Msza niedzielna w Bractwie św. Piusa nieważna!

Sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, Guido Pozzo w liście z 28 marca 2012r. odpowiada na pytanie amerykańskiego katolika z 19.02. dot. Bractwa św. Piusa X. Prałat Guido Pozzo zaprzecza, aby …More
Sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, Guido Pozzo w liście z 28 marca 2012r. odpowiada na pytanie amerykańskiego katolika z 19.02. dot. Bractwa św. Piusa X.
Prałat Guido Pozzo zaprzecza, aby biorąc udział we mszy Bractwa św. Piusa X można było spełnić obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.
Sekretarz Pozzo stwierdza również, że uczestnictwo w takiej mszy jest grzechem jeżeli wierny traktuje to jako spełnienie swego obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św.
aron+
Sekretarz Pozzo stwierdza również, że uczestnictwo w takiej mszy jest grzechem jeżeli wierny traktuje to jako spełnienie swego obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy św.
aron+
Sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, Guido Pozzo zaprzecza, aby biorąc udział we mszy Bractwa św. Piusa X można było spełnić obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.
borgan
borgan
aron+
@Siula
Córko, nikt ci nie broni prawa wyboru. Masz prawo wybrać z której strony muru cmentarnego bedziesz "kontemplować" wieczność swego wyboru.

Msza jest tylko jedna.Swieta Ofiara ustanowiona przez Chrystusa.Reszta jest dla innych.
Naprawde masz "dar przekonywania "do "prawdy" tyle tylko ze nie objawionej , juz kiedys mialem ta przyjemnosc byc celem twojego intelektu - kiedy ? niewazne ,ta wypowiedz bedzie ostatnia i nie zamierzam tracic czasu na pyskowki ktore nic nie wnosza do poglebienioa wiary a tylko pozostawiaja niesmak . Uzywajac tej terminologii ktorac uzywasz jestes prawdopodobnie Ksiedzem ? - nie swiadczy to o …More
Naprawde masz "dar przekonywania "do "prawdy" tyle tylko ze nie objawionej , juz kiedys mialem ta przyjemnosc byc celem twojego intelektu - kiedy ? niewazne ,ta wypowiedz bedzie ostatnia i nie zamierzam tracic czasu na pyskowki ktore nic nie wnosza do poglebienioa wiary a tylko pozostawiaja niesmak . Uzywajac tej terminologii ktorac uzywasz jestes prawdopodobnie Ksiedzem ? - nie swiadczy to o Tobie najlepiej ,nie masz odwagi wystapic pod swoim nazwiskiem ? , ja bede sluchal Ksiezy do ktorych mam zaufanie i ktorych Bog postawil na mojej drodze , a Ty w dalszym ciagu obrazaj ludzi , a robisz to bardzo dobrze .Szczesc Boze.
aron+
Aron wyjaśnił ci grzecznie co oznacza In the strict sense.
Na co zareagowałeś dość agresywną retoryką, która na końcu przekształciła się we frustrację, ponieważ ... nie przypadło ci do gustu tłumaczenie Arona.

Zanim więc następnym razem EdwardJarek przyplącze się do wątku Arona, proponujemy mu wpierw chwilę autorefleksji nad stenem swej równowagi emocjonalnej.
Dla kogoś, kto pójdzie na posoborową mszę i wyjdzie szafarka i trzech szafarzy ją symulować (bez księdza!), nie odgrywa roli co pisze Eclesia Dei. Żaden z obecnych na owej „mszy” nie spełnił swojego obowiązku niedzielnego.
Eclesia Dei wielokrotnie już odpowiadała na to pytanie, tutaj 3 różne odpowiedzi:
1. tak
2. nie
3. każdy katolik jest zobowiązany do uczestnictwa w niedzielnej mszy św.
Różne …More
Dla kogoś, kto pójdzie na posoborową mszę i wyjdzie szafarka i trzech szafarzy ją symulować (bez księdza!), nie odgrywa roli co pisze Eclesia Dei. Żaden z obecnych na owej „mszy” nie spełnił swojego obowiązku niedzielnego.
Eclesia Dei wielokrotnie już odpowiadała na to pytanie, tutaj 3 różne odpowiedzi:
1. tak
2. nie
3. każdy katolik jest zobowiązany do uczestnictwa w niedzielnej mszy św.
Różne osoby w różnym czasie pytały i dostały różne odpowiedzi.
aron+
Synu, może lepiej wpierw skończyć podstawówkę a dopiero potem brać się za interpretację orzeczeń papieskiej komisji?
aron+
@EdwardJarek
Synu, zgadza się! Podałeś swoje, "dosłowne" i innych językowych troglodytów tłumaczenie. .
Prosze nie wmawiac ludziom CIEMNOTY znaczenie tekstu jest takie a nie takie jak bys chcial , dodawanie swoich przemyslen niczego nie zmienia , podalem doslowne tlumaczenie i to czy ktos spelnil ten Obowiazek bedzie nas rozliczal Sedzia Sprawiedliwy ktory napewno nie bedzie sie pytal Arona+ o rade i jak ma to osadzic . Prosze zajac sie soba a nie wmawianiem ludziom ciemnoty za ktora tez przed …More
Prosze nie wmawiac ludziom CIEMNOTY znaczenie tekstu jest takie a nie takie jak bys chcial , dodawanie swoich przemyslen niczego nie zmienia , podalem doslowne tlumaczenie i to czy ktos spelnil ten Obowiazek bedzie nas rozliczal Sedzia Sprawiedliwy ktory napewno nie bedzie sie pytal Arona+ o rade i jak ma to osadzic . Prosze zajac sie soba a nie wmawianiem ludziom ciemnoty za ktora tez przed Panem trzeba bedzie zdac relacje , kazdy za siebie - pomocnikow i klakierow przy tym nie bedzie .
aron+
In the strict sense - w tym zdaniu oznacza tyle co "w wąskim, ograniczonym zakresie". To znaczy: można spełnić obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy św. udając się do kaplicy Bractwa ale tylko w pewnych okolicznościach. Np gdy w pobliżu nie ma kościoła katolickiego, do którego można by pójść bo jesteśmy na wakacjach albo mieszkamy w miejscu w którym nie jesteśmy wstanie dotrzeć do takiego …More
In the strict sense - w tym zdaniu oznacza tyle co "w wąskim, ograniczonym zakresie". To znaczy: można spełnić obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy św. udając się do kaplicy Bractwa ale tylko w pewnych okolicznościach. Np gdy w pobliżu nie ma kościoła katolickiego, do którego można by pójść bo jesteśmy na wakacjach albo mieszkamy w miejscu w którym nie jesteśmy wstanie dotrzeć do takiego kościoła. W takiej sytuacji można skorzystać również z posługi cerkwi prawosławnej lub innego chrześcijańskiego przybytku.

