Ks. Roman Tomaszczuk: Trzeba się modlić o nawrócenie lefebrystów!

Lefebryści – dialog niemożliwy ... Trzeba podziwiać Ojca Świętego, że ma tyle siły, by wciąż wyciągać rękę do schizmatyków. Impas, w jakim znalazły się rozmowy ze schizmatykami, wydaje się boleć tylk…
aron+
... dialog z lefebrystami w swej strukturze jest identyczny jak ten z ludźmi o mentalności sekciarskiej: brak ciągłości argumentów i logiki wywodu, bo za każdym razem (czyli dość szybko), gdy obnaża się miałkość i tendencyjność ich racji, ci sięgają po kolejny temat.
aron+
Co gorsza, dialog z lefebrystami w swej strukturze jest identyczny jak ten z ludźmi o mentalności sekciarskiej: brak ciągłości argumentów i logiki wywodu, bo za każdym razem (czyli dość szybko), gdy obnaża się miałkość i tendencyjność ich racji, ci sięgają po kolejny temat. Straszne.
One more comment from aron+
aron+
W rozmowie z lefebrystami uderza fakt, że w swej argumentacji przeciwko współczesnemu Kościołowi sięgają po fakty, których nie powstydziliby się Świadkowie Jehowy.
aron+
Lefebryści karmią się patologicznym marginesem,
który paradoksalnie jest im potrzebny,
żeby mieli wrażenie,
że ich schizmatycka postawa jest uprawniona.
aron+
Siula
3 godziny temu
"Eius risus cognoscere stultum".
-----------
Tak celebruje Post zagubiony Siula
EON
Kim był Gregory Baum autor sławetnej deklaracji "Nostra etate".

Jak pisał o nim w 2011 roku magazyn “Commonweal”: „Sobór był dziełem Gregory Bauma. (…) Pracował wykonując różne funkcje w komisjach przygotowujących najważniejsze dokumenty.
Wiedza na temat spisku quasi teologów i doradców, pomaga nam zrozumieć jakiego rodzaju mistyfikacji jesteśmy ofiarami.

I właśnie tego jeszcze okresu dotyczą …More
Kim był Gregory Baum autor sławetnej deklaracji "Nostra etate".

Jak pisał o nim w 2011 roku magazyn “Commonweal”: „Sobór był dziełem Gregory Bauma. (…) Pracował wykonując różne funkcje w komisjach przygotowujących najważniejsze dokumenty.
Wiedza na temat spisku quasi teologów i doradców, pomaga nam zrozumieć jakiego rodzaju mistyfikacji jesteśmy ofiarami.

