48:34
szuirad1
22518

"Wierzę". Paweł Lisicki i Marek Miśko: pokora, prawda, Chrystus

Czy polskie media katolickie i Polacy dostrzegają szokujące tezy i rzeczy które dzieją się za ich plecami? Skąd ta niechęć do opisywania niewiarygodnych sytuacji do jakich dochodzi w Kościele …More
Czy polskie media katolickie i Polacy dostrzegają szokujące tezy i rzeczy które dzieją się za ich plecami? Skąd ta niechęć do opisywania niewiarygodnych sytuacji do jakich dochodzi w Kościele katolickim? W najnowszym odcinku "Wierzę" red. Paweł Lisicki i red. Marek Miśko opowiedzą o sprawach, które wydają się być przemilczane w polskich i zagranicznych mediach.
Ojciec Augustyn Pelanowski na wygnaniu, niemieccy biskupi i naukowcy w Berlinie, którzy twierdzą, że homoseksualizm jest naturalną przypadłością człowieka i każdy powinien w odpowiednim momencie swojego życia wybrać płeć, ponieważ tak stworzył nas Pan Bóg - to tylko niektóre wątki poruszone w najnowszym odcinku "Wierzę".Czy część niemieckiego episkopatu zaaprobowała główną tezę ideologii gender, mówiącą, że kwestia płci i pociągu seksualnego jest kwestią wyboru? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznacie oglądając najnowszy odcinek magazynu katolickiego "Wierzę".
"Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po …More
Weronika-S.
Benedykt XVI abdykował, więc jakby wykluczył się z ,,posoborowego towarzystwa,, jednak papieżem jest nadal, nie emerytem tylko zwyczajnym. Oby jak najdłuzej , bo nie wiadomo, co sie potem może dziać. Abykował pewnie dlatego, że nie chciał pełnić roli papieża ekumenisty jak poprzedni i obecny Franciszek.
piotr2019 likes this.
JezusMaryja1
Odniose sie jedynie do papieza Benedykta XVI... Podkreslony w rozmowie aspekt 'mlodego Ratzingera" kladzie sie wielkim cieniem na aktualnym stanie Kosciola katolickiego. Nie mam watpliwosci. Mimo zmiany swojej postawy w wielu kwestiach, Ratzinger NIGDY nie byl na tyle odwazny, aby przeprosic Kosciol swiety za swoje herezje. takze i gdy chodzi o sposob udzielania i przyjmowania Komunii swietej - …More
Odniose sie jedynie do papieza Benedykta XVI... Podkreslony w rozmowie aspekt 'mlodego Ratzingera" kladzie sie wielkim cieniem na aktualnym stanie Kosciola katolickiego. Nie mam watpliwosci. Mimo zmiany swojej postawy w wielu kwestiach, Ratzinger NIGDY nie byl na tyle odwazny, aby przeprosic Kosciol swiety za swoje herezje. takze i gdy chodzi o sposob udzielania i przyjmowania Komunii swietej - TAK ! zmienil to, ale jako papiez, winien oglosic ex cathedra przyjmowanie Komuniii swietej na kleczaco i do ust, jako ZASADE ! Nigdy tego nie uczynil. Zawsze chylkiem sie wycofywal...Jakby w przestrachu przed ludzkimi osadami... A gdzie BOG - pytam sie ?
JezusMaryja1 likes this.