Czy to możliwe, że ludzie nadal nie słyszą? A jeśli chodzi o tych, którzy uważają siebie za inteligentnych, mówiąc, że poczekają na zatwierdzenie przez Kościół? To głupcy!”

O. Gabriel Amorth o Medziugorju
O. Gabriel Amorth
Najbardziej znany Egzorcysta świata
OJCIEC GABRIEL AMORTH
W MOCNYCH SŁOWACH O TYCH, KTÓRZY IGNORUJĄ MEDZIUGORJE

Ojciec Gabriele Amorth jest uznawany za jednego z czołowych egzorcystów Rzymu. Jest również najbardziej znanym katolickim egzorcystą na świecie. Ludzie z całego świata przychodzą do niego z prośbą o pomoc w pokonaniu ucisku satanistycznego, innymi słowy, do walki z diabłem we wszystkich jego różnorodnych działaniach przeciwko ludzkości.

Urodził się w 1925 roku. Ma obecnie 86 lat i należy do Towarzystwa Świętego Pawła, Zgromadzenia zakonnego założonego przez Jakuba Alberione w 1914 roku znanego z dużej aktywności w komunikacji masowej. O. Gabriele przez wiele lat był zaangażowany w media i redagował czasopismo „Mother of God” („Matka Boga”). O. Gabriel jest absolwentem prawa, posiada też tytuł naukowy z teologii.

Po opublikowaniu licznych książek i esejów o Maryi Dziewicy, zdobył tytuł eksperta mariologii, został mianowany członkiem Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej. Ale kiedy powierzono mu rolę egzorcysty w diecezji rzymskiej, jego czas całkowicie pochłonęła nowa posługa. W dzisiejszych czasach uważany jest za czołowego eksperta na świecie do spraw problemów dotyczących szatana i jego złego oddziaływania na człowieka. Jest więc lekarzem w całym tego słowa znaczeniu, zajmującym się chorobami spowodowanymi przez zło, „chirurgiem”, który wie jak je wykorzenić, walczyć z nimi i zapobiegać ich powstawaniu.

W wywiadzie udzielonym Renzo Allegri, który został opublikowany w „Posłańcu Św. Antoniego” dziesięć lat temu, o. Amorth stwierdza:
„Nigdy nie myślałem, że będę powołany przez Kościół do przeprowadzenia tak trudnej misji. Ugo Poletti przysłał mi mandat, gdy był wikariuszem diecezji rzymskiej i przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch (CEI). Na szczęście na początku byłem pomocnikiem jednego z największych egzorcystów, który kiedykolwiek istniał, ks. Candido Amantiniego, świętego człowieka, którego proces beatyfikacyjny miał być otwarty. Był egzorcystą w Rzymie przez trzydzieści sześć lat i był niesamowitym nauczycielem.”

Renzo Allegri pisze:
„Trudno umówić się na spotkanie z o. Amorthem, ponieważ nie ma on wolnej chwili. Na ten wywiad udało mu się poświęcić kilka godzin w czwartek rano, ale nawet podczas naszej rozmowy, otrzymywał telefony od ludzi z całego świata, którzy potrzebowali jego pomocy. To niesamowite – mówi – zobaczyć, jak wiele osób poszukuje egzorcysty, a niestety niewielu jest kapłanów, którzy są w stanie im pomóc. Przez kilka stuleci Kościół przeoczył posługę egzorcyzmowania”.
„Przemawia z determinacją. Jego wiara jest niezachwiana, oparta na Piśmie Świętym i nauczaniu Kościoła. Posiada głęboką znajomość omawianych tematów, opartą na wieloletnim doświadczeniu
.

