Clicks261
Czeslaw Lipka shares from L. E.
11

MSZ Węgier: Współpraca V4 nigdy nie była tak efektywna

Współpraca Grupy Wyszehradzkiej nigdy nie była tak ścisła, tak efektywna jak teraz. Dowodem na to jest to, że w najważniejszych kwestiach przyszłości Europy i Unii Europejskiej jest jak najpełniejsza solidarność pomiędzy krajami V4 – podkreślił węgierski minister spraw zagranicznych i handlu Peter Szijjarto.

Peter Szijjarto spotkał się dzisiaj w Warszawie z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim.

Na wspólnej konferencji prasowej z szefem polskiego MSZ Szijjarto podkreślił, że Węgry i Polska stały zawsze przy sobie i tak pozostanie w przyszłości. Jak dodał, współpraca Polski i Węgier w regionie Europy Środkowej jest bardzo istotna, gdyż „każdy musi się liczyć z tym regionem”.

„Współpraca Grupy Wyszehradzkiej nigdy nie była tak ścisła, tak efektywna, jak teraz. Dowodem na to jest to, że w najważniejszych kwestiach przyszłości Europy i UE jest jak najpełniejsza solidarność pomiędzy krajami V4” – powiedział Peter Szijjarto.

W tym kontekście odniósł się do kwestii uchodźców.

„Tutaj jest jedność Grupy Wyszehradzkiej” – podkreślił węgierski minister.
Jak mówił, dla Węgier obowiązkowa kwota uchodźców jest nie do przyjęcia, gdyż jest to sprzeczne z racją stanu.

„Decyzja o kwotach obowiązkowych nie przestrzega traktatów europejskich. Żadnego kraju europejskiego nie można zmusić do tego, aby ktoś za nie podejmował decyzję o tym, kogo wpuszcza do swojego kraju” – podkreślił Peter Szijjarto.

Jak dodał węgierski minister, powiązanie kwestii uchodźców z funduszami unijnymi Węgry uważają „za prosty akt zlej woli”.

www.radiomaryja.pl/…/msz-wegier-wspo…
Czeslaw Lipka shares this
261
Współpraca Grupy Wyszehradzkiej nigdy nie była tak ścisła, tak efektywna jak teraz.////I POWINNA BYC JESZCZE MOCNIEJSZA NIZ DOTYCHCZAS
Wierze.w.Boga
...nareszcie jestem dumny z bycia Polakiem.