Svätý Michal v príbehu vojaka zraneného v Kórei, prečítaný pred členmi námorného vojska na vojenske…

Skutočný príbeh vojaka zraneného v Kórei, prečítaný pred členmi námorného vojska na vojenskej základni v San Diegu v roku 1951 List vojaka zraneného v Kórei v roku 1950 opisuje svojej matke fascinujú…More
Skutočný príbeh vojaka zraneného v Kórei, prečítaný pred členmi námorného vojska na vojenskej základni v San Diegu v roku 1951
List vojaka zraneného v Kórei v roku 1950 opisuje svojej matke fascinujúci zážitok. Otec Walter Mundy po rozhovore s vojakom, jeho matkou, ako aj s vojenským veliteľom osvedčil jeho pravdivosť. V roku 1951 obsah listu o. Walter prečítal pred 5000 členom námorného vojska na základni v San Diegu.
Milá mama, píšem Ti z nemocnice. Neboj sa, som v poriadku. Bol som zranený a trocha si poležím. Niečo sa mi stalo. Nechcem to nikomu hovoriť, lebo sa bojím, že sa mi budú smiať. Pamätáš, ako si ma učila modlitbu k sv. Michalovi, keď som bol malý: Michael, Michael, ranným nebeským vojskom zdobíš…?
Keď som odchádzal do Kórei, tak si mi pripomínala, aby som si ju opakoval pri stretnutí s nepriateľom. V skutočnosti mi to nebolo treba pripomínať. Vždy som sa to modlil, a aj tu, či pri pochodovaní, alebo oddychu.
Raz sme sa presúvali. Bol chladný deň. Uvedomil som si, že idem…More