Jak podkreślił, wprowadzanie liberalnych zmian niczego nie rozwiąże, to tylko pogłębia kryzys. Kościół potrzebuje dziś powrotu do korzeni. – Jeżeli Kościół chce przetrwać, to ma tylko jedną drogę, …More
Jak podkreślił, wprowadzanie liberalnych zmian niczego nie rozwiąże, to tylko pogłębia kryzys. Kościół potrzebuje dziś powrotu do korzeni. – Jeżeli Kościół chce przetrwać, to ma tylko jedną drogę, taką, jak zawsze: ortodoksję – stwierdził. – Dwuznaczność, obniżanie poprzeczki, to jest bezużyteczne. Spójrzmy na historię Kościoła: to prowadzi tylko do osłabienia. Kościół potrzebuje reformy, a nie rozluźniania – zaznaczył bp Mutsaerts.
pch24.pl

Bp Robert Mutsaerts broni celibatu. „Kościół potrzebuje ortodoksji, nie liberalizmu” - PCh24.pl

Fot. Henryk Przondziono / Foto Gosc / FORUM Holenderski biskup Robert Mutsaerts z Hertogenbosch stanął w obronie celibatu. Podkreślił też, że Benedyk…
Quas Primas--OJ oj Danusia Danusia powiedz kiedy ty się zmienisz
A mylicie się jeżeli myślicie że kościół katolicki ma stać w starym nienaruszonym stanie Musimy zrozumieć jedno że nie ma nieomylnego człowieka. A nieomylny jest TYLKO BÓG OJCIEC ŚWIĘTY .W historii Kościoła zdarzało się, że papieże wypowiadali publicznie swoje prywatne i błędne opinie i tak konserwatyzm Grzegorza był tak duży, że nie zgadzał się on na wprowadzenie w Państwie Kościelnym kolei …More
A mylicie się jeżeli myślicie że kościół katolicki ma stać w starym nienaruszonym stanie Musimy zrozumieć jedno że nie ma nieomylnego człowieka. A nieomylny jest TYLKO BÓG OJCIEC ŚWIĘTY .W historii Kościoła zdarzało się, że papieże wypowiadali publicznie swoje prywatne i błędne opinie i tak konserwatyzm Grzegorza był tak duży, że nie zgadzał się on na wprowadzenie w Państwie Kościelnym kolei żelaznej i oświetlania ulic ; określił on drogi żelazne „drogą do piekła. Trzeba dobrze zrozumieć,i to że .Papież Franciszek prowadzi -[-DIALOG EKUMENICZNY -] i on dzięki Bogu ciężko ale jednak idzie do pojednania owieczek rozproszonych w wierze i to jest misja stolicy apostolskiej św. PIOTRA w WATYKANIE Bo zachowujecie się jak w ewangelii apostołowie -[ Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.] TO JEST MISJA NAMIESTNIKA CHRYSTUSA Papieża stolicy apostolskiej w Watykanie KK -EKUMENIZM -...
wacula, ile ci płacą za pisanie tych bzdur?
Gdyby papieże przedsoborowi znaleźli się wśród nas, nie rozpoznaliby Kościoła, w którym posługiwali. Ale co zrobić z problemem, gdy Watykan tak prowadzi współczesny Kościół, że duchowieństwo traci orientację w prawdziwym katolickim nauczaniu wiernych.
pmichal
@Weronika-S. Ostatnio ks.Natanek stwierdził, że jak tak dalej pójdzie, to będzie odradzał swoim rycerzom uczestnictwa w wówczas tylko tzw. "mszy" będącej urzędowym obrażaniem Boga. Myślę, że chodzi mu o ponoć przygotowywany bądź już gotowy kolejny nowy mszał ekumeniczny. Ponoć nie będzie tam Słów konsekracji tylko wymowne milczenie.