Stwierdza:
Sądzę, że przeprowadziłem ponad 70.000 egzorcyzmów w moim życiu. Zostałem powołany do zmagania się każdego dnia z problemami ludzi, którzy cierpią fizycznie, psychicznie i duchowo. Te problemy są wywołane przez szatana. Czasami są one tak poważne, że prowadzą do samobójstwa czy śmierci. Denerwuję się wobec kapłanów, którzy okazują się sceptyczni, obojętni lub kiedy uważają, że te problemy są owocem wyobraźni lub obsesji. Współczesna kultura religijna, nie negując istnienia szatana i innych aniołów zbuntowanych, ma tendencje do zmniejszania ich wpływu na ludzi. Zdyskredytowanie tego wpływu jest niemal obowiązkowe i jest uważane za znak mądrości. Ta mentalność, która jest całkowicie błędna, jest powszechna nie tylko wśród świeckich, ale także wśród księży, teologów, a nawet biskupów, a jej konsekwencje są dalekosiężne.”

Dla o. Amortha, diabeł jest bardzo realny. We włoskim dzienniku La Republika powiedział, że diabeł to „czysty duch, niewidzialny. Ale objawia się poprzez bluźnierstwa i ucisk osoby, którą opętał. Może on pozostać w ukryciu, mówić w różnych językach, przemienić się lub wydać się przyjemnym. Czasami żartuje ze mnie.”

Ojciec Amorth powiedział, że czasami potrzebował sześciu lub siedmiu pomocników, aby przytrzymać osobę opętaną. Opętani często wyli, krzyczeli, a nawet wypluwali gwoździe lub kawałki szkła. „Dosłownie wszystko może wydobyć się z ust opętanych: kawałki żelaza długości palca, ale także płatki róż.”
Miał nadzieję, że każda diecezja będzie miała swojego stałego rezydenta egzorcystę. W Prawie kanonicznym każdy kapłan może wykonywać egzorcyzmy, ale w praktyce są one realizowane przez kilku wybranych przeszkolonych w obrzędach egzorcyzmów.

Ojciec Amorth był jednym z watykańskich urzędników, którzy ostrzegali, że J. K. Rowling w Harrym Potterze dokonała „fałszywego podziału między magią czarną i białą.” Odnośnie zaś do filmu „Egzorcysta” z 1973 r., o. Amorth uważa, że chociaż jest on miejscami przesadzony, to zasadniczo przedstawia „dokładny” obraz opętania.

W swoim czasie o. Amorth poznał Medziugorje. Nazwał to miejsce „wielką fortecą przeciw szatanowi.”
We wrześniu 2011 r. wypowiadał się dla włoskiego Radia Maryja o orędziu Najświętszej Maryi Panny z 25 sierpnia 2011 r., kiedy powiedziała:
„Drogie dzieci! Dziś wzywam was, abyście się modlili i pościli w moich intencjach, bo szatan chce zniszczyć mój plan. Zaczęłam tu od tej parafii i wezwałam cały świat. Wielu odpowiedziało, ale jest wielu, którzy nie chcą ani usłyszeć, ani przyjąć mojego wezwania. Dlatego wy, którzy powiedzieliście TAK bądźcie silni i zdecydowani. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
„Jak gorzkie, jak gorzkie było ostatnie orędzie Matki Bożej z Medziugorja w dniu 25 sierpnia. Wielu odpowiedziało, ale istnieje ogromna liczba tych, którzy nie chcą słuchać lub przyjąć Jej wezwania”

O. Amorth skomentował to:
„Popatrz teraz, to jest bardzo frustrujące, ta równowaga. Ponad trzydzieści lat! Ponad trzydzieści lat! Jeśli to poganie nie słuchają słów Matki Bożej, to mogę zrozumieć. Ale jeśli jesteś chrześcijaninem, to jest niewybaczalne. Bądź chrześcijaninem!
Ewangelia jest taka oczywista. Mówi nam, jak odróżniać! Po owocach poznacie drzewo! Już trzydzieści lat, jak Medziugorje dało nam owoce, które są ostatecznie wspaniałe! Spowiedzi, nawrócenia, powołania, łaski wszelkiego rodzaju! Przez ponad trzydzieści lat!

