle w tym temacie 😀
Jedrek
masada- Mikrofon przejęli młodsi Ojcowie a im to wszystko jedno jak podchodzą ludzie do tej tak poważnej sprawy dotyczącej samego BOGA. A szkoda ,że Radio Maryja zmienia kierunek.
==========================================

....dlatego co prawda z Radiem Maryja nie walczę -ale nie tarktuje Je za swojego przewodnika życiowego!
ciagle pozostaje nim(moim przewodnikiem i kaznodzieją ) Ewangel…
More
masada- Mikrofon przejęli młodsi Ojcowie a im to wszystko jedno jak podchodzą ludzie do tej tak poważnej sprawy dotyczącej samego BOGA. A szkoda ,że Radio Maryja zmienia kierunek.
==========================================

....dlatego co prawda z Radiem Maryja nie walczę -ale nie tarktuje Je za swojego przewodnika życiowego!
ciagle pozostaje nim(moim przewodnikiem i kaznodzieją ) Ewangelia i nauka przekazywana przez ks Piotra Natanka oraz orędzia p.Agnieszki.
tahamata
A tak Najświętszy Sakrament, Ciało i Krew Pana naszego Jezusa Chrystusa kłamliwie, szyderczo i bluźnierczo opisują pseudokatolicy:

"Najpierw żarli a potem się upajali alkoholem i w tedy łamali sobie podpłomyki, kruszyli potem po tym deptali albo przyleciał Burek i wylizał! Takie były realia."
Jedrek
nukula -nukula — 2012-06-11 17:45:37:
stanislawp nie opowiadaj głupot proszę o link do tego indultu. No co? Bo taki nie istnieje! Przestań wprowadzać zamęt i mydlić ludziom oczy!!! Wiesz jak przyjmowano Komunię Świętą w pierwszym wieku po tym jak Pan Jezus wstąpił do Nieba? No co cwaniaku? Nie wiesz? Najpierw żarli a potem się upajali alkoholem i w tedy łamali sobie podpłomyki, kruszyli potem po …More
nukula -nukula — 2012-06-11 17:45:37:
stanislawp nie opowiadaj głupot proszę o link do tego indultu. No co? Bo taki nie istnieje! Przestań wprowadzać zamęt i mydlić ludziom oczy!!! Wiesz jak przyjmowano Komunię Świętą w pierwszym wieku po tym jak Pan Jezus wstąpił do Nieba? No co cwaniaku? Nie wiesz? Najpierw żarli a potem się upajali alkoholem i w tedy łamali sobie podpłomyki, kruszyli potem po tym deptali albo przyleciał Burek i wylizał! Takie były realia.
==================================================
.......być może i tak postępowali niegodziwcy prowadzeni przez demony!!!
dzisiaj też takowych nie jest brak -ale nie można mówić że prawdziwi chrześcijani bezcześcili świadomie Samego Chrystusa Swojego Pana i Boga !
masada
.......TAK POWAŻNA OGÓLNOPOLSKA ROZGŁOŚNIA KATOLICKA NIE TYLKO POWINNA ,ALE MA OBOWIĄZEK POINFORMOWAĆ WIERNYCH O TAK WAŻNEJ KWESTII -JAK KULT I CZEŚĆ DLA NAJŚWIETSZEGO CIAŁA I KRWII PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSa!

Jak żył ks.Drozdek ( kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
bardzo często na falach rozgłośni Radia Maryja głosił orędzia fatimskie, i przypominał słuchaczo…
More
.......TAK POWAŻNA OGÓLNOPOLSKA ROZGŁOŚNIA KATOLICKA NIE TYLKO POWINNA ,ALE MA OBOWIĄZEK POINFORMOWAĆ WIERNYCH O TAK WAŻNEJ KWESTII -JAK KULT I CZEŚĆ DLA NAJŚWIETSZEGO CIAŁA I KRWII PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSa!

