Marieta Ria
1502.1K

Arcibiskup Bober prehlásil neočkovaných za mudrlantov. Komunisti podobne nazývali tých, čo odmietli budovať kolektívne roľníctvo

16.7.2021

V nedeľnej kázni na STV2 rímskokatolícky arcibiskup Bernard Bober z Košíc nazval tých, čo nie sú ochotní budovať kolektívnu imunitu očkovaním mudrlantami a sebcami. Pozrite si pár príkladov (aj obrazových) dobovej propagandy komunistov, ktorí robili nátlak na tých, ktorí odmietali vstúpiť so svojimi pozemkami do JRD. Odporcov mali tiež za špekulantov a egoistov.

V spomínanej kázni zaznelo: „všelijakí mudrlanti spochybňujú dokonca aj samotné očkovanie proti koronavírusu“. Akoby to bola dogma, čo nie je, biskup nabáda, aby sme nešpekulovali a nekonšpirovali: „Nehľadajme za všetkým konšpirácie či vôľu niekoho, kto nás chce ovládať, očipovať, alebo dokonca zničiť.“ A uzatvára túto časť tým, že „ak nás Pán Boh dovolí skúšať, prijímajme to v pokore a bez reptania ako spravodlivý Jób“ po tom, čo vyzýva: „Nebojme sa očkovania“.

Arcibiskup Bober je zrejme presvedčený o tom, že väčšina nepochopila, že dať sa zaočkovať je prejav lásky k blížnemu, keď zároveň apeluje, aby sme neboli sebcami. Lenže Kristus kázal, že blížneho máme milovať ako seba samého. A niektorí si stále zdravie svoje i svojich detí vážia natoľko, aby ho ohrozili experimentálnou vakcínou, hlavne ak existuje aj iná etická, bezpečná a účinná alternatíva zabráneniu hospitalizáciám na covid (napr. vitamín D3, ivermektín) a riziko úmrtia je veľmi nízke.

Iní zas vôbec nepochybujú ani o bezpečnosti ani účinnosti vakcíny, ako nepochybujú o Pfizerovom lieku Viagra. Len tu vakcínu jednoducho nepotrebujú, tak ako zatiaľ nepotrebujú Viagru. Z tých rizikových nad 60 rokov sú predsa už dve tretiny zaočkované a ďalšia tretina je vysoko pravdepodobne premorená. No odborníci, ktorým máme bezvýhradne dôverovať, mnohí na výplatnej páske farmafiriem, nám chcú všetkým natlačiť len napichanú imunitu a zakázať prirodzenú. Biskupi, čo stále kážu o ľudskej prirodzenosti, prirodzenú imunitu zaznávajú?

Čo by arcibiskup hovoril, keby žil v čase komunistickej kolektivizácie? Tiež by apeloval na ľudí, aby neboli sebci, mudrlanti, konšpirátori, že ich niekto chce ovládnuť? A čo vlastne kázali biskupi v tom čase pospolitému ľudu? Nech sa zrieknu svojho súkromného majetku, čo zdedili od svojich predkov a nebáli sa obetovať svoje polia, či z toho budú alebo nebudú mať prospech? Len nech nereptajú?!

Ešte koncom 19. storočia sa sv. pápež Lev XIII. ohradil voči marxistickým myšlienkam encyklikou Rerum Novarum a jasne sa postavil za ochranu súkromného vlastníctva, čo potvrdil aj pápež sv. Ján Pavol II. v encyklike Centissimus Annum. Ak právo na slobodné rozhodovanie o majetku je základné ľudské právo, nie je aj právo na slobodné rozhodovanie o svojom tele rovnocenným právom?

Obr.1: Zachovaný pamflet z 50-tych rokov o tom, ako sa skrývali samostatne hospodáriaci roľníci z obce Husák v lesoch, keď ich chodili presviedčať o poskytnutí ich pozemkov pre JRD

Môj pradedo bol komunistami označený za špekulanta a takýmto pamfletom hanobený spolu s ostatnými vzdorujúcimi. Ťažšie čitateľný text hovorí: „ktorí doposiaľ špekulovali a vykorisťovali, dnes brzdiť rozvoj JRD na dedine nebudú“. Odporcovia nového socialistického poriadku sú menovite ostrakizovaní, môj pradedo na čele utekajúcich kričí „Mižu, utekaj, les neďaleko“ (trochu to komunisti poplietli, kto čo kričí).

