Ruženec
@Digestoř: Růženec mísí často pravdu se lží,aby se jedním vyzbrojil proti druhému (míněno o problematikách).

Kluku, ty jsi filozof!!!
Vysvětli mi, jak se lze vyzbrojit pravdou proti lži a to vše ještě smísit???
Nebo, aby to bylo vyvážené, jak se lze vyzbrojit lží proti pravdě a opět to smísit?

To už mi zní jako výmluvy ubohých exorcistů, kteří nedokázali vyhnat démona …More
@Digestoř: Růženec mísí často pravdu se lží,aby se jedním vyzbrojil proti druhému (míněno o problematikách).

Kluku, ty jsi filozof!!!
Vysvětli mi, jak se lze vyzbrojit pravdou proti lži a to vše ještě smísit???
Nebo, aby to bylo vyvážené, jak se lze vyzbrojit lží proti pravdě a opět to smísit?

To už mi zní jako výmluvy ubohých exorcistů, kteří nedokázali vyhnat démona z Annelies a pak vymýšleli žvásty o tom, že byla posedlá zástupně a trpěla za světový mír.
Digestoř
Norain, taková slova nyní zpochybňují Vaše upřímné snahy,kterými Růžence napomínáte.Nesuďte v rozhořčení a prudkém hněvu,copak můžete říct,že by Vám příslušel? Růženec mísí často pravdu se lží,aby se jedním vyzbrojil proti druhému (míněno o problematikách).Jestliže je zde příspěvek v dokumentu,který ostře nabádá k prosazování ušlechtilého pěstění vinné révy,chcete-li a máme-li ještě doufat,že jí …More
Norain, taková slova nyní zpochybňují Vaše upřímné snahy,kterými Růžence napomínáte.Nesuďte v rozhořčení a prudkém hněvu,copak můžete říct,že by Vám příslušel? Růženec mísí často pravdu se lží,aby se jedním vyzbrojil proti druhému (míněno o problematikách).Jestliže je zde příspěvek v dokumentu,který ostře nabádá k prosazování ušlechtilého pěstění vinné révy,chcete-li a máme-li ještě doufat,že jí je církev,potom je třeba hněv opustit.Ubližovat slovy o sektářích a podobně je stejně tak přesvědčivé,jako slova proroků oblíbených králem a stojících před ním v plné slávě,když říkají,že Izraeli se povede dobře,zatímco ubohý a Bohem skutečně pověřený prorok Micheáš Morešetský byl za svá slova v hněvu oklamaných i udeřen.Máte upřímnou snahu milovat církev,jinak byste asi nepsal s takovým hněvem,nicméně chci-li soudit,soudím správně,protože je už potom lépe nesoudit vůbec,než nesprávně.Bůh má k Vašemu hněvu daleko,stejně jako měl Micheáš daleko k přesvědčování krále o pokoji pro Izrael. Zamyslete se nad tím co zde v některých příspěvcích píšete,kdo je za těmi slovy a rozdmýchává hněv a čí je hněv v ústech člověka?
Digestoř
Dobrý den MichaleB,
nějak se mi ztratil Váš dopis, nevím proč,ale po přečtení ho nenacházím.Za sebe i za Anneliese jsem Vám vděčen. Co se týče komentáře z 29.3.2011, o němž se zmiňujete, je to předčasné komentovat,ten film tam stejně natáčen bude,o tom už si filmové společnosti rozhodly a názor římsko-katolické církve je příliš nezajímá.O ničem jiném jsem se tušim nezmiňoval,snad jen že …More
Dobrý den MichaleB,
