Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
frondziak
531.1K

Kard. August Hlond: Bóg chciał, by Polska była wzorem dla świata

W minionych sześciu latach przeżyliśmy głęboką tajemnicę Opatrzności. W niezliczonych mogiłach, w gruzach miast i kościołów, w bolesnych wyrwach w szeregach naszych, w bólach i cierpieniach bez …
wacula25wp.pl likes this.
fartuszniak
Należy też mieć na uwadze, że jest "masoneria", zdeklarowany wróg Kościoła Katolickiego, a nawet jest "masoneria kościelna", w co mało kto wierzy. Na pewno Jan Paweł II do tych struktur nie należał.
turysta569 likes this.
Weronika..S
@fartuszniak ... ja też kiedyś tak uważałam, ale potem zaczęłam analizować przyczyny upadku wiary w Kościele i świecie, a upadek ten wynika bezpośrednio z posoborowego ekumenizmem i kultu człowieka, z antropocentryzmu (np. cyt: ,,człowiek drogą Kościoła,,). Jan Paweł II był głównym i długoletnim przedstawicielem tegoż ekumenizmu. Teraz to co mamy, to tylko ciąg dalszy...
turysta569 likes this.
fartuszniak
Proszę nie używać słów: "posoborowy wojtylianizm".
Proszę obiektywnie podejść do całego pontyfikatu Jana Pawła II. Też byłem krytycznie nastawiony po tych "hakach" rozgłoszonych jako dowód na złą wolę Jana Pawła II.
Dzisiaj wiemy, że Jan Paweł II był sam w Watykanie.
Nie mógł ruszyć tej posoborowej struktury. Był to wierzący Papierz. Pisał Encykliki i książki, w których są głębokie przemyślenia …More
Proszę nie używać słów: "posoborowy wojtylianizm".
Proszę obiektywnie podejść do całego pontyfikatu Jana Pawła II. Też byłem krytycznie nastawiony po tych "hakach" rozgłoszonych jako dowód na złą wolę Jana Pawła II.
Dzisiaj wiemy, że Jan Paweł II był sam w Watykanie.
Nie mógł ruszyć tej posoborowej struktury. Był to wierzący Papierz. Pisał Encykliki i książki, w których są głębokie przemyślenia dotyczące wiary. Przykładowo Jego ostatnia książka "Pamięć i tożsamość". Jan Paweł II miał objawienia i wiedział co będzie później. W sierpniu 1976 r. jeszcze jako kard. Karol Wojtyła na zakończenie wizyty w Stanach Zjednoczonych powiedział m.in: „Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość. Nie przypuszczam, aby szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę. Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem. Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść Kościół, a polski w szczególności. Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwu tysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów.
Przecież to jest proroctwo.
Proszę o trochę życzliwości do Jana Pawła II.
wacula25wp.pl and one more user like this.
wacula25wp.pl likes this.
Jerzy4711 likes this.
biniobill likes this.
Matricaria
Mamy wybierać: pójść z Chrystusem i zdobyć władną przyszłość w nowej organizacji świata, albo budować bez Chrystusa i narazić się na tragiczny los, jaki spotkał Jerozolimę za to, że nie poznała czasu nawiedzenia swego.
Myślę że jednak kardynał Hlond ma radość w niebie bo spełniają się jego proroctwa i dziedzictwo wiary w Polakach trwa.
Weronika..S
Nadmiar fantazji na dzień dzisiejszy. Jesteśmy częścią bezbożnej UE. W szpitalach ,,z mocy prawa,, morduje się nienarodzone dzieci, a katolicki PiS jest raczej antykatolicki. Walczy się ponadto wprost z tradycyjnym katolicyzmem i narodowym interesem Polaków.
xmireknowak and 2 more users like this.
xmireknowak likes this.
modernistae prohibere likes this.
tekla likes this.
borgan likes this.