csk.news
8511.9K

Francis prijíma „pohanské“ požehnanie, „evanjelizačné gesto“

Pápež František „je mužom Božím a„ má v sebe Boha “, hovorí sestra Inés Azucena Zambrano Jara z Kolumbie, ktorá vystúpila na tlačovej konferencii Pachamamskej synody dňa 25. októbra. Povedala prítom…
zaba
Taky bych si moc přál aby papež byl Božím mužem, ale i on má svobodnou vůli a tak jím v reálu být nemusí.
apredsasatoci
západniar Vatikán nemôže byť smilnica? Prečítaj si zj.17.kapitola.
západniar
Prečítam si to, lenže vy nekatolíci disponujete odlišnými výkladmi Biblických statí a niektoré úplne prehliadate. Apoštol mi radí takých ani nepozdravovať.
apredsasatoci
Aj katolícky výklad máš k dispozícii na internete. Držím ti palce.
západniar
Internetu nedôverujem, ani vám, ani GTV... Lebo vy nie ste z nášho ovčinca. Porúčam sa.
apredsasatoci
Na internete sú výklady odsúhlasené rkc, vieš?! Pán Boh zaplať, že nie som z tvojho ovcinca. Neznášam, keď mi je horúco.
západniar
To je tvoja vec, ja ostanem v RKC a nikto to nikdy nezmení, hoc puknete od zlosti, nedosiahnete nič.
apredsasatoci
Kľud! Nezabudni si pozrieť vyklad zj.j.17. kap. od svojich pravovernych, hlavne predkoncilnych, ty partizán.
Barbarin
Tomislav
před 2 hodinami
OTVORENÝ LIST PÁPEŽOVI FRANTIŠKOVI
Prosba o vyhlášení dogmatu "Panna Maria Spoluvykupitelka" zahrnuje nejen Pannu Marii jako první Spoluvykupitelku, nýbrž nárok na každého křesťana a křesťanky stát se dalším spoluvykupitelem

Nikdo nemůže být dalším vykupitelem.
Barbarin
Paxus
včera
Vieš, ale aj jehovisti si vykladajú Písmo po svojom.
2Pt1,20: Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v Písme nepripúšťa súkromný výklad


Hoki-Hooki má mnoho registrací, ale méně šedé hmoty mozku. Nedokáže rozlišit výklad Písma od výkladu proroctví v Písmu. Ztráta šedé hmoty je způsobena notorickým lhaním.
apredsasatoci
Paxus a práve pre toto je JPII. v pekle.
Paxus
Bola si ho pozrieť?
apredsasatoci
Božie Slovo nám to hovorí. Lenže ty ho nepoznáš.
Barbarin likes this.
Paxus
Vieš, ale aj jehovisti si vykladajú Písmo po svojom.

2Pt1,20: Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v Písme nepripúšťa súkromný výklad.
apredsasatoci
Keby som si vykladala Písmo po svojom, JPII. je v nebi. Ale podľa Božieho Slova je v pekle. Ze sa to tebe nepáči, mi je akosi jedno.
Paxus
No dobre keď ti to je jedno, ale prosím ťa už ma nevolaj tu na pokec, aj tak vidíš, že to nikam nevedie
apredsasatoci
Význaj svoju vieru v Pána Ježiša Krista a vzdáj sa svojho Otca - diabla, ty obieleny hrob!!!
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
Barbarin likes this.
Paxus
Kľud, lebo buchneš ako bublina. A čítaj po sebe
apredsasatoci
Chcem byť bublina.
Prečítala som po sebe ako si si prial.
ľubica
úbohá chorá sestra z videa, stratila vieru i rozum!!!!
Mates5485 likes this.
jezofiko
No skús to čo robí ona, a potom uvidíme kto stráca rozum.
Paxus
@Peter(skala) máš tu odkaz:
Janka S..: ...dúfam, že aj Petrovi /skale/ už konečne padli šupiny z očí, čo sa týka Bergoglia...

A ja dúfam, že sa Janke S. otvorili oči, čo sa týka Wojtylu:)Imagens que não estão no vídeo"abominaçõs Sr.Wotjyla"
Roberto 55
To co tato sestra z Kolumbie povedala vsak odporuje uceniu Pana Jezisa, Pismu, Tradicii, teda pravej katolickej viere. V Kolumbii vsak vela ludi uziva kokain a potom sa robia vyhlasenia ako toto...
Gunman123 and 2 more users like this.
Gunman123 likes this.
ľubica likes this.
Mates5485 likes this.
apredsasatoci
západniar komu máme slúžiť? Bohu, či ľuďom = pápež?
warez
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
ľubica likes this.
apredsasatoci
Otec sestry Ines je diabol!
Paxus
Kedy bude rovnaký meter? Stanete sa všetci sedevakantistami ??
Paxus
No jako Selecký, čo si ušiel, bude o tomto extra m rosa?
One more comment from Paxus
Paxus
Paxus
A nieje divná logika, že nepoužívate rovnaký meter? Selecký, v čom odsudzuješ Františka, to robil Ján Pavol vo väčšej miere, to si nevšímaš?
Paxus
Neberte to tak, že provokujem, ale rozčuľuje ma, že nepoužívate rovnaký meter.
Coburg
Rovnaký meter bude vtedy, ak bude aj Pachapapa vyhlásený za svätého. Ale to sa nestane.
Paxus
Selecký čo kľučkuješ? Pýtam sa na JP2 a to video čo som ti tu dal na ukážku:Imagens que não estão no vídeo"abominaçõs Sr.Wotjyla"
Paxus
Tvoje mlčanie a kľučkovanie hovorí o tom dostatočne FARIZEJSKY
Coburg
Paxus nie som povinny ti ani odpovedat, ani pozerat tvoje "videa" . Skrátka a dobre - hovorí sa, že "trhni si..."

pred 1 hodinou
západniar
Coburg
neblbnite a nebojte sa, treba sa len držať pápeža a neprotestovať. Tu nemôžete byť disident, ak teda chcete byť pokladaný za katolíka. Alebo sa rozhodnite a verejne prejdite k pravosláviu, prípadne k niektorej sedevakanťáckej sekte. Lebo takto nie ste ani ryba ani rak...
Kallistratos likes this.
Coburg
západniar Prepáč ja som laik a nie som členom hierarchickej cirkvi, ak by tak bolo táto by mohla meniť miesto môjho pobytu a podobne. Za druhé. Prečo kauza Bezák? On si dovolil byť "disidentom" a vzpierať sa Vatikánu a odvolaniu. To je akože čo? A keby JEHO neposlúchol jeho podriadený, tak už by bol tento neposlušným? Ja tu nerobím žiadneho disidenta, len mám svoj názor, a ten pokiaľ viem, môžem …More
západniar Prepáč ja som laik a nie som členom hierarchickej cirkvi, ak by tak bolo táto by mohla meniť miesto môjho pobytu a podobne. Za druhé. Prečo kauza Bezák? On si dovolil byť "disidentom" a vzpierať sa Vatikánu a odvolaniu. To je akože čo? A keby JEHO neposlúchol jeho podriadený, tak už by bol tento neposlušným? Ja tu nerobím žiadneho disidenta, len mám svoj názor, a ten pokiaľ viem, môžem mať aj v katolíckej Cirkvi s VÝNIMKOU vierouky a mravouky. A ak tú vierouku a mravouku nebude dodržiavať HOCIKTO, tak s tým nebudem súhlasiť. A ak je pápež námestník Krista, má dodržiavať Kristovo učenie. Alebo sa mýlim?