Komunistickou červenou text pokračuje: „Robotnícka trieda s malými a strednými roľníkmi je v stave vysporiadať sa s každým špekulantom, ktorí v Husáku šarapatí!“ Netušila som, že ten obrázok sa mi zíde, lebo niekto bude dnes sťaby komunistické praktiky a pre komunistické utópie nazývať slobodne mysliacich ľudí špekulantami, mudrlantami, iný biskup zas diletantami.

Naši pradedovia boli postavení pred „dobrovoľné rozhodnutie“ dať osobné vlastníctvo pre „spoločné dobro“ budovania kolektívneho roľníctva. Napriek tomu hovoríme dnes o násilnej kolektivizácii, viac tu. Skúšalo sa to cukrom i bičom. Veď len hlupák by odmietol projekt sociálneho inžinierstva, ktorý mal zaručovať svetlejšie zajtrajšky vďaka mechanizácii a technologickému pokroku. Kto odmietol, na toho robili nátlak a vyhrážky. Skoro ako dnes.

Vakcinačné inžinierstvo, ktorého cieľom je vykynoženie chorôb, tzv. ZeroCovid, je tým najvedeckejším prístupom, vraj. Len treba napichať experimentálnou vakcínou všetkých, aby sa tento utopisticky cieľ budovania kolektívnej imunity dal realizovať. Tí, čo to nechcú podstúpiť, sú za zadubencov, hanobení, dokonca im hrozí segregácia. Namiesto toho, aby sa proti tomuto trendu biskupi postavili, niektorí z nich sa pridali ku propagandistom.

A ešte sa zachoval prepis tzv. Kontingentov, ktoré mala rodina môjho pradeda platiť z úrody. Tie boli nastavené tak, aby ho zruinovali a podvolil sa „dobrovoľnému“ odovzdaniu všetkej svojej pôdy. Môj pradedo bol starosta (byrov) bez vysokých škôl a len so sedliackym rozumom sa postavil režimu. Aj tajne dal vnukov pokrstiť na grékokatolíkov. Pre nenapĺňanie stanovených kontigentov mu raz zobrali kravu, raz ošípane, neskôr aj pozemky mu zhabali.

Obr.2: Výmer na zaplatenie stanovených kontingentov

Ak by Vás zaujímalo, ako roľníkov lámali na odovzdanie svojich polí, dobytka a strojov, z ktorých žili, prečítajte si túto propagandistickú brožúrku komunistov. Môj pradedo ju odložil, aby som to ja raz mohla nájsť a mohli si to čítať aj ďalšie generácie po nás, keď sa zas a znova objavia nejakí sociálni inžinieri, plánovači kolektívneho dobra a budovatelia svetlejších zajtrajškov. Asi ich sľuby nezaberali, pretože ľudia po nevýhodnej menovej reforme pochopili, že sa komunistom nedá dôverovať. Dnes je situácia taká, že digitálna menová reforma a s ňou totálna kontrola nás ešte len čaká po tom, čo pre pandemické politiky zhumpľujú ekonomiku, peniaze a demokraciu.

Jana Ray Tutková

HS
Marieta Ria
youtube.com/watch?v=Skb4vLyNYtM dánska vládna úradníčka povakcíne
ľubica
a dnes to opakoval /17.7/, naradiu Lumen prenos z gaboltova 18.00, Emauzy - mimoriadny prenos 17. 07. 2021 lumen.sk/relacie/modlitba/emauzy.html, 35 minuta 33 sec
Bratia a sestry
vypni Lumen a nainštaluj si internetové rádio Mária bez reklamy, spravodajstva a politických názorov,
odporúčam skvelú aplikáciu
google.com/store/apps/details?id=com.hv.replaio&hl=en_US&gl=DMore
vypni Lumen a nainštaluj si internetové rádio Mária bez reklamy, spravodajstva a politických názorov,
odporúčam skvelú aplikáciu

