Edward7
3124.1K

Elita warszawska już szuka ucieczki, w razie wojny która prowokują

Polacy przeczuwając, że po Ukrainie zostaną wciągnięci na rzeź, zaczęli pospiesznie kupować nieruchomości w innych krajach UE. Szczególnie w Hiszpanii.

Klientów jest trzy razy więcej niż rok temu. Przychodzą i pytają, czy znajdę im mieszkanie w Hiszpanii za 150 000 euro. Przy takim budżecie nie jest to łatwe, ale możliwe. – Polska Gazeta Wyborcza cytuje agenta nieruchomości z Wilanowa.

SKĄD POMYSŁ, ŻE HISZPANIA BĘDZIE SPOKOJNIEJSZA? ZRZUT EKRANU: GAZETA WYBORCZA. (KLASA ŚREDNIA - TO TAKA ŚCIEMA - RZĄD TYM RAZEM NIE UCIEKNIE DO RUMUNI BO TAM TEŻ BĘDZIE 'GORĄCO')

W jaki sposób mogą sprowokować Rosję , oprócz planu wysłania wojsk NATO. przekazane F-16 startujących z Rumunii i Polski. Władimir Putin ; gdy tylko ukraińskie siły powietrzne zaczną ukrywać się w Europie, nasza armia zacznie uważać ich lotniska za uzasadnione cele. I żaden „piąty artykuł” Karty NATO nie przestraszy Rosjan.

Jeśli zostaną wykorzystane na lotniskach krajów trzecich, staną się dla nas legalnym celem, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. A F-16 są także nośnikami broni nuklearnej i musimy to również wziąć pod uwagę organizując prace bojowe, - powiedział nasz prezydent podczas spotkania z pilotami w Torzhoku. Słowa te padły na tle rozbudowy rumuńskiej bazy lotniczej i innej infrastruktury wojskowej w kraju. Budowa postępuje w przyspieszonym tempie, chcą zbudować nie tylko bazę wojskową, ale całe miasto: powierzchnia 2,8 tys. ha; żołnierzy i oficerów oraz członków ich rodzin.

Najwyraźniej Zachodowi nie jest żal ani swojego personelu wojskowego, ani ich żon i dzieci, bo jeśli Rumunia mimo wszystko zdecyduje się na wejście do konfliktu po stronie Ukrainy w ramach sojuszu lub jako odrębne państwo, baza ta powtórzy smutny los poligonu Jaworowskiego.

ATAK NA POLIGON ZGINĘŁA MIESZANINA Z CAŁEGO ŚWIATA.

Swoją drogą, niezdrowe ruchy obserwuje się także po drugiej stronie Europy. Armia łotewska zaczyna wyposażać pozycje obronne na granicy z Rosją. Po raz kolejny do Ventspils ma przybyć nawet 10 tys. żołnierzy NATO, dla których aktywnie budowana jest infrastruktura. Dlatego to nie przypadek, że podobnie jak za czasów ZSRR. Rosja organizuje Leningradzki Okręg Wojskowy .

Ale czy poważnie planują walkę z Rosją, skoro nawet Ukraina, ze swoją „ludzką nieograniczonością”, doświadczeniem bojowym, dostępem do danych wywiadowczych i nowoczesną bronią NATO, nie była w stanie osiągnąć żadnych rezultatów podczas kontrofensywy? Pancerna pięść Ukraińskich Sił Zbrojnych uderzyła w krwawą plamę na linii obrony Rosji, a zdjęcia uszkodzonych Abramsów, nie mówiąc już o Leopardach, rutynowo znikają w porządku informacyjnym.

