04:58

Potrebuje Ježiš naše odpustenie? (Bethell)

Video:Ďalšie sektárske učenia Bethell. Ja:Nie Boh potrebuje odpustenie od ľudí,ale my ( ľudia ) človek konkrétny,potrebuje odpustenie od Boha. Vrúcne ho o to prosiť a iné veci čo k tomu naležia …More
Video:Ďalšie sektárske učenia Bethell.
Ja:Nie Boh potrebuje odpustenie od ľudí,ale my ( ľudia ) človek konkrétny,potrebuje odpustenie od Boha. Vrúcne ho o to prosiť a iné veci čo k tomu naležia biblické + sviatosti,pokánie,pôst,spoveď atď.
Betel church je jednoznačne sekta a tomu týpkovi by som vela neveril, ale predsa je tu niečo, čo aj katolici nerobia a mali by - vedieť odpustiť Ježišovi (Bohu) ako aj Svätým v Nebi, i ked nemôžu hrešiť, či nam ubližovať

Totižto, ked som sa prvýkrat s tým stretol, hned moja reakcia bola s odporom, že čo ja mám odpušťať Bohu, ktorý mi nikdy neubližil?

Ano, je pravda, že Boh nikomu nikdy neubli…More
Betel church je jednoznačne sekta a tomu týpkovi by som vela neveril, ale predsa je tu niečo, čo aj katolici nerobia a mali by - vedieť odpustiť Ježišovi (Bohu) ako aj Svätým v Nebi, i ked nemôžu hrešiť, či nam ubližovať

Totižto, ked som sa prvýkrat s tým stretol, hned moja reakcia bola s odporom, že čo ja mám odpušťať Bohu, ktorý mi nikdy neubližil?

Ano, je pravda, že Boh nikomu nikdy neubližil (s nespravodlivým umyslom) a predsa ak hovorime o ubližení či už na tele, duši alebo duchu, tak vieme, že ludia nám ubližuju niekedy nevedomky ale nie len tým ako hrešia (konaju zle), ale aj svojim konaním dobra.

napr.Dobrí ludia ako boli Mojžiš, Ježiš, pater Pio atd... svojimi dobrými slovami, skutkami... sice konali dobro, ale zaroven ludia okolo nich museli znašať utrpenie, prave kvôli dobrote týchto dobrákov.

konkr. ked Ježiš sa modlil v getsemanskej zahrade a prišli ho chytiť vojaci, tak zaroven chceli chytiť aj jeho učenikov. Učenici pre dobrotu Ježiša Krista, museli znašať utrpenie.
Nemuseli, mohli sa od neho dištancovať, ale kedže ho milovali, tak ho nasledovali až na smrť.

Podobne by sme mohli hovoriť aj o dalších dobrých ludoch, kvôli ktorým ludia okolo nich trpeli výsmech, ponižovanie, odsudzovanie atd...

chcem tým povedať, že títo dobrí ludia sice vedome neubližili ludom okolo seba, ale predsa boli kvôli nim boli iní zranení na duši, duchu a dokonca aj na tele, čo pre ich nedokonalosť (nedokonalosť slabých a hriešnych ludí) nie vždy dokazali znašať dokonale.

V takom pripade títo ludia dostali rany, ktoré treba zahojiť
a ako vieme, tak u každeho je to individualne, čo znamena že niekedy sa hoja, zvlašť citove rany aj dlho.

napr. niekto pre Boha sa zastane nespravodlivo utlačaneho človeka, ale kvôli tomu pôjde do väzenia a dostane ešte poriadne do tela. Nejaký čas to strpí s hrdosťou a chvalou na Boha, ale počase sa zlomí a začne mať vyčitky - pokušenia, ktore ho tlačia k tomu, aby preklial Boha i človeka, za ktoreho trpí vo väznici. Aj ked to neurobí, predsa sa môže stať, že minimalne začne pochybovať o Božej pomoci a vyčitať Bohu, že ho dostal do tak ťažkej situacii, z ktorej by chcel už odisť, ale nemôže.

Ten človek sice nepreklina Boha ani sa kvôli tomu nezačal klanať bôžikom a podobne protiklady, lenže v kutiku srdca sa citi byť sám, bez pomoci Božej a tak aj sklamaný...

napr.Job vydržal v skuške, ked nepreklinal Boha za utrpenie, ale predsa však vyčital Bohu, že ho dostal do takej situacii. To su tie male zranenia, ktore nás nemynu pri skuškach, takže keby nebolo Boha a jeho spravodlivosti, neboli by sme zranení...

Odpušťame sice ludom
, ktorí nam ubližili vedome, ale aj tým, ktorí nam ubližili nevedome a tak ako ich ospravedlnuje ich nevedomosť, tak ospravedlnuje Boha jeho Spravodlivosť. Napriek tomu, tak ako musime odpustiť človeku, čo nam ubližil nevedome, tak musime odpustiť Bohu, ktori na nas dospustil ubliženie pre Jeho spravodlivosť.

Ako sa to robí?
Najprv treba Boha chvaliť a dakovať za križ a utrpenie, ktore nám poslal do cesty
Potom prosiť Boha o odpustenie, že sme utrpenie neprijali dostatočne
a napokon odpustiť Bohu, že sme si kvôli Nemu vytrpeli vela bolestí...

Treba si uvedomiť, že Ježiš je nie len Boh, ale aj človek...On nie je len v Nebi ale aj s nami na zemi, najbližšie so všetkých a ako priatel, ktorý s nami zdiela všetky bolesti i nám ich spôsobuje (ako každý priatel), ktorý nám chce dobre, tak mu musime odpustiť, lebo priatelia si navzajom odpušťaju.

Odpušťam Ti, Bože, že musím kvôli tvojej láske znášať trapenia a dakujem Ti, že sa chceš so mnou zmieriť.
ľubica likes this.
Však dobre my ľudia si mame navzájom odpúšťať,modliť sa za seba aj za ostatných a mať sa rád a človek potrebuje odpustenie od Boha svätej trojici v troch osobách,ale nepodporovať falošne sekty a falošne náboženstva a ich démonické prejavy,učenia a samozrejme nepridržiavať sa ich ( počíta sa aj falošní kazatelia,proroci,učitelia,hnutia,spolky atď ).
ľubica likes this.
Rapture

Oni to zámerne robia poväčšine,keď nechápeš,keď máju vystúpiť falošní proroci,kazatelia,antikristovia mali budu sa prehlasovať ježiš atď pred hlavným antikristom. Oni sami pochádzajú od diabla a sú diablami lebo verím, že mnoho vystúpilo a vyzerá fyzicky a ma svoje telo človeka - diabli v ľudskom tele. Nehovoril to náhodou Ježiš Kristus,že prídu v posledných časoch ? Ja píšem,že áno.
Rapture
ludia ktory nam ublizili potrebuju nase odpustenie, Bethel je sekta to suhlasim,
ale Julo slovak ziadne take bludy nekaze
Tak prečo potom zotrváva v sekte ? Lebo sam je v blude
Rapture
mozno bol len oklamany, diabol je strasny hajzel,
Rapture

so4j.com/kenneth-copelan… tu máš plno falošných a satanských prorokov,kazateľov,učiteľov šírenia falošných učení,bludov,heréz a patri tam aj tvoj čo ho vkladáš a mnoho ďalších aj s tvojou prosperitou falošnou. Pozor aj ine falošne veci tam.
Rapture and one more user like this.
Rapture likes this.