nějak se mi ztratil Váš dopis, nevím proč,ale po přečtení ho nenacházím.Za sebe i za Anneliese jsem Vám vděčen. Co se týče komentáře z 29.3.2011, o němž se zmiňujete, je to předčasné komentovat,ten film tam stejně natáčen bude,o tom už si filmové společnosti rozhodly a názor římsko-katolické církve je příliš nezajímá.O ničem jiném jsem se tušim nezmiňoval,snad jen že oficiální stanovisko zjeveného života Ježíšova jasně říká,že Ježíš žil v Izraeli,Egyptě a pravděpodobně na územích současného pásma Gazy (vše viděno z pohledu dnešních map).Michale mám Vás stále raději, tím spíše mne zaráží,že se tak zabýváte tím,kde Ježíš žil. To není vůbec důležité, tomu se vyhýbejte.Nechci se o tom zmiňovat.
Tak dobře.Jinak jsem četl Váš komentář s vyznáním víry.No, řeknu Vám, znáte to dobře,citoval jste jako kdyby jste už stál před soudnou stolicí Kristovou.-:) To je moc dobře,Michale.Nejvíc se mi v tom citování líbil ten odkaz na zástup všech svatých a víte,napadlo mě, že je dobře,že k jeho svatým mám úctu a lásku,protože bych tímto vyznáním jen lhal,kdybych ji neměl. Pochopil jste asi,že se teď pozastavuji a chválím sám sebe za svou úctu k mučedníkům a mučednicím Beránka,našeho Spasitele. Napiště ještě,Michale-mimochodem,když mne chcete oslovovat jinak než digestoř(i)(re),zkuste jméno.Pána Ježíše také neoslovovali "Hej Nazaratský",ale i Římané "Ty jsi ten Ježíš??"-.David
Maria Dubovska
presne tak. a myslim si že už vobec nema potrebu aby bola obhajovana takto nedôstojne, minimalne už tymto rozporom tj klamstvom. pravda si vyrazí cestu sama, o to sa vy digestor vôbec nemusite strachovat.
Maria Dubovska
digestor tak neviem vcera ked som spomenula glorifikaciu tak ste sa ohradil, dnes tu pisete o mucenicke . ved to je to iste. je to uz uplne stratena a zbytocna debata.
Digestoř
KNĚZ SVĚCENÝ KRISTEM
Jestliže se kněží ohrazují proti nesprávnostem života své církve, získávají milost vyššího posvěcení od Ducha svatého. V přímé úměře pak ti, kteří svěcení odnímají jako trest za odkrývání nepravd, jsou Duchem svatým zbavováni jakéhokoli posvěcení. Jan Křtitel vytýčil dvojí pomazání, od lidí a od Boha. To od Boha se získává svatostí života a lidé jej nemohou zničit. To od …More
KNĚZ SVĚCENÝ KRISTEM
Jestliže se kněží ohrazují proti nesprávnostem života své církve, získávají milost vyššího posvěcení od Ducha svatého. V přímé úměře pak ti, kteří svěcení odnímají jako trest za odkrývání nepravd, jsou Duchem svatým zbavováni jakéhokoli posvěcení. Jan Křtitel vytýčil dvojí pomazání, od lidí a od Boha. To od Boha se získává svatostí života a lidé jej nemohou zničit. To od lidí je nedostatečné a nespasitelné. Bůh žehná těm, jimž svěcení dopřává svou milostí. Skutečný kněz je obrazem Krista, "je mým zástupcem na zemi, to Ti dávám pochopit." Ježíš Kristus k mučednici Anneliese Michel (ve Zjevení).

David Hartl
Maria Dubovska
lubica podava info aby bola pravda. lubica jest synonymum pravdy podla samej seba. To ze ja som Pravda si ale mohol dovolit povedat len jediny, a urcite nema meno lubica.
ľubica
Chrástecká ktorá obhajuje týchto exkomunikovaných knazov patrí k ukrainskej sekte, ktorú založil exkomunikovaný knaz A. Dohnal.
Tento kňaz sa necháva oslovovať arcibiskup Eliáš, pričom ho nikdo z platných biskupov alebo kardinálov nevysvätil.

