Stylita
332598

Boží slovo na den 4.12. A.D. 2018

Slova svatého evangelia podle Lukáše. Ježíš zajásal v Duchu svatém a řekl: "Velebím tě, Otče, Pane nebe a země, že když jsi tyto věci ukryl před moudrými a chytrými, odhalil jsi je maličkým; ano, …
miňocraft
Mojžiš druhý krát na skalu udrel v nedôvere.Tou “skalou” je Kristus a keď aj druhý krát na neho udrieme v nedôvere v jeho odpustenie,tak ho pokúšame rovnako ako to urobil Mojžiš.
Prečo tak apoštol Pavel v liste Rimanom zdôrazňuje vieru?Prečo karhá Galaťanom keď od evanjelia ktoré im zvestoval odbočili k niečomu inému?
miňocraft
Samson1,k čomu je dobre,že sa na tridentskej omši dvakrát vyznávajú všedné hriechy a dvakrát dáva rozhrešenie???
Veď stačí iba raz.Vieš ako dopadol Mojžiš,keď pri Meribe dva krát udrel palicou do skaly?
Zedad likes this.
Samson1
Svatý P. Pio o mši svaté. Ještě bych hctěl připomenout, že mše svatá má nekonečnou cenu a henta z ní dělá toto: Říci o eucharistii placebo vyjde asi na stejno.
sv.P. Pio.
Samson1
Ještě bych chtěl připomenout, že se u Tridentské mše svaté dvakrát vyznávají hříchy a přítomný dostává dvakrát kněžské rozhřešení po obecné zpovědi. Tedy mší svatou a přijímáním se odpouští všechny lehké hříchy, těžké se vyznávají ve zpovědi. Doslova se naplňuje z knihy Zj. sv. Jana: Blahoslavení,kdo si perou šat v krvi Beránkově....
One more comment from Samson1
Samson1
Furt tu někdo mele o nějakém pokání a nikdo nemluví, že se to děje především u zpovědi. Jistě, musí předcházet zpytování svědomí a lítost, předsevzetí už nehřešit, vznání hříchů knězi, rozhřešení a zadostučinění, vykonat uložené pokání knězem. Vyznané hříchy už nebude připomínat ani Kristus při posledním soudu, osobním soudu, jsou pod pečetí, tedy už nad nimi ztrácí moc i démoni a nesmí je …More
Furt tu někdo mele o nějakém pokání a nikdo nemluví, že se to děje především u zpovědi. Jistě, musí předcházet zpytování svědomí a lítost, předsevzetí už nehřešit, vznání hříchů knězi, rozhřešení a zadostučinění, vykonat uložené pokání knězem. Vyznané hříchy už nebude připomínat ani Kristus při posledním soudu, osobním soudu, jsou pod pečetí, tedy už nad nimi ztrácí moc i démoni a nesmí je připomínat, kajícníka nějak obviňovat a ani žalovat, protože Satan je též Žalobník. Tak henta hybaj ke zpovědi k řádně ustanovenému knězi a neblbni tu lidem hlavu.
apredsasatoci
@Peter Maria neporadim ti ani s pokanim. ani so skrusenym srdcom. prepac!
apredsasatoci
@Peter Maria to vies, aj Jezis sa hneval, ked taki ako ty robili z Jeho domu lotrovsky pelech.
snakee
charismatici mají shovívavého démona, když vidí tu spoušt po nich, tak je nechává běhat
Rapture likes this.
snakee
snakee
velitel zavelí a vojsko se obrací
2 more comments from snakee
snakee
v Rusku
snakee
apredsasatoci
@henta ty raz na ten svoj zradny jazyk doplatis!!!

ho.no vies, ale vyjadrovat sa budes. a take iste ho.no pouzivas ako svoj zaklad!
snakee
tapetářka s Neubuzu
apredsasatoci
@henta praveze ty tomu nerozumies!!!

lefebvre - Jeho Svatost Pavel VI. se mne zeptal: „Ale cožpak si přece neděláte ve vašem nejhlubším nitru výčitky ohledně toho, co děláte? Působíte v Církvi enormní pohoršení, enormní! To Vám vaše svědomí neříká?" Odpověděl jsem: „Ne, Svatý Otče, naprosto ne." Kdybych si měl něco vyčítat, ihned bych přestal.
apredsasatoci
@henta co ma spolocne lefebvre s bergogliom, ci podobnymi slobodomuratmi?

