48:06
szuirad1
21K

Warto rozmawiać, 02.12.2019

W programie: najpierw Synod Amazonii, teraz Droga Synodalna w Niemczech. Dwie różne rzeczywistości kulturowe i... zaskakująco podobne postulaty. Czy kapłaństwo kobiet i żonatych mężczyzn to jedyna …More
W programie: najpierw Synod Amazonii, teraz Droga Synodalna w Niemczech. Dwie różne rzeczywistości kulturowe i... zaskakująco podobne postulaty. Czy kapłaństwo kobiet i żonatych mężczyzn to jedyna droga dla wspólnoty wiernych? Gdzie kończy się troska, a zaczyna pobłażanie dla rozwodników i czynnych homoseksualistów? Ile w tym wreszcie wierności Chrystusowi i nauce doktorów Kościoła? O przyszłości Kościoła warto i trzeba rozmawiać!
vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac…
Weronika-S.
Problem celibatu był już dyskutowany na Soborze Watykańskim II . A to co się dzieje obecnie to coraz bardziej skrajna realizacja dostosowania Kościoła do świata, czyli aggionamento.
Za poprzednich papieży nastąpiła relatywizacją grzechu cudzołóstwa, i to już jakby prawie nie grzech tylko niesakramentalne, połączone z rekolekcjami, które nie zachęcają do porzucenie grzesznego życia , jak …More
Problem celibatu był już dyskutowany na Soborze Watykańskim II . A to co się dzieje obecnie to coraz bardziej skrajna realizacja dostosowania Kościoła do świata, czyli aggionamento.
Za poprzednich papieży nastąpiła relatywizacją grzechu cudzołóstwa, i to już jakby prawie nie grzech tylko niesakramentalne, połączone z rekolekcjami, które nie zachęcają do porzucenie grzesznego życia , jak należałoby spodziewać się zgodnie z katolicką nauką, ale ten stan grzeszności utrwalają. Taka postawa kierowników duchowych byłaby herezją przed SWII. A jeżeli nie sakramentalne, jak orzeczono, to Franciszek idąc tym tropem sugeruje udzielanie im Komunii Świętej. Można na podstawie tego co się obecnie dzieje, sądzić, że Matka Boża w Fatimie autentycznie ostrzegała przed SWII i apostazją, ale treść tak niepokojącą, jak można się domyślać, ukryto, a owa apostazja nabiera coraz większego rozpędu, co widać ,,gołym okiem,, Do pana Lisickiego prośba, aby zagadnienie to nie traktował jako wyobcowane, ale na zasadzie przyczynowo skutkowej, aby analiza mogła być pełna.
szuirad1
Paweł Lisicki, publicysta, “Do Rzeczy”
dr Paweł Milcarek, publicysta, “Christianitas”
Cz. II
ks. prof. Robert Skrzypczak, teolog, UKSW