Robí veľkú hanbu Katolíckej Cirkvi aj v čechách aj na Slovensku, pretože týchto troch kňazov a jedného diakona nám títo sektári stiahli do svojho močiara …
More
Chrástecká ktorá obhajuje týchto exkomunikovaných knazov patrí k ukrainskej sekte, ktorú založil exkomunikovaný knaz A. Dohnal.
Tento kňaz sa necháva oslovovať arcibiskup Eliáš, pričom ho nikdo z platných biskupov alebo kardinálov nevysvätil.

Robí veľkú hanbu Katolíckej Cirkvi aj v čechách aj na Slovensku, pretože týchto troch kňazov a jedného diakona nám títo sektári stiahli do svojho močiara lží a pýchy= UOGKC/UPGKC .
Chrastecká sa snaží obhajovať lož, presne ako jej falošný učiteľ a ako si hovorí aj prorok Eliáš = A. Dohnal.
A keď si títo sektári želajú dokonca smrť sv. Otca Benedikta XVI...?!!! - tak to hovorí za všetko!!!!


O tom aké majú problémy s touto sektou v Slušoviciach, kde túto pani veľmi dobre poznajú... na:
www.farnostslusovice.cz/upozorneni-pred-uphk
ľubica
Tít exkomunikovaní knazi a jeden diakon vypisujú listy sv. Otcovi, BenediktoviXVI.a radia mu čo mal a nemal robiť a čo ma a nemá robiť, vypisujú listy všetkým biskupom a rehoľným predstaveným na svete, vypisujú listy všetkým EU prezidentom , nemeckej kancelárke A.Merkel a iným osobnostiam....Rozbíjajú jednotu Kat.Cirkvi osočovaním, ohováraním, nactiutŕhaním jej predstaviteľov hocikde na svete, …More
Tít exkomunikovaní knazi a jeden diakon vypisujú listy sv. Otcovi, BenediktoviXVI.a radia mu čo mal a nemal robiť a čo ma a nemá robiť, vypisujú listy všetkým biskupom a rehoľným predstaveným na svete, vypisujú listy všetkým EU prezidentom , nemeckej kancelárke A.Merkel a iným osobnostiam....Rozbíjajú jednotu Kat.Cirkvi osočovaním, ohováraním, nactiutŕhaním jej predstaviteľov hocikde na svete, najviac urážajú a napádaju vo svojich videách textoch a komentárom k týmto materiálom sv Otca Jána Paval II.
www.credo-ua.org/2010/12/38156

Vo svojom liste z 26.01.2011adresovanom pápežovi Benediktovi XVI.,sektári obviňujú z kacírstva Svätú Stolicu, ktorej sa vyhrážajú, že ak sa uskutoční blahorečenie Služobníka Božieho Jána Pavla II., ktorá sa plánuje na 1. mája tohto roka,sekta vyhlási exkomunikáciu a anathemu = prekliatie pápeža.

Sektári tiež hrozia pápežovi skorou smrťou, ak sa nesplnia ich požiadavky!!!!!!!
2 more comments from ľubica
ľubica
Podávam vyčerpávajúce informácie od karmel, aby noví návštevníci gloria tv boli pravdivo informovaní o tom kto sú zač títo 3 kňazi

karmel+pm— 14.7.2010 01:53:32:

Títo 3 exkomunikovní kňazi patria ku slovenskej vetve Dohnalovej sekty (societasbm.sk (SBM - societas sancti basilii magni) = community.org.ua, uogcc.org.ua - SBM je tam ako link).
Je to ukrajinská sekta laicizovaných mníchov…More
Podávam vyčerpávajúce informácie od karmel, aby noví návštevníci gloria tv boli pravdivo informovaní o tom kto sú zač títo 3 kňazi

karmel+pm— 14.7.2010 01:53:32:

