Pięć powodów, by w roku 2017 modlić się codziennie na różańcu

Nowy rok tuż tuż, a zawsze gdy się zbliża, rzeczą naturalną jest spoglądanie wstecz, na minione miesiące i myślenie o postanowieniach, które mogą poprawić nasze życie. Podczas gdy zdrowe jedzenie, …
Servum servorum Dei and 3 more users like this.
Servum servorum Dei likes this.
Adalbertus 76 likes this.
OD NOWA 30 likes this.
considera likes this.
Naleczxxx
Różaniec w kościołach oczywiście i przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
Matricaria
W roku maryjnym w naszych kościołach powinno być więcej odmawiania Różańca,szczególnie w intencji Ojczyzny, bo jak widać rok zaczął się niezbyt dobrze.Modlitwa różańcowa jako najpotężniejsza broń,jest w stanie zmienić historię.
ewaboryk and one more user like this.
ewaboryk likes this.
mkatana likes this.
5. Nawrócenie

Każdy zmaga się ze swoją upadłą naturą. Tak jak św. Paweł, łapiemy się na tym, że robimy rzeczy, których nie chcemy robić, a nie robimy tych, które chcemy. Jednak to zmaganie się nie jest beznadziejne. Łaska jest rzeczywista i potężna. Jest ona paliwem nitro życia duchowego i mamy obietnicę, że zawsze będziemy mieć łaskę, której nam potrzeba, by pokonać własne wady. Jeśli chcemy …More
5. Nawrócenie

Każdy zmaga się ze swoją upadłą naturą. Tak jak św. Paweł, łapiemy się na tym, że robimy rzeczy, których nie chcemy robić, a nie robimy tych, które chcemy. Jednak to zmaganie się nie jest beznadziejne. Łaska jest rzeczywista i potężna. Jest ona paliwem nitro życia duchowego i mamy obietnicę, że zawsze będziemy mieć łaskę, której nam potrzeba, by pokonać własne wady. Jeśli chcemy napełnić swoje duchowe zbiorniki paliwa i posiadać przeobfitość łask, która doda energii życiu duchowemu, nie ma lepszego sposobu, jak tylko modlitwa na różańcu.
Quas Primas and one more user like this.
Quas Primas likes this.
m.rekinek likes this.
Adversus haereses Vaticanum II and one more user like this.
Adversus haereses Vaticanum II likes this.
borgan likes this.
m.rekinek
informacyjny wirus 9 minuty temu
Piszę na poważnie o tym by zsynchronizować modły z muzułmańskimi mantrami.
--------------------------------------------------
W takim razie jestem zmuszony dotrzymać słowa i skasować Twoje pozostałe wpisy i proszę żebyś nie pisał już pod tym artykułem tylko go przeczytał.
karinka likes this.
m.rekinek
informacyjny wirus
Różaniec traktuję bardzo poważnie i nie toleruję żartów na jego temat , no chyba , że piszesz to na poważnie - wtedy skasuję Twoje pozostałe wpisy.
Czemu mnie cenzurujesz ?
dubon likes this.
m.rekinek
NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH 5-CIU SOBÓT MIESIĄCA
Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi

(Już w 7 stycznia 2017 - pierwsza sobota miesiąca)
W Fatimie 13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała:
„Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam …
More
NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH 5-CIU SOBÓT MIESIĄCA
Wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi

(Już w 7 stycznia 2017 - pierwsza sobota miesiąca)
W Fatimie 13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała:
„Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.
„Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 r. objawiła się siostrze Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce.
Dzieciątko powiedziało:
“Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.
Maryja powiedziała:
“Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.
Więcej tu :
ABC NABOŻEŃSTWA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA
jadwiska and one more user like this.
jadwiska likes this.
Verbum Dei aeternum likes this.
Moim zdaniem dobrze było by odmawianie różańca zgrać z modłami musolmanów.
W obronie Tradycji Kościoła and one more user like this.
W obronie Tradycji Kościoła likes this.
22Cecylia likes this.
22Cecylia
To codzienna, obowiązkowa rozmowa z Panem Jezusem za pośrednictwem Maryi.
mkatana and 2 more users like this.
mkatana likes this.
m.rekinek likes this.
Quas Primas likes this.