W Starym Testamencie, Bóg wysłał proroków, aby ostrzec przed zdradą narodu żydowskiego. Teraz zaś po to, aby ostrzec przed zdradą ludu chrześcijańskiego, również kapłanów, Bóg zsyła nam Jego Matkę! To już trzydzieści lat! Czy to możliwe, że ludzie nadal nie słyszą?
A jeśli chodzi o tych, którzy uważają siebie za inteligentnych, mówiąc, że poczekają na zatwierdzenie przez Kościół? To głupcy!”
Vox Domini 4/2011, str. 14-15

O. Gabriel Amorth o Medziugorju – Medziugorje
jac05
Cytat "O. Amorth skomentował to:
„Jeśli to poganie nie słuchają słów Matki Bożej, to mogę zrozumieć. Ale jeśli jesteś chrześcijaninem, to jest niewybaczalne. Bądź chrześcijaninem!
Żaden papież nie uczynił w pełni tego o co prosiła Matka Boża z Fatimy
Izabela Sylwia
Do @Elkam - gdybyś mnie odblokował, mogłabym ci dać ,,łapkę"
Elkam -
😷 @Izabela Sylwia
Sorry, koronawirusa się nie boję , bo się zaszczepiłem , ale dopóki nie znajdą szczepionki p-ko "głupocie " wolę trzymać (wobec niektórych) dystans.
Izabela Sylwia
@Elkam - Ja się też koronaświrusa nie boję, bo się nie szczepiłam
Elkam -
😂 @Izabela Sylwia - Znowu tylko pół zdania przeczytałaś ??? 😂 😂
Izabela Sylwia
No to jest drugie pół: szczepionki przeciw głupocie powinni wynaleźć jakieś dwa i pół roku temu, wtedy społeczeństwo nie dało by się ogłupiać przez polityków i Ministerstwo ,,Zdrowia"
Elkam -
@Izabela Sylwia - Nie wiem czy kasjerka jest w stanie to pojąć , ...? Tu masz odpowiedz na pytanie dlaczego nie widać końca "objawień medżugorskich"
pisze :
matikatika
4
Zgłoś
Zmień komentarz
Usuń komentarz
14 godziny temu
Ale numer z tą plażą! Pierwsze słyszę 😲 No tak, luksusowe wille na całym świecie, życie w zbytku i luksusie... medjugorscy "widzący" lubią się tarzać w łajnie szatana, …More
@Izabela Sylwia - Nie wiem czy kasjerka jest w stanie to pojąć , ...? Tu masz odpowiedz na pytanie dlaczego nie widać końca "objawień medżugorskich"

pisze :

matikatika

4

Zgłoś

Zmień komentarz

Usuń komentarz

14 godziny temu

Ale numer z tą plażą! Pierwsze słyszę 😲 No tak, luksusowe wille na całym świecie, życie w zbytku i luksusie... medjugorscy "widzący" lubią się tarzać w łajnie szatana, czyli forsie 🤑 W porównaniu z nimi pastuszkowie z Fatimy to cienkie bolki, bo nie potrafili zrobić kasy na Objawieniach fatimskich i wybrali żyć i umrzeć w ubóstwie.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Abyś nieposłusznych Kościołowi Świętemu upokorzyć raczył. Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie !
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
8611
Izabela Sylwia
Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi na pytanie, dlaczego ,,objawienia" w Medjugorie nie mogą się zakończyć?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Izabela Sylwia
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Objawienia trwają, bo tak sobie Niebo Życzy, w swoim Miłosierdziu. Tylko głupek oczekuje końca Objawień , ja bym chciała aby one trwały wiecznie. Ale wszystko na tym świecie ma koniec. I jak się Objawienia zakończą to dopiero się zacznie ucisk jakiego nie było od początku świata i nigdy nie będzie.
Izabela Sylwia
To to są pierwsze ,,objawienia" w historii, które ,,mogą trwać wiecznie" 😊 😊A ja bym już chciała, żeby skończyło się zwodzenie ludzi.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Izabelo niedouczony pyszałku, nie otwieraj swych ust bo dajesz świadectwo swojej głupoty. Wiesz ile trwały najdłuższe Objawienia Świata? Czy ty jesteś katolikiem, czy tylko katolika udajesz. Bo twoje komentarze budzą wątpliwość!
Izabela Sylwia
Najdłuższe Objawienia świata trwały i trwają po dziś dzień, a są zawarte i Piśmie Świętym i są prawdziwe.
Izabela Sylwia
Czyżbym więc kłamała?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Mówimy o Objawieniach Maryjnych!
Izabela Sylwia
Można mówić o objawieniach Maryjnych tam, gdzie są, a nie tam gdzie ich nie ma.
alex 7
Od 7 – 14.07.2022r. odbędą się w Licheniu WARSZTATY TRADYCJI KATOLICKIEJ.
W środę 13 lipca o godz. 13;40
- odbędzie się przepięknie odprawiana MSZA SOLENNA w Bazylice NMP Licheńskiej
Program | Ars Celebrandi
Tymoteusz
O. Gabriel Amorth
Najbardziej znany Egzorcysta świata”.
Przepraszam, ale sądzę, że należy się sprostowanie, iż najbardziej znanym Egzorcystą świata był i jest Pan Jezus - Bóg Trójjedyny :-)More
O. Gabriel Amorth
Najbardziej znany Egzorcysta świata”.

