04:02
hawaii
Wizytka
Super i mnie bardzo się podoba ten taniec na tym dworcu- coś w rodzaju przyjemnego oczekiwania przed podróżą
adavip
Byłam na tym dworcu jest stary ale jakże zadbany i czysty.Taniec się mi bardzo podoba Pozdrawiam Belgów
tahamata
Spróbuj zażywać połowę tego co dotychczas.... Dobranoc
tahamata
Pielgrzymie... jak widać z porównania twojego komentarza z moim to św. Augustyn kłóci się sam ze sobą. Chyba to widzisz?
tahamata,no to pięknie!!!
po tym twoim komentarzu św.Jan V.i św.Augustyn kłócą się pewnie w niebie kto ma racje.bo prawda jest tylko po jednej stronie.
chyba w to nie wątpisz?
Jędrek
Jedni tańcza na dyskotekach inni na dancingach jeszcze inni na weselach -ale co to ma wspólnego z naszą religią ???
tahamata
Pielgrzym wyluzuj i posłuchaj mądrzejszych od nas!
Św. Jan Maria Vianey powiedział:

"Także bale i tańce są pod tym względem bardzo niebezpieczne. Co najmniej trzy czwarte młodych ludzi dostaje się z ich powodu w ręce nieczystego ducha. Nie muszę wam tego dowodzić, bo już to, niestety, wiecie z własnego doświadczenia. Ile złych myśli, ile brudnych pragnień i niemoralnych postępków powodują tańce!…More
Pielgrzym wyluzuj i posłuchaj mądrzejszych od nas!
Św. Jan Maria Vianey powiedział:

"Także bale i tańce są pod tym względem bardzo niebezpieczne. Co najmniej trzy czwarte młodych ludzi dostaje się z ich powodu w ręce nieczystego ducha. Nie muszę wam tego dowodzić, bo już to, niestety, wiecie z własnego doświadczenia. Ile złych myśli, ile brudnych pragnień i niemoralnych postępków powodują tańce! Wcale się nie dziwię, że aż osiem synodów francuskich pod ciężkimi karami zabraniało swawolnych zabaw. Ale powiecie mi: Dlaczego niektórzy księża nie traktują tego jako grzech? Powiem tylko tyle, że każdy za siebie zda rachunek przed Bogiem. Dlaczego tylu ludzi się gubi? Dlaczego nie przystępują do Sakramentów Świętych? Dlaczego opuszczają modlitwę? Powodem tego są zabawy i tańce, które przeciągają się do późna w noc. Ile dziewcząt straciło z tego powodu dobre imię – więcej: swoją biedną duszę, niebo i Boga! Św. Augustyn twierdzi, że mniejszym złem byłoby całą niedzielę pracować, niż spędzić ją na tańcach! Tak, moi bracia, dopiero na Sądzie Ostatecznym przekonamy się, że przez te zabawy dziewczęta, które tak lubią na nich bywać, popełniły więcej grzechów, niż mają włosów na głowie. Ile się wtedy zdarza nieczystych spojrzeń, ile pragnień, ile nieskromnych dotknięć, brudnych słów, roznamiętnionych uścisków, ile zazdrości i kłótni? Dobrze powiedział cierpiący Hiob: "Trzymają bęben i harfę i weselą się przy głosie muzyki. Prowadzą w dobrach dni swoje, a w mgnieniu oka do piekła zstępują" ( Hi 21, 12 – 13 )."
Steniu wyluzuj i posłuchaj mądrzejszych od nas!
Św. Augustyn powiedział:

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z tobą robić.
neonka
Sympatyczna inicjatywa. Wygląda jednak na dobrze przygotowaną od strony choreograficznej ;)
Dla pesymistycznych Polaków pomysł wart powielenia! :)
EdwardJarek
Papiez BenedyktXVI jeszcze jako Kardynal Racinger powiedzial:"...taniec nie jest expresja katolickiej liturgii"-a wiec czy to jest potrzebne Katolikowi do zbawienia?
Stenia
A jaki ten taniec ma związek z katolicyzmem?
tahamata
Radku.. statystycznie rzecz biorąc co trzeci z nich był katolikiem, co piąty protestantem a co dwudziesty muzułmaninem
tagina
Takie tance robia sie bardzo popularne - biora w nich udzial ludzie z baletu. Taka promocja
Radek33
Tahamata może jednak tam był jakiś katolik?W końcu to Antwerpia
tahamata
Pewno uważasz, że to spontaniczne i przypadkowe oddawanie czci Panu Bogu?