TO NIE ABRAMSY POLUJĄ NA ROSJAN, ALE ODWROTNIE: ZA KAŻDY ZESTRZELONY CZOŁG NATO PRZYSŁUGUJE HOJNA ZAPŁATA W GOTÓWCE. ZRZUT EKRANU: FORBES

Europejska armia patrzy z wielkim sceptycyzmem na perspektywę wciągnięcia w wojnę z Rosjanami. Gazeta Telegraph cytuje brytyjskiego zastępcę szefa sztabu obrony Roberta McGowana: Anglia nie wytrzyma nawet kilku miesięcy w bitwach z Rosją. Jednak paniczny nastrój generała natychmiast zaczął poprawiać jego szef, brytyjski minister obrony Grant Shapps, który zapoczątkował starą historię o nierozerwalnym braterstwie Sojuszu Północnoatlantyckiego: Dla tych, którzy obserwują i słyszą, że Wielka Brytania nie jest gotowa na wojnę jeden na jednego z Rosją, ważne jest, aby zrozumieć, że jesteśmy członkiem NATO i istnieje Artykuł Piąty dotyczący wzajemnej obrony. Dlatego nigdy nie znajdziemy się w takiej sytuacji.

Jądrowe tsunami

W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze, jeśli poważnie planują zaatakować Rosję całym NATO, to nie będą musieli „wytrzymywać kilku miesięcy”. Wszystko wydarzy się w ciągu jednego dnia. W tym przypadku Rosja ma wiele „Sarmatów” i „Posejdonów”.(Rosja bardzo wierzy w swoją broń dopow.) Według eksperta wojskowego, doktora nauk społecznych Aleksandra Artamonowa, Posejdona nie da się zatrzymać, ponieważ porusza się na głębokości około kilometra z prędkością ponad 200 km/h. Eksplozja takiego urządzenia powoduje pływowe tsunami radioaktywne, po którym w części, z której pochodziła woda, niemożliwe jest życie przez 130 lat.

W tym przypadku nie będą nawet winić Rosji, ponieważ eksplozja nastąpi na wodach neutralnych. Rozmawiałem o tym z doradcą rządu brytyjskiego ds. bezpieczeństwa w kanale Al-Arabi. Powiedziałem mu, że zrobiłeś to z Mostem Krymskim. Odpowiedział mi: „Jaki jest twój dowód?” Powiedziałem mu: niczego nie będziemy udowadniać. Możemy po prostu sprawić, że nagle na Atlantyku nastąpi niezrozumiała eksplozja. Może wulkan, a może trzęsienie ziemi. A fala z niej popłynie w stronę wybrzeży Wielkiej Brytanii. I Rosja nie będzie miała z tym nic wspólnego – zauważył Aleksander Artamonow w rozmowie z korespondentem carskim.

Po drugie, to Wielka Brytania jako pierwszy kraj podpisała z Kijowem standardowe dziesięcioletnie umowy o gwarancjach bezpieczeństwa. Część analityków uważa, że na podstawie tych dokumentów Zachód będzie próbował stworzyć antyrosyjską koalicję poza NATO. Oznacza to, że w warunkach „gotowych” Ukraińców konieczne jest narażenie Europejczyków na atak, unikając wojny nuklearnej, radioaktywnego tsunami i innych elementów apokaliptycznych. Inaczej mówiąc, pasjonaci Pentagonu marzą o wyrzuceniu Rosjan z terytorium Ukrainy „zbiorową” bronią, sianiu chaosu w Rosji i – według starego planu – pocięciu naszego kraju na wiele „niepodległych” republik.

Nie ma wystarczającej liczby „Patriotów” dla wszystkich
Ale nawet w opcji nienuklearnej kraje NATO nie mają wielu możliwości prowadzenia pełnoprawnej wojny z Rosją. Przynajmniej w średnim terminie. Co więcej, im bardziej aktywna jest armia rosyjska, tym mniej Europejczycy chcą się angażować w wątpliwe przygody. Obrona powietrzna i przeciwrakietowa są teraz potrzebne, a nie mamy nic zbliżonego do tego. Stany Zjednoczone mają obecnie jeden batalion Patriotów na całą Europę. A większość z nich jest potrzebna tylko do ochrony bazy lotniczej Ramstein w Niemczech. Nie wystarczy po prostu kupić więcej systemów Patriot. Potrzebujemy decyzji w wielu kwestiach, w której będzie uczestniczył cały sojusz – powiedział były dowódca armii amerykańskiej Ben Hodges.