pred 16 minútami
ľubica and 2 more users like this.
ľubica likes this.
Janka S. likes this.
Cascia likes this.
západniar
Coburg
a divíte sa Bezákovi, že po vynesenní rozsudku to len tak nevedel stráviť a neodišiel zo svojej pozície bez slova, sypajúc si na hlavu popol ako hriešnik? Mal právo sa ozvať, zabojovať, aj keď mu to nakoniec nebolo nič platné a pre svojich spolubratov je dnes ako mŕtvy. A prečo, viete to?
S Vami sa dobre diskutuje, aj keď občas neodpovedáte. Ale aj mlčanie je reakcia, ktorú treba rešpekto…More
Coburg
a divíte sa Bezákovi, že po vynesenní rozsudku to len tak nevedel stráviť a neodišiel zo svojej pozície bez slova, sypajúc si na hlavu popol ako hriešnik? Mal právo sa ozvať, zabojovať, aj keď mu to nakoniec nebolo nič platné a pre svojich spolubratov je dnes ako mŕtvy. A prečo, viete to?
S Vami sa dobre diskutuje, aj keď občas neodpovedáte. Ale aj mlčanie je reakcia, ktorú treba rešpektovať. Mimochodom, bol som na jednej oslave Helovínu, ako katolík medzi ľuďmi ktorí ani nepoznajú kresťanstvo a nemajú radi Cirkev. Nemal som však masku, takže som nezapadol medzi umrlcov, strašidlá a čarodejnice, ale vedel som že pod tými maskami sú ľudia, na ktorých záleží. Účasť na takom stretnutí mi neuškodila, lebo Ten ktorý je vo mne je silnejší, než ten zo sveta. Podobne sa domnievam že to čo sa odohralo vo Vatikáne s onými Indiánmi tam nikomu nevzalo vieru, aj keď niektorými vonku to riadne zamávalo, ako to aj tu vidno. Cesty Pánove sú však nevyspatateľné, to platí vždy, len nestrácajme dôveru.
Coburg
západniar
sa týka arc. Bezáka, myslím, že je tu rozdiel medzi laikom a arcibiskupom. Hierarchický člen Cirkvi totiž sľubuje poslušnosť, kdežto ja ako laik nie. (to neznamená, že chcem byť neposlušný). My nevieme, za čo padlo to odvolanie arc. Bezáka, ale ak padlo, tak on nemôže proti tomu protestovať. Bol MENOVANÝ, a tak môže byť aj ODVOLANÝ - dokonca bez dôvodu. Ak tam však bol dôvod - pretože …More
západniar
sa týka arc. Bezáka, myslím, že je tu rozdiel medzi laikom a arcibiskupom. Hierarchický člen Cirkvi totiž sľubuje poslušnosť, kdežto ja ako laik nie. (to neznamená, že chcem byť neposlušný). My nevieme, za čo padlo to odvolanie arc. Bezáka, ale ak padlo, tak on nemôže proti tomu protestovať. Bol MENOVANÝ, a tak môže byť aj ODVOLANÝ - dokonca bez dôvodu. Ak tam však bol dôvod - pretože Cirkev sa nerozhoduje len tak z hodiny na hodinu, tak to bol asi dosť pádny dôvod. Pretože Cirkev riskovala dokonca rebéliu, ktorá sa čiastočne aj udiala. Tu absolútne nie som na strane rebelantov, to nie je ich vec, aby posudzovali disciplinárne kroky Vatikánu. To je ale disciplinárna vec. Ja som chcel upozorniť na vierouku. To je už vážnejšie. NIč nemám proti čelenkám a ni tomahawkom, ak si ich tam prinesú - veď aj Ján Pavol II. si dával na hlavu orlie perá, keď navštívil danú oblasť. Ale tu sa to deje opačne - "operení" chodia antievanjelizovať Vatikán, a asi sú úspešní, keď sám pápež ochraňuje ich modly. TOTO je nebezpečné. Spomínate Halloween Jasne, to je v poriadku. Ale keby halowenisti zrazu prišli napríklad na slávenie sv. omše vo Vatikáne, tak potom čo? Existuje jedno video z USA, kde jedna sekta - konkrétne Hare krišna, takto vtrhli do chrámu, kde mali veriaci bohoslužby a vyspevovali tam hare-krišna, hare-hare, a bubnovali. To sa mi nevidí kóšer, ale žiaľ, svet k tomu dnes speje. A vyhoďte krišnovcov z kresťanského kostola. Okamžite ste extrémista, nekorektný a ešte vás aj zatvoria.
ľubica likes this.
západniar
Coburg
myslím si že poznám dôvod prečo bol R. Bezák odvolaný (išlo u neho o vnútorný, čisto duchovný problém), otázkou je, či sa to snáď nedalo riešiť ináč a ohľaduplnejšie, než písaním do Vatikánu so snahou odstrániť ho. Keď Benedikt XVI. videl situáciu medzi slovenskými hierarchami, najjednoduchšie v danej chvíli bolo Bezáka odvolať a "obnoviť kolegialitu".
Socialistický politik raz poslal …More
Coburg
myslím si že poznám dôvod prečo bol R. Bezák odvolaný (išlo u neho o vnútorný, čisto duchovný problém), otázkou je, či sa to snáď nedalo riešiť ináč a ohľaduplnejšie, než písaním do Vatikánu so snahou odstrániť ho. Keď Benedikt XVI. videl situáciu medzi slovenskými hierarchami, najjednoduchšie v danej chvíli bolo Bezáka odvolať a "obnoviť kolegialitu".
Socialistický politik raz poslal pápežovi svojráznu drevorezbu Krista ukrižovaného na komunistickom symbole, domorodci mu teraz dobromyseľne priniesli svoj náboženský pohľad (nebolo by to prvý krát), aby tým svetu a Cirkvi niečo odkázali a upozornili na svoje ťažkosti, ale mladí radikáli zo strachu pred modlárstvom indiánske dary ukradli a zahodili. Boh môže očistiť toto všetko a inovercom darovať vieru Cirkvi, len my Mu to nedômyselnou horlivosťou nekazme, radšej žehnajme.
Coburg
Nechcem sa tiež zaoberať prípadom arc. Bezáka. V danú chvíľu súhlasím z KBS, a to, že keby sa o prípade povedala pravda, bolo by to ešte horšie ako to je, tak KBS zvollila mlčanie, aj keď sa na jej hlavu zosypala vlna kritiky. TO ostatné - uvidíme po Synode. Dary sa nosili vždy, aj sa s pápežmi fotografovali všelijakí vodcovia siekt, ale takáto situácia v Cirkvi ešte nebola. A netýka sa to len …More
Nechcem sa tiež zaoberať prípadom arc. Bezáka. V danú chvíľu súhlasím z KBS, a to, že keby sa o prípade povedala pravda, bolo by to ešte horšie ako to je, tak KBS zvollila mlčanie, aj keď sa na jej hlavu zosypala vlna kritiky. TO ostatné - uvidíme po Synode. Dary sa nosili vždy, aj sa s pápežmi fotografovali všelijakí vodcovia siekt, ale takáto situácia v Cirkvi ešte nebola. A netýka sa to len nejakých drevených sošiek, týka sa to finančných prechmatov, napätia medzi samotnými kardinálmi, divných výmien v kúrii, celosvetovými škandálmi ohľadne morálky v hierarchickej Cirkvi, a ďaľších a ďaľších vecí. Pachamama je nateraz iba vrchol ľadovca. Hovorím, počkajme týždeň dva, a uvidíme.
ľubica and one more user like this.
ľubica likes this.
Cascia likes this.
západniar
To bude asi na dlhšie, než týždne či mesiace, kým sa dačo ukáže. Osobne sa však ľahkovážne nestotožňujem s tými mimo RKC, že Cirkev sa stala Smilnicou a že to čo sa v súčasnosti deje vo Vatikáne, je práve oná apokalyptická "ohavnosť spustošenia". Nikto dnes nevie čo tie biblické slová znamenajú, ani či sa týkajú Cirkvi, ale zato jasne vieme čo nám v tomto smere sľúbil Pán a toho sa držme. Veď …More
To bude asi na dlhšie, než týždne či mesiace, kým sa dačo ukáže. Osobne sa však ľahkovážne nestotožňujem s tými mimo RKC, že Cirkev sa stala Smilnicou a že to čo sa v súčasnosti deje vo Vatikáne, je práve oná apokalyptická "ohavnosť spustošenia". Nikto dnes nevie čo tie biblické slová znamenajú, ani či sa týkajú Cirkvi, ale zato jasne vieme čo nám v tomto smere sľúbil Pán a toho sa držme. Veď nepoznáme inú Cirkev postavenú na Petrovi, aby sme vytiahli kotvy a prešli inam.
Všimnite si, že o nijakom poblúdení RKC nie je v Písme zmienka, pričom apoštol Pavol hovorí v súvislosti so záverom dejín aj konkrétnejšie, keď spomína veľký odpad od viery a Antikrista posadeného kdesi v chráme, ktorý umrie príchodom Kristovho Ducha v poslednú hodinu. Neviem ako si nekatolíci mohli z napísaného odvodiť, že Cirkev je Neviestka a pápež je antipápež. Že takýto výklad odporuje iným textom, to už oni do úvahy neberú, lebo emócie tam zrejme víťazia nad rozumom.
Kallistratos likes this.
ekans
Selecký, radši drž ústa a nic nepiš, je to k zblití
@západniar pravdu máš, že nieje iná cirkev postavená na Skale, na Kristovi, ktorú zveril Petrovi Pán Ježiš. Tzn. že veríš že mimo katolíckej cirkvi niet spásy, tak je? Všetci čo sa v histórii oddelili,s niečím co ucila, nesúhlasili. Ale učenie katolíckej cirkvi bolo stále rovnaké, však? Mnohí odchádzali lebo sa im ťažilo byť takí prísni k sebe a používali antikoncepciu, alebo už aj predmanželský…More
@západniar pravdu máš, že nieje iná cirkev postavená na Skale, na Kristovi, ktorú zveril Petrovi Pán Ježiš. Tzn. že veríš že mimo katolíckej cirkvi niet spásy, tak je? Všetci čo sa v histórii oddelili,s niečím co ucila, nesúhlasili. Ale učenie katolíckej cirkvi bolo stále rovnaké, však? Mnohí odchádzali lebo sa im ťažilo byť takí prísni k sebe a používali antikoncepciu, alebo už aj predmanželský sex dovolili, našli si proste cirkev čo toto dovolovala. Takí ale isto nemajú spásu..
učenie o súde božom, o večnosti pekla pre hriesnikov, o pekelných mukach ktoré musia dočasne trpieť duše v ocistci.. to všetko sú základné pravdy katolíckej cirkvi, však? Že narodené deti musia byť pokrstene, lebo keby zomreli a nestihli by ich pokrstiť, pre dedicny hriech by nemohli vojsť do neba, však? Tak učila vždy katolícka cirkev. Preto sa vlastne už deti krstia.. aby sa stali božími deťmi, čiže narodili sme sa všetci ako deti pekla, však? Dokonca v prvej cirkvi boli exkomunikovaní takí čo sa zúčastnili na nejakej modlitbe v pohanskom chráme.. bolo to vždy považované za modlosluzbu a hrubé urazenie Kristovej obety na kríži..
Toto učenie zveril Ježiš Petrovi a jeho nástupcom aby ho strážili a nezmenené zachovali až do konca.. aby mali spásu tí čo uveria evanjeliu, ktoré táto cirkev kristova, katolícka, všeobecná.. hlásala.

