Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Hierarcha nawiązał również do osoby nuncjusza apostolskiego w Polsce, który miał rzekomo wyrazić zaniepokojenie tym, że abp Jan Paweł Lenga podczas Mszy świętej nie wypowiada imienia papieża …More
Hierarcha nawiązał również do osoby nuncjusza apostolskiego w Polsce, który miał rzekomo wyrazić zaniepokojenie tym, że abp Jan Paweł Lenga podczas Mszy świętej nie wypowiada imienia papieża Franciszka. Abp Lenga podkreślił, że to nieprawda, ponieważ w prywatnych Mszach wymienia imię papieża. Dodał, że Pan Bóg wie jaka jest prawda. – Bez Stolicy Apostolskiej, bez ich konkretnych decyzji, ja nie ma co z nim (nuncjuszem apostolskim w Polsce – przyp. red) rozmawiać – powiedział. Dodał, że zarówno Episkopat Polski jak i nuncjusz apostolski w Polsce nie ma nad nim władzy.
pch24.pl
szuirad1
9

Abp Lenga komentuje zakaz wypowiedzi nałożony przez bp. Meringa. Padają mocne słowa - PCh24.pl

Abp Jan Paweł Lenga odniósł się do informacji mówiących o nałożeniu na hierarchę zakazu wypowiedzi w mediach oraz publicznego sprawowania Mszy …
predex
Bp Wiesław Mering, metropolita wrocławski, zakazał głoszenia kazań i przewodniczenia liturgii abp. Janowi Pawłowi Lendze. Jak powiedział jego rzecznik, bo powoduje skandal wśród wiernych.
Pytanie, czy nie powoduje go sam bp Mering, o którym IPN stwierdził kategorycznie, że współpracował z komunistami i nigdy się do tego nie przyznał.
Cezary Gmyz, na podstawie akt IPN, napisał: „Ordynariusz włocła…More
Bp Wiesław Mering, metropolita wrocławski, zakazał głoszenia kazań i przewodniczenia liturgii abp. Janowi Pawłowi Lendze. Jak powiedział jego rzecznik, bo powoduje skandal wśród wiernych.
Pytanie, czy nie powoduje go sam bp Mering, o którym IPN stwierdził kategorycznie, że współpracował z komunistami i nigdy się do tego nie przyznał.
Cezary Gmyz, na podstawie akt IPN, napisał: „Ordynariusz włocławski Wiesław Mering został zarejestrowany jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Lucjan – wynika z akt Instytutu Pamięci Narodowej. Współpracował też z PRL-owskim wywiadem podczas pobytu we Francji”.
Gmyz dodał: „Z dokumentów zgromadzonych w teczce kontaktu operacyjnego „Lucjan” wynika, że ks. Wiesław Mering zwerbowany został w drugiej połowie lat 70.
„Wiesław Mering pozostawał w zainteresowaniu operacyjnym Wydziału IV KWMO w Gdańsku od maja 1975 r. Wytypowano go na kandydata do werbunku, uwzględniając fakt, że utrzymuje rozległe kontakty z księżmi diecezji chełmińskiej studiującymi na wyższych uczelniach katolickich oraz kadrą naukową uczelni katolickich. (…) W tym okresie przekazywał służbie wartościowe informacje o sytuacji w kurii i diecezji chełmińskiej, a także o kadrze naukowej Seminarium Duchownego w Pelplinie. W dniu 9.11.1976 zakończono proces pozyskiwania Wiesława Meringa przez świadomy wybór pseudonimu oraz chęć kontynuowania spotkań oraz dalszego udzielania informacji na tematy interesujące SB” – czytamy w teczce „Lucjana”.
Stwierdził także: „Z tego samego dokumentu dowiadujemy się, że ks. Mering nie został zmuszony do podpisania zobowiązania do współpracy. „Oficer KWMO dokonujący werbunku nie wymagał od pozyskanego pisemnego zobowiązania do współpracy (forma często stosowana przy werbunku duchownych)” – zapisał oficer prowadzący, porucznik T. Michalczyk”.
Zauważył przy tym: „Ks. Mering był uważany za cennego współpracownika SB. „Według opinii Wydziału IV KWMO w Gdańsku dotychczasowa współpraca z TW była operacyjnie wartościowa”.
prawy.pl/106882-bp-merin…
predex
Biskup Lenga, nastepny Polski wielki swiety męczennik,świety Biskupie ratuj ans Polakow ratuja Koscioł Polski, jestesmy z toba ,św Biskupie Lengo.