si motak!!!
snakee
to je ich problém, vysvetli volovi že ho vedů na porážku
snakee
@Peter Maria perly sviniam sa nehodí hádzat
Zedad
Peter Maria
Och, tak to jsi znalec
Zedad
Peter Maria pred 4 minútami
@Caesar má ich zoznam a je na nich odborník


Myslím si, že to není podmínka, mít ten seznam, aby ses dostal do nebe. Začínat máme u sebe.
One more comment from Zedad
Zedad
Peter Maria možná jsi kompetentní k tomu, abys vydal stanovisko nebo nařízení o lefébvristech a dohnalitech, a že je musíme znát, abychom došli do nebe.
apredsasatoci
@Peter Maria to co som precitala, s tym som absolutne stotoznena. slobodomurarom treba iba zatlieskat za tu spinu co vykonali. samozrejme, za pomoci clenov rkc sa im podarilo znicit Cirkev! ale pretoze pride Jezis Kristus Jej zniceniu zabrani.
apredsasatoci
@Peter Maria ak su sucasni lefebvristi pod vatikanom, s lefebvrom nemaju nic spolocne
evelina likes this.
One more comment from apredsasatoci
apredsasatoci
@Peter Maria s tym nemozem suhlasit! wikipedia placa 5 cez 9.
Samson1
Poučení, je třeba dělat oboje.
Samson1
Noé hento, potom stejbě bláznivě a k velké škodě říkal: Hřeš jak chceš, jenom věř. Asi ho platili zednáři té doby.
apredsasatoci
@evelina neviem co robia teraz lefebvristi. ani neviem, ze existuju. reagujem iba na lefebvrov dopis bezradnym katolikom. a s tym co pise suhlasim do bodky. tam vysvetluje ako po 2VK vyhnali z kostolov Ducha Svateho, nicili seminaristov, Cirkev a zavadzali a stale zavadzaju protestantstvo do rkc. fuj!!!
evelina
@Peter Maria Lefebvristi ekumenizmus s protestantmi nenávidia.

To by som aj pochopila že im vadia protestanti, ale jak sa môžu potom zjednocovať s Bergoliom, ktorí sa zjednocuje s moslimami, budhistami, hinduistami či šamanmi? TO JE FARIZEJSTVO NA ENTÚ.
apredsasatoci
@Peter Maria zatial som tu nikde nevidela, ze by mal niekto na dohnala dokaz, ze su ruha. ruha Bohu. nie husovi.
apredsasatoci
@Peter Maria nepotrebujem jeho vysvetlenie. lefebvre = dohnal. to je o tom.
2 more comments from apredsasatoci
apredsasatoci
@Peter Maria mudro pises!
apredsasatoci
arcibiskup marcel lefebvre - mše sv. Pia V.- mše všech dob

„Rozhodli jsme se a vyhlašujeme, že představení, administrátoři, kanovníci, kněží jakékoliv hodnosti nebo řeholníci jakéhokoliv řádu nemohou být nikdy nikým nuceni k tomu, aby slavili mši jinak, než jak jsme pevně ustanovili a to od nikoho a v žádném čase budoucím, tato mešní kniha a toto nařízení nemůže být žádnou mocí změněna, nýbrž …More
arcibiskup marcel lefebvre - mše sv. Pia V.- mše všech dob

„Rozhodli jsme se a vyhlašujeme, že představení, administrátoři, kanovníci, kněží jakékoliv hodnosti nebo řeholníci jakéhokoliv řádu nemohou být nikdy nikým nuceni k tomu, aby slavili mši jinak, než jak jsme pevně ustanovili a to od nikoho a v žádném čase budoucím, tato mešní kniha a toto nařízení nemůže být žádnou mocí změněna, nýbrž toto naše nařízení má zůstat navždy po všechny časy ve své nezmenšené síle a účinnosti v platnosti. . . . Kdyby se přesto někdo takového padělání opovážil ať má na paměti, že narazí na hněv Všemohoucího Boha a blažených apoštolů sv. Petra a Pavla."