Przepraszam, ale sądzę, że należy się sprostowanie, iż najbardziej znanym Egzorcystą świata był i jest Pan Jezus - Bóg Trójjedyny :-)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tymoteusz
To oczywiste, ale mówimy o obecnych czasach i tylko biorąc pod uwagę ludzi. A tak gwoli sprostowania to diabeł bardziej boi się Maryi niż Jezusa. I dlatego w Medjugorie są takie demon- stracje szatańskie i ujawnianie się demonów, gdyż demony czują się zagrożone gdy zjawia się Maryja.
Tymoteusz
„A tak gwoli sprostowania to diabeł bardziej boi się Maryi niż Jezusa.”
Czyli wg mojej szanownej Przedmówczyni diabeł bardziej boi się człowieka - Maryi Panny, niż Boga - Pana Jezusa.
Proszę zweryfikować swoje osądy, bo są błędne w tym zakresie...More
„A tak gwoli sprostowania to diabeł bardziej boi się Maryi niż Jezusa.”

Czyli wg mojej szanownej Przedmówczyni diabeł bardziej boi się człowieka - Maryi Panny, niż Boga - Pana Jezusa.

Proszę zweryfikować swoje osądy, bo są błędne w tym zakresie...
Tymoteusz
Oczywiście podczas egzorcyzmów demony (diabły) najbardziej boją się Eucharystii (czyli Boga), a następnie Maryi Panny (a za Nią wszystkich innych aniołów i świętych), ale ze względu na to, że za Nią stoi Bóg Trójjedyny Prawdziwy, czyli Pan Jezus :-)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tymoteusz
Sam demon wyznał to na Egzorcyzmach, niestety nie pamiętam źródła. Ks. Glas dał świadectwo, że demon natychmiast opuścił opętanego, gdy położył mu na brzuchu obrazek Maryi. Wcześniejsze modlitwy i Egzorcyzmy nie pomagały.
Różaniec jest potężnym Egzorcyzmem zwłaszcza gdy odmawiamy po łacinie. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że Różaniec musi być odmawianypełnym głosem, półgłosem …More
Tymoteusz
Sam demon wyznał to na Egzorcyzmach, niestety nie pamiętam źródła. Ks. Glas dał świadectwo, że demon natychmiast opuścił opętanego, gdy położył mu na brzuchu obrazek Maryi. Wcześniejsze modlitwy i Egzorcyzmy nie pomagały.
Różaniec jest potężnym Egzorcyzmem zwłaszcza gdy odmawiamy po łacinie. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że Różaniec musi być odmawianypełnym głosem, półgłosem czy szeptem; czy śpiewany w jakiejś wspólnocie, ale nie może to być modlitwa myślna. Dlaczego? Bo szatan nie zna naszych myśli.

