07:56
Radek33
133

Zastraszyć księdza (2006) [4/6]

"Zastraszyć księdza" jest filmem dokumentalnym o działalności IV Wydziału SB powołanego do zwalczania kościała katolickiego w Polsce. Jednym z prześladowanych, i tym, który przez przypadek przeżył …More
"Zastraszyć księdza" jest filmem dokumentalnym o działalności IV Wydziału SB powołanego do zwalczania kościała katolickiego w Polsce. Jednym z prześladowanych, i tym, który przez przypadek przeżył jest bohater filmu ks. Tadeusz Zaleski. W filmie wykorzystano odtajnione, oryginalne materiały filmowe SB z wizji lokalnych dokumentujących dwukrotny napad i pobicie ks.T. Zaleskiego, z tortur mu zadawanych, jak i szydzenia z niego po latach przez zweryfikowanych i emerytowanych oprawców z SB. Tylko w Krakowie Sekcja D Wydziału IV prowadziała 420 (!) tajnych współpracowników (i 220 kandydatów na TW, miała 7 tajnych mieszkań itd.) W skali całego kraju była to olbrzymia i sprawna machina terroru wymierzonego w społeczeństwo i przez to społeczeństwo finansowana.
www.youtube.com/watch
Radek33
Cynizm i bezduszność tego SB-eckiego babska jest porażająca(o morderstwie ks.Popiełuszki:"Grzesiek Piotrowski ,to był człowiek przemądry,przeinteligentny i nie wierzę ,żeby zrobił taką fuszerę(...),ja nie mówię że on tego nie zrobił,tylko nie mieści mi się w głowie,że można coś tak spieprzyć..."