Druhá sviečková manifestácia 11. 2. 2020 – dnes proti Istanbulskému dohovoru

Druhá sviečková manifestácia 11. 2. 2020 – dnes proti Istanbulskému dohovoru. Pozor, zmena miesta konania modlitbového stretnutia! Námestie Slobody 12. 00 – 15. 00 hod. Médiami prebehla veľmi smutná…More
Druhá sviečková manifestácia 11. 2. 2020 – dnes proti Istanbulskému dohovoru.
Pozor, zmena miesta konania modlitbového stretnutia! Námestie Slobody 12. 00 – 15. 00 hod.
Médiami prebehla veľmi smutná správa
vo verejnom priestore sa Cirkev vplyvu vzdáva.
Bohu sa to nepáči, my to dobre vieme,
biskup má stáť s veriacimi a byť soľou zeme.
Nový Otec národa k modlitbe zvolal národ,
no liberáli odmietli tento dobrý návod. Tak sa boja národa čo ruženec sa modlí, že tomu treba zabrániť, sa s prezidentkou zhodli. Vymysleli mocný ťah ako národ oklamať. S podrazákmi dali reč, aby prorok zmizol preč. Intrigánka z hradu, pyšne dvihla bradu. Nerobila veľký krik, vymyslela podlý trik. Na KáBeeSku zavolá, nech biskup Kuffu odvolá. Ten proroka odvolal a splnil zradnú túžbu. Či mu Satan za to dal, dáku protislužbu? Zenbudhistka z paláca, to je žena podlá nedovolí veriacim, nech sa s Kuffom modlia. Progresívci pred palácom veľa miesta majú, to preto že sa nemodlia a na protestoch kľajú. Stolárik Kuffu …More
ekans
všeci Slováci povinně svatý Tomáš Becket
Peter(skala)
Možno by bolo dobré zajsť aj pred arcibiskupský urad v Blave a tam sa modliť, aby dali zelenu o.Kufovi
🙏
Coburg
Treba tam ísť a modliť sa. To je všetko. Ono to s tým dištancovaním sa nie je také jasné. NIKTO nedal pokyn anii vyhlásenie z KBS-ky, aby sa tam nechodilo. Marián KUffa sa rozhodol sám, aj keď je pravda, že je najväčším tŕňom v oku liberálom, ktorí zrejme robia všetko proti nemu. . Ale povedal by som že to je politicko-modlitbová akcia. Nedá sa to oddeliť. Predsa sa tam bude modliť za politický …More
Treba tam ísť a modliť sa. To je všetko. Ono to s tým dištancovaním sa nie je také jasné. NIKTO nedal pokyn anii vyhlásenie z KBS-ky, aby sa tam nechodilo. Marián KUffa sa rozhodol sám, aj keď je pravda, že je najväčším tŕňom v oku liberálom, ktorí zrejme robia všetko proti nemu. . Ale povedal by som že to je politicko-modlitbová akcia. Nedá sa to oddeliť. Predsa sa tam bude modliť za politický cieľ - zrušenie Islanbulského dohovoru.
johanika
„Spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka sa stretol s otcom Mariánom Kuffom a spolu hovorili o chystanom podujatí. Kvôli novým okolnostiam, najmä pokusom o politizáciu podujatia, sa otec Kuffa rozhodol svoju účasť odrieknuť,“ povedal pre Postoj hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara. Keď sa do toho zamiešal a takto to komentuje hovorca KBS Kramara, bol to pre Kuffu jasný rozkaz …More
„Spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka sa stretol s otcom Mariánom Kuffom a spolu hovorili o chystanom podujatí. Kvôli novým okolnostiam, najmä pokusom o politizáciu podujatia, sa otec Kuffa rozhodol svoju účasť odrieknuť,“ povedal pre Postoj hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara. Keď sa do toho zamiešal a takto to komentuje hovorca KBS Kramara, bol to pre Kuffu jasný rozkaz od KBS.
johanika
Tým, že sa predstavitelia cirkvi od manifestácie dištancujú, dali najavo, že akcia má byť rýdzo politická. Takže akcia, ktorá spočiatku politická byť nemala, je politickou, pretože ju niekto musí viesť, niekto musí modlitbu ruženca usmerňovať... A potom budú hovoriť, že to bola akcia ĽSNS, či SNS. Ale koho mala byť?
johanika
Už to, že sa manifestácia koná cez pracovný deň počas pracovnej doby sa očakáva, že prídu len dôchodcovia a nezamestnaní... Nepredpokladám, že si kresťania, ktorí chcú bojovať proti Istanbulskému dohovoru bez predstaviteľov cirkvi, zoberú dovolenku! V pracovnoprávnych vzťahoch nie je dnes takáto voľnosť. Prečo v zmenenej situácii sa akcia nekoná tak ako Pochod za život v sobotu?
Peter(skala)
... lebo v sobotu (resp. cez víkend) v paláci prezidentka nesedí.
Jej domov totiž nie je v úrade (v paláci) ale inde.
Ona totiž nie je doma na Slovensku ale v zahraničí a to nemyslím v zmysle právnom, ale ľudovom. Tak, či tak...pointa je v tom, že v určenom čase: Utorok v poludnajších hodinách by tam mohli byť nie len čaputová ale aj tí, čo maju obednajšiu prestavku alebo už fajront. Samozrejme …More
... lebo v sobotu (resp. cez víkend) v paláci prezidentka nesedí.
Jej domov totiž nie je v úrade (v paláci) ale inde.
Ona totiž nie je doma na Slovensku ale v zahraničí a to nemyslím v zmysle právnom, ale ľudovom. Tak, či tak...pointa je v tom, že v určenom čase: Utorok v poludnajších hodinách by tam mohli byť nie len čaputová ale aj tí, čo maju obednajšiu prestavku alebo už fajront. Samozrejme ľudia žijuci mimo mesta si musia vybrať volno, ale tu ide o Čaputovu.