My Polacy mamy to szczęście, że w naszym języku formuła konsekr…More
@Weronika-S. Ostatnio ks.Natanek stwierdził, że jak tak dalej pójdzie, to będzie odradzał swoim rycerzom uczestnictwa w wówczas tylko tzw. "mszy" będącej urzędowym obrażaniem Boga. Myślę, że chodzi mu o ponoć przygotowywany bądź już gotowy kolejny nowy mszał ekumeniczny. Ponoć nie będzie tam Słów konsekracji tylko wymowne milczenie.
My Polacy mamy to szczęście, że w naszym języku formuła konsekracji wina została dość wiernie przetłumaczona i oddaje sens tej pierwotnej łacińskiej. (chodzi o słowa "za wielu", a nie jak błędnie przetłumaczono w innych językach "za wszystkich").
Wyśmiewany na tym forum ks. Hesse bardzo dobrze wyjaśnił status NOM, a także przy okazji święceń kapłańskich czy biskupich w nowym rycie. Nie jest to sprawa tak oczywista, ale można domniemywać ich ważność.
NOM jest ważna ale zdeformowana, przynajmniej ta wersja polska...
o.Pelanowski w swoich ostatnich konferencjach mówił, że kapłanów trzeba będzie szukać ze świecą, jak Diogenes człowieka.
grg89 likes this.
grg89
Przykre trochu jest to że rozmowy wewnątrz kościoła kręcą się wokół liberalizmu , homoseksualizmu i ogólnie wokół tego co od Pana Boga odciąga. Jednak środowiska lewicowe nie gadają o Bogu ! Dobrze by było abyśmy jako wierni Kościoła Katolickiego wkońcu zaczęli realizować słowa Pana Jezusa "posyłam was jak owce między wilki" i udzielać i głosić Słowo Boże w tych środowiskach które realizują …More
Przykre trochu jest to że rozmowy wewnątrz kościoła kręcą się wokół liberalizmu , homoseksualizmu i ogólnie wokół tego co od Pana Boga odciąga. Jednak środowiska lewicowe nie gadają o Bogu ! Dobrze by było abyśmy jako wierni Kościoła Katolickiego wkońcu zaczęli realizować słowa Pana Jezusa "posyłam was jak owce między wilki" i udzielać i głosić Słowo Boże w tych środowiskach które realizują swoje liberalne idee , szczycąc się tym że są realizowane nawet w kościele .
Mark0S likes this.
,,Kościół potrzebuje ortodoksji, nie liberalizmu,,. Liberalizm religijny Watykanu prowadzi do wielobóstwa i do innych problemów. Czy organizatorzy modlitw wspólnotowych z wyznawcami bardzo różnych religii nie uznają innych bogów? Gdyby nie uznawano wielobóstwa, to takich modlitw nigdy by nie było. Jeżeli z kolei uznają tylko jednego Boga, to jaki sens mają owe modlitwy. Brońmy wiary w jednego …More
,,Kościół potrzebuje ortodoksji, nie liberalizmu,,. Liberalizm religijny Watykanu prowadzi do wielobóstwa i do innych problemów. Czy organizatorzy modlitw wspólnotowych z wyznawcami bardzo różnych religii nie uznają innych bogów? Gdyby nie uznawano wielobóstwa, to takich modlitw nigdy by nie było. Jeżeli z kolei uznają tylko jednego Boga, to jaki sens mają owe modlitwy. Brońmy wiary w jednego Boga. To moja refleksja w związku z dniem islamu zachęcającym nas jako katolików do niejednoznaczności religijnej.
romanowski and one more user like this.
romanowski likes this.
pmichal likes this.
PiotrM
Chcą Ewangelię zmienić do świata razem z kościołem. Bóg jest nietolerancyjny na grzech i Błąd! Człowiek zapomniał kto tu jest Stwórcą a kto marnym prochem! Kto tu rozdaje karty! szatan i jego słudzy są nieposłuszni- Non Serviam- ne chcą służyć tylko małpują.
@PiotrM Kościół już został zmieniony. Gdyby papieże przedsoborowi stanęliby wśród nas, nie rozpoznaliby Kościoła, któremu służyli.
woj_tek shares this.
PiotrM
Kolejna sztuczka.
romanowski likes this.