Jak żył ks.Drozdek ( kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
bardzo często na falach rozgłośni Radia Maryja głosił orędzia fatimskie, i przypominał słuchaczom, o przyjmowaniu komunii na klęcząco.Z chwilą jego śmierci zaprzestano nagłaśniać sprawę.
Mikrofon przejęli młodsi Ojcowie a im to wszystko jedno jak podchodzą ludzie do tej tak poważnej sprawy dotyczącej samego BOGA. A szkoda ,że Radio Maryja zmienia kierunek.
zibi 1
Moi drodzy wybaczcie tej ,,Nukli" taki język może być tylko z nienawiści do kościoła to czysty mason...pomódlmy się o rozum dla tej chorej osoby.....
fr_giovanni
Zanim cokolwiek napiszę, to najważniejsze:

Jestem za przyjmowaniem Komunii Świętej na klęcząco. Ale nie tylko jestem słownie, ale tu gdzie jestem pracuję - to jestem w tej chwili jedyną osobą, która jak tylko ma okazję, zawsze klęka na Mszy Świętej przed przyjęciem Komunii Świętej!

Ale!

Mimo, że jestem jedyną osobą w tym miejscu, która czyni ten gest, do głowy mi nie przyszło, by innych ludzi …More
Zanim cokolwiek napiszę, to najważniejsze:

Jestem za przyjmowaniem Komunii Świętej na klęcząco. Ale nie tylko jestem słownie, ale tu gdzie jestem pracuję - to jestem w tej chwili jedyną osobą, która jak tylko ma okazję, zawsze klęka na Mszy Świętej przed przyjęciem Komunii Świętej!

Ale!

Mimo, że jestem jedyną osobą w tym miejscu, która czyni ten gest, do głowy mi nie przyszło, by innych ludzi oceniać przez pryzmat swojego z serca gestu! Ja mam dać świadectwo, inni widząc mnie - niech sami w sercu swoim rozważają, czym jest dla nich to świadectwo!

Więcej!

To, że przyjmuję Pana Jezusa na klęcząco, nie zwalnia mnie z obowiązku osobistej adoracji z Tym, którego właśnie przyjąłem do swojego serca, do swojej duszy - nie jest miłe Jezusowi, oglądanie się moje i ocenianie w tym momencie, kto godniej, lub mniej godnie przyjął Jezusa, nie jest miłe Jezusowi swoją postawą pokazywać swoją wyższość, wtedy w tym nie ma już świadectwa! Czyń tak, a czas na owoce zostaw Temu, który jest Panem i Bogiem czasu i miejsca!

Dlaczego tak?

Bo tego uczy mnie również mój kochany Papież Benedykt XVI, który nigdzie z pogardą nie wyraża się wobec tych co czynią jeszcze inaczej niż sam proponuje. On sam wprowadza gdzie może, ale nie zieje nienawiścią do innych, co potrzebują więcej czasu. Papież daje prawdziwe świadectwo - jak chrześcijanin sobą, swoją postawą ma zachęcić innych do tego czcigodnego gestu! Przypisywanie w tej chwili Papieżowi słów tego typu: Papież NAKAZUJE, są krzywdzące dla jego osoby i nie prawdziwe! Papież zachęca, papież prosi, papież ZAPRASZA - poczytajcie bezpośrednie słowa papieża: potwierdzam, ... proszę wszystkich, .....

Zachęcam bardziej do wyrażania swoich świadectw, czym jest dla Ciebie postawa klęcząca, czym jest dla Ciebie Komunia Święta w tej postawie, czym jest samo przyjmowanie Komunii Świętej. Ewangelizujmy tych ludzi przez zachęcanie, przez własne świadectwa, a nie ciągłe wylewanie kwasu i pokazywanie, ze JA JESTEM LEPSZY! Tym nie ewangelizujecie tych, co stoją! A może właśnie jeszcze bardziej taką postawą zniechęcicie do tej jakże wymownej postawy! Dziwne jest to, że dzielimy się tutaj wciąż po przyjmowaniu Komunii na kolanach tym, co zrobiłem, jak zostałem odebrany, co myślę o o innych, niż tym - dlaczego to czynię, i co to oznacza dla mnie przed Jezusem. Po prostu świadectwem!

Pozdrawiam wszystkich!

