Ewa
61265

Niech się stanie wola Twoja

Do szczególnie ważnych tajemnic z życia Jezusa o. Leon Dehon zaliczył Ogrójec. Do niej zalecał swoim zakonnikom często powracać, aby od Jezusa Chrystusa uczyli się zgadzania na wolę Bożą w swoim …
biniobill
@RGpepanc
W swoim skurczonym umyśle i ograniczonej wyobraźni nikt nie jest w stanie pojąć Boga. Może to bezradność i niezrozumienie woła o dowody istnienia Bytu, którego i tak zrozumieć nie może. Dla swojej wygody tylko i dobrego samopoczucia zaprzecza istnieniu rzeczywistości, z którą pogodzić się nie może. O ileż łatwiej stłamsić sumienie, zapomnieć o jego istnieniu, zaprzeczyć człowieczeńst…More
@RGpepanc
W swoim skurczonym umyśle i ograniczonej wyobraźni nikt nie jest w stanie pojąć Boga. Może to bezradność i niezrozumienie woła o dowody istnienia Bytu, którego i tak zrozumieć nie może. Dla swojej wygody tylko i dobrego samopoczucia zaprzecza istnieniu rzeczywistości, z którą pogodzić się nie może. O ileż łatwiej stłamsić sumienie, zapomnieć o jego istnieniu, zaprzeczyć człowieczeństwu by umrzeć raz na zawsze. Ale to nie w piachu umrze ale w piekle.
Miola
Nasze życie upływa nieraz w bezładnej szarpaninie z samym sobą, z życiem i otoczeniem. Czy nie dlatego, że nie chcemy, nie umiemy wyrzec tych kilku słów: „Niech się stanie wola Twoja”?
tahamata likes this.
mkatana
Powtórzmy za Chrystusem: „Niech się stanie wola Twoja!”. Bo każdy z nas niemal codziennie przeżywa swego rodzaju Getsemani: w obliczu pokusy, gdy musi dokonywać wyboru, gdy przyjdzie mu zmagać się z samym sobą.
m.rekinek
I jeżeli będzie tego wymagało dobro duszy, to wola Boża nie oszczędzi nam braków, nieporozumień, konfliktów czy przykrości. Widocznie jest nam to potrzebne dla sprawy naszego zbawienia. I źródłem bólu, i cierpienia jest dla nas wówczas nie tyle utrata czegoś czy niepowodzenie. Źródłem cierpienia jest opór naszej woli wobec woli Bożej.

Niech posłuszeństwo z miłości do Chrystusa stanie się ulubioną cnotą, uprzywilejowaną zasadą życia nas wszystkich.
Ewa
NASZE życie upływa nieraz w bezładnej szarpaninie z samym sobą, z życiem i otoczeniem. Czy nie dlatego, że nie chcemy, nie umiemy wyrzec tych kilku słów: „Niech się stanie wola Twoja”?