Jeżeli ktoś jednak ma w zasięgu kościół katolicki a wybiera kapliczkę Bractwa to w takiej sytuacji obowiązek nie jest spełniony.
aron+
Stonka idź spać względnie nagrywać swe rzewne piosneczki

.o. Blaza odpowiada: Jeśli rzymski katolik ma dostęp do swojego kapłana katolickiego obojętnie jakiego obrządku, to powinien uczestniczyć w Eucharystii w Kościele katolickim, obojętnie w jakim obrządku. W takiej sytuacji rzymski katolik nie spełnia obowiązku uczestniczenia we Mszy niedzielnej, jeśli brał udział jedynie w Eucharystii w …More
Stonka idź spać względnie nagrywać swe rzewne piosneczki

.o. Blaza odpowiada: Jeśli rzymski katolik ma dostęp do swojego kapłana katolickiego obojętnie jakiego obrządku, to powinien uczestniczyć w Eucharystii w Kościele katolickim, obojętnie w jakim obrządku. W takiej sytuacji rzymski katolik nie spełnia obowiązku uczestniczenia we Mszy niedzielnej, jeśli brał udział jedynie w Eucharystii w Kościele prawosławnym.

Natomast jeśli katolik nie ma dostępu do kapłana katolickiego, wtedy może uczestniczyć w Eucharystii w Kościele prawosławnym w celu spełnienia obowiązku uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej.

breviarium.blogspot.com/…/wypenianie-obow…
aron+
"heretycka wypowiedź" dla kacerstwa.
"1.In the strict sense you may fulfill your Sanday obligation by attending a Mass celebrated by a priest of the Socjety of St.Pius X." -( tlumaczenie tekstu ) - w scislym tego slowa znaczeniu mozesz spelnic swoj Niedzielny obowiazek uczestniczac we Mszy celebrowanej przez kaplana ze Stowarzyszenia Piusa X - i ktos tu zaciemnia sprawe .
maxi57 likes this.
aron+
@Irenikus
Nie przejmujcie się. aron+ to znany trol na tej platformie. Ale już niedługo!
-----------
Synu, najbardziej to przejmujesz się chyba ty. Sam blokujesz Arona a masz czelnośc u niego pisać?


@PiotrM
Tu masz o prawdziwych nowinkarzach:
www.odnowa.jezuici.pl/…/655-nowinkarstw…
ELOHIM. likes this.
jumaber
7 lipca 2007 papież Benedykt XVI w motu proprio Summorum Pontificum zezwolił na odprawianie mszy trydenckiej każdemu kapłanowi bez konieczności zgody biskupa od 14 września 2007 roku.
jozef70 and one more user like this.
jozef70 likes this.
Doktor wiee likes this.
jumaber
jozef70
Czegoś tu nie rozumiem. Papież Franciszek uznał ważność sakramentu spowiedzi udzielanych przez księży bractwa a Msza już nie?
aron+
Ważność spowiedzi jest ograniczona czasowo i ważna tytlko dla katolikoów nie wspierających w żaden sposób schizmatyków lefebrów.