Aby si zostal katolíkom, vôbec nemusis zdvihnúť kotvy a prejsť do inej cirkvi.. práveže sa musíš vrátiť k tej apoštolskej viere a nauke ktoré katolícka cirkev od počiatku hlasala. Aby si zostal katolíkom musíš zavrhnúť a opustiť všetky tieto bludy modernizmu, ekumenizmu a synkretizmu ktoré nepriatelia Krista vydávajú za Ježišovo učenie.. pretože presne tieto základné pravdy sa dnes spochybňujú a vyvracajú, a to, čo hlása dnes rkc, nieje katolícka náuka!!

Ty si myslíš že si v katolíckej cirkvi ale si len v štruktúre ktorá z nej ostala.. totiž, kým sme spali, nepriateľ nás presunul na modernú loď, ktorá je otvorená svetu a rešpektuje pohanov a preto s nimi vedie dialóg.. a tá stará.. katolická loď pláva úplne opačným smerom.. musíš sa k nej vrátiť!! Aj za cenu toho že vyskočis z lode a zanechas všetky istoty.. pretože jediné, čo k spase potrebuješ, je katolícka viera!!

Štruktúra ti nepomôže, ak už hlása vieru inú.. iného Krista, iné evanjelium.. taká je od Boha prekliata..
Pavol IV and one more user like this.
Pavol IV likes this.
Mates5485 likes this.
Janka S.
Ty radšej nič nepíš ekans, lebo to, čo píše Coburg aspoň dáva zmysel, ale ty vieš iba očierňovať.Úplne súhlasím so všetkým, čo p.Selecký píše a dúfam, že aj Petrovi /skale/ už konečne padli šupiny z očí, čo sa týka Bergoglia.
Aj za čias biskupa Atanaza bola cirkev ukrytá v horách, v malom počte oproti mase ktorá od viery odpadla a nechala sa zviesť bludom arianov, že Ježiš nebol Boh. Biskup povzbudzoval svoje ovečky.. nebojte sa, malé stadocko, oni majú kostoly ale vy máte vieru.. kto má viac?? Sväté miesta sú dobré, keď je v nich svätá viera.. kto má viac, oni keď majú miesto alebo vy čo máte vieru, hoci sa skrývate …More
Aj za čias biskupa Atanaza bola cirkev ukrytá v horách, v malom počte oproti mase ktorá od viery odpadla a nechala sa zviesť bludom arianov, že Ježiš nebol Boh. Biskup povzbudzoval svoje ovečky.. nebojte sa, malé stadocko, oni majú kostoly ale vy máte vieru.. kto má viac?? Sväté miesta sú dobré, keď je v nich svätá viera.. kto má viac, oni keď majú miesto alebo vy čo máte vieru, hoci sa skrývate po jaskyniach?? Vy čo máte vieru určite. Ak Boh dá, aj miesto nám vrátia.. dovtedy ale vytrvajte.. veľmi parafrazovane z jeho listu veriacim....
Pavol IV and 2 more users like this.
Pavol IV likes this.
ľubica likes this.
Mates5485 likes this.
Odpadnúť od viery môže len ten kto vieru pravú mal.
Čiže logicky preco sa sv. Ján zadivil keď videl veľkú NEVIESTKU?

Keď Pán hovorí že pred jeho príchodom nastane VELKY ODPAD OD VIERY - určite to je veľký odpad od katolíckej viery, žiaľ dnes vidíme že ten odpad od viery je práve uprostred Božieho ľudu.. 😔 neveriaci ani inoverci predsa v pravého Boha neveria a ateisti ani v nebo neveria, čiže …More
Odpadnúť od viery môže len ten kto vieru pravú mal.
Čiže logicky preco sa sv. Ján zadivil keď videl veľkú NEVIESTKU?

Keď Pán hovorí že pred jeho príchodom nastane VELKY ODPAD OD VIERY - určite to je veľký odpad od katolíckej viery, žiaľ dnes vidíme že ten odpad od viery je práve uprostred Božieho ľudu.. 😔 neveriaci ani inoverci predsa v pravého Boha neveria a ateisti ani v nebo neveria, čiže nemôžu poznať ani cestu doň.. a keďže neveria v Mesiáša, nemajú odpustené hriechy.