Modlę sie do ciebie św Biskupie Lengo.
Radek33Piszesz -[ Kościele polski,zamiast ścigać i karać Bożych hierarchów i kapłanów obudź się wreszcie,bo będzie za późno! A KTO MA ICH KARAĆ biskup ha-ha????????Jak długo będzie arcybiskup Głódź z potężnym majątkiem i rydzyk z tacy mają i razem się pławią w luksusach swego raju a biskupi to tolerują to nigdy nie będzie dobrze w polskim kościele .Będzie jak w RFN oby nie gorzej !Tylko się nie …More
Radek33Piszesz -[ Kościele polski,zamiast ścigać i karać Bożych hierarchów i kapłanów obudź się wreszcie,bo będzie za późno! A KTO MA ICH KARAĆ biskup ha-ha????????Jak długo będzie arcybiskup Głódź z potężnym majątkiem i rydzyk z tacy mają i razem się pławią w luksusach swego raju a biskupi to tolerują to nigdy nie będzie dobrze w polskim kościele .Będzie jak w RFN oby nie gorzej !Tylko się nie wściekaj na PRAWDĘ .
Radek33
Kościele polski,zamiast ścigać i karać Bożych hierarchów i kapłanów obudź się wreszcie,bo będzie za późno!!!Maria Simma już 30 lat temu,kiedy w Polsce wiara jeszcze kwitła a kościoły często pękały w szwach mówiła,że kościół jest w dramatycznym stanie.Dziś w Polsce mimo,że ciągle jest lepiej niż na zachodzie zaczyna się robić po prostu źle.Wg badań średnio już nawet połowa Polaków nie chodzi …More
Kościele polski,zamiast ścigać i karać Bożych hierarchów i kapłanów obudź się wreszcie,bo będzie za późno!!!Maria Simma już 30 lat temu,kiedy w Polsce wiara jeszcze kwitła a kościoły często pękały w szwach mówiła,że kościół jest w dramatycznym stanie.Dziś w Polsce mimo,że ciągle jest lepiej niż na zachodzie zaczyna się robić po prostu źle.Wg badań średnio już nawet połowa Polaków nie chodzi reularnie do kościoła,a na zachodzie Polski tylko co czwarty człowiek jest wierzący.Tylko ślepiec nie zauważy jak wyglądają ławki na niedzielnej Mszy świętej,to praktycznie sama emerytura.Czy tak trudno przewidzieć jaki dramat będzie za 30 lat?Znam korporacje biurowe,w której pracuje bliska mi osoba,gdzie praktycznie wszyscy są niewierzący,a katolików i kościół się wyśmiewa.Dziś usłyszałem kolejną wstzrąsającą rzecz,proboszcz na kazaniu apeluje do rodziców i dziadków by namówili młodzież na sakrament bierzmowania,bo coraz więcej nie przystępuje!Co się jeszcze musi wydarzyć?Dlaczego toleruje się kapłanów czy hierarchów sympatyzujących z grzesznikami,a przesladuje prawdziwych naśladowców Chrystusa?Jak Polska ma przetrwać,jeśli nawet episkopat nie potrafi bronić wiernych synów Kościoła?!
Mark0S
Nie potrafi czy nie chce?
przeciwherezjom
".... Osobiście parę spraw (które bp Lenga głosi) źle odbieram,..."
====================
np.jakie ?
"zarówno Episkopat Polski jak i nuncjusz apostolski w Polsce nie ma nad nim władzy" - to prawda. Po prostu. Zakazać zwykłemu księdzu owszem mogą (a ksiądz powinien być posłuszny), ale nie biskupowi. Oni też o tym wiedzą, ale to wszystko po to, by narobić szumu medialnego i złej atmosfery. Osobiście parę spraw (które bp Lenga głosi) źle odbieram, ale i tak bardzo Go cenię za odwagę i obronę …More
"zarówno Episkopat Polski jak i nuncjusz apostolski w Polsce nie ma nad nim władzy" - to prawda. Po prostu. Zakazać zwykłemu księdzu owszem mogą (a ksiądz powinien być posłuszny), ale nie biskupowi. Oni też o tym wiedzą, ale to wszystko po to, by narobić szumu medialnego i złej atmosfery. Osobiście parę spraw (które bp Lenga głosi) źle odbieram, ale i tak bardzo Go cenię za odwagę i obronę Prawdy!