Catalina Rivas vs. Maria Simma-ZNAK POKOJU-jak się zachować?

Dwie wspaniałe mistyczki poruszyły ważny temat odnośnie tzw.znaku pokoju,który odbywa się w jednym z najważniejszych momentów Eucharystii.Jednak boliwijska i austriacka mistyczka poruszają ten temat …
wacula
Zanim z tym podawaniem rąk skończą, bywa już drugie Baranku Boży itd. Kolejny problem to dzieciaki, które nie dość że biegają po kościele do rodziców Podczas Mszy Św. A w rycie trydenckim nie ma tego, jest skupienie.I tak powinno być SKUPIENIE .Dlatego jestem przeciw temu w ściskaniu czyich rąk.
jadwiska and 3 more users like this.
jadwiska likes this.
gra-stokrotka likes this.
atosik likes this.
Piotr opoka777 likes this.
Kunegunda likes this.
W tej chwili Pan Jezus umiera a my jak faryzeusze pod krzyżem 2 tys, lat temu cieszymy się. Z czego? Tu powinno być skupienie,zaduma i rozważanie konania Zbawiciela.
przeciwherezjom and 3 more users like this.
przeciwherezjom likes this.
jadwiska likes this.
gra-stokrotka likes this.
wacula likes this.
Niektórzy księża, chwała im za to, odczekują dłuższą chwilę by przejść z jednej do drugiej części Mszy Świętej...
To ONI nas prowadzą, są naszymi pasterzami...
alfredowa and one more user like this.
alfredowa likes this.
Radek33 likes this.
murrr
Oj radek 33, obie mistyczki nie zaprzeczają sobie, w pierwszym przykładzie jest podane przekazywanie sobie znaku pokoju. Czyli pokój nam wszystkim i tyle. W drugim przypadku jest mowa, o podawaniu sobie rąk itp. To są dwie różne sprawy. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Radek33
No właśnie czytanie ze zrozumieniem się kłania,ale chyba u Ciebie.Nigdzie nie stwierdziłem ,że sobie przeczą,tylko zadając pytanie pisałem dalej ,że wydaje się że sobie przeczą i że trzeba to zrozumieć dobrze,dając do zrozumienia że jednak nie przeczą.Czy naprawdę tak skomplikowanie napisałem?
murrr
Gdybyś czytał, ze zrozumieniem nie zadawałbyś pytań. Ale zadałeś, bo czytanie ze zrozumieniem leży.
Radek33
Spoko, wiesz lepiej ode mnie jaka miałem intencje i sam nie rozumiem tego co napisałem w swoim artykule, niech Ci będzie
xmireknowak likes this.
Dziękuję, że to wstawiłeś. I ten problem różnic między tymi dwiema mistyczkami jest dla mnie bardzo niepokojący. Do tego stopnia, że miewam wątpliwości co do prawdziwości objawień Cataliny. Dobrze, gdyby ktoś jeszcze dodał swoje parę groszy, bo jest to trudny problem. Ciekawi mnie też, kto stoi za tym znakiem (pokoju) od strony hierarchi. Czy zatwierdził to Papież?
elaklara
Objawienia Cataliny zostały zanegowane ze względu na liczne herezje i plagiat jej wypowiedzi.
Radek33
Liczne herezje?Proszę podać choć jedną i choć jeden głos Kościoła odrzucający te objawienia
elaklara
Możesz tak na serio to przybliżyć? Plagiat? Czyli (tak się domyślam) nie ma pewności, czy teksty, które są w obiegu nie są częściowo fałszowane przez pośredniczące wydawnictwa, media? Jak coś wiesz, masz jakieś linki to wrzuć. Z góry dzięki
Święta prawda. Towarzyskie zamieszanie, pełne gestów, uśmiechów, podawania rąk, wśród młodzieży nawet obejmowanie i przytulanie. Jeszcze podczas "Baranku Boży..." szmery, szepty, gesty, szuranie. Ale prawda jest też tak, że księża niespecjalnie się tym przejmują. Wystarczyłoby żeby jeden z drugim huknął raz z ambony i lud zacząłby się zachowywać jak należy
obronaEucharystii and one more user like this.
obronaEucharystii likes this.
xmireknowak likes this.
wlowoj
Tam gdzie odprawia się Msze Święte z nabożeństwem kapłan czeka z "Barankiem Bożym" aż ludzie skończą przekazywać "znak pokoju".
PiotrM likes this.
Ale to nie jego zadanie i rola. Przewodniczy Mszy i to my jesteśmy/powinniśmy być "na znak i słowa kapłana". O to właśnie chodzi, że lud steruje prowadzącym. A po co? Wprowadza się tym samym milczącą zgodę na coś, co nie jest istotą przekazywania znaku pokoju.
wacula likes this.
mk2017 and one more user like this.
mk2017 likes this.
sulek likes this.
ELOHIM.
@maria simma większych bzdur w życiu nie czytałem no chyba że o świętości Lefebra
To trzeba się wziąć za czytanie
jadwiska and 2 more users like this.
jadwiska likes this.
wacula likes this.
Radek33 likes this.