Drvivá väčšina kresťanov katolíkov vôbec nepoznajú základné pravdy katolíckej viery a majú za to že aj indiáni budú spaseni, aj keď by vôbec nepočuli evanjelium.
Žiaľ dnes vidíme, že aj keď by sa nejaki z nich stretli hoci aj s kardinálom alebo pápežom, s tými ktorí sú ako prví poslaní hlásať evanjelium všetkému stvoreniu.. evanjelia sa od nich nedočkali.. a už ani zázrakom sa nehodlajú vzdať svojich modiel.. prečo by to robili.. keď im hovoria že to si len inak nazvali jedného boha stvoriteľa.. alebo žeby sa už volal Matka zem??
😥😥😥
Pavol IV and 2 more users like this.
Pavol IV likes this.
ľubica likes this.
Mates5485 likes this.
západniar
Prečo sa Ján zadivil? Tak ako neexistuje iná Cirkev stojaca na pápežovi, tak aj Smilnica je iba jedna. Ale desivý obraz Neviestky mi vôbec nesedí na RKC:
"Poď, ukážem ti odsúdenie veľkej neviestky, ktorá sedí na mnohých vodách, 2 s ktorou smilnili králi zeme a vínom jej smilstva sa opíjali obyvatelia zeme."
3 V duchu ma preniesol na púšť. I videl som ženu sedieť na šarlátovej šelme so siedmimi …More
Prečo sa Ján zadivil? Tak ako neexistuje iná Cirkev stojaca na pápežovi, tak aj Smilnica je iba jedna. Ale desivý obraz Neviestky mi vôbec nesedí na RKC:
"Poď, ukážem ti odsúdenie veľkej neviestky, ktorá sedí na mnohých vodách, 2 s ktorou smilnili králi zeme a vínom jej smilstva sa opíjali obyvatelia zeme."
3 V duchu ma preniesol na púšť. I videl som ženu sedieť na šarlátovej šelme so siedmimi hlavami a s desiatimi rohami, plnej rúhavých mien.
4 Tá žena bola oblečená do purpuru a šarlátu, vyzdobená zlatom, drahými kameňmi a perlami a v rukách mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva.
5 Na čele mala napísané meno, tajomstvo: "Veľký Babylon, matka smilstva a ohavností zeme."
6 I videl som ženu spitú krvou svätých a krvou Ježišových mučeníkov. Keď som ju uvidel, veľmi som sa zadivil.
(...)

18 A žena, ktorú si videl, je veľké mesto, ktoré kraľuje nad kráľmi zeme."
(Zjv.17)
západniar
To že RKC je Smilnica pochádza pravdepodobne od protestantov a používajú to aj jehovisti, ktorí nazývajú RKC aj beštiou. Je možné že tento výklad sa od nich dostal k husitom a lefebvristom/sedevakantistom, ktorí stoja mimo tradičnú Cirkev.
Coburg
západniar - to je niečo iné čo si myslia resp. hlásajú protestanti, že pápež nie je hlava Cirkvi a podobne. To je ich problém, pretože sa odtrhli a preto nemôžu pripustiť, že pápež je hlava Cirkvi. My považujeme pápeža za hlavu Cirkvi, ale tento má spĺňat poslanie Kristovho námestníka. TEDA - HLÁSATEĽA EVANJELIA. A tiež si nemyslím, že Cirkev je "neviestka". Cirkev - ak myslíme tú, ktorú "brány …More
západniar - to je niečo iné čo si myslia resp. hlásajú protestanti, že pápež nie je hlava Cirkvi a podobne. To je ich problém, pretože sa odtrhli a preto nemôžu pripustiť, že pápež je hlava Cirkvi. My považujeme pápeža za hlavu Cirkvi, ale tento má spĺňat poslanie Kristovho námestníka. TEDA - HLÁSATEĽA EVANJELIA. A tiež si nemyslím, že Cirkev je "neviestka". Cirkev - ak myslíme tú, ktorú "brány pekelné nepremôžu", sa podľa môjho názoru nemusí presne prekrývať s oficiálne organizovanou Cirkvou - aj keď stále platí vysviacka - teda apoštolská postupnosť a platné slúženie sv. omše a rozhrešenie. Je na zodpovednosti a svedomí kňaza, ktorý žije ináč ako má a pritom je platným vysluhovateľom sviatostí. TU ide o PRÍKLAD- teda zlý, ktorým môže strhnúť svoje ovečky na bludnú koľaj. A berie si za ne ZODPOVEDNOSŤ. Ono sa ale nedá LEN vyhovárať na zlý príklad, pretože každý človek je vybavený svedomím a VIE, čo je dobré a čo zlé. Preto sa ani laik nemusí obávať napomenúť kňaza. To nie je kritika, ale NAPOMENUTIE. Veď on - ak má v sebe trocha pokory - sa môže napokon len poďakovať za také niečo. Teda Cirkev neviestkou nie je, Sú len jej členovia, alebo jej časť, ktorá nespĺňa svoju úlohu. Kto je nasledovateľom Krista? Kto "vezme svoj kríž". Teda mučeníctvo, či už krvavé alebo nekrvavé. Ježiš je Prvým Mučeníkom. A teda my ho máme nasledovať. Pravá Cirkev teda je a bude len Cirkev mučenícka.
Mates5485 likes this.
DRUHÉ ČÍTANIE

Z Rečí svätého biskupa Augustína

(Sermo 295, 1-2. 4. 7-8: PL 38, 1348-1352)
Títo mučeníci videli, čo hlásali

Tento deň nám posvätilo umučenie svätých apoštolov Petra a Pavla. Nehovoríme o nejakých neznámych mučeníkoch. „Po celej zemi rozlieha sa ich hlas a ich slová až po končiny sveta.“ (porov. Ž 19,5) Títo mučeníci videli, čo hlásali, a tak šli za spravodlivou vecou, lebo …More
DRUHÉ ČÍTANIE