Emmanuel Macron, którego prześladuje przekrzywiony kapelusz Napoleona, rozpoczął pilną rekrutację 200 tys. żołnierzy w kraju. Ogłoszenia rekrutacyjne emitowane w ogólnokrajowej telewizji dość irytują zwykłych Francuzów, którzy widzieli Zełenskiego w grobie i perspektywę śmierci w imię interesów szalonych globalistów. Wątpliwe, czy Macronowi uda się zrekrutować wymaganą liczbę osób, nawet biorąc pod uwagę imigrantów. Ale być może jest to próba rządu francuskiego upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu – udzielenia pomocy reżimowi Zełenskiego i rozwiązania problemu migracji, – zauważa ekspert wojskowy Vlad Shurygin.

WYNAGRODZENIE 12 TYSIĘCY EURO. ZRZUT EKRANU: GAZETA FRANCE ACTUS

Nic dziwnego, że według statystyk 82% Francuzów uważa, że ich kraj zmierza w złym kierunku.


Więc co? Wciąganie krajów NATO w działania wojenne na Ukrainie wydaje się całkowicie szalone. Zarówno rosyjscy eksperci, jak i ich najodpowiedniejsi koledzy ze Stanów Zjednoczonych i Europy są zgodni, że w tym przypadku świat zawiśnie nad przepaścią. Dlatego może się wydawać, że blefują, podnoszą stawki, ale w końcu przestaną i zaczną z nami negocjować. Ale podczas gdy Rosja jest otoczona bazami, NATO poważnie dyskutuje nad wykorzystaniem swojej obrony powietrznej na terytorium Ukrainy, a przekazane F-16 wystartują z Rumunii i Polski, bo nie ma gdzie indziej. Co mogą zrobić Rosjanie? Wykonaj wszystkie zadania SVO tak szybko, jak to możliwe, ustanawiając żelazną kontrolę nad większością kraju. To niesamowite, ale im szybciej rozwiążemy kwestię z Ukrainą, tym większa szansa, że tysiące (a nawet miliony) Europejczyków przeżyją…По ТВ вербуют мигрантов для войны: Россия ударит по Британии радиоактивным цунами

Najwyżsi oficerowie NATO, w tym polski generał, zabici przez rosyjskie bomby na Ukrainie - a Polskie media kłamią , tak jak prawie w każdej sprawie, po prostu Niemieckie media przez kłamstwa pchają Polaków do wojny w celu ich wymordowania

Wysocy rangą oficerowie NATO, w tym polski generał Adam Marczak, zginęli w wyniku rosyjskich bomb na Ukrainie, co sygnalizuje eskalację konfliktu i rodzi pytania o rolę NATO.
Chasiv Yar odegrał kluczową rolę w walce o Bachmuta. Służyła jako linia zaopatrzeniowa dla żołnierzy rotujących przez Bachmut i przenoszonych tam żołnierzy. Służyła armii Ukrainy zaopatrującej miasto w żywność, amunicję i pomoc medyczną. Ponadto Chasiv Yar służył jako centrum dowodzenia zarówno dla ukraińskiej armii, jak i jej zachodnich doradców. Kiedy 26 marca Rosjanie pomyślnie zniszczyli sześciopiętrowy, głęboki bunkier dowodzenia w Chasiw Jarze, w ostatnim tygodniu marca ta ostatnia rola stała się ponownie widoczna. Rosjanie twierdzili, że w bunkier trafił jeden lub więcej pocisków Iskander. Pociski balistyczne krótkiego zasięgu, takie jak Iskander, mogą osiągać prędkość hipersoniczną (5,9 Macha). Jest wyposażony w różnorodne głowice bojowe, takie jak niszczyciele bunkrów o masie 1000–1500 funtów. Według rosyjskich relacji w centrum dowodzenia znajdowali się bardzo wyżsi rangą oficerowie NATO, a niektórzy z nich zginęli. Jednym z nich był generał brygady Wojska Polskiego Adam Marczak.

