56:12

Tři věky lidstva

Knihu PŘÍCHOD SYNA ČLOVĚKA si můžete objednat v české i slovenské verzi emailem zde: sergej.mihal@gmail.com
Ladislav Bajza a to máte odkiaľ
Kallistratos, věř či nevěř, ale šlo o otázku: Proč není výskyt úchylek v církvi mnohem nižší, než jinde v naší populaci spotřební demokracie? K odpovědi dodávám, že jsem poznal v čr dva případy úchylky u spirituála bohoslovců - kněze, kteří v minulosti danou službu plnili.
Má otázka byla o level níže, nevím proč prosím píšeš sem a otázka se týkala fakulty. A jde-li o definici úchylky, pak zde na Glorii jsou mnozí, co si nejenom věci umějí vycucat z prstu, ale i vystupovat pod falešnými registracemi s jediným záměrem - škodit Církvi, pomlouvat Církev, vytvářet rozpory a jak se moderně říká - takový negativní influenceři :)) Já nevím kdo jsi, nevím do jaké míry jsi …More
Má otázka byla o level níže, nevím proč prosím píšeš sem a otázka se týkala fakulty. A jde-li o definici úchylky, pak zde na Glorii jsou mnozí, co si nejenom věci umějí vycucat z prstu, ale i vystupovat pod falešnými registracemi s jediným záměrem - škodit Církvi, pomlouvat Církev, vytvářet rozpory a jak se moderně říká - takový negativní influenceři :)) Já nevím kdo jsi, nevím do jaké míry jsi hodnověrný ale vím, že o negativech se píše příliš snadno. Zvláště na tomto portále. Mimochodem, pochválil někdo tady někdy Církev a napsal hezkou zkušenost s knězem, biskupem... ?
Milý Tomislave, @Tomislav
nevím proč, ale nevěřím ti příliš zkušenost z teologické fakulty, tam totiž jen stěží můžeš nějak zjišťovat jakýsi výstup sex. úchylek kohokoli. Možná se přihlásí nějaký jaderný fyzik, který bude zkoumat počet úchylek na fakultě jaderného inženýrství a nebo procento narozených dívek a chlapců u pracovníků co jsou v jaderných ústavech světa... To poslední by bylo …More
Milý Tomislave, @Tomislav
nevím proč, ale nevěřím ti příliš zkušenost z teologické fakulty, tam totiž jen stěží můžeš nějak zjišťovat jakýsi výstup sex. úchylek kohokoli. Možná se přihlásí nějaký jaderný fyzik, který bude zkoumat počet úchylek na fakultě jaderného inženýrství a nebo procento narozených dívek a chlapců u pracovníků co jsou v jaderných ústavech světa... To poslední by bylo mnohem reálnější než jakýkoli výzkum sex. úchylek... Jinak uveď mi fakultu, docela by mne to zajímalo. Děkuji. A jde-li o spirituály, znal jsem jednoho a ten zajisté úchylný není a je knězem v Brně... Psát o spirituálech, že nejeden byl úchylný spíše vrhá zvláštní světlo na pisatele takového textu....
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Tomislav
včera
Výskyt úchylek v církvi není o nic větší než kdekoli jinde v naší populaci spotřební demokracie, zejména ne v ostatních profesích, právnických, lékařských, učitelských a jiných. Avšak v Církvi jsou tyto případy zveličovaně představovány v hromadných sdělovacích prostředcích. Přesto se domnívám, že tento výskyt úchylek v církvi by měl být mnohem nižší, než jinde v naší populaci spotřební demokracie. Proč není výskyt úchylek v církvi mnohem nižší, než jinde v naší populaci spotřební demokracie?
Po zkušenostech z teologické fakulty mohu uvést tyto příčiny:
1) Nevhodný výběr zájemců o bohosloví, takže jich valná část postrádá skutečné povolání. Tady leží odpovědnosti na samotných hlavních veličinách církve.
2) Kněžské semináře jsou fakticky laicizovány smíšením studia bohoslovců předně se studujícími sestrami (řádovými a kongregačními a jejich studujícími čekatelkami) a se studujícími laiky z řad mužů a žen. Když proti tomuto smíšení namítnul něco nějaký duchovní Otec, býval přehlušen bývalými estébáky mezi profesory teologické fakulty, které tam duchovní "šéf" teologické fakulty trpěl navzdory jejich pozitivní lustrací: "Vždyť oni si to ti mladí přece musejí vyzkoušet!"
3) Úpadkem úrovně duchovního vedení duchovního života v seminářích, což nejednou vedli duchovně nepřipravení spirituálové, nejednou úchylní.
Miháľ je na úrovni tejto Kačenky. www.youtube.com/watch Čo je to za sila ,čo ich núti prezentovať tie svoje bludné vývody tak neúnavne a verejne?
Dnes ,ako keby sa s tými protestantskými "prorokmi" roztrhlo vrece a majú dve veci spoločné a to,že sú neuveriteľne plodní ,ako tá falošná Irska vizionárka a že si navzájom vo svojich výkladoch protirečia.
apredsasatoci and one more user like this.
apredsasatoci likes this.
Mates5485 likes this.
to je velmi silne. mam husaciu kozu. tuhne mi krv v zilach.
priznavam, ze je to moja chyba. musim menej pit!
Láďo, naše psychika je velmi složitá věc. Mnoho umělců jsou magoři a nebo ochlastové. A co teprve politici, tam je skoro psychopatie na denním pořádku a narcismus se snoubí s machiavellismem. To co uvádíš na odkazu je skoro přesný záznam z psychiatrie a nebo magoroviny podobného druhu jako toto: www.youtube.com/watch Lidé prostě blbnou a nebo se nechávají zblbnout a nebo se zblbnou sami ze …More
Láďo, naše psychika je velmi složitá věc. Mnoho umělců jsou magoři a nebo ochlastové. A co teprve politici, tam je skoro psychopatie na denním pořádku a narcismus se snoubí s machiavellismem. To co uvádíš na odkazu je skoro přesný záznam z psychiatrie a nebo magoroviny podobného druhu jako toto: www.youtube.com/watch Lidé prostě blbnou a nebo se nechávají zblbnout a nebo se zblbnou sami ze sebe :) Jindy to jsou už typické psychiatrické případy. A nejpikantnější je, když si takový případ myslí, že je naprosto normální :) Otázka, která leží na stole je ovšem - kdo je normální? :)