Z Rečí svätého biskupa Augustína

(Sermo 295, 1-2. 4. 7-8: PL 38, 1348-1352)
Títo mučeníci videli, čo hlásali

Tento deň nám posvätilo umučenie svätých apoštolov Petra a Pavla. Nehovoríme o nejakých neznámych mučeníkoch. „Po celej zemi rozlieha sa ich hlas a ich slová až po končiny sveta.“ (porov. Ž 19,5) Títo mučeníci videli, čo hlásali, a tak šli za spravodlivou vecou, lebo vyznávali pravdu, a zomreli za pravdu.
Svätý Peter, prvý z apoštolov, pre svoju ohnivú lásku ku Kristovi zaslúžil si počuť: „A ja ti hovorím: Ty si Peter.“ Keď on povedal: „Ty si Mesiáš, Syn živého Boha,“ Kristus jemu: „A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev.“ (Mt 16,16.18) Na tejto skale postavím vieru, ktorú vyznávaš. Na tom, čo si povedal: „Ty si Mesiáš, Syn živého Boha,“ postavím svoju Cirkev. Lebo ty si Peter. Meno Peter je odvodené od skaly, a nie skala od Petra. Peter je od skaly tak ako kresťan od Krista.
Ako viete, Pán Ježiš si ešte pred svojím umučením vyvolil učeníkov, ktorých nazval apoštolmi. Medzi nimi si skoro všade jediný Peter zaslúžil zastupovať celú Cirkev. V takomto zastúpení celej Cirkvi smel počuť: „Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva.“ (Mt 16,19) Lebo tieto kľúče nedostal jeden človek, ale jednota Cirkvi. Preto sa teda hovorí o Petrovom vynikajúcom postavení. On predstavoval samu všeobecnosť a jednotu Cirkvi, keď mu Pán povedal: „Tebe odovzdávam,“ čo odovzdával všetkým. Aby ste vedeli, že Cirkev dostala kľúče od nebeského kráľovstva, počúvajte, čo Pán na inom mieste hovorí všetkým apoštolom: „Prijmite Ducha Svätého.“ A pokračuje: „Ak niekomu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, ak ich niekomu zadržíte, budú zadržané.“ (Jn 20,22-23)
Právom teda Pán aj po zmŕtvychvstaní iba Petrovi zveril svoje ovce, aby ich pásol. Nie že by si iba jediný z učeníkov zaslúžil pásť Pánove ovce, ale keď Kristus hovorí jednému, odporúča sa jednota. A predovšetkým Petrovi, lebo Peter je medzi apoštolmi prvý. Nezarmucuj sa, apoštol! Odpovedz raz, odpovedz dvakrát, odpovedz tri razy. Nech tri razy zvíťazí vyznanie v láske, lebo tri razy strach zvíťazil nad sebavedomím. Tri razy treba rozviazať, čo si tri razy zviazal. Rozviaž láskou, čo si zviazal strachom. A Pán raz i druhý raz a tri razy zveril Petrovi svoje ovce.
Jeden deň je zasvätený umučeniu dvoch apoštolov. Ale aj oni dvaja boli jedno. A hoci trpeli v rozličné dni, boli jedno. Prvý šiel Peter, za ním išiel Pavol. Slávime sviatok apoštolov, ktorý nám posvätila ich krv. Milujme ich vieru, ich život, ich námahy, ich utrpenia, ich vyznanie, ich ohlasovanie
Pavol IV and 2 more users like this.
Pavol IV likes this.
Mates5485 likes this.
ľubica likes this.
ľubica
západniar, buď pokojný, výraz neviestka=smilnica je na správnom mieste v Zjavení sv Jána a nepochádza ani od protestantov, ani od jehovistov.
www.lifenews.sk/11610/proroctvo-pre-2…
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
BernadettaJaMalinka likes this.
ľubica
pre západniara:
Mates5485 likes this.
Cirkev je Kristovo duchovné telo, ktorého sa členom stane človek ktorý prijatím evanjelia uverí a dá sa pokrstiť.. takto to bolo od počiatku cirkvi, aby mohla ďalej fungovať, časom sa strukturovalo a vytvárala forma.. sv. Peter isto nebol charakteristický tým že mal biely plášť a čiapočku, zlatú berlu a papamobil.. čím bol význacny? Striebro a zlato nemám ale čo mám to ti dám, v mene Ježiša …More
Cirkev je Kristovo duchovné telo, ktorého sa členom stane človek ktorý prijatím evanjelia uverí a dá sa pokrstiť.. takto to bolo od počiatku cirkvi, aby mohla ďalej fungovať, časom sa strukturovalo a vytvárala forma.. sv. Peter isto nebol charakteristický tým že mal biely plášť a čiapočku, zlatú berlu a papamobil.. čím bol význacny? Striebro a zlato nemám ale čo mám to ti dám, v mene Ježiša Krista vstan a choď! Mal vieru, to jeho aj ďalších pápežov charakterizovalo.. pápež bez bieleho plášťa môže byť a aj bol Pánom vyvolený.. pápež ktorý by ale mal všetko vonkajšie ale nemá vieru, nemoze byť pápežom.
Mates5485 and one more user like this.
Mates5485 likes this.
ľubica likes this.
Takto to chápe a vysvetľuje sv. Augustín, učiteľ cirkvi, základ cirkvi je Kristus, On je Skala, gr. "Petra" veľký balvan, Peter gr. "Petros" - skalka, malý úlomok.. tá mala skalka musí byť postavená na tej veľkej Skale, inak odpadne od pevného základu, ktorý nik nemôže dať iný.. takže cirkev je tam kde je táto Petrova viera.. to učenie. Boli mnohí nehodní pápeži, ale nemenili pravdy viery. Teraz …More
Takto to chápe a vysvetľuje sv. Augustín, učiteľ cirkvi, základ cirkvi je Kristus, On je Skala, gr. "Petra" veľký balvan, Peter gr. "Petros" - skalka, malý úlomok.. tá mala skalka musí byť postavená na tej veľkej Skale, inak odpadne od pevného základu, ktorý nik nemôže dať iný.. takže cirkev je tam kde je táto Petrova viera.. to učenie. Boli mnohí nehodní pápeži, ale nemenili pravdy viery. Teraz ale základy viery rúcajú.. hoci sa zákerne skrývajú za štruktúru RKC..
Mates5485 likes this.
Peter(skala)
nemože byť papežom?
Skus povedať svojmu šefovi v praci, že už pre teba nie je šefom, lebo sa ti nepáči jeho viera a skutky, či prestane byť šefom, len preto že je pohan, či dokonca satanista.

Kde ludia vôbec chodia na tie logicke uzavery, že ked niekto sa im nepáči, tak je pre nich "vzduch", pričom paradoxne oni sami seba pasuju za rozhodcu, ktorý určuje hierarchiu-funkcie-…More
nemože byť papežom?
Skus povedať svojmu šefovi v praci, že už pre teba nie je šefom, lebo sa ti nepáči jeho viera a skutky, či prestane byť šefom, len preto že je pohan, či dokonca satanista.

Kde ludia vôbec chodia na tie logicke uzavery, že ked niekto sa im nepáči, tak je pre nich "vzduch", pričom paradoxne oni sami seba pasuju za rozhodcu, ktorý určuje hierarchiu-funkcie-postavenie v spoločnosti.

To je typické sektarske... lebo sektar nie je len tým význačný, že širi bludy, ale sa oddeluje od spoločnosti - preto ten názov: sekt...
Peter(skala)
ináč, ako môžeš povedať, že papeži nemenili vieru, ked ich ani nepoznáš?
Poznať ich meno, datum pontifikatu neznamená, že ich poznáš a zvlašť, ked nevieš aké učenie hlásali, písali...
Tak asi viem, nie? Nikto nemenil pravdy božie o súde, pekle, nebi, spase a zatrateni.. šak z ich učenia to viem, nie? V encyklikach píšu čo učia. To až teraz si dovolil JPII napr. Napísať že " všetky náboženstvá vychádzajú z toho istého Ducha Pravdy.." čože je blud a hereza v oficiálnom učení RKC
Mates5485 likes this.
Peter(skala)
ale ako môžeš vedieť, ked si nečitala ich listy-dokumenty-dekrety...
Ja ti rozumiem... ty vieš že nejakí papeži žili, možno vieš aj naspamäť ich mená a dobu ich pontifikatu a kedže nevieš, žeby vydali hereticke dokumenty, tak si mysliš, že boli lepší ako poslední pápeži a že to až teraz po 2VK prišli s novinkami..

lenže prečo?
Pretože o posledných papežoch si vieš prečitať kadečo... kdežto o …More
ale ako môžeš vedieť, ked si nečitala ich listy-dokumenty-dekrety...
Ja ti rozumiem... ty vieš že nejakí papeži žili, možno vieš aj naspamäť ich mená a dobu ich pontifikatu a kedže nevieš, žeby vydali hereticke dokumenty, tak si mysliš, že boli lepší ako poslední pápeži a že to až teraz po 2VK prišli s novinkami..

lenže prečo?
Pretože o posledných papežoch si vieš prečitať kadečo... kdežto o pápežoch pred nimi si nevieme pozrieť ani ich dokumenty, ktoré napísali, lebo su preložené len málo z nich ak vôbec.

...o to tu ide... preto o nich nevieš a ani nemôžeš vedieť, či hovorili alebo písali ako vravíš podobné "bludy" púosledných papežov.