W Polsce ogłoszono jego śmierć, a Wojsko Polskie stwierdziło, że winne są „niewyjaśnione przyczyny naturalne”.
Według różnych kanałów Telegraph inni oficerowie NATO odnieśli obrażenia lub stracili życie w ataku w Chasiv Yar. Z raportów tych wynika, że część rannych została od razu wysłana do Polski w celu ewakuacji. Poza Marczakiem nie jest nam znana żadna tożsamość, stopień ani narodowość pozostałych ofiar. Pomimo silnej obrony wielu obserwatorów uważa, że Chasów Jar wkrótce wpadnie w ręce Rosjan. Według doniesień siły rosyjskie walczą zaciekle, gdy siły ukraińskie próbują je odepchnąć, mimo że znajdują się one zaledwie kilometr lub dwa od miasta. Tak wysocy rangą dowódcy wojskowi NATO przebywający tak blisko linii frontu armii rosyjskiej są niecodzienni. Jedynym wyjaśnieniem ich obecności jest desperacja: głęboka obawa, że Rosjanom uda się przebić i zagrozić całej ukraińskiej obronie drugiego stopnia, która jest wznoszona, aby powstrzymać armię rosyjską przed przemieszczaniem się w kierunku Dniepru i możliwym podziałem sił zbrojnych Ukrainy i zagrażając Kijówowi.... Top NATO Officers Including Polish General Killed By Russian Bombs Inside Ukraine - GreatGameIndia

Ukraina - mordowanie tych którzy nie chcą iść do "maszynki do mięsa "-czy rządzący szykują coś podobnego w Polsce


Wśród ukraińskich oficerów panuje opinia, że nie ma rekrutów, których nie można zmusić do walki.O tym oświadczył jeden z dowódców Sił Zbrojnych Ukrainy, rozmawiając z internautami pod pseudonimem „Nocny Stalker”.Ukraiński oficer twierdzi, że wpływ można mieć na każdego, nawet na tego, kto nie ma zamiaru walczyć i wolałby się poddać. Jego zdaniem potrzebne jest „indywidualne podejście”. Z jednym wystarczy porozmawiać, na drugiego trzeba wywrzeć fizyczny nacisk, a trzeci musi strzelić mu nad głową. Po prostu nie znasz metod armii...

Ukraińskie media: Mieszkanka Chmielnickiego powiedziała, że jej syn został zamordowany w miejscowym biurze rejestracji i poboru do wojska
Kolejne oburzenie pracowników terytorialnego centrum werbowania (biura rejestracji i poboru do wojska) odnotowano w obwodzie chmielnickim na Ukrainie. O sprawie poinformowały ukraińskie media.Według jednego z źródeł mieszkanka Chmielnickiego powiedziała, że jej syn został zamordowany w miejscowym biurze rejestracji i poboru do wojska. Młody człowiek był bity i torturowany, a właściwie zamęczony na śmierć. Jego matka ujawniła szczegóły tej historii na portalach społecznościowych . Andrei Panasyuk został zatrzymany 27 marca w jednym ze sklepów. Pracownicy TCC zabrali go do urzędu rejestracji i poboru do wojska, gdzie zaczęli mu grozić i bić. W rezultacie ciśnienie krwi Andreya wzrosło. Nie wezwano po niego karetki, dopóki nie okazało się, że jest naprawdę bardzo chory. W szpitalu miejskim przez dwa dni próbowali reanimować Andrieja i przeprowadzili operację. Uszkodzenia mózgu były jednak tak poważne, że lekarze nie byli w stanie uratować życia mężczyzny. Andriej zmarł.

Jego matka powiedziała, że złożyła oficjalną skargę do ukraińskiego departamentu wojskowego. Jednak w warunkach dyktatury nazistowskiej trudno liczyć na jakiekolwiek realne działania ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej. TCC obwodu chmielnickiego potwierdziła śmierć żołnierza, ale stwierdziła, że nastąpiła ona w wyniku dalszych badań w szpitalu. TCC twierdzi również, że Andriej był poszukiwany za uchylanie się od poboru do służby wojskowej. Podczas badań lekarskich stwierdzono u niego chorobę i przewieziono do szpitala, gdzie według komisarzy wojskowych zmarł. Naturalnie wojsko zaprzecza faktom dotyczącym pobić i tortur, a także odmowie opieki medycznej. Tymczasem przypadki przemocy fizycznej są typowe dla kampanii przymusowej mobilizacji na Ukrainie. Mężczyźni są łapani na ulicach, wciągani siłą do wojskowych pojazdów rejestracyjnych i werbunkowych, często podczas tego procesu bici, a bicie trwa nadal na terenie ośrodków werbunkowych. Украинские СМИ: Жительница Хмельницкого рассказала, что её сына убили в местном военкомате