I właśnie tego jeszcze okresu dotyczą informacje z Lifesitenews. Portal cytuje własne, szczere wyznania Bauma, który opowiada o swoim czynnym homoseksualizmie i powodach jego dotychczasowego skrywania. „Nie opowiadałem wcześniej publicznie o moim homoseksualizmie, gdyż taki akt uczciwości zmniejszyłby mój wpływ jako krytycznego teologa” – stwierdził kanadyjski profesor. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że swoją aktywność homoseksualną Baum rozpoczął w 1963 roku, kiedy to trwały w najlepsze prace Soboru i Baum przygotowywał tekst „Nostra aetate”. „Miałem 40 lat (1963 r.) kiedy doszło do mojego pierwszego stosunku seksualnego z mężczyzną. Spotkałem go w restauracji w Londynie. To było podniecające i jednocześnie rozczarowujące, bo wiedziałem czym jest miłość i tym co naprawdę chciałem to dzielenie życia z partnerem”.
Rzeczywiście, taki skandal mógł wpłynąć na jego pozycję jako teologa. Od 1962 roku był redaktorem pisma „The Ecumenist”, współpracował także z innym znanym pismem „Concillium”, gdzie publikowali m.in. Yves Congar, Hans Kueng i Karl Rahner. Baum od lat 70. zaangażował się w popieranie teologii wyzwolenia, walkę z niesprawiedliwością społeczną i inne lewicowe projekty. Jak wielki był jego wpływ na Kościół w Kanadzie świadczy to – zauważa John-Henry Western – że to pod wpływem Bauma i jego publicznej krytyki kanadyjscy biskupi odrzucili encyklikę Pawła VI „Humanae Vitae”. Sam Baum ogłosił o swym wystąpieniu z kapłaństwa w gazecie, mimo to nadal uważany był za wpływowego i miarodajnego teologa katolickiego. Następnie ożenił się z byłą zakonnicą, o której mówił, że „nie przeszkadzało jej to, że gdy w 1986 roku przeprowadziliśmy się do Montrealu spotkałem Normanda, byłego księdza, w którym się zakochałem.” Jak opisywał dalej Baum, Normand jest „gejem i dobrze przyjął moją orientację seksualną”.
Dziwaczna to bardzo opowieść, w której współautor najbardziej znanego tekstu Soboru opowiada o swoich stosunkach z byłą zakonnicą i księżmi gejami. Trudno oczywiście przyjąć, że homoseksualna postawa Bauma determinowała całą jego działalność w czasie Soboru. Z drugiej strony czy można mieć wątpliwości, że istotnie musiała ona wpłynąć na jego ocenę Kościoła i na dążenie do podważenia jego nauki i doktryny? Dla wielu kanadyjskich i amerykańskich katolików Baum stał się symbolem wierności duchowi Soboru. Tyle, że nic wcześniej o jego homoseksualnej orientacji nie wiedzieli. To, co wydaje się wielce prawdopodobne, to to, że Baum musiał od wczesnych lat 60. dążyć do rozmycia i osłabienia katolicyzmu, czego doskonałym przykładem jest właśnie tekst „Nostra aetate”.
aron+
Wiedza na temat spisku quasi teologów i doradców, pomaga nam zrozumieć jakiego rodzaju mistyfikacji jesteśmy ofiarami.
-------------
Uściślijmy synu, nie jesteśmy tylko JESTEM!
Najlepiej zaczynać zawsze od siebie.
aron+
Charakterystyczne, że lefebryści ignorują całkowicie istnienie ogromnej większości wiernych, teologów i duchownych, którzy dali się poprowadzić Duchowi Świętemu i realizują wskazania Soboru Watykańskiego II w duchu, w jakim zostały sformułowane: troski o przyszłość głoszenia Dobrej Nowiny i wypełnienia misji Kościoła..
aron+
Problem jednak w tym, że tak jak część katolickich teologów fałszywie zinterpretowała wskazania Soboru Watykańskiego II i stworzyła groteskowy Kościół liberalny i bez tożsamości Apostolskiej, tak lefebryści w akcie sprzeciwu wyruszyli drogą, którą nie może iść Kościół, bo jest drogą izolacji wobec świata – co zresztą doprowadziło tychże lefebrystów do tego samego, co liberałów i modernistów: …More
Problem jednak w tym, że tak jak część katolickich teologów fałszywie zinterpretowała wskazania Soboru Watykańskiego II i stworzyła groteskowy Kościół liberalny i bez tożsamości Apostolskiej, tak lefebryści w akcie sprzeciwu wyruszyli drogą, którą nie może iść Kościół, bo jest drogą izolacji wobec świata – co zresztą doprowadziło tychże lefebrystów do tego samego, co liberałów i modernistów: wypaczenia prawdy o hierarchicznym Kościele, kierowanym przez Ducha Świętego.
