Predseda vlády SR P. Pellegrini dnes KBS telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3.…

Predseda vlády SR P. Pellegrini dnes KBS telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby. Obchodných centier a ich …More
Predseda vlády SR P. Pellegrini dnes KBS telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby. Obchodných centier a ich verejnej činnosti sa samozrejme nijaké obmedzenia nedotýkajú.
Stanovisko KBS k zákazu verejného slávenia bohoslužieb.
Čičmany 10. marca (TK KBS) V plnom znení prinášame stanovisko Konferencie biskupov Slovenska k zákazu verejného slávenia bohoslužieb.
Stanovisko KBS k zákazu verejného slávenia bohoslužieb
Predseda vlády SR Peter Pellegrini dnes Konferencii biskupov Slovenska telefonicky oznámil rozhodnutie, že s platnosťou od 10. 3. do 23. 3. 2020 sa nesmú na území Slovenska sláviť verejné bohoslužby.
Tento zákaz biskupi prijali s veľkou bolesťou, žiadajú však všetkých kňazov a veriacich, aby ho uposlúchli. Podrobnejšie informácie, ktoré sa týkajú ďalších liturgických úkonov a slávení KBS poskytne po porade s Úradom verejného zdravotníctva v najbližšom čase.
V tejto chvíli prosíme kňazov, aby …More
ľubica
Katolícka Cirkev nikdy… nebude počúvať civilného vládcu, ktorý rozhoduje o veciach duchovných. Katolícka Cirkev je viazaná Božím zákonom trpieť mučeníctvo radšej než kompromitovať doktrínu alebo dodržiavať zákon civilného vládcu, ktorý porušuje jej svedomie; a viac než len to, je povinná odvážiť sa nielen k pasívnej neposlušnosti, ktorá sa môže robiť nepozorovane v kúte, a ktorá keďže nie je …More
Katolícka Cirkev nikdy… nebude počúvať civilného vládcu, ktorý rozhoduje o veciach duchovných. Katolícka Cirkev je viazaná Božím zákonom trpieť mučeníctvo radšej než kompromitovať doktrínu alebo dodržiavať zákon civilného vládcu, ktorý porušuje jej svedomie; a viac než len to, je povinná odvážiť sa nielen k pasívnej neposlušnosti, ktorá sa môže robiť nepozorovane v kúte, a ktorá keďže nie je odhalená, nie je ani potrestaná; ale Katolícka Cirkev nemôže mlčať; nemôže byť v pokoji… a pretože nebude mlčať, nemôže robiť kompromisy a nebude poslúchať vo veciach, ktoré sú záležitosťou Božského výsadného práva, preto stojí vo svete sama; pretože neexistuje žiadna iná Cirkev tak zvaná, ani žiadna iná komunita, ktorá tvrdí, že je cirkvou, ktorá sa odmietne podriadiť, uposlúchnuť, skloniť hlavu alebo zostať v pokoji, keď velia vládni predstavitelia sveta…
- kardinál Manning
----------------
koment pod www.hlavnespravy.sk/…/2081976
PetraB
TAKOVÁ NEHORÁZNOST A URÁŽKA PÁNA! NEVĚŘÍCÍCH BISKUPŮ!!! Očekáváme, kdy to samé vyhlásí u nás v Čechách...Vyhlásili v Itálii a tak to půjde napříč Evropou!
Caesar
Uz len aby v Prahe co najskor postavili mariansky stlp
ekans
to modernistům v ničem nepomůže @Caesar
PetraB
Myslím, že Mariánský sloup nestihnout vztyčit. Hotový měl být až do léta! (Je zatím položen jen základ.)
Coburg
Prijali s veľkou bolesťou... Kristus má ešte väčšiu bolesť na ich rozhodnutím.
ľubica
...za kardinála Korca a biskupa Baláža by toto nenastalo! Tí by sa veru vedeli obhájiť pred takým čo sa hrá na šéfa cirkvi na Slovensku
Coburg
no daj sem aspon ten link
ekans
warez
pozrite si oficiálne stránky vlády. žiaden zákaz náboženských udalostí tam nie je. teda do tejto chvíle, som ho tam nenašiel.
Takže maslo je zase na hlave našich ustráchaných pastierov.
apredsasatoci
Vašim pastierov je Matuška. Tak sa nečudujte potom.
ľubica
V tejto chvíli prosíme kňazov, aby veriacich o nariadení s pokojom informovali a verejné bohoslužby do 23. marca odvolali. Tam, kde je to možné, kostoly nech zostanú pre súkromnú modlitbu otvorené.
???????????????????????????????????????????????????