Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
szeled likes this.
W Polsce ostatnio doszło do dwukrotnego sprofanowania świętości religijnych. Raz w wykonaniu LGBT, a po raz drugi jako sprofanowanie różańca. Przy czym ta druga profanacja jest groźniejsza, bo pod auspicjami wiary i katolicyzmu. Komu wygraża się podniesioną pięścią, bo w walce wręcz z drugim człowiekiem, kułak opada raczej ku dołowi, a nie wznosi się ku górze,,. Dobrze, że choć Prymas Polski ,,…More
W Polsce ostatnio doszło do dwukrotnego sprofanowania świętości religijnych. Raz w wykonaniu LGBT, a po raz drugi jako sprofanowanie różańca. Przy czym ta druga profanacja jest groźniejsza, bo pod auspicjami wiary i katolicyzmu. Komu wygraża się podniesioną pięścią, bo w walce wręcz z drugim człowiekiem, kułak opada raczej ku dołowi, a nie wznosi się ku górze,,. Dobrze, że choć Prymas Polski ,,obudził się,, właściwie ocenił tę inicjatywę. Normalny Polak i katolik nie weźmie udziału w marszu, którego przesłaniem jest takie właśnie logo.
dewas likes this.
dewas
Thoma likes this.
Msza w nowym rycie czy starym rycie to jedna i ta sama eucharystia . Tylko ludzie robią podziały osoby takie chcą zniszczyć kościół robią podziały.
Jezus jest na ołtarzu a dyskusja trwa w jakim rycie łacina czy po polsku . Sobór trydencki czy watykański II . Obrażacie Boga ignorujcie ofiarę spieracie się ale o co ? Jesteście Katolikami czy prowokatorami, chcecie podziału rozłamu, niszczycie a nie budujecie .
Weronika....S likes this.
Weronika....S likes this.
jadwiska likes this.
@weteran Każda Msza Święta przeprowadzona przez wyświęconego katolickiego kapłana jest prawdziwa, a najważniejsza część to Konsekracja, dotyczy to zarówno Mszy Trydenckiej jak i Novus Ordo. Gdybyśmy zakwestionowali którąkolwiek z tych Mszy, musielibyśmy zakwestionować święcenia kapłańskie w obrębie Kościoła, w tym i Bractwa, bo Bractwo działa przecież w obrębie tegoż Kościoła. Chyba, że …More
@weteran Każda Msza Święta przeprowadzona przez wyświęconego katolickiego kapłana jest prawdziwa, a najważniejsza część to Konsekracja, dotyczy to zarówno Mszy Trydenckiej jak i Novus Ordo. Gdybyśmy zakwestionowali którąkolwiek z tych Mszy, musielibyśmy zakwestionować święcenia kapłańskie w obrębie Kościoła, w tym i Bractwa, bo Bractwo działa przecież w obrębie tegoż Kościoła. Chyba, że twierdzisz, że są poza Kościołem, ale ja twierdzę, że są wewnątrz Kościoła Katolickiego.
Mirek Witkowski likes this.
@Weronika....S Przyznaję że trochę ciężko mi za Panią nadążyć....
Poza Kościołem nie ma zbawienia, więc jeżeli nie podoba nam się taka czy inna opinia czy postawa hierarchów, to wypowiadajmy uczciwie swoje zdanie, a nie organizujmy nalotu na cała Polskę i media, tak jak zorganizował to Robert Bąkiewicz, na kard. Nycza, przy czym należy wyjaśnić, że organizatorzy MN wprowadzili w błąd kapłanów z Placu Zbawiciela, zamawiając Mszę Trydencką, która została …More
Poza Kościołem nie ma zbawienia, więc jeżeli nie podoba nam się taka czy inna opinia czy postawa hierarchów, to wypowiadajmy uczciwie swoje zdanie, a nie organizujmy nalotu na cała Polskę i media, tak jak zorganizował to Robert Bąkiewicz, na kard. Nycza, przy czym należy wyjaśnić, że organizatorzy MN wprowadzili w błąd kapłanów z Placu Zbawiciela, zamawiając Mszę Trydencką, która została przyjęta jako Msza dla sympatyków Mszy Trydenckiej, a nie powszechna. Zresztą aktywne uczestnictwo w Mszy Trydenckiej nie może być przypadkowe i aktualnie wymaga odpowiedniego modlitewnika Te Deum, który oczywiście posiadam. Nalot ten na Kościół kontynuuje obecnie antykatolicki MKTV, który prowadzi dr. Z Kękuś z Krakowa, znany z ataków na Kościół Katolicki, a teraz zmotywowany przez wypowiedzi Roberta Bąkiewicza o kard. Nyczu, zyskał dodatkowe argumenty do bezpardonowego ataku, używając słów których nie będę za nim powtarzać.