I po co synu powołujesz się na Papieża skoro go nie uznajesz?
aron+
Ważność sakramentu spowiedzi u lefebrów została przez Watykan uznana tylko na pewien okres i następnie przedłużona. W każdej chwili może zostać odwołana. Do tego kościół generalnie nie zaleca korzystania z posług księży suspendowanych a wręcz przestrzega przed nimi.
jozef70
aron+ po pierwsze uznaję za swojego i kocham mojego Papieża. Po drugie, jak sakrament raz może być ważny a raz nieważny? Jeśli zostają spełnione warunki sakramentu (osoba+forma+materia) to zawsze jest ważny i nie czas decyduje o jego ważności. Skoro brakuje Ci podstawowej wiedzy, to może spróbuj z logiką
aron+
@jozef70
Synu, Sakrament może przestać przestać być ważnie udzielany gdy udzielający go kapłan zostanie suspendowany.
ELOHIM. likes this.
Przykazanie mówi: ,,W niedzielę i święta we Mszy Świętej nabożnie uczestniczyć,,. To przede wszystkim. Dodam też , że Bractwo Piusa X jest najbardziej prawowiernym zrzeszeniem wewnątrz KK, nigdy z tego Kościoła nie zostało wykluczone, a że ma miejsce ,,przeciąganie liny,, to fakt.
marta1012 and one more user like this.
marta1012 likes this.
PiotrM likes this.
aron+
@Weronika....S
Tzw. Bractwo św. Piusa i wszyscy jego członkowie są suspedowani i podlegają ekskomunice sakramentalnej. Wspieranie ich jest grzechem z którego należy się wyspowiadać.
bsw likes this.
Nie przejmujcie się. aron+ to znany trol na tej platformie. Ale już niedługo!
PiotrM and one more user like this.
PiotrM likes this.
Weronika....S likes this.
PiotrM
Ludzie którzy stoją twardo przy słowie Trwam przy Tradycji zawsze będą atakowani przez osoby o imieniu- Nowinkarze. Jawnie widać kto burzy Tradycję Kościoła odwieczną. Nie zdali egzaminu z wiary, dla tego poszli za nowinkami. Szkoda słów.
Irenikus likes this.
Widać że mocno im uwiera świętość abp Lefebvra.
Irenikus and 3 more users like this.
Irenikus likes this.
PiotrM likes this.
xmireknowak likes this.
Weronika....S likes this.
Elkam
@marta1012 Widać że mocno im uwiera świętość abp Lefebvra.
-----------------------------------------------
Otóż

- O kanonizacji Levebvre'a NIKT nie słyszał ! Za to o wykluczeniu go z Kościoła Katolickiego pewnie tylko - ignoranci !

Ekskomunika (z łac. excommunicatio – poza wspólnotą, wyłączenie ze wspólnoty, pot. klątwa, wyklęcie i anatema) – w chrześcijaństwie najwyższa kara kościelna, …More
@marta1012 Widać że mocno im uwiera świętość abp Lefebvra.
-----------------------------------------------
Otóż

- O kanonizacji Levebvre'a NIKT nie słyszał ! Za to o wykluczeniu go z Kościoła Katolickiego pewnie tylko - ignoranci !

Ekskomunika (z łac. excommunicatio – poza wspólnotą, wyłączenie ze wspólnoty, pot. klątwa, wyklęcie i anatema) – w chrześcijaństwie najwyższa kara kościelna, polegająca na wykluczeniu z życia Kościoła.
ELOHIM. likes this.
Elkam pisząc świętości abp nie miałam na myśli Jego kanonizacji ale dobro które jest Jego udziałem. Proszę sobie obejrzeć dokument mówiący o Jego dokonaniach. Wystarczy powiedzieć że był jedyny na Soborze II który bronił Mszy Św, przedsoborowej będąc między masonami i protestantami.Proszę obejrzeć ten dokument i zmienisz zdanie.
aron+
marta1012
Córko licz się ze słowami. Za nazywanie twórców SW2 masonami i protestantami możesz z tego wątku wylecieć na zbity pysk.
ELOHIM. likes this.
Elkam
@Marta 1012

Marto, Marto.....wystarczy mi, że obejrzałem film o "dokonaniach"L. Wałęsy - ps Bolek żeby z dystansem pdchodzić do fantazji twórców filmowych.
Elkam nie porównuj Bolka do aba.www.youtube.com/watch proszę.
aron+
Sekretarz Papieskiej Komisji Ecclesia Dei, Guido Pozzo zaprzecza aby biorąc udział we mszy Bractwa św. Piusa X można było spełnić obowiązek uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.
peccatoribus likes this.
"..(Lefbrystyczny) - KOŚCIÓŁ-(ruska)-SZKOŁA-(niemiecka)-SRZELNICA-(żydowska) -MENNICA,.." ślub brał ponoć u Bractwa św. Piusa X, dlatego tak się "nawrócił" na katolicyzm ponoć!!!
Zalety wszystkich rządzących nie dorównają tej osobie o której piszesz brednie. Jeżeli tak uważasz jak piszesz, to dobrze jest być pracownikiem ostatniej godziny w Winnicy Pana.
aron+ Synu trochę kultury by się przydało. Pyski to raczej zwierzęta mają. Dla przykładu kim był abp Annibale Bugnini www.ultramontes.pl/bugnini.htm