Ks. G. Amorth: podczas egzorcyzmu Szatan wyznał: „Każde Zdrowaś Maryjo jest dla mnie jak uderzenie pałką w głowę
Ten, kto „odmawia Różaniec nie daje miejsca szatanowi, aby pracował w jego myślach” (wg św.o.Pio)
Jeszcze słyszałam świadectwo pewnego Kapłana, który został zmuszony do egzorcyzmów nie znając sam formułki i modlitw, które należy odmawiać, wezwał na pomoc Maryję i jednym Zdrowaś Maryjo wypędził demona. Jak znajdę ten film to prześlę.
Tymoteusz
„Jeszcze słyszałam świadectwo pewnego Kapłana, który został zmuszony do egzorcyzmów nie znając sam formułki i modlitw, które należy odmawiać, wezwał na pomoc Maryję i jednym Zdrowaś Maryjo wypędził demona. Jak znajdę ten film to prześlę.”
Nie trzeba szukać filmu (chyba, że dla Internautów), wbrew pozorom, znam temat...More
„Jeszcze słyszałam świadectwo pewnego Kapłana, który został zmuszony do egzorcyzmów nie znając sam formułki i modlitw, które należy odmawiać, wezwał na pomoc Maryję i jednym Zdrowaś Maryjo wypędził demona. Jak znajdę ten film to prześlę.”

Nie trzeba szukać filmu (chyba, że dla Internautów), wbrew pozorom, znam temat...
Tymoteusz
„Różaniec jest potężnym Egzorcyzmem zwłaszcza gdy odmawiamy po łacinie. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że Różaniec musi być odmawianypełnym głosem, półgłosem czy szeptem; czy śpiewany w jakiejś wspólnocie, ale nie może to być modlitwa myślna. Dlaczego? Bo szatan nie zna naszych myśli.
To jest bardzo mądre spostrzeżenie, natomiast znając tę kwestię, możemy modlić się myślnie na różańcu, …More
„Różaniec jest potężnym Egzorcyzmem zwłaszcza gdy odmawiamy po łacinie. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że Różaniec musi być odmawianypełnym głosem, półgłosem czy szeptem; czy śpiewany w jakiejś wspólnocie, ale nie może to być modlitwa myślna. Dlaczego? Bo szatan nie zna naszych myśli.

To jest bardzo mądre spostrzeżenie, natomiast znając tę kwestię, możemy modlić się myślnie na różańcu, jeżeli nie chcemy, żeby demony wiedziały o co nam w tej naszej modlitwie chodzi :-)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tymoteusz
,,To jest bardzo mądre spostrzeżenie, natomiast znając tę kwestię, możemy modlić się myślnie na różańcu, jeżeli nie chcemy, żeby demony wiedziały o co nam w tej naszej modlitwie chodzi :-)''
**********************************
Demony nie będą wiedziały, o co nam w tej modlitwie chodzi, bo nie znają naszych myśli. Możemy w myśli przedstawić Bogu naszą intencję i głośno modlić się na …More
Tymoteusz
,,To jest bardzo mądre spostrzeżenie, natomiast znając tę kwestię, możemy modlić się myślnie na różańcu, jeżeli nie chcemy, żeby demony wiedziały o co nam w tej naszej modlitwie chodzi :-)''
**********************************
Demony nie będą wiedziały, o co nam w tej modlitwie chodzi, bo nie znają naszych myśli. Możemy w myśli przedstawić Bogu naszą intencję i głośno modlić się na Różańcu, aby przepędzić demony.
Tymoteusz
„Demony nie będą wiedziały, o co nam w tej modlitwie chodzi, bo nie znają naszych myśli. Możemy w myśli przedstawić Bogu naszą intencję i głośno modlić się na Różańcu, aby przepędzić demony.”
„(...) i głośno modlić się na Różańcu, aby przepędzić demony.”
Jak również w myślach (nie żebym miał coś przeciwko ustnej modlitwie) :-)More
„Demony nie będą wiedziały, o co nam w tej modlitwie chodzi, bo nie znają naszych myśli. Możemy w myśli przedstawić Bogu naszą intencję i głośno modlić się na Różańcu, aby przepędzić demony.”