Títo 3 exkomunikovní kňazi patria ku slovenskej vetve Dohnalovej sekty (societasbm.sk (SBM - societas sancti basilii magni) = community.org.ua, uogcc.org.ua - SBM je tam ako link).
Je to ukrajinská sekta laicizovaných mníchov, bývalých kňazov a bývalých gréko-katolíkov, ktorí nie sú žiadny ukrajinský gréko-katolícky biskupi: Antonin Dohnal (Eliáš), Vasyl’ Shelepko (Roman), Jiří Špiřík (Cyril), Richard Špiřík (Methodius, Metoděj), Vasyl Hityuk (Markiyan), Robert Oberhauzer, čo sa dá overiť v angličitine na oficiálnej stránke Ukrajinskej gréko-katolíckej cirkvi - UGCC (aj na www.catholic-hierarchy.org), kde je info o ich veľkej exkomunikácii (kvôli tomu, že sa dali neoprávnene vysvätiť za biskupov bez povolenia Pápeža Benedikta XVI., Svätej Stolice, a aj za všetky ich ďalšie vážne bludy-herézy (ako donatizmus a i.) a o vylúčení z Baziliánskeho rádu (pre neposlušnosť atď.).
- List z Ríma o ich vylúčení z rádu v ukrajinčine.
- Na ich webe majú kopu ďalších videí a listov o vyhlasovaní preklínania (anathemy), exkomunikácie a odsudzovania všetkých Katolíckych biskupov a kardinálov na svete.
Len opovážlivo preklínajú vyhlasovaním anathemy, exkomunikujú a odsudzujú všetkých kardinálov a všetkých biskupov celej Katolíckej Cirkvi, takým Božie Slovo jasne vraví: ,,Kto vás počúva, mňa počúva, A KTO VAMI POHŔDA, MNOU POHŔDA. Kto však pohŕda mnou, pohŕda tým, ktorý ma poslal."(Lk 10, 16) Svätý Páter Pio toto Božie Slovo len potvrdzuje: ...Kto si ty?! Kto si, že tak hovoríš o biskupovi Cirkvi? Kto si?! ... Nauč sa pokore! Predovšetkým pokore! ... gloria.tv
Títo ex-kňazi, ex-mnísi a falošní biskupi sú podľa Sv.Písma - Sú to falošní apoštoli, klamní pracovníci, ktorí sa tvária, akoby boli Kristovými apoštolmi. (2 Kor 11, 13)
- V ľude však boli aj falošní proroci; tak budú medzi vami falošní učitelia, ktorí budú vnášať zhubné rozkoly; budú zapierať Pána, ktorý ich vykúpil, a tým privedú na seba náhlu záhubu. (2 Pt 2, 1)
- Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených. (Mt 24,24)
Toto video je len propaganda sekte Antonína Dohnala. Snažia sa iba nájsť si priaznivcov a nasledovníkov psychologickou manipuláciou, klamlivo tvrdiac, že sú katolíci (zmanipulovali 5 kláštorov na Ukrajine zrejme pomocou neuro-lingvistického programovania a hypnotizujúcej Dohnalovej techniky modlitby, pričom sami prepadli okultizmu používajúc techniky okultnej ezoterickej Kabaly v Dohnalom vymyslenej modlitbovej technike). Títo laici sú heretici, r. 2009 spravili schizmu pod menom "ukrajinská ortodoxná gréko-katolícka cirkev" (uogcc). A teraz vypisujú listy všetkým biskupom, kardinálom a teológom na svete a dovoľujú si ich exkomunikovať, aj s celými biskupskými konferenciami. Chcú aj posmrtnú exkomunikáciu ctihodného Jána Pavla II. (ww.community.org.ua/dwnld/czexcom-JPII.doc) !!! Vyhrážajú sa Benediktovi XVI., že i jeho exkomunikujú, ak kanonizuje Jána Pavla II. Ako keby na to mali moc a oprávnenie priamo od Boha! Strašné!