Avšak, keby si žila napr. prted 100 rokmi, tak vtedy, za čias tých papežov by už mohla vedieť a povedať s väčšou určitosťou, čo povedali a čo napísali, či sa to zhoduje s tým, čo sa učí oficiálne atd..
No veď to!?! Kto asi tak rozhoduje o Tom čo je na nete? Prečo tam nie sú aj dokumenty pápežov pred 2.vtk?? Žeby niekto rozmýšľajúci našiel rozdiel?? Náhodou?? Tak zhoršia možnosti ako dane dokumenty dohľadať?? .. ale kto hľadá nájde.

Veď aj poznámky v biblii menia tak aby pasovali spájaniu kresťanov so zidmi a moslimami.. teraz idú vydať úplne novú bibliu kde sú pridané židovské komentáre.. a …More
No veď to!?! Kto asi tak rozhoduje o Tom čo je na nete? Prečo tam nie sú aj dokumenty pápežov pred 2.vtk?? Žeby niekto rozmýšľajúci našiel rozdiel?? Náhodou?? Tak zhoršia možnosti ako dane dokumenty dohľadať?? .. ale kto hľadá nájde.

Veď aj poznámky v biblii menia tak aby pasovali spájaniu kresťanov so zidmi a moslimami.. teraz idú vydať úplne novú bibliu kde sú pridané židovské komentáre.. a nič protižidovské tam nenájdeš.. možno ani ten verš, že "vy ste ho zabili".. čo Peter povedal farizejom..
Mates5485 likes this.
Pápež tu na zemi nie je šéf ale zástupca šéfa.. musí viesť firmu tak ako povedal šéf. Ak hovorí inak, ktorý šéf by si nechal takého zástupcu?? S okamžitou platnosťou by ho vyhodil!! O Tom nerozhodujú zamestnanci ale šéf.
Ja som povinná skúmať učenie môjho pastiera. Keď hovorí ako Kristus, som povinná ho poslúchať. Ak bludné učenie hlása, som povinná od neho utekať aby som si uchránila vieru!!
Mates5485 likes this.
Peter(skala)
čo sa týka šefa, tak treba rozlišovať medzi firmou a štatnym zavodom
Cirkev nie je štatnym zavodom ale skôr akoby firmou.
Rozdiel je v tom, ako si načrtla, že štatny zavod bude fungovať aj keby šef sa spreneveril svojmu poslaniu, lebo ho nahradia i ked by to nechcel.

Lenže firma má šefa, ktorý ju založil a od neho zavisí, či firmu bude viesť nadalej alebo ju odovzdá inému.

Takisto je to s Cirkv…More
čo sa týka šefa, tak treba rozlišovať medzi firmou a štatnym zavodom
Cirkev nie je štatnym zavodom ale skôr akoby firmou.
Rozdiel je v tom, ako si načrtla, že štatny zavod bude fungovať aj keby šef sa spreneveril svojmu poslaniu, lebo ho nahradia i ked by to nechcel.

Lenže firma má šefa, ktorý ju založil a od neho zavisí, či firmu bude viesť nadalej alebo ju odovzdá inému.

Takisto je to s Cirkvou: Pápež ju síce nezaložil ale bez papeža by neexistovala (bez sv.Petra by neexistovala, po odchode Krista) Firma tiež nevznikla len z Božej prozretelnosti, musela mať na zemi riaditela-šefa, ktorý sa rozhodol viesť firmu.

Takže na šefa-papeža a Cirkev sa treba pozerať ako na organizaciu, ktorá má svoej zriadenie-hierarchiu a na riadení sa podiela najvyšší predstavitel, ktorý sám rozhoduje o tom, či ju bude riadiť alebo prtenecha inemu.

To je oficialne učenie a nie tie akože demokraticke volby, kedy si ludia sami určia kto bude viesť Cirkev. Cirkev je teokraticka a nie demokraticka ustanovizen.
Peter(skala)
Dokumenty papežov, prečo tam nie su všetky?

1.po vojne veľa zmyzli
2.vo Vatikane su ale treba preložiť.
3.na Slovensku niet ľudskej ochoty, kto by to preložil
4.čo stihli preložiť, tak tie najaktualnejšie

... netreba tam hladať čistý zamer aby človek nepoznal učenie dávnych papežov i ked niekto by mohol mať taký umysel, ale z praktickeho hladiska je logicke, že ak niet ochoty prekladatelov, …More
Dokumenty papežov, prečo tam nie su všetky?

1.po vojne veľa zmyzli
2.vo Vatikane su ale treba preložiť.
3.na Slovensku niet ľudskej ochoty, kto by to preložil
4.čo stihli preložiť, tak tie najaktualnejšie

... netreba tam hladať čistý zamer aby človek nepoznal učenie dávnych papežov i ked niekto by mohol mať taký umysel, ale z praktickeho hladiska je logicke, že ak niet ochoty prekladatelov, tak ešte potrvá, kým to preložia a zverejnia.
západniar
Myslím že títo sú už tak mimo, že je márne sa s nimi doťahovať. Nech im je Pán milostivý. Ja ostanem na svojom mieste, teda v RKC, držiac sa katechizmu. A ty?
@západniar zadivil sa preto že nečakal že kristova cirkev odpadne od viery. Ktorá iná cirkev má zastúpenie v mnohých národoch, jazykoch.. ktorá iná cirkev by to bola tá Smilnica.. jehovisti? Evanjelisti,? Protestanti? Miesto neviestky je Rím - 7 vrchov, oblečená do purpuru, zlata, drahokamov.. v ruke má zlatý kalich plný ohavnosti smilstva - to je učenie bludné, ktorým opija ľudí, aby počúvali …More
@západniar zadivil sa preto že nečakal že kristova cirkev odpadne od viery. Ktorá iná cirkev má zastúpenie v mnohých národoch, jazykoch.. ktorá iná cirkev by to bola tá Smilnica.. jehovisti? Evanjelisti,? Protestanti? Miesto neviestky je Rím - 7 vrchov, oblečená do purpuru, zlata, drahokamov.. v ruke má zlatý kalich plný ohavnosti smilstva - to je učenie bludné, ktorým opija ľudí, aby počúvali a nepočuli, hľadeli a nevideli.. ale si ďalej hresia..