✍️
Jedrek
carpediem- Przyjmowanie Komunii św. na rękę to nie jest jakieś novum w Kościele.Proszę sobie poczytać na ten temat,np.
świadectwo św. Cyryla Jerozolimskiego z IV wieku, w którym wzywał nowo ochrzczonych, aby wyciągali obydwie ręce, układając je w ten sposób, aby lewa dłoń podpierała prawą, aby godnie przyjmować Ciało Chrystusa. O tej praktyce naucza również św. Jan Złotousty.
================…
More
carpediem- Przyjmowanie Komunii św. na rękę to nie jest jakieś novum w Kościele.Proszę sobie poczytać na ten temat,np.
świadectwo św. Cyryla Jerozolimskiego z IV wieku, w którym wzywał nowo ochrzczonych, aby wyciągali obydwie ręce, układając je w ten sposób, aby lewa dłoń podpierała prawą, aby godnie przyjmować Ciało Chrystusa. O tej praktyce naucza również św. Jan Złotousty.
===============================================

.....no i jak widzisz -już wtedy działał szatan !!!
ale wierni nie dopuścili do herezji i posłuchu diabła !
teraz na nowo antychryst wyczuwa brak wiary lub jej słabość w Kościele (czego Ty jesteś ewidentnym przykładem) i wznawia ataki na Chrystusa .
Jedrek
nukula — 2012-06-11 17:17:55:
nukula:
zibi 1, a dlaczego Radio Maryja ma się w tej sprawie wypowiadać? O tym jak przyjmuje się Komunię Świętą decyduje Papież, biskupi a ostatecznie kałan czy szafarz, który Jej udziela. RM nie jest tutaj instacją, która ma w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia.
==========================================
.......TAK POWAŻNA OGÓLNOPOLSKA ROZGŁOŚNIA KATO…
More
nukula — 2012-06-11 17:17:55:
nukula:
zibi 1, a dlaczego Radio Maryja ma się w tej sprawie wypowiadać? O tym jak przyjmuje się Komunię Świętą decyduje Papież, biskupi a ostatecznie kałan czy szafarz, który Jej udziela. RM nie jest tutaj instacją, która ma w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia.
==========================================
.......TAK POWAŻNA OGÓLNOPOLSKA ROZGŁOŚNIA KATOLICKA NIE TYLKO POWINNA ,ALE MA OBOWIĄZEK POINFORMOWAĆ WIERNYCH O TAK WAŻNEJ KWESTII -JAK KULT I CZEŚĆ DLA NAJŚWIETSZEGO CIAŁA I KRWII PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSa!
One more comment from Jedrek
Jedrek
carpediem- Miejsca na multipleksie rozdziela KRRiT,a nie Matka Boża.:)
===================================================