Oficiálne info na stránke Slovenskej biskupskej konferencie (www.tkkbs.sk):
1.) Oficiálne vyhlásenie Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi-III.2008,
2.) List vrchného arcibiskupa kyjevsko-haličského kardinála Ľubomyra Husara o situácii v Ukrajinskej gréckokatolíckej cirkvi-XII.2008,
3.) Vyhlásenie ČBK k otázke tzv. Ukrajinskej pravovernej gréckokatolíckej cirkvi -I.2010,
4.) Arcibiskup Zvolenský k trestom exkomunikácie kňazov Bratislavskej arcidiecézy (I-2010)
Iné stránky v slovenčine o SBM a uogcc :
1.) Bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský o exkomunikácii týchto 3 kňazov na TV Lux: http://www.tvlux.sk/archiv/play/2124www.tvlux.sk/archiv/play/2124
2.) www.christ-net.sk: Ohľadom troch exkomunikovaných kňazov,
3.) blog.cms-antonak.sk: - Oddelil sa kúkoľ od pšenice?, - Exkomunikovaní kňazi–exkomunikujú hierarchov, - Pápež sa nesprával tak ako sa podľa nich má!, - RE: List Dohnalovej sekty bohoslovcom….
4.) www.changenet.sk: Príčiny schizmy treba hľadať v mlčaní predchádzajúcich rokov.
Stránky v angličtine:
1.) Religious Information Service of Ukraine - old.risu.org.ua:
- Ukrainian Greek Catholic Head Denounces “Pseudo-Bishops”(III.2008),
- Schismatic Priests Try to Take Buildings of Greek Catholic Stryi Eparchy (VIII.2008),
- Trial of “Pidhirtsi Fathers” Finished (IX.2008)
- Vatican Says Excommunication of “Pidhirtsi Fathers” Final (XI.2008);
2.) Ukrainian greek-catholic church - ugcc.org.ua:
- Why the “Dognal Group” was not registered (II.2010),
- The «Pidhirtsi Fathers» are neither bishops nor monks (V.2009).
3.) en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_Ortho…, 4.) christiantelegraph.com, 5.) blog.ancient-future.net/…/per-christum-en… , 6.) ruskij-sion.blogspot.com/…/who-over-boiled….
Stránky v ukrajinčine:
- Українська Греко-Католицька Церква-УГКЦ:
1.) Ocтоpoгa-IX.2008, 2.) «Підгорецькі отці» не тільки не єпископи, але й не монахи-V.2009, 3.) УГКЦ: дорогами випробувань - XI.2009.
- Релігійно-інформаційна служба України-РІСУ:
1.) Проти «підгорецьких отців» порушили кримінальну справу-VIII.2008, 2.) «Підгорецькі отці» чинять спробу захопити Стрийську єпархію УГКЦ-VIII.2008, 3.) «Підгорецькі отці» не тільки не єпископи, але й не монахи-V.2009, 4.) Каббала по-підгорецьки-VIII.2009, 5.) "Підгорецьким монахам" офіційно відмовили у реєстрації Правовірної греко-католицької церкви-VIII.2009, 6.) I.2010, 7.) Апостольська Сигнатура-офіційне повідомлення-Група Догнала-II.2010.
- Україна сектантская: ukrsekta.info/…/derzhkomrelgjj_…
Myslím si, že pán L.Halík pracuje na glorii.tv ako šíriteľ anti-katolíckej propagandy a sektárskych heréz.—
ľubica
Upozornění před UPHKC (Ukrajinskou pravověrnou řeckokatolickou církví)
30. 11. 2010 - Římskokatolická farnost Slušovice