kardinál Ottaviani mohl v r. 1971 říci: „Nevím o tom, že by tridentský ritus byl zrušen." Biskup Adam ze Siónu na plném shromáždění švýcarských biskupů tvrdil, že konstituce Missale Romanům zakázala celebrovat mši podle ritu sv. Pia V. mimo důvodů zvláštního svolení. Když byl dotázán udat slova, kterými byl tento zákaz vysloven musel své tvrzení odvolat. Z toho vyplývá, že odsouzení nějakého kněze, který je za sloužení tridentské mše disciplinárně stíhán nebo dokonce exkomunikován je absolutně neplatné. Svatý Pius V. tuto mši s konečnou platností právně ustanovil; nějaký papež nemůže takový zákon zrušit, právě tak jako

nemůže zmařit kanonizaci nějakého svatého. Můžeme takovou mši sloužit v naprostém klidu svědomí a věřící se ji mohou bez nejmenších úzkostlivých podmínek zúčastňovat; konec konců měli by vědět, že ona je nejlepším prostředkem k záchraně vaší víry.

Mnoho katolíků se bude snad zneklidňovat, protože jsem toto suspendování a divinis odmítl. Musíme ale rozumět tomu, že to vše tvoří jeden jediný řetěz: Proč se mi zakazuje udílet ono svěcení? Protože Bratrstvo by se rozpadlo a seminář by tím musel být uzavřen. Ale já jsem zrušení a uzavření proto nepřipustil, neboť obojí by bylo jistě nezákonné, protože učiněná opatření byla postižena různými kanonickými nedostatky, jak formou tak důvodem, (zvláště tím, co se soudní administrativa nazývá zneužití mínění tzn. oprávnění mínění v jistém účelu, pro který ji bylo použito rozporuplným způsobem). Všechno jsem měl od počátku přijmout, ale já jsem to neudělal, protože naše odsouzení bylo bez rozsudku, bez možnosti se hájit, bez oficiálního varování, bez jediné věty soudního spisu bez možnosti odvolání. Jakmile se zamítl první rozsudek odmítnut, potom není žádný důvod, aby nebyly odmítnuty i následující, neboť ty se ve všem o ten předcházející opírají. Nicotnost jednoho se vztahuje na všechny následující.

Ještě jiná otázka bývá občas vznášena vůči věřícím a kněžím: Je možno mít pravdu proti všem? Při jedné tiskové konferenci mi reportér Le Monde řekl: „Ale vždyť vy stojíte sám proti papeži, sám proti vše biskupům. Co znamená tento váš boj?" „Ale já zde nestojím sám. Mám na své straně celou tradici. Církev totiž existuje v čase a prostoru. A já vím, že mnoho biskupů ve svém nitru smýšlí stejně jako my. Dnes, po zveřejnění dopisu papeži, který jsme s Mgr. Antonio de Castro Mayerem [bývalým biskupem diecéze Campos v Brazílii] podepsali 1 , jsme dva kteří jsme se veřejně vyslovili proti protestantizaci Církve. Máme na své straně mnoho kněží. A pak jsou tu ještě naše semináře, z nichž nyní každým rokem vychází asi 40 novokněží, našich 250 seminaristů, našich 30 bratrů, našich 60 sester, našich 30 oblátek, kláštery, karmely, které vznikají a rozvíjejí se, velký počet věřících, který k nám přichází. Kromě toho pravda nevzniká skrze počet a počet nevyrábí pravdu. I kdybych zůstal zcela sám, kdyby mne všichni mí seminaristé opustili, i kdyby se ode mne odklonilo veškeré veřejné mínění, bude mi to, co se mne samotného týče zcela lhostejné. Já se držím pevně svého Créda, svého katechismu, držím se pevně tradice, která posvětila všechny vyvolené, kteří jsou v nebi a já chci zachránit svou duši. Známe velice dobře veřejné mínění, které odsoudilo našeho Pána pár dnů poté, co mu veřejně provolávalo slávu. To je právě palmová neděle, po níž následuje Velký pátek.