......i tu kolejny raz sie mylisz!!!
TAKI WŁAŚNIE Z CIEBIE "KATOLIK"!!!
nukula
stanislawp nie opowiadaj głupot proszę o link do tego indultu. No co? Bo taki nie istnieje! Przestań wprowadzać zamęt i mydlić ludziom oczy!!! Wiesz jak przyjmowano Komunię Świętą w pierwszym wieku po tym jak Pan Jezus wstąpił do Nieba? No co cwaniaku? Nie wiesz? Najpierw żarli a potem się upajali alkoholem i w tedy łamali sobie podpłomyki, kruszyli potem po tym deptali albo przyleciał Burek i …More
stanislawp nie opowiadaj głupot proszę o link do tego indultu. No co? Bo taki nie istnieje! Przestań wprowadzać zamęt i mydlić ludziom oczy!!! Wiesz jak przyjmowano Komunię Świętą w pierwszym wieku po tym jak Pan Jezus wstąpił do Nieba? No co cwaniaku? Nie wiesz? Najpierw żarli a potem się upajali alkoholem i w tedy łamali sobie podpłomyki, kruszyli potem po tym deptali albo przyleciał Burek i wylizał! Takie były realia. Więc nie chrzań o dokumentach papieskich tylko zobacz jak szacunek wobec Eucharystii ewoluował i ewoluuje. Jak tego nie rozumiesz to mi przykro. Bo zakładam, że Ty byś do Komunii nie poszedł gdyby w danym kościele rozdawali na stojąco i do ręki. W Twoim wykonaniu wszystko zdaje się płytkie i ponure. Sory ale zastanów się nad sobą i pochyl się nad historią Kościoła - w tedy może Ci się oczy otworzą.
carpediem1
stanislawp — 2012-06-11 17:28:32:
Nie ma Prawa do Komunii na stojąco i do rąk!
.......................................................................................
Przyjmowanie Komunii św. na rękę to nie jest jakieś novum w Kościele.Proszę sobie poczytać na ten temat,np.
świadectwo św. Cyryla Jerozolimskiego z IV wieku, w którym wzywał nowo ochrzczonych, aby wyciągali obydwie ręce, układając …More
stanislawp — 2012-06-11 17:28:32:
Nie ma Prawa do Komunii na stojąco i do rąk!
.......................................................................................
Przyjmowanie Komunii św. na rękę to nie jest jakieś novum w Kościele.Proszę sobie poczytać na ten temat,np.
świadectwo św. Cyryla Jerozolimskiego z IV wieku, w którym wzywał nowo ochrzczonych, aby wyciągali obydwie ręce, układając je w ten sposób, aby lewa dłoń podpierała prawą, aby godnie przyjmować Ciało Chrystusa. O tej praktyce naucza również św. Jan Złotousty. Komunię doustną zaczęto praktykować dopiero na przełomie VIII i IX wieku. Spór o to, czy Komunię św.powinno się przyjmować do ust czy na rękę jest bezcelowy, ponieważ zarówno jeden, jak i drugi sposób wymaga powagi przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu.
nukula
zibi 1, a dlaczego Radio Maryja ma się w tej sprawie wypowiadać? O tym jak przyjmuje się Komunię Świętą decyduje Papież, biskupi a ostatecznie kałan czy szafarz, który Jej udziela. RM nie jest tutaj instacją, która ma w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia. A i tak nadal uważam, że nie gesty i rytuały ale postawa serca i relecja człowieka z Panem Bogiem jest najważniejsza w przyjmowaniu Pana …More
zibi 1, a dlaczego Radio Maryja ma się w tej sprawie wypowiadać? O tym jak przyjmuje się Komunię Świętą decyduje Papież, biskupi a ostatecznie kałan czy szafarz, który Jej udziela. RM nie jest tutaj instacją, która ma w tej kwestii cokolwiek do powiedzenia. A i tak nadal uważam, że nie gesty i rytuały ale postawa serca i relecja człowieka z Panem Bogiem jest najważniejsza w przyjmowaniu Pana Jezusa. A jak to się robi na klęcząco, na stojąco, czy do ręki to mniej istotne. Sam jestem zwolennikiem Komunii na klęcząco i do ust.
carpediem1
zibi 1 — 2012-06-11 17:06:00:
Dlaczego .....

Z tym pytaniem to raczej do Oj.Dyr. a nie "w próżnię". Powtarzanie tego samego dwa razy nie przyniesie odpowiedzi.
Acha........Miejsca na multipleksie rozdziela KRRiT,a nie Matka Boża.:)
zibi 1
Dlaczego Radio Maryja i Tel.Trwam jasno nie określi się co do przyjmowania Komuni Sw. Św. tylko na klęcząco i do ust ? Nasz ukochany papież
Benedykt XVI w ostatnich dniach to jasno przykazał...Ciekawe co na to nasi Biskupi ? przecież robią dokładnie wbrew woli Papieża to Schizmatycy. Wstyd,niech przeproszą ks.Natanka i uczą się od niego posłuszeństwa i czci Jezusa Eucharystycznego.
Jak tak dalej…More
Dlaczego Radio Maryja i Tel.Trwam jasno nie określi się co do przyjmowania Komuni Sw. Św. tylko na klęcząco i do ust ? Nasz ukochany papież
Benedykt XVI w ostatnich dniach to jasno przykazał...Ciekawe co na to nasi Biskupi ? przecież robią dokładnie wbrew woli Papieża to Schizmatycy. Wstyd,niech przeproszą ks.Natanka i uczą się od niego posłuszeństwa i czci Jezusa Eucharystycznego.
Jak tak dalej R.Maryja i tel.Trwam będą tuszować sprawy tak ważne i unikać prawdy to nigdy tego Multiplexu nie dostaną od Matki Bożej.
+ + +
„Klęczenie przed Eucharystią jest wyznaniem wolności"
+ + +
Pięknie napisane !!
jerzy1
giovanni "chłop do obrazu a obraz ani razu", 🤗
mobok
Tylko papież ma posiada dogmat o ;niemylnosci w kwestii wiary i obyczajow ; -a nie biskupi!
mobok
Jerzy -to samo ciągle im przekazuje ! robia to samo wlaśnie co Episkopat.
fr_giovanni
Ad Radek!
Chyba nie chcesz przyjąć jednej prawdy, o której już tyle razy była mowa.

