Clicks397
Czeslaw Lipka shares from L. E.
14

J. Szewczak: Zaczynamy być groźnym konkurentem dla starych krajów UE, dlatego one się tak denerwują

Zaczynamy nie tylko doganiać, ale w pewnych aspektach zaczynamy prawie deptać po piętach tym, którzy byli uprzywilejowani do tej pory w Europie. To jest nasz eksport, to jest nasz poziom pomocy dla polskiej rodziny – powiedział w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam poseł PiS Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Janusz Szewczak poruszył kwestię wzrostu gospodarczego w Polsce. Gość „Polskiego punktu widzenia” podkreślił, że dobre wyniki gospodarcze w naszym kraju wynikają z faktu, iż obecny rząd podjął walkę z wyłudzeniami podatków.

– Skutecznie odbieramy pieniądze różnym karuzelom VAT-owskim, mafiom paliwowym i innym aferalnym przekrętom. To uszczelnienie systemu podatkowego jest bardzo widoczne. Ono daje bardzo pozytywne efekty. […] Wzrost dochodów z VAT-u za pierwszy kwartał sięgał kilkudziesięciu procent, był wyższy o kilkadziesiąt procent […] Wzrost dochodów z CIT był o 15 proc. wyższy. Ze wszystkich źródeł […] one rosły – tłumaczył Janusz Szewczak.

Opozycja nie ma się do czego przyczepić, ponieważ statystyki pokazują wzrost płac oraz ogromne zyski spółek Skarbu Państwa – zaznaczył poseł PiS.

– Można powiedzieć, że znikąd litości dla tej opozycji, bo co zajrzą, to widzą albo wzrost płac o ponad 4,5 proc., czyli prawie o 100 proc. wyższy niż za rządów PO-PSL, albo fantastyczne dochody ze spółek Skarbu Państwa. Jeśli zyski netto takich naszych kolosów gospodarczych, jak Orlen, jak Lotos, jak PGNIG, czy nawet JSW, są o 300, 400, 500 proc., a nawet o kilka tysięcy proc. w przypadku jednej ze spółek, pokazuje to, że wystarczyło po prostu przestać kraść […] To są realne wyniki tego, że zastopowano wyłudzanie gigantycznych pieniędzy – wskazywał polityk.

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych przypomniał wyliczenia prof. Witolda Modzelewskiego, który straty dla budżetu Polski z tytułu wyłudzeń podatku VAT za rządów PO-PSL wycenił na ok. 140 mld złotych.

– Pan prof. Witold Modzelewski, wybitny specjalista od podatków, policzył, że za ośmioletnich rządów Platformy, gdyby wziąć pod uwagę wszystko razem, jeśli chodzi o te wyłudzenia, oszustwa, fikcyjne faktury itd., to Polska straciła tylko w ramach podatku VAT ok. 140 mld złotych. To jest gigantyczna kwota – ocenił gość „Polskiego punktu widzenia”.

Opowieści Donalda Tuska o tym, że Polska w czasach kryzysu ekonomicznego w Europie była „zieloną wyspą”, nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości – zwrócił uwagę Janusz Szewczak.

– Te opowieści nie miały wiele wspólnego z rzeczywistością, dlatego że dochody podatkowe w wielu sektorach malały, przestępczość gospodarcza absolutnie kwitła. Nawet ci tzw. alimenciarze byli bezkarni. Proszę sobie wyobrazić, że niezapłaconych alimentów jest 11 mld złotych. Bardzo ryzykowne, wątpliwe inwestycje zagraniczne, które okazywały się nietrafione w najlepszym wypadku albo wręcz były świadomym wytransferowaniem pieniędzy za granicę, idące w dziesiątki miliardów złotych – to wszystko plus te liczne afery, z którymi mieliśmy do czynienia, zamiatane pod dywan, to wszystko miała być ta rzekoma „zielona wyspa”, która dla wielu Polaków raczej kojarzyła się z biedą, nędzą i problemami dnia codziennego – akcentował poseł PiS.

Ludzie z pewnością zauważają pozytywne zmiany dokonywane przez obecny rząd, mimo narzekań ze strony przedstawicieli opozycji – podkreślił polityk.

– Ta coraz bardziej absurdalna opozycja w Polsce, bardzo szkodząca wizerunkowi Polski i polskim sprawom na arenie międzynarodowej, ma pretensje, że my jeszcze po wodzie nie umiemy chodzić. Myślę, że mimo wszystko ludzie widzą te zmiany. Ludzie dostrzegają, że w portfelu jest troszkę więcej, że jest myślenie o tym, żeby również postawić na takie kwestie, jak budowa żłobków – powiedział wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

RadioMaryja.pl
Setniksalomenomentaromantes
Przestańcie się tu wydurniać i udawać.
Wierze.w.Boga
...pytam Was wszystkich komentujących, kiedy to ostatnio mieszkaliście w jakimś innym kraju na świecie?
Zarejestrowaliście zmiany jakie tam zaszły czy tylko socjal i tanie piwo? Który rząd przed obecnym zrobił tyle dla ludzi? Słucham?
A głodne dziecko widziałeś? A matkę mieszkającą kątem u znajomych i zarabiającą grosiki widziałeś? Emeryta w sklepie kupującego dwa plastry wędliny bo na więcej …More
...pytam Was wszystkich komentujących, kiedy to ostatnio mieszkaliście w jakimś innym kraju na świecie?
Zarejestrowaliście zmiany jakie tam zaszły czy tylko socjal i tanie piwo? Który rząd przed obecnym zrobił tyle dla ludzi? Słucham?
A głodne dziecko widziałeś? A matkę mieszkającą kątem u znajomych i zarabiającą grosiki widziałeś? Emeryta w sklepie kupującego dwa plastry wędliny bo na więcej nie starcza po 40 latach pracy widziałeś? Umieralnie w szpitalu widziałeś?
To nie narzekaj prostaku jeden z drugim bo NIKT przedtem nic dla Ciebie nie chciał zrobić. Naucz się pokory i wyciągnij rękę. Dodaj coś od siebie, a sukces będzie jeszcze większy! I może ktoś kiedyś powie że również dzięki Tobie. Pomyśl o tym. Wielu oddało życie za wolną Polskę a ty UMIESZ TYLKO NARZEKAĆ! Zmień to natychmiast! Stań się częścią zwycięstwa! Przylgnij do Chrystusa i powiedz nareszcie mogę! Brawo Beata Szydło! Za kilka lat możemy się okazać potęgą nie do doścignięcia, a zaczęło się od tego że mamy rząd który ściga złodziei i sam nie kradnie.
Króluj nam Chryste!
Czeslaw Lipka shares this
397
J. Szewczak: Zaczynamy być groźnym konkurentem dla starych krajów UE, dlatego one się tak denerwują /////HI HI HI HI HI HI HI HI HI HI HI HI HI HI HI TAK SIE USMIALEM ZE AZ SIE ZESRALEM HI HI HI HI HI TO ZNACZY KILKA BAKOW POSCILEM AZ KOT USZY LAPAMI ZATKAL HI HI HI HI
maj057
Ale ściema. 👌
Weronika.S
Cóż pan też opowiada, Polska groźnym konkurentem? Pomarzyć jednak warto....