Jeho Svatost Pavel VI. se mne zeptal: „Ale cožpak si přece neděláte ve vašem nejhlubším nitru výčitky ohledně toho, co děláte? Působíte v Církvi enormní pohoršení, enormní! To Vám vaše svědomí neříká?" Odpověděl jsem: „Ne, Svatý Otče, naprosto ne." Kdybych si měl něco vyčítat, ihned bych přestal. Papež Jan Pavel II. proti mně vyslovené sankce ani nepotvrdil ani nezrušil. U příležitosti audience, kterou mi v listopadu 1979 udělil, vypadal po dlouhém rozhovoru skutečně nakloněn tomu, ponechat mi v liturgii svobodnou volbu. Krátce řečeno, nechávat mě dělat to, čeho jsem se od počátku tak domáhal: mezi všemi experimenty, které se v Církvi zavádí, „experiment tradice". Téměř se zdálo, že přichází okamžik, v němž se věci upraví: žádné další odsuzování mše, žádné další problémy. Ale kardinál Seper, který byl přítomen, rozeznal nebezpečí a zvolal: „Ale Svatý Otče, vždyť oni si dělají z té mše svou korouhvičku!" Těžký závěs, který se na okamžik rozhrnul se znovu zatáhl a my jsme museli znovu čekat.
Stylita
Denní liturgie (Cyklus - C)
www.liturgie.cz/…/utery-po-1-nede…

1. čtení:
Čtení z knihy proroka Izaiáše.
Vyrazí ratolest z pahýlu Jesse, výhonek vypučí z jeho kořenů, spočine na něm duch Hospodinův: duch moudrosti a rozumu, duch rady a síly, duch poznání a bázně před Hospodinem. Má zálibu v bázni před Hospodinem. Nebude soudit podle zdání očí, nebude rozhodovat podle doslechu, ale podle …More
Denní liturgie (Cyklus - C)
www.liturgie.cz/…/utery-po-1-nede…

1. čtení:
Čtení z knihy proroka Izaiáše.
Vyrazí ratolest z pahýlu Jesse, výhonek vypučí z jeho kořenů, spočine na něm duch Hospodinův: duch moudrosti a rozumu, duch rady a síly, duch poznání a bázně před Hospodinem. Má zálibu v bázni před Hospodinem. Nebude soudit podle zdání očí, nebude rozhodovat podle doslechu, ale podle spravedlnosti bude soudit chudé a podle práva se bude rozhodovat pro pokorné v zemi. Bude bít zemi holí svých úst, usmrtí bezbožného dechem svých rtů. Spravedlnost bude provazem jeho beder a věrnost bude pásem jeho ledví. Vlk bude přebývat s beránkem, levhart si lehne vedle kozlátka, tele a lvíče budou žrát pospolu a malý chlapec je bude vodit. Pást se bude kráva s medvědicí, jejich mláďata ulehnou spolu, lev bude žrát jako býk plevy. Kojenec si bude hrát nad dírou zmije a nemluvně sáhne rukou do skrýše jedovatého hada. Nikdo nebude škodit ani zabíjet na celé mé svaté hoře, protože poznání Hospodina naplní zemi, tak jako vody pokrývají moře. Tehdy se objeví kořen Jesse jako znamení národům; pohané ho budou hledat a jeho sídlo bude slavné.
Iz 11,1-10

Žalm:
Odp: V jeho dnech rozkvete spravedlnost a hojnost pokoje navěky.

Bože, svěř králi svou pravomoc,
svou spravedlnost královskému synu.
Ať vládne tvému lidu spravedlivě,
nestranně tvým ubohým!

V jeho dnech rozkvete spravedlnost a hojnost pokoje,
dokud nezanikne luna.
Bude vládnout od moře k moři,
od Řeky až do končin země.

On vysvobodí chudáka, který se dovolává pomoci,
ubožáka, jehož se nikdo neujímá.
Smiluje se nad nuzným a chudým,
zachrání ubožákům život.

Jeho jménu se bude žehnat navěky,
pokud bude slunce svítit, potrvá jeho jméno.
A v něm budou požehnána všechna plemena země,
blahoslavit ho budou všechny národy.
Zl 72
Žalm 72

Evangelium: Lk 10,21-24

Církevní kalendář:
sv. Jan Damašský
Pocházel z území Sýrie. Kolem roku 700 opustil postavení na dvoře kalifa a vstoupil do kláštera sv. Sáby u Jeruzaléma, kde se stal knězem. Ve spisech a kázáních vykládal věroučné pravdy a obhajoval proti císaři Lvu Isaurianovi uctívání obrazů svatých. Je řazen k největším teologickým spisovatelům východní církve. Hlavním Janovým spisem je „Pramen poznání“ a jeho hymny dodnes zaznívají v byzantské liturgii.
catholica.cz
Zedad likes this.