Clicks4.2K
konradjandula
15
O. Remigiusz Recław SJ - Banuj od razu ft. (Explainer remix) Ostateczne rozwiązanie kwestii o. Remigiusza Recława SJ. Opis pod filmem: "Msza trydencka i msza posoborowa mają tę samą godność i ważno…More
O. Remigiusz Recław SJ - Banuj od razu ft. (Explainer remix)

Ostateczne rozwiązanie kwestii o. Remigiusza Recława SJ.

Opis pod filmem:
"Msza trydencka i msza posoborowa mają tę samą godność i ważność, jednakże o. Remigiusz organizuje ponadto liturgie i msze, które w sposób wyjątkowo opresyjny, są w swej istocie zaimportowaną z Kościoła Zielonoświątkowego formą nabożeństwa i mija się zupełnie z Tradycją Kościoła Katolickiego, również posoborowego.

Instrukcja Episkopatu Polski o muzyce liturgicznej po Soborze Watykańskim II:

"29. Poza organami wolno używać w liturgii innych instrumentów z wyjątkiem tych, które są zbyt hałaśliwe lub wprost przeznaczone do wykonywania współczesnej muzyki rozrywkowej. Wyłącza się z użytku liturgicznego, zgodnie z tradycją, takie instrumenty, jak fortepian, akordeon, mandolina, gitara elektryczna, perkusja, wibrafon itp."

Uwielbienie to zielonoświątkowa forma nabożeństwa, którą o. Remigiusz stosuje w odbiciu 1:1 i nadal nazywa swe działanie częścią posoborowego nabożeństwa oraz liturgii.

Części uwielbienia, które o. Remigiusz stosuje:
- śpiewanie pieśni ku czci Boga przy akompaniamencie różnych instrumentów muzycznych, np. fortepianu, gitar, perkusji,
- klaskanie ku czci Boga,
- taniec i pląsanie dla Boga,
- wznoszenie okrzyków na chwałę Bożą,
- flagowanie.

Stąd chciałbym prosić zarówno o. Remigiusza, jak i wiernych z jego Wspólnoty, aby zwrócić uwagę na hipokryzję wypowiedzi o. Remigiusza, który wskazuje w swych filmikach na coś, co nie jest mszą posoborową, a jedynie zielonoświątkowym kultem i porównuje to do Mszy Trydenckiej, która, jako msza święta nie może być nawet porównywana z czymś, co Kościołowi Katolickiemu jest obce."
Syn Marnotrawny
Jak ktoś już tu napisał - świetny montaż. Istny cyrk ze Mszy Świętej ! Duch herezji protestanckiej zalewa Kościół . . .
Croisade
Ale świetnie ktoś to zmontował.
Croisade shares this
8
Masakra.
Młot na posoborowe aberracje
Nie tylko banować, ale dać mu porządnego kopa w tyłek temu ignorantowi w koloratce
Młot na posoborowe aberracje
Co ma piernik do wiatraka. Msza Trydencka jest odzwierciedleniem jedynej ofiary Jezusa, natomiast o. Recław promuje protestancką ucztę na Mszy św, - dyskoteka- na pogrzebie. Super 🤬
One more comment from Młot na posoborowe aberracje
Młot na posoborowe aberracje
O Recław jest zwykłym zielonoświątkowy protestantem w Kościele Katolickim