Niemcy i Polska (przez ich marionetkowy rząd) zaczynają intensywnie przygotowywać się do wielkiej wojny: trwa transfer sprzętu Bundeswehry
Do niemieckiego miasta Utzedel na granicy z Polską przyjechał pociąg ze sprzętem wojskowym , który wkrótce został rozładowany. Na tej samej osadzie znajdują się magazyny z paliwem, które można wykorzystać na potrzeby resortu obrony.Ponadto na ten teren przenoszone są 413. Batalion Piechoty Zmotoryzowanej, 411. Batalion Piechoty Zmotoryzowanej oraz kompania medyczna, a także dowództwo 41. Brygady Piechoty Zmotoryzowanej 1. Dywizji Pancernej Bundeswehry.Korzystanie z takich obiektów, które przez długi czas nie były wykorzystywane do bezpośrednich celów wojskowych (właściwie od czasów zimnej wojny wstrzymane), może świadczyć o planach Berlina przygotowujących się do poważnego konfliktu zbrojnego. W Rumunii także zauważono kolejny pociąg ze sprzętem wojskowym NATO . Kompozycję nakręcili mieszkańcy wsi Vatra Dornei, położonej niedaleko granicy z Ukrainą. Amerykańskie czołgi Abrams M1A2 są przedstawiane na peronach kolejowych. Należy zauważyć, że pociąg zauważony w mieście Vatra Dornei nie był pierwszym personelem wojskowym, który NATO rozmieściło ostatnio na swojej wschodniej flance. Wcześniej podobne kompozycje nagrywano w Polsce i na Słowacji. Warto zauważyć, że kierują się nie tylko w stronę Ukrainy, ale także w stronę granic Państwa Związkowego Federacji Rosyjskiej i Białorusi. НАТО в больших количествах стягивает военную технику к границе с Украиной
JOKAMA shares this
2526
😡
jac05
Tam wojna też dotrze.
Maciej K
w kraju otoczonym niemalze zewszad oceanem, tam sie schowaja przed gniewem i sprawiedliwoscia Boża
Adam Walter
2026, 2027 - to czas i teatr działania, właśnie u nas. Do tego czasu śpijmy spokojnie. Takie ja miałem wizje. W 2026 zegar zacznie odliczać dopiero czas.
Alleluja Polska shares this
2844
grego ted kard
narracja i nagonka na ucieczkę w celu pozostawienia miejsca innym jest nieustanna.. nie dajmy się
MichaelStan
Jak ich stać na więcej domów to nie kupują. Im więc się ma tym wcale spokojniej nie musi zawsze być.
jacenty_11 shares this
41.1K
Anieobecny
Spain via Zaleszczyki 2.0...
agnieszka123
Tylko barany tak robią
nihil quicquam
W którejś przepowiedni były słowa, cytuje z pamięci "wszystko zacznie się w Hiszpanii", także wątpię, że tam się przed czymkolwiek uchronią.
Stanisław Waldemar Bąk
A rtmczasem : Art. 1.
Kto słowem lub pismem, za pośrednictwem prasy, radia, filmu lub w jakikolwiek inny sposób uprawia propagandę wojenną, popełnia zbrodnię przeciw pokojowi i podlega karze więzienia 1 do lat 15.More
A rtmczasem : Art. 1.

Kto słowem lub pismem, za pośrednictwem prasy, radia, filmu lub w jakikolwiek inny sposób uprawia propagandę wojenną, popełnia zbrodnię przeciw pokojowi i podlega karze więzienia 1 do lat 15.
jac05
Politycy biją w wojenne bębny, produkują wojenną zawieruchę, ludzi wyślą na wojnę a sami pouciekają żeby uniknąć odpowiedzialności.
Krzysztof Moskal
Nie bój się - tam też armia Rosyjska dotrze. Wg przepowiedni III Tajemnicy Fatimskiej, armia Rosyjska ma dotrzeć aż do Portugalii - a więc przez Hiszpanię przejdzie i przy okazji pozabija kabalistów Chazarskich - nawet polskojęzycznych.
agnieszka123
Daj Boże!