Bergoglio rehabilituje faryzeuszy. Chrystus - polit-niepoprawny.

Bergoglio rehabilituje faryzeuszy. Chrystus - polit-niepoprawny. Koniec Ewangelii, czyli watykańska «Magdalenka» z Żydami Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! RAM 5 kwiecień 2019
.
he he, skoro całuśny ,,koraniczny karolo,, nie został ekskomunikowany, to schizmatyk, heretyk i bluźnierca FRANCISZEK też pewnie nie zostanie..
.
SKORO PIEKŁA NIE MA, FARYZEUSZE TO SWOJSKIE CHŁOPY, TO KIEDY WYBIELIMY DIABŁA ?
2 more comments from Nemo potest duobus dominis servire !
.
«Będziemy usiłować przedstawiać faryzeuszów w sposób mniej niestosowny».
Czekamy więc na «nowe sposoby», skoro stare były niewłaściwe.

Przypomnijmy tymczasem jak one wyglądały:

«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a …More
.
«Będziemy usiłować przedstawiać faryzeuszów w sposób mniej niestosowny».
Czekamy więc na «nowe sposoby», skoro stare były niewłaściwe.

Przypomnijmy tymczasem jak one wyglądały:

«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości».


Faktycznie – ironizuje dalej Blondet – są to sformułowania politycznie niepoprawne, wysoce obraźliwe. Zaś czterej ewangeliści – którzy zgodnie obrażają faryzeuszów zachowują się niestosownie.

Dowiedzieliśmy się dziś, że byli oni pełni nieuzasadnionych uprzedzeń. Ale nie tylko tego: dyskryminowali i podżegali do dyskryminacji; byli zbyt pewni siebie, zbyt przekonani, że wiedzą co jest złem, a co dobrem.

Dziś należy uznać ich za zdezaktualizowanych, co zawdzięczamy absolutnej dobroci nowego Kościoła, który nie tylko lepszy jest od czterech ewangelistów, ale nawet od Jezusa.
.

ZANOSI SIĘ NA TEOLOGICZNE SALTO :) ABY ZASPOKOIĆ ŻYDÓW, PAPA KOCI KOCI ŁAPKI, BĘDZIE MUSIAŁ KANONIZOWAĆ FARYZEUSZY ?

DASZ RADĘ FRANCISZKU ?