Pani chrástecká je členkou a horlivou podporovatelkou tejto sekty na gloriiTV


www.farnostslusovice.cz/upozorneni-pred-uphk

V uplynulé době se vyskytly na území slušovické farnosti iniciativy na založení Ukrajinské pravověrné řeckokatolické církve (UPHKC).

Byli jsme inform…
More
Upozornění před UPHKC (Ukrajinskou pravověrnou řeckokatolickou církví)
30. 11. 2010 - Římskokatolická farnost Slušovice

Pani chrástecká je členkou a horlivou podporovatelkou tejto sekty na gloriiTV


www.farnostslusovice.cz/upozorneni-pred-uphk

V uplynulé době se vyskytly na území slušovické farnosti iniciativy na založení Ukrajinské pravověrné řeckokatolické církve (UPHKC).

Byli jsme informováni o skutečnosti, že se někteří věřící setkali se žádostí, aby vstoupili do tzv. Ukrajinské pravověrné řeckokatolické církve. Má se tak zajistit potřebný počet podpisů k jejímu zaregistrování na Ministerstvu kultury v České republice.


Sdělujeme, že tato tzv. církev není v jednotě s papežem. Je vedena bývalým knězem olomoucké arcidiecéze Antonínem Dohnalem (v r. 1975 – 1981 působil ve Slušovicích), který se stal baziliánským řeholníkem se jménem Eliáš.

Z řeholní společnosti byl však pro neortodoxní názory a neposlušnost vyloučen. Žije na Ukrajině, kde spolu se skupinou svých stoupenců prohlásili, že přijali biskupské svěcení, v důsledku čehož byli exkomunikováni. Toto svěcení bylo nelegální a jako takové podléhá podle kán. 1459 §1 CCEO závažným církevním trestům.

Jedná se o kněze Eliáše Antonína Dohnala z ČR, Metoděje Richarda Špiříka z ČR, Vasyl'a Markiyana Hityuka z Ukrajiny a Samuela Roberta Oberhausera z Ukrajiny. Dále kněží Vasyl’ Roman Shelepk z Ukrainy a Cyril Jiří Špiřík z ČR.

Skupina členů bývalé delegatury baziliánského řádu v České republice byla v roce 2003 pro nevhodné chování a pro neposlušnost z těchto krajin svými představenými vypovězena a našla útočiště na Ukrajině.

Odtud už delší dobu vedou úporný písemný boj a polemiku skoro proti každému, kdo se jenom nějakým způsobem dotkl jejich vlastních pokřivených představ o tom, co má učit a dělat Církev, anebo zasáhl do toho, co považovali neprávem za své.

Nejednou jsou to nevybíravé invektivy proti papežským úřadům, kardinálům, biskupům a kněžím, čímž škodí jak sobě, tak i celému společenství, protože píšou polopravdy a nepravdy lidem, kteří nevědí vůbec, oč jde, a předkládají jim svou deformovanou verzi skutečnosti. Tím u některých mohou vyvolat nejistotu, pochybnost a zmatek, týkající se skutečného stavu věcí.

Nabízejí laciné a jednoduché recepty na obnovu řeholních řádů, seminářů, celé společnosti. Nekompetentně posuzují církevní poměry a pasují se za jediné znalce a spasitele církve. Místo ducha radosti, pokoje a jednoty vnášejí ducha strachu, podezírání a rozdělení.


Zmást by mohli zejména ty, kteří mají s Církví nějaké dlouhodobější konflikty. Proto je třeba všechny upozorňovat na nesprávnost a záludnost postupů této skupiny.

Jejich jednání hrubě poškozuje církev a její jednotu, proto vyzýváme věřící, aby tyto a podobné aktivity jednoznačně odmítli.

S laskavou otevřeností a v pravdě k nim přistupujme, pokud budou ochotni vést rozhovor. Zatím dávají jenom ultimáta a prohlášení. To je vše. Prosme také za spásu jejích duší, s kterou si tak lehkomyslně zahrávají.