Ale přesto si myslím, že většina lidí ano a ty anomálie je schopen člověk rozpoznat. Klasickým psychiatrickým pacošům totiž vypadávají určité formy úsudku a formy logického myšlení a nebo formy empatie či sociální adaptability. Ohledně náboženských vizionářů či pseudoproroků je obtížné soudit, někdy jsou obětí sama sebe. Ale když něco buduješ celý život, jsi do toho zažrán a dokonce máš utvořenou představu a celý systém zvěstování a náboženské logiky, dokáže takový "couvnout" a třeba i znegovat svůj život zpět? Je kritický, připouští možnost omylu, připustí, že se léta mýlil? Obávám se, že tohoto mnohdy nejsou tito pseudoproroci schopni. Jejich EGO je často silnější než Bůh o kterém mluví a lajnují Mu dokonce budoucnost.... Náboženská oblast je velmi slabým místem v lidské psychice a určitě spojení s vydíráním, obviňováním a doslova vykořisťováním může hravě nastat. Zvláště pokud jsou v publiku lidé zcitlivělí a vnímaví na určitá témata.
Ešte jeden záchranca planéty do zbierky: www.youtube.com/watch
Tonda je skutečně už senilní nešťastník, oběť sebe sama. Je to podobné jako v politice, klasický demagog.
a je aj druha moznost. preco si si vybrala prvu?
Christophor likes this.
Bohumilo,aj ty budeš vychvátená s Miháľom? Neblázni,veď tu ťa čaká ešte tisícročné kráľovstvo s Dohnalom. Ako sa potom vrátiš?
Ružena and 2 more users like this.
Ružena likes this.
apredsasatoci likes this.
Mates5485 likes this.