weteran
Bałwanienie do Kwadratu. W Kościele Rzymskim nie ma innej Mszy niż Trydencka. ''Dlatego więc, aby wszyscy i wszędzie zaadaptowali i przestrzegali tego, co zostało im przekazane przez Święty Kościół Rzymski, Matkę i Nauczycielkę wszystkich innych Kościołów, będzie odtąd bezprawiem na zawsze w całym świecie chrześcijańskim śpiewanie albo recytowanie Mszy św. według formuły innej, niż ta przez Nas …More
Bałwanienie do Kwadratu. W Kościele Rzymskim nie ma innej Mszy niż Trydencka. ''Dlatego więc, aby wszyscy i wszędzie zaadaptowali i przestrzegali tego, co zostało im przekazane przez Święty Kościół Rzymski, Matkę i Nauczycielkę wszystkich innych Kościołów, będzie odtąd bezprawiem na zawsze w całym świecie chrześcijańskim śpiewanie albo recytowanie Mszy św. według formuły innej, niż ta przez Nas wydana'' Pius V Papież
przychodzki likes this.
@weteran No co, kwestionujesz Cuda Eucharystyczne, potwierdzone przez Kościół również i w Polsce? Przez dziesiątki lat nie ma Konsekracji? No, ale to twój problem. Dziękuję za wpis.
weteran
Nie wierzę w NOMowskie cuda i nikt poważny ich nie potwierdził. Bakterie zmieniające kolor ''Konsekrowanego'' Chleba to nie krew.
Czy szanowna Weronika zastanawiała się DLACZEGO sa te cuda i to właśnie na NOMie?
weteran, te cuda mogły się zdarzyć, tylko tak, jak pytam Weronikę - dlaczego się one zdarzyły...
Odpowiedź znajdziecie u O. Benedykta Huculaka.
templarius FMT. likes this.
Weronika....S and 5 more users like this.
Weronika....S likes this.
Betanka likes this.
m.rekinek likes this.
Radek33 likes this.
niewolnicaMaryi likes this.
bielas likes this.
mk2017
weteran
Łżesz!!! słowa Pana Naszego Jezusa Chrystusa"Jeśli Kościoła nie słucha, niechaj będzie jako poganin i celnik" (Mt. XVIII, ) "Ty jesteś opoka (Petra), a na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie zwyciężą go" (Mt. XVI, 18).
przychodzki likes this.
weteran
(I Tym. III, 15)

O. "Kościół jest filarem i utwierdzeniem prawdy".
4 more comments from weteran
weteran
Z Ewangelii św. Mateusza

"Ja z wami jestem po wszystkie dni, do końca świata".
weteran
Te cytaty z Pisma są potwierdzeniem i każdy katolik to wie a Kościół tak naucza
weteran
Od czasów apostolskich, wszyscy wierni byli pewni, że poza ich wspólnotą próżno szukać gdzie indziej zbawienia, a te słowa Ewangelii ich w tym utwierdzały. Pan Jezus obiecał Apostołom że będzie z Kościołem przez wszystkie dni aż do skończenia swiata. Widocznie, wszystkich wiernych oszukał?
weteran
Te cytaty świadczą, że poza wspólnotą Kościoła nikt się zbawić nie może i nic w Piśmie temu faktowi nie przeczy. ''Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał''
Pismo Święte i.... Tradycja (Apostolska).
Ba, Tradycja jest przed Pismem Świętym, więc kto odrzuca Pismo Świete LUB Tradycję, nie jest katolikiem. To inna religia.
weteran likes this.