Clicks5.4K
Richard Wagner
42
V erbu lvice 1994 Svätého života pani svätá Zdislava, patrónka rodín, plačúca nad tými, čo sa nemohli narodiť oroduj za nás. Svatá Zdislava žila na hradě Lemberku v severních Čechách jako hradní paní…More
V erbu lvice 1994

Svätého života pani svätá Zdislava, patrónka rodín, plačúca nad tými, čo sa nemohli narodiť oroduj za nás.
Svatá Zdislava žila na hradě Lemberku v severních Čechách jako hradní paní a světice. Na hradě bývalo rušno, ale v jejím nitru byl vždy klid, pramenící z Boží milosti. Plnila všechny společenské povinnosti svého stavu a pečlivě se přitom starala o svou rodinu. Narodily se jí čtyři děti (Havel, Markéta, Jaroslav a Zdislav). Nejstarší Havel se stal důstojným nástupcem svého otce a zaujal přední místo ve společnosti českých velmožů. Podobně i další synové dosáhli význačného postavení v českém království.
magduska60
Tomislav, o takych ženách treba kričať do sveta a zvlášť v tejto dobe...
Tomislav
Svatá Zdislava je představovaná podle Aleny Vrbové jen jako léčitelka, používající léčivé byliny a čistou pramenitou vodu. To je tendenční komunistické podání. Svatá Zdislava není dost jasně představena jako křesťanská světice, kajícnice. dominikánská terciářka, skrze kterou Bůh učinil a dodnes koná zázraky.