Nezabúdaj, Pan pozná svojich, tých čo sú v Kristovi, ti nehresia..
Keď budeš opitý, nebudeš rozlišovať ťažký hriech od ľahkého.. a to je problém.. dnes sa všetci aktívny kresťania pravidelne spovedaju z ťažkých hriechov akoby sa nič nedialo a nevedia že Boh odpustí ťažké hriechy až keď ich znenavidia a zanechajú.. až potom môžu prísť a dúfať v odpustenie.
Mates5485 likes this.
Drž sa katechizmus, drž - ale toho starého s otázkami.. lebo už v tom novom sú bludy.. že je aj iná cesta do neba, cez svedomie a kadejaké bohuzname spôsoby..
Mates5485 likes this.
One more comment from BernadettaJaMalinka
Keď zavedú povinné cipovanie a Vatikán sa dá prvý ocipovat na čele s frantiskom.. nebude pred tým varovať, ale práve hovoriť že to je super vec, snáď sa vám otvoria oči, že tohto nasledovať nesmiete.. lebo vás vedie do záhuby 😢
Mates5485 likes this.
západniar
Coburg
odľahlo mi, lebo som sa bál že už aj Vy ste vonku, mimo mesto.
Keď ide o kritiku našej vrchnosti, v tom treba byť nadmieru opatrný, lebo my často nerozumieme Božím zámerom a cestám. Niekedy vidíme hriech aj tam kde nie je, ba dokonca pokladáme cnosť za neduh. Osobne skôr súhlasím s onou rehoľníčkou, než s neočistenými ľuďmi, ktorí nevidia brvná vo svojich očiach.
Pokiaľ ide o Cirkev, neza…More
Coburg
odľahlo mi, lebo som sa bál že už aj Vy ste vonku, mimo mesto.
Keď ide o kritiku našej vrchnosti, v tom treba byť nadmieru opatrný, lebo my často nerozumieme Božím zámerom a cestám. Niekedy vidíme hriech aj tam kde nie je, ba dokonca pokladáme cnosť za neduh. Osobne skôr súhlasím s onou rehoľníčkou, než s neočistenými ľuďmi, ktorí nevidia brvná vo svojich očiach.
Pokiaľ ide o Cirkev, nezabudnime že v nej, v nás prebýva Pán, že je s nami celé Nebo. Keby sme sa svojim odlúčením tejto výsady zriekli a hľadali inú cestu, nemáme nič zaručené. Treba sa držať Písma a katechizmu, a nestrácať dôveru. V týchto pohnutých časoch odpadlíctva a hľadania individuálnych ciest je najpotrebnejšou cnosťou katolíka veriť v RKC a milovať ju, cítiť sa byť jej súčasťou a byť z toho šťastný. Hovorím Vám to preto, lebo práve do tejto Cirkvi ma povolal sám náš Pán.
Coburg likes this.
západniar
BernadettaJaMalinka
ty máš zlý výklad Písma, blížiaci sa protestantskému, s vami nekatolíkmi je ťažko.
ekans
a ty si katolík aký? asi podla matriky
Mates5485 likes this.
ekans
to čo tu píšeš ukazuje k čomu lne tvoje srdce a tento papež to umocnuje svými činy
Mates5485 likes this.
@západniar v čom mám zlý výklad pisma?? Podľa čoho porovnávas?
Z božej milosti som sa vrátila k prameňom katolíckej viery.. takže som katolíčka tak ako nikdy predtým.. lebo vyznavam vieru apoštolov (a to som nikdy nebola v nejakej sekte!! ale práve vnútri katolicizmus dnešného je toľko protestantizmu a presperity že až, veď aj dnešnú omšu vytvárali v spolupráci s protestantmi!! ..aby im …More
@západniar v čom mám zlý výklad pisma?? Podľa čoho porovnávas?
Z božej milosti som sa vrátila k prameňom katolíckej viery.. takže som katolíčka tak ako nikdy predtým.. lebo vyznavam vieru apoštolov (a to som nikdy nebola v nejakej sekte!! ale práve vnútri katolicizmus dnešného je toľko protestantizmu a presperity že až, veď aj dnešnú omšu vytvárali v spolupráci s protestantmi!! ..aby im vyhovovala.. to vám nevadí?!?)
Mates5485 likes this.
západniar
LoneWolf33
Cirkev a Vatikán nikdy nemôže byť Smilnicou, ale sú ňou naši nepriatelia. Nakoniec, aj vy sami sa považujete za nepriateľov RKC.
Ja heretické výklady nepríjmam a správnosť mojej viery dosvedčuje aj táto stať a hrubotlač zo Zjv.20:
7 Až sa dovŕši tisíc rokov, bude satan uvoľnený zo svojho väzenia 8 a vyjde, aby zvádzal národy, ktoré sú na štyroch uhloch zeme, Goga a Magoga, aby ich …More
LoneWolf33
Cirkev a Vatikán nikdy nemôže byť Smilnicou, ale sú ňou naši nepriatelia. Nakoniec, aj vy sami sa považujete za nepriateľov RKC.
Ja heretické výklady nepríjmam a správnosť mojej viery dosvedčuje aj táto stať a hrubotlač zo Zjv.20:
7 Až sa dovŕši tisíc rokov, bude satan uvoľnený zo svojho väzenia 8 a vyjde, aby zvádzal národy, ktoré sú na štyroch uhloch zeme, Goga a Magoga, aby ich zhromaždil do boja; a bude ich ako piesku v mori. 9 Vyšli na šíru zem a obkľúčili tábor svätých a Bohom milované mesto. Ale zostúpil oheň z neba a strávil ich. 10 A diabol, ktorý ich zvádzal, bol zvrhnutý do ohnivého a sírového jazera, kde je aj šelma i falošný prorok; a budú mučení dňom i nocou na veky vekov.
západniar
BernadettaJaMalinka
Ako sa môžeš označovať za katolíčku, keď nie si v RKC? Nepoznáš Bibliu ani katechizmus, nedôveruješ Cirkvi a neuznávaš jej autoritu, a toto považuješ za správne?
Krédo ti tiež nič nehovorí?
"Verím v Boha, Otca všemohúceho,
Stvoriteľa neba i zeme,
i v Ježiša Krista, jeho jediného Syna, nášho Pána,
ktorý sa počal z Ducha Svätého,
narodil sa z Márie Panny,
trpel za vlády Poncia…More
BernadettaJaMalinka
Ako sa môžeš označovať za katolíčku, keď nie si v RKC? Nepoznáš Bibliu ani katechizmus, nedôveruješ Cirkvi a neuznávaš jej autoritu, a toto považuješ za správne?
Krédo ti tiež nič nehovorí?
"Verím v Boha, Otca všemohúceho,
Stvoriteľa neba i zeme,
i v Ježiša Krista, jeho jediného Syna, nášho Pána,
ktorý sa počal z Ducha Svätého,
narodil sa z Márie Panny,
trpel za vlády Poncia Piláta,
bol ukrižovaný, umrel a bol pochovaný.
Zostúpil k zosnulým,
tretieho dňa vstal z mŕtvych,
vystúpil na nebesia,
sedí po pravici Boha Otca všemohúceho.
Odtiaľ príde súdiť živých i mŕtvych.
Verím v Ducha Svätého,
v svätú Cirkev katolícku,
v spoločenstvo svätých,
v odpustenie hriechov,
vo vzkriesenie tela
a v život večný. Amen"
BernadettaJaMalinka likes this.
Amen, amen, amen!! Toto všetko vyznavam ako si napísal.. čítam si katolícku bibliu vydanú v SSV, čítam a aj naše deti učíme Katolícky katechizmus, ten starý otazkovy, kde je napísané že kto by jedinej zjavnej pravde neveril alebo si ju inak vysvetľoval, odpadol od viery..
Vieš ktoré sú zjavné pravdy katolíckej viery?? Ktoré musí každý katolík veriť - veriť VSETKO čo Boh zjavil a cirkev kristova …More
Amen, amen, amen!! Toto všetko vyznavam ako si napísal.. čítam si katolícku bibliu vydanú v SSV, čítam a aj naše deti učíme Katolícky katechizmus, ten starý otazkovy, kde je napísané že kto by jedinej zjavnej pravde neveril alebo si ju inak vysvetľoval, odpadol od viery..
Vieš ktoré sú zjavné pravdy katolíckej viery?? Ktoré musí každý katolík veriť - veriť VSETKO čo Boh zjavil a cirkev kristova predkladá k vereniu, BEZ POCHYBNOSTI, musim podľa toho ŽIŤ a túto vieru zachovať až do smrti!!
Vieš čo je ten poklad viery, ktorý musíme poznať a veriť?
apredsasatoci likes this.
@západniar podľa čoho vieš že Ty si členom Kristovej cirkvi? Keby chodil budhista do kostola, aj pápeža by si ctil, bol by katolík?? Áno, či nie?
šak aj ti indiáni vo Vatikáne si pápeža pekne uctili, aj sa mu poklonili.. aj sa s ním pomodlili.. sú už katolíci?

Ako je možné že za biskupa Atanaza, keď sa v 4.storoci cirkev skrývala po horách, boli s nimi len pár biskupov, pápež aj s väčšinou …More
@západniar podľa čoho vieš že Ty si členom Kristovej cirkvi? Keby chodil budhista do kostola, aj pápeža by si ctil, bol by katolík?? Áno, či nie?
šak aj ti indiáni vo Vatikáne si pápeža pekne uctili, aj sa mu poklonili.. aj sa s ním pomodlili.. sú už katolíci?