Kdo by tedy podepsal jejich archy, ať si uvědomí, že vstupuje do sekty, čímž může být – podle míry poznání svého činu – v souladu s církevním právem exkomunikován jako schizmatik podle kán. 1364 CIC.

z oficiálních prohlášení ČBK
evelina
Ľudia, veď tu žiadajú len potvrdiť katolícke učenie.
Kde je tá heréza?
johnfrax
Eva
A vy sa ešte stále hlásite k pápežovi Benediktovi XVI-temu ?
Alebo vyznávate provokatára ,
pravoslávneho kňaza Halíka,ktorý vás vedie do zatratenia spolu s heretikom a fanatikom Antonom Dohnalom ?
Veď vám diabol ani nedovolí napísať meno pápeža.
Ste sektári pár execeláns.
Ale je to pre vašu zaslepenosť a pýchu,prisvojovanie si Božej moci súdiť jeho kňazov.
Nedivím sa médiám,to je už dávno …More
Eva
A vy sa ešte stále hlásite k pápežovi Benediktovi XVI-temu ?
Alebo vyznávate provokatára ,
pravoslávneho kňaza Halíka,ktorý vás vedie do zatratenia spolu s heretikom a fanatikom Antonom Dohnalom ?
Veď vám diabol ani nedovolí napísať meno pápeža.
Ste sektári pár execeláns.
Ale je to pre vašu zaslepenosť a pýchu,prisvojovanie si Božej moci súdiť jeho kňazov.
Nedivím sa médiám,to je už dávno známe,že bojuje proti kresťanom,ale vy,ktorí ste prijali krst a sviatosti ste sa nechali zviesť a zrádzate Krista,lebo osočujete jeho cirkev,a tým aj Jeho .
-----------
Nech vás Boh ochráni a prejaví vám svoje milosrdenstvo.
O.Halík ukazuje svoju pýchu a poslušnosť a poplatnosť nepriateľom katolíckej cirkvi.
A vy ste tie obete,na ktorích mu vôbec nezáleží,jemu ide len o jedno,škodiť katolicizmu a je mu to jedno,koho s tým uvrhne do zatratenia.
----------
Libor Halik
Paní Karmel, Vy ještě nechápete, že vše co je pravdivé a správné, ať se to nachází kdekoliv (i v Katolické církvi), je pravoslavné (správně oslavující Boha). Proto nemám problém to přijmout.
Paní Karmel arianismus a donatismus je něco jiného. Čili nemluvíte k věci.
Libor Halik
Ve 4. století po Kristu naprostá většina biskupů východní části Římské říše byla ariánská, čili nevěřící v božství Pána Ježíše Krista. Čili nebyli to křesťané a jejich svátosti byly neplatné. Křesťané neměli navštěvovat jejich bohoslužby, aby neztratili pravou víru a aby nepřišli kvůli ztrátě víry do pekla.
Když je dnešní mladší generace katolických biskupů ariánská, dělá totéž, co dělali tehdejš…More
Ve 4. století po Kristu naprostá většina biskupů východní části Římské říše byla ariánská, čili nevěřící v božství Pána Ježíše Krista. Čili nebyli to křesťané a jejich svátosti byly neplatné. Křesťané neměli navštěvovat jejich bohoslužby, aby neztratili pravou víru a aby nepřišli kvůli ztrátě víry do pekla.
Když je dnešní mladší generace katolických biskupů ariánská, dělá totéž, co dělali tehdejší ariánští biskupové vůči neariánským kněžím. Vylučují je jakoby z církve. Díky tomu se oddělují ariáni od neariánů - křesťanů. Stát, Bohu žel, tak jako tehdy, podporuje bludné ariánské biskupy, kteří se pevně drží církevního hmotného majetku.
Poznámka: Přečíst či nazpaměť odříkat při bohoslužbě Vyznání víry umí každý, včetně ariánů. V době komunismu ho uměli číst a recitovat i důstojníci státní policie STB převlečení za křesťany - ale nevěřili mu, tak jako mu nevěří dnešní ariánští biskupové.