Piszesz bowiem: "..sprawa będzie jasna jak głos ws.ks.zabierze Papież"

Decyzja lokalnego biskupa, który jest w sukcesji z Papieżem jest również decyzją Papieża. W innym razie takiej suspensy nie byłoby. Kto jest posłuszny swojemu lokalnemu biskupowi, jest posłuszny papieżowi. Kto odrzuca posłuszeństwo …More
Ad Radek!
Chyba nie chcesz przyjąć jednej prawdy, o której już tyle razy była mowa.

Piszesz bowiem: "..sprawa będzie jasna jak głos ws.ks.zabierze Papież"

Decyzja lokalnego biskupa, który jest w sukcesji z Papieżem jest również decyzją Papieża. W innym razie takiej suspensy nie byłoby. Kto jest posłuszny swojemu lokalnemu biskupowi, jest posłuszny papieżowi. Kto odrzuca posłuszeństwo biskupowi, odrzuca posłuszeństwo dla papieża, tym samy odrzuca posłuszeństwo Bogu.
Boję się, że jeśli Papież zabierze dodatkowy głos w tej sprawie, Ty również nie posłuchasz tego. Chyba, że się mylę, ale skoro do tej pory odrzucasz postanowienia Kościoła na ten temat, to czy będzie Cię stać na przyjęcie dalszych postanowień? Pomyśl o tym.
Malgorzata11
Szczęść BOŻE wszystkim!
Żyjemy w takim czasie że chcąc być posłusznym Papieżowi ,narażasz się Kapłanowi.Gdzie Rzym a gdzie Krym,górą lecą papieskie nakazy a dołem dzieje się tak jak w ludowym powiedzeniu, "kto ma owce, ten ma co chce".
Klęczenie przed BOGIEM jest śmiertelnie niebezpieczne ,i tu duszpasterzy rozumiem ,kiedy wymagają posłuszeństwa w tworzeniu kolejki na stojąco.Papież pisze:"ten …More
Szczęść BOŻE wszystkim!
Żyjemy w takim czasie że chcąc być posłusznym Papieżowi ,narażasz się Kapłanowi.Gdzie Rzym a gdzie Krym,górą lecą papieskie nakazy a dołem dzieje się tak jak w ludowym powiedzeniu, "kto ma owce, ten ma co chce".
Klęczenie przed BOGIEM jest śmiertelnie niebezpieczne ,i tu duszpasterzy rozumiem ,kiedy wymagają posłuszeństwa w tworzeniu kolejki na stojąco.Papież pisze:"ten kto klęka przed Jezusem, nie może i nie powinien korzyć się przed żadną władzą ziemską,bez względu na jej siłę."
Dziś takie słowa pachną rewolucją!Za to księża trafiają do więzienia,jeśli wezmą je na serio.I co ? I nic.Wolność religijna topnieje z dnia na dzień w Europie,ale u nas problemem są "nieposłuszni"!
jerzy1
giovanni !!! czy Ty jesteś śługą bożym czy szatana? powinienes się zdeklarować bo dwum panom nie możesz słyżyć gdyż okłamujesz siebie i Ich.
mobok
Józef -dokładnie takie jest nasze spostrzeżenie i działanie zgodne z Pismem Świetym ;PO OWOCACH ICH POZNACIE ....
kakrzys
Marku, zapytaj się wszechwiedzącego braciszka, jaki jest obieg dokumentów od wiernych do papieża. Otóż w Watykanie, podobnie jak nasza rzeczypospolita kolesiów nie pozwoli, aby pospólstwo słało oskarżenia względem jakiegoś księcia. W ten sposób, po odpowiednim liftingu ze strony kolesiów z tej samej lub bliźniaczej loży uniemożliwia jakikolwiek kontakt urzędowy papieża z wyznawcami. Przekonał …More
Marku, zapytaj się wszechwiedzącego braciszka, jaki jest obieg dokumentów od wiernych do papieża. Otóż w Watykanie, podobnie jak nasza rzeczypospolita kolesiów nie pozwoli, aby pospólstwo słało oskarżenia względem jakiegoś księcia. W ten sposób, po odpowiednim liftingu ze strony kolesiów z tej samej lub bliźniaczej loży uniemożliwia jakikolwiek kontakt urzędowy papieża z wyznawcami. Przekonał się o tym śp. ks. Henryk Jankowski, który poznając dogłębnie sytuację w Polsce pojechał do Rzymu z zamiarem spotkania się z papieżem JPII i tam pocałował...klamkę drzwi papieskich.