Ako je možné že za biskupa Atanaza, keď sa v 4.storoci cirkev skrývala po horách, boli s nimi len pár biskupov, pápež aj s väčšinou kleru prestali veriť že Ježiš je Boh a uverili bludom - ale zostali v kostoloch lebo ich bola väčšina. Boli prava cirkev ti v kostoloch lebo boli verní pápežovi, či nie?
Biskup Atanaz tým v horach sám písal.. nebojte sa.. nepriatelia ukradli síce sväté miesta, ale majú len miesto , vy však máte vieru, vy ste prava kristova cirkev.. a Boh to potvrdil.. lebo po čase bol naozaj ariansky blud odsúdený, pápež robil pokanie a Atanaz sa vrátil do úradu..

www.lumendelumine.cz/index.php
Joske likes this.
One more comment from BernadettaJaMalinka
@západniar Uznávam autoritu cirkvi a aj úrad papeza a práve učenie tejto cirkvi ktorá je verná učeniu apostolov, hovorí že nesmieme ísť na miesta kde by nám zobrali vieru. A práve preto nemôžem chodiť dnes do kostola.. tam sa totiž už káže iná viera.. v boha milosrdneho ktorý všetko odpustí, môžete si hresit koľko chcete aj tak pôjdete všetci do neba.. veď na to je spoveď - si hovoria hriešnici …More
@západniar Uznávam autoritu cirkvi a aj úrad papeza a práve učenie tejto cirkvi ktorá je verná učeniu apostolov, hovorí že nesmieme ísť na miesta kde by nám zobrali vieru. A práve preto nemôžem chodiť dnes do kostola.. tam sa totiž už káže iná viera.. v boha milosrdneho ktorý všetko odpustí, môžete si hresit koľko chcete aj tak pôjdete všetci do neba.. veď na to je spoveď - si hovoria hriešnici ktorí milujú hriech a len aby sa nepovedalo, očistila si výčitky svedomia pravidelnou spoveďou. Ale ich životy sa NEMENIA! My sme tiež tak žili, tak viem o čom hovorím..
A aj ateisti, aj budhisti, aj všetci ruhaci a vzbúrenci prídu vlastne do neba, nie..??
Toto je iný boh, než ktorého hlásali apoštoli.. ver im a hľadaj..
ja verím v svätú katolícku cirkev, tú ktorú založil Ježiš na svojom učení, ktoré apoštoli hlásali.. túto cirkev verím,že ju pekelné brány nepremozu.. aj keby to mala byť hŕstka obyčajných nevzdelanych ľudí, vyhnaných do lesov!!
A aj všetkých pápežov ktorí túto vieru neporušene odovzdali ďalej, si ctím.. ale teraz tychto, ktorých nepriateľ ako kúkoľ nasial do kristovej role medzi pšenicu, ktorí pravdy božie prekrucajú a spochybňujú Kristovu nevinnosť, tých nasledovať nesmiem. Boha treba viac poslúchať ako ľudí!
Lebo by som tu svätú vieru - že Boh spravodlivo trestá hriešnikov vo večnom ohni - stratila, zhresila by som a bola by som zatratena.. nijako by mi nepomohlo byť v jednote s pápežom, keď ten pápež nevedie ovce k svätosti ale k pohanstvu!!
V starom sv.pisme z r.1946 je vo vysvetlivkach k Zjv 17. kap. Napísané že neviestka je pohansky Rím. Dnes vidíme na vlastné oči že ten pohansky Rím sa dostal do vnútra Vatikánu.. to nijako inak nevysvetlis..
Ak si chces zachrániť dušu od pekla, ver tomu čo hovorí Ježiš, čo učili cirkevní otcovia a boj sa Boha, jeho prikázania zachovaj, lebo to je povinnosť každého človeka. Každý pôjde pred súd a pekelnému ohňu neunikne nik, len ten, kto v Kristovi zomrel hriechom a tomuto svetu a žije pre Krista a pre večnost s Ním..
Priateľstvo s týmto svetom, je nepriatelstvom s Bohom!
Joske likes this.
západniar
Kto sa k RKC nehlási a má iné spoločenstvo alebo je samorast, mal by sa nazývať nejako ináč, nie katolík, aby nevnášal zmätok. Ja vyznávam absolútne všetko čo RKC učí, a som v nej šťastný... A kto v nej šťastný nie je, nech radšej odíde alebo nech si založí novú konkurenčnú.
Tak vyznávas aj to, že máš toho istého boha s moslimami a so zidmi?
Mates5485 likes this.
Alebo že peklo nie je vecne a že duše hriešnikov prestanú existovať, alebo veríš aj to že peklo je vlastne v nebi.. alebo že neexistuje?? Toto dnešní teológovia hlasajú.. takže ktorému názoru veríš?
Alebo ešte lepšie.. aj ateisti môžu prísť do neba? Stačí keď budú žiť podľa svojho svedomia? Veríš tomu?? Lebo toto hlása pán František a to je v absolútnom rozpore z katolíckou vierou!! Lenže keď je …More
Alebo že peklo nie je vecne a že duše hriešnikov prestanú existovať, alebo veríš aj to že peklo je vlastne v nebi.. alebo že neexistuje?? Toto dnešní teológovia hlasajú.. takže ktorému názoru veríš?
Alebo ešte lepšie.. aj ateisti môžu prísť do neba? Stačí keď budú žiť podľa svojho svedomia? Veríš tomu?? Lebo toto hlása pán František a to je v absolútnom rozpore z katolíckou vierou!! Lenže keď je tvoj pápež musíš ho vo všetkom poslúchat a nasledovať.. aj keď si vymýšľa nové desatoro a zakazuje misionárom evanjelizovat.. toto sú všetko fakty čo si môžeš overiť..
Mates5485 likes this.
Peter(skala)
trošku divná logika -Mates Mates - nemyslíš?

To akože ked zješ obetované modlám, tak si automaticky modlár?
Coburg
Diabol má tiež svoje "zasvätenia", ktoré fungujú, svoje "charizmy", aj svojich "svätých" - v opačnom garde pomenované ako "prekliatie", "podpísanie sa satanovi", a "posadnutých", A keďže NIKTO NEMOŽE SLÚŽIŤ DVOM PÁNOM, ten, kto sa dáve "požehnať" diablovi, de facto sa vzdáva Boha. Aj potraviny či čokoľvek, "posvätené" temnými silami škodia! Vezmime si známe jogínske ihly, ktoré sú "posvätené" …More
Diabol má tiež svoje "zasvätenia", ktoré fungujú, svoje "charizmy", aj svojich "svätých" - v opačnom garde pomenované ako "prekliatie", "podpísanie sa satanovi", a "posadnutých", A keďže NIKTO NEMOŽE SLÚŽIŤ DVOM PÁNOM, ten, kto sa dáve "požehnať" diablovi, de facto sa vzdáva Boha. Aj potraviny či čokoľvek, "posvätené" temnými silami škodia! Vezmime si známe jogínske ihly, ktoré sú "posvätené" pohanmi. V prípadoch vyháňania diabla exorcistom sú známe prípady, že posadnutý zjedol niečo takto "ošetrené" diablom a ten sa ho tým pádom "zmocnil". .
Joske and 3 more users like this.
Joske likes this.
ľubica likes this.
Mates5485 likes this.
Cascia likes this.
Mates5485
Prijal satanské požehnanie a je tým už definitívne prekliaty vrátane Vatikánu a Ríma. ( Heretik,bludár)
Joske likes this.
Joske
Falešný papež František je veřejný pohan. Pohan, který obětuje démonům a Satanovi.
Mates5485 likes this.