Biedny Aronie gdyby największym problemem współczesnego kościoła byli lefebryści uznał bym że kościół nie ma żadnych problemów.
aron+
Gratulujemy wnikliwości i przytomności umysły, synu.
niestety, zdecydowanie jestes w bledzie, wpadles jak kamien wode. To co obecnie dzieje sie w Kosciele Kat. i to co najwiecej w Nim krytykuja Lefebrysci, to wszystko jest za przyczyna ich podstawek. ( moze nie tylko, ale w wiekszej mierze) uwazasz , ze pedofilii czy homusiow wsrod nich nie ma? hahahaha, buhaha,......wloz glowe pod zimny natrysk...... i przestan pisac komedie...........
Irenikus and one more user like this.
Irenikus likes this.
antonio 64_64 likes this.
Oj księże bladzisz
Croisade likes this.
aron+
Oj córko, masz ale gadane!
EON
Czy Sobór Watykański II był soborem dogmatycznym?
Ależ nie!!!
Croisade and one more user like this.
Croisade likes this.
Weronika....S likes this.
Czy fssPX dzialalo ( czy dziala) legalnie ? Alez nie!!! np.
na „legalną” spowiedź wszyscy księża FSSPX dostali dopiero od papieza Franciszka „carte blanche”, od tego, ktorego krytykuja, ublizaja, opluwaja az huczy internet a komputery drza , ale z laski korzystaja- jakie to wstretne , obludnicy! fe
Podaj odnośnik do wypowiedzi Kapłanów z FSSPX, którzy krytykują Franciszka.
Czegoś tu nie rozumiem. To o.Lefebr na Soborze wyłamał się i nie głosował za nowinkami które "przepchnęli" zaproszeni protestanci i masoni.To te wilki w owczych skórach odwrócili ołtarz na wzór protestancki, to oni mieszali w Mszale i wiele innych zmian wprowadzili. Jak można im zarzucać że nie chcą dialogu z innymi religiami. To nasi hierarchowie "urzędują" z innymi religiami, a Pan Jezus …More
Czegoś tu nie rozumiem. To o.Lefebr na Soborze wyłamał się i nie głosował za nowinkami które "przepchnęli" zaproszeni protestanci i masoni.To te wilki w owczych skórach odwrócili ołtarz na wzór protestancki, to oni mieszali w Mszale i wiele innych zmian wprowadzili. Jak można im zarzucać że nie chcą dialogu z innymi religiami. To nasi hierarchowie "urzędują" z innymi religiami, a Pan Jezus powiedział że ciągnijcie jarzma z niewierzącymi. W dobie takiego rozwoju cywilizacyjnego nie trzeba ich nawracać, jak dojrzeją,zrozumieją.
Croisade and 2 more users like this.
Croisade likes this.
Weronika....S likes this.
Vittorio,Andreas likes this.
ELOHIM. likes this.
aron+
To uproszczenie, ale oddające istotę swego rodzaju sprzeciwu, jaki wyrażają wobec nadużyć liturgicznych, braku dyscypliny kościelnej czy niejednoznaczności w ortodoksji podczas dialogu z niewierzącymi, Żydami, protestantami czy wyznawcami innych religii. Idealizują przeszłość, by w niej znaleźć schronienie przed "kościelną demoralizacją".
turysta569 likes this.
Edgar71
Trzeba się modlić o nawrócenie jezuitów z ich głównym jezuitą na czele - na świętą wiarę katolicką.
ultramontes.pl likes this.
aron+
Zacznij od modlitwy za siebie synu.
Marianna1234 and 2 more users like this.
Marianna1234 likes this.
keiter likes this.
ELOHIM. likes this.
Marianna1234 and 2 more users like this.
Marianna1234 likes this.
marta1012 likes this.
turysta569 likes this.
aron+
.. ich (lefebrów) wrogość wobec tego, co nazywamy Kościołem posoborowym, zaraża kolejne pokolenie wrażliwych i wartościowych młodych katolików. Bo charakterystyczne jest właśnie to, że do tradycjonalistów w ogóle (zarówno tych katolickich, jak i schizmatyckich) dołączają przede wszystkim ludzie młodzi, wykształceni i gorliwi. Źle się czują w Kościele z gitarą, dlatego szukają Kościoła z chorałem …More
.. ich (lefebrów) wrogość wobec tego, co nazywamy Kościołem posoborowym, zaraża kolejne pokolenie wrażliwych i wartościowych młodych katolików. Bo charakterystyczne jest właśnie to, że do tradycjonalistów w ogóle (zarówno tych katolickich, jak i schizmatyckich) dołączają przede wszystkim ludzie młodzi, wykształceni i gorliwi. Źle się czują w Kościele z gitarą, dlatego szukają Kościoła z chorałem gregoriańskim.
Marianna1234 likes this.