Radek33
Moja żona,która nie jest zwolennikiem księdza,uważa go tylko za bardziej gorliwego od innych nie może pojąć,jak Episkopat może w ogóle zakazywać wiernym słuchania kazań ks. którego nauka w niczym nie odbiega od prawdziwej nauki KK i jeszcze na dodatek się z tego spowiadać.Zna wielu księży znanych w Polsce,którzy dużo większą szkodę przynoszą Kościołowi i mają się dobrze
Radek33
Fr giovanni sprawa będzie jasna jak głos ws.ks.zabierze Papież
mobok
Na szczęście Pan bóg dał każdemu człowiekowi ;wolność ,rozum i wolna wole -aby umiał rozrózniac zło od dobra i dobrowolnie wybierał jedno z dwóch ! jak ktoś chce być ślepcem i udawać że nie widzi tego zła -to jego wybór ! ja gdy widze to zło -to nie chce od niego absolutnie nic -a tym bardziej zeby moi przekazywało Słowo Boże .To tak samo jakbyś osobiście złapał biskupa na dokonywaniu aktu …More
Na szczęście Pan bóg dał każdemu człowiekowi ;wolność ,rozum i wolna wole -aby umiał rozrózniac zło od dobra i dobrowolnie wybierał jedno z dwóch ! jak ktoś chce być ślepcem i udawać że nie widzi tego zła -to jego wybór ! ja gdy widze to zło -to nie chce od niego absolutnie nic -a tym bardziej zeby moi przekazywało Słowo Boże .To tak samo jakbyś osobiście złapał biskupa na dokonywaniu aktu molestowania seksualnego dziecka -nie przeszkodził mu w tym -no bo to twój pasterz ! a potem jeszcze poszedł na wieczorną Mszę Świeta ,która on prowadzi i udziela kazania Oto sposób twojego myślenia przedstawiony w skrócie.
fr_giovanni
Ad Marek
Kim Ty jesteś, albo kim jestem ja, by orzekać, czy biskupi są posłuszni, czy też nie. Fakt ten stwierdza jedynie Papież - i to odpowiednim dokumentem - podobnie jak pasterz stwierdza odpowiednim dokumentem (np. suspensa) wobec kapłana, który składał przysięgę poddania i posłuszeństwa na ręce biskupa swojego. Czyni taką przysięgę nie ktoś niezrównoważony, ale zdrowo psychiczny człowiek. …More
Ad Marek
Kim Ty jesteś, albo kim jestem ja, by orzekać, czy biskupi są posłuszni, czy też nie. Fakt ten stwierdza jedynie Papież - i to odpowiednim dokumentem - podobnie jak pasterz stwierdza odpowiednim dokumentem (np. suspensa) wobec kapłana, który składał przysięgę poddania i posłuszeństwa na ręce biskupa swojego. Czyni taką przysięgę nie ktoś niezrównoważony, ale zdrowo psychiczny człowiek.
Już nie pierwszy raz tutaj na glorii ktoś używa głupich stwierdzeń o tym, że biskup taki i taki jest nieposłuszny papieżowi. To jest bzdura! Zanim podasz taką informację proszę podać konkretne źródło - dokument papieski - mówiący, że taki konkretny biskup jest nieposłuszny - w przeciwnym razie jest to kłamstwo i oszczerstwo.
Co do ks.Natanka jego biskup i już nie tylko jego, lecz Episkopat Polski orzekł już i sprawa jest jasna.

1. Dokument lokalnego Biskupa: SUSPENSA
2. Oświadczenie Episkopatu: EPISKOPAT O NATANKU
marek
pytam sie gdzie jest "Dogmat" POLSLUSZENSTWA Biskopow,
nie sa posluszni, ipso facto sa poza Swietym Kosciolem Katolickim,
nie sa poslusluszni Swietemu Magisterium Kosciola Katolickiego
Engel44
👍