Cez vikend by sme ju tam marne hladali - nemalo by to efekt
johanika
Áno, pôvodne to bol dobrý termín aj čas. Keby sa to konalo pred Prezidentským palácom, je utorok napoludnie vhodný, ale teraz, keď to bude na Námestí Slobody a bez účasti predstaviteľov cirkvi...prezidentka ani nebude vedieť, že sa niečo deje. Treba len veriť, že za týchto okolností ľudia prídu.
Pred pár minútami som čítala jeden správny názor, že biskupi nemali odvolať z akcie d.p. Kuffu, ale …More
Áno, pôvodne to bol dobrý termín aj čas. Keby sa to konalo pred Prezidentským palácom, je utorok napoludnie vhodný, ale teraz, keď to bude na Námestí Slobody a bez účasti predstaviteľov cirkvi...prezidentka ani nebude vedieť, že sa niečo deje. Treba len veriť, že za týchto okolností ľudia prídu.
Pred pár minútami som čítala jeden správny názor, že biskupi nemali odvolať z akcie d.p. Kuffu, ale všetci biskupi pred Prezidentským palácom mali stáť a modliť sa ruženec aj so svojimi kňazmi.
Keď veriaci najviac potrebujú podporu, vtedy sú osamelí. Nikto z týchto predstaviteľov cirkvi nemyslí na zajtrajšok našich detí? Je to podobnosť "čisto náhodná" s brusellskými politickými predstaviteľmi, z ktorých väčšina deti nemá.
Ružena
@johanika Presne si to vystihla:
- najprv nepolitická a zrazu politická akcia,
oni nemajú deti ako aj politickí predstavitelia ich nemajú,
a že by mali hájiť Božie zákony? na to zabudni, po zvýšení platov už len držať 🤐 a krok.
Je to na ľuďoch!
Caesar
Zachráň vlasť našu Matička
Ó ty sedembolestná
Vyžeň z nej neveru a hriech
A nešťastné bludárstva


By sme ťa milovali
A na to vždy mysleli
Že sme skrz tvoje bolesti
Tú drahú vlasť dostali.