Podobny optymizm uderza w innych fragmentach tekstów soborowych, choćby w konstytucji duszpasterskiej Gaudium et spes. Można w niej przeczytać, że „wedle niemal zgodnego zapatrywania wierzących i …More
Podobny optymizm uderza w innych fragmentach tekstów soborowych, choćby w konstytucji duszpasterskiej Gaudium et spes. Można w niej przeczytać, że „wedle niemal zgodnego zapatrywania wierzących i niewierzących wszystkie rzeczy, które są na ziemi, należy skierować ku człowiekowi, stanowiącemu ich ośrodek i szczyt”. To twierdzenie jest jednak jawnie fałszywe. Nie da się utrzymywać, że „wierzący i niewierzący” tak samo lub nawet podobnie postrzegają człowieka jako szczyt i ośrodek dążeń ziemskich. Dla Kościoła to Bóg, a nie człowiek, przede wszystkim, jest szczytem i ośrodkiem. Wszystko co ziemskie ma być odniesione do Boga. Doczesne życie człowieka nigdy nie jest celem ostatecznym.
pch24.pl

Bez twardego oparcia się na Logosie nie będzie kontrrewolucji! - PCh24.pl

Jest tylko jeden sposób na kontrrewolucję: twarde opieranie się na Logosie, odrzucenie sofistyki i nazywanie rzeczy po imieniu. Nie wolno akceptować …
Ten cytat jest bardzo charakterystyczny „wedle niemal zgodnego zapatrywania wierzących i niewierzących wszystkie rzeczy, które są na ziemi, należy skierować ku człowiekowi, stanowiącemu ich ośrodek i szczyt”.

Tak właśnie myślą, czują i postępują poganie. Szczyt to człowiek. Ale wiara katolicka nie została wymyślona, ani zaplanowana przez człowieka. Została objawiona. To objawienie zmienia …More
Ten cytat jest bardzo charakterystyczny „wedle niemal zgodnego zapatrywania wierzących i niewierzących wszystkie rzeczy, które są na ziemi, należy skierować ku człowiekowi, stanowiącemu ich ośrodek i szczyt”.

Tak właśnie myślą, czują i postępują poganie. Szczyt to człowiek. Ale wiara katolicka nie została wymyślona, ani zaplanowana przez człowieka. Została objawiona. To objawienie zmienia porządek wartości, na taki, którego żaden człowiek by nie wymyślił.

Ten porządek został objawiony już bardzo dawno temu ale mało kto o nim pamięta, pomimo że jest bardzo prosty, a sprowadza się do tego: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

Dzisiaj już nawet nikt nie mówi o bliźnim. Mówi się zaś o jakimś "człowieku".
Dlatego też jestem nieprzejednanym wrogiem filozofii, teologii, encyklik, adhortacji, tekstów soborowych i posoborowych, wypocin episkopatów i całej reszty kościelnych biurokratów. Protestanci uważają, że wiara w Najświętszą Maryję Pannę przesłania Chrystusa. Ja z kolei uważam, że cała ta pisanina przesłania Pismo Święte w jego treści i istocie.
Mark0S and one more user like this.
Mark0S likes this.
Weronika-S. likes this.
Mówienie, że człowiek ,,jest szczytem,, to bałwochwalstwo i jak to się stało, że owo bałwochwalstwo wynikające z dokumentów było przyjęte przez ojców soborowych.
1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ. and one more user like this.
Mark0S likes this.
szuirad1
Chcemy ścigania za „Diabły”! Powstrzymajmy bluźnierczy spektakl [PETYCJA] : www.pch24.pl/chcemy-scigania…
Mark0S likes this.