„(...) i głośno modlić się na Różańcu, aby przepędzić demony.”

Jak również w myślach (nie żebym miał coś przeciwko ustnej modlitwie) :-)
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tymoteusz
Można i w myślach , ale wtedy, tylko Bóg słyszy, demony nie uciekną jeśli są.
Tymoteusz
Uciekną demony, jeżeli np. na skutek naszej modlitwy przyjdzie Pan Jezus albo Maryja Panna albo któryś z Archaniołów albo świętych :-)
Powtarzam, „wbrew pozorom, znam temat...”More
Uciekną demony, jeżeli np. na skutek naszej modlitwy przyjdzie Pan Jezus albo Maryja Panna albo któryś z Archaniołów albo świętych :-)

Powtarzam, „wbrew pozorom, znam temat...”
megur shares this
220
przeciwherezjom
Nie słyszą, bo szatan zaciemnia umysły. Gdyby przyszli do Światłości, gdyby szczerze szukali Prawdy, gdyby choć próbowali się modlić, otrzymaliby łaskę wiary i w Słowo Objawione 2 tys. lat temu i te objawiane w obecnych, jakże intensywnych czasach. Co szkodzi wam się modlić? Boicie się, że adorowany Pan Jezus w Najświętszej Eucharystii każe wam wierzyć w Medjugorie? Nie bójcie się. Jezus jest …More
Nie słyszą, bo szatan zaciemnia umysły. Gdyby przyszli do Światłości, gdyby szczerze szukali Prawdy, gdyby choć próbowali się modlić, otrzymaliby łaskę wiary i w Słowo Objawione 2 tys. lat temu i te objawiane w obecnych, jakże intensywnych czasach. Co szkodzi wam się modlić? Boicie się, że adorowany Pan Jezus w Najświętszej Eucharystii każe wam wierzyć w Medjugorie? Nie bójcie się. Jezus jest zbyt delikatny. Nie będzie wam kazał pościć o chlebie i wodzie, nie będzie was zmuszał do wiary czego nie chcecie uznać. Ale czyż nie warto uwierzyć w końcu w klasyczne dogmaty Kościoła?! W klasyczne Magisterium, Biblię?! Uważacie, że wierzycie? Nie, nie wierzycie, ale właśnie ta pycha, że jesteście obcykanymi wierzącymi (a Prawda jest jakże odmienna) jest i może być niestety waszym ostatecznym zatraceniem się w ciemnościach. "Jeśli twoje światło jest ciemnością, jakaż wielka to ciemność?!!!"
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Głupota w Biblii
,,Głupota to brak wiedzy lub bezmyślność; też: przejaw czyjejś bezmyślności. (SJP). Głupota jest grzechem i rodzi grzech. Biblia mówi: „Grzech jest planem głupiego...”. Prz 24,9 (BT). „Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, …More
Głupota w Biblii
,,Głupota to brak wiedzy lub bezmyślność; też: przejaw czyjejś bezmyślności. (SJP). Głupota jest grzechem i rodzi grzech. Biblia mówi: „Grzech jest planem głupiego...”. Prz 24,9 (BT). „Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota”. Mk 7,20-22 (BT).

To z serca ludzkiego pochodzi głupota, dlatego Biblia nakazuje: „Czujniej niż wszystkiego innego strzeż swego serca, bo z niego tryska źródło życia!”. RPrz 4,23 (BW), a przed Bogiem nic się nie ukryje, „Wszak On zna skrytości serca” Ps 44,22 (BW). Zatem „Kto ma rozum, ten ma źródło życia, lecz głupota jest karą dla głupców”. Prz 16,22 (BW).''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,A jeśli chodzi o tych, którzy uważają siebie za inteligentnych, mówiąc, że poczekają na zatwierdzenie przez Kościół? To głupcy!”