Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
citizengo.org

Prosimy o przywrócenie Mszy Świętej dla Polaków w czasie Marszu Niepodległości 11 Listopada w …

Adresat/Adresaci petycji: Biskup Rzymu Franciszek. Biskupie Rzymu - Franciszku! W Polsce nadchodzą bardzo ważne dni, wspomnienie odzyskania Niepod…
Betanka likes this.
@Miles Christi + Nie próbowałam się dopytywać, bo było jasno powiedziane i byłam nawet zdziwiona, że tak dokładnie i jasno wyrażone, po prostu zrezygnowałam z uczestniczenia we Mszach Trydenckich w Chorzowie.
@Weronika....S To nie tak.

Chodzi oczywiście o Mszę Św. "przed" Marszem.
Kard. Nycz zabronił odprawienia Mszy Św. Wszechczasów przed Marszem Niepodległości w jednym z kościołów archidiecezji warszawskiej - i tu wyraźnie złamał prawo które dał Benedykt XVI w Summorum Pontificum.
Organizatorzy Marszu zwrócili się do FSSPX które kościół ma na terenie sąsiedniej diecezji, ale Mszę Św. odprawiają…More
@Weronika....S To nie tak.

Chodzi oczywiście o Mszę Św. "przed" Marszem.
Kard. Nycz zabronił odprawienia Mszy Św. Wszechczasów przed Marszem Niepodległości w jednym z kościołów archidiecezji warszawskiej - i tu wyraźnie złamał prawo które dał Benedykt XVI w Summorum Pontificum.
Organizatorzy Marszu zwrócili się do FSSPX które kościół ma na terenie sąsiedniej diecezji, ale Mszę Św. odprawiają zwyczajnie, a w dodatku kard. Nycz w roku 2017 ustanowił delegata (jakiegoś kurialistę) do kontaktów z kapłanami FSSPX.
Zastanawiam się jednak czy gdyby do mojej najbliższej parafii do księdza proboszcza przyszli z delegacją przedstawiciele jakieś pożytecznej organizacji i powiedzieli, że wynajmują Kościół, bo przyjdzie wyznaczony przez nich kapłan i będzie odprawiał Mszę, to czy by się zgodził. Poza tym osobiście zraziłam się do Bractwa, gdy od znanego i cenionego przeze mnie kapłana ks. Stehlina usłyszałam …More
Zastanawiam się jednak czy gdyby do mojej najbliższej parafii do księdza proboszcza przyszli z delegacją przedstawiciele jakieś pożytecznej organizacji i powiedzieli, że wynajmują Kościół, bo przyjdzie wyznaczony przez nich kapłan i będzie odprawiał Mszę, to czy by się zgodził. Poza tym osobiście zraziłam się do Bractwa, gdy od znanego i cenionego przeze mnie kapłana ks. Stehlina usłyszałam dwukrotnie, raz bezpośrednio, że jeżeli się nie uczestniczy w Mszy Bractwa to w ogóle nie iść na Mszę, tylko modlić się w domu.A przecież Msza Święta jest Mszą ważną i konieczną bez względu na ryt, a więc według mnie była to zachęta do złego. Poza tym zastanawia mnie dziwna ,,kariera,, w Bractwie i MN pani Mandreli, niedawnej buddystki i działaczki wegetarianizmu na terenie Katowic. Taki natychmiastowy przeskok w przeciwną stronę i forowanie na prelegenta nie jest naturalny, także ze względu na jej wyjazdy, pewnie w delegacje. Tę nagłą jej ,,karierę,, posuniętą do oficjalnego napominania przez nią, kard. Nycza, odbieram negatywnie. Osobiście jestem podejrzliwa względem tej osoby. Boję się, aby tenże marsz, z którego cieszyłam się z roku na rok, nie nabierał cech upodabniających do sekty. Ponadto z czasem dochodzę do wniosku, że dokonano profanacji różańca i w tej sytuacji czy jakikolwiek ksiądz katolicki mógłby dostosować się do życzeń
@Weronika....S Ks. Karol miał za pewne na myśli NOM, nie Mszę Trydencką np. w innym kościele (indultową). Można by go dokładnie zapytać: A dlaczego tak robić?
Ja znam FSSPX od 2004 r. Bardzo różne rzeczy się działy, różne osoby się przewijały przez warszawski przeorat o których dzisiaj już nikt nie pamięta - a wtedy wielu się gorszyło.
Miał na myśli Msze odprawiane, w których uczestniczę od dziecka w swojej parafii i obecnie, czyli tzw. Novus Ordo. Rzekomo nie należy w nich uczestniczyć wg. niego, lepiej zostać w domu i samemu się modlić. A przecież są to Msze mniej uroczyste, ale prawdziwe.
@Weronika....S A próbowała Pani zapytać o wyjaśnienia x. Karola? Albo x. Łukasza? Lub x. Anzelma?
Jeszcze x. Krzysztof Gołębiewski jest dobrze zorientowany w tych sprawach.
woj_tek likes this.
Jak to właściwie jest, przecież Bractwo odprawia Msze Święte, ma swoje kaplice i miejsca i nikt nie wzbrania, ani nie zakazuje. Spowiadają, odprawiają nabożeństwa i udzielają Komunii Świętej. Wiem, że i Warszawie są miejsca, gdzie odprawia się Msze Święte Trydenckie. Jak więc mógł powstać zakaz odprawienia Mszy Świętej w Dzień Niepodległości. Czyżby kard. wybrał Dzień Niepodległości i w ten …More
Jak to właściwie jest, przecież Bractwo odprawia Msze Święte, ma swoje kaplice i miejsca i nikt nie wzbrania, ani nie zakazuje. Spowiadają, odprawiają nabożeństwa i udzielają Komunii Świętej. Wiem, że i Warszawie są miejsca, gdzie odprawia się Msze Święte Trydenckie. Jak więc mógł powstać zakaz odprawienia Mszy Świętej w Dzień Niepodległości. Czyżby kard. wybrał Dzień Niepodległości i w ten właśnie dzień zabronił, a w kolejną niedzielę Bractwo będzie już mogło odprawić Mszę Trydencką jak zwykle. Ponadto jak to ,,prosimy o przywrócenie Mszy Świętej w czasie Marszu,,?. W czasie marszu w ogóle nie jest możliwe odprawianie Mszy Świętej, ale przed lub po rzeczonym marszu to tak.
templarius FMT. likes this.
@W obronie Tradycji Kościoła A np. uczestniczenie we Mszy Św. odprawianej przez kapucynów z Morgon - wolno czy nie wolno? (kapucyni to chyba nie lefebryści...)
www.youtube.com/watch
modernistae prohibere likes this.
templarius FMT. and 2 more users like this.
templarius FMT. likes this.
Radek33 likes this.
alex 7 likes this.