google.com/store/apps/details?id=com.hv.replaio&hl=en_US&gl=D
Marieta Ria
@lubica ten link mi nefunguje...cez tento to šlo... lumen.sk/archiv-play/139078 - je to ako cez kopirák z tej omše na STV!! Neuveriteľné, ešte aj túto slávnosť zneužiť na propagandu "vakcín" - to komu slúži?? Povzbudzovať ľudí na experiment s vlastným telom!! Jedna púť za druhou... Levoča, Gaboltov... pýtam sa, čo nás bude čakať v Šaštíne?? Púte majú mať trochu iný účel, než propagandu …More
@lubica ten link mi nefunguje...cez tento to šlo... lumen.sk/archiv-play/139078 - je to ako cez kopirák z tej omše na STV!! Neuveriteľné, ešte aj túto slávnosť zneužiť na propagandu "vakcín" - to komu slúži?? Povzbudzovať ľudí na experiment s vlastným telom!! Jedna púť za druhou... Levoča, Gaboltov... pýtam sa, čo nás bude čakať v Šaštíne?? Púte majú mať trochu iný účel, než propagandu farmafiriem a pokusov na ľuďoch!!
Laco Bajzo
Keď príde Malachiášov dobrý Henry a anjelský pápež,už budete všetci osvietení a svetielkovať :)
facebook.com/login/
Hiwea
Ja som sledovala sv. omšu na STV z odpustovej slávnosti vo Veľkom Šariši a nemohla som uveriť vlastným ušiam čo počujem počas homílie. Vedela som, že arcb. Bober je aktívny zástanca vakcinácie a COVID propagandy, pretože okrem iného striktne prikázal (pozri web arcidiecézy) podávať sv. prijímanie na ruku, ale že nájde spoločnú tému počas slávnosti Panny Márie škapuliarskej medzi očkovaním …More
Ja som sledovala sv. omšu na STV z odpustovej slávnosti vo Veľkom Šariši a nemohla som uveriť vlastným ušiam čo počujem počas homílie. Vedela som, že arcb. Bober je aktívny zástanca vakcinácie a COVID propagandy, pretože okrem iného striktne prikázal (pozri web arcidiecézy) podávať sv. prijímanie na ruku, ale že nájde spoločnú tému počas slávnosti Panny Márie škapuliarskej medzi očkovaním a osočovaním ľudí, ktorí odmietajú očkovanie (čo je ich základné ľudské právo!), tak toto už je ťažké vysvetliť pri zdravom úsudku. Buď je úplne mimo alebo ho niekto vydiera. Inak sa to nedá vysvetliť. Správa sa ako starý komunista.
ľubica
alebo patrí k slobodomurárom....
Marieta Ria
lumen.sk/archiv-play/139078 púť Gaboltov cca od 33:35
Hiwea
Biskup sa nemá čo vyjadrovať k vakcinácii!!! To nie je vieroučná otázka ani povzbudenie k viere! Evidentne prekračuje svoju právomoc.
Marieta Ria
Otvorený list arc.Boberovi kvôli vakcinačnej propagande - už máme aj reakciu - poslali mu otvorený list
Blahovec01
Takto presne vyzerá užitočný idiot v Cirkvi slúžiaci Satanovi, otcovi lži.
Ten človek nemá vieru a naopak rozkladá RKC zvnútra. Najhorší je vnútorný nepriateľ. Zneužíva dôveru vlastných v službe nepriateľovi. Človek sa čuduje, ako môže vôbec veriaci človek v Krista povedať, že "vakcína" z potratených detí je v súlade s Kristom a že je nádej. A nehovoriac, ak si taký človek hovorí že je biskup …More
Takto presne vyzerá užitočný idiot v Cirkvi slúžiaci Satanovi, otcovi lži.

Ten človek nemá vieru a naopak rozkladá RKC zvnútra. Najhorší je vnútorný nepriateľ. Zneužíva dôveru vlastných v službe nepriateľovi. Človek sa čuduje, ako môže vôbec veriaci človek v Krista povedať, že "vakcína" z potratených detí je v súlade s Kristom a že je nádej. A nehovoriac, ak si taký človek hovorí že je biskup. Hrozné. Neuveriteľné! Pred časom zasa iný užitočný idiot Diabla v TV vraj kresťanskej, prirovnal satanistickú vakcínu ku Kristovmu narodeniu. Diabolská drzosť! Nemajú tí ľudia strach z Božieho trestu? Nemá hento monštrum, ktoré si hovorí biskup strach z Božieho trestu? Kde podel rozum, svedomie, česť. Každý veriaci človek vie, že jeho šťastie, či zdravie sa nemôže zakladať na nešťastí, či zavraždení iného človeka, dokonca bezbranného dieťaťa.

Satanistické vakcíny nie sú ani Božím požehnaním, ani nádejou, ani svetlom. Sú založené na ZLE a prinášajú nie požehnanie, ale Božie prekliatie.

Je veľmi zaujímavé, že skutoční odborníci, lekári, virológovia nemajú jasno, čo to tá neodskúšaná experimentálna vakcína je. Dôkazov je na nete dosť. Napríklad lekárka a vedkyňa Soňa Peková. Odborníci to nevedia, ale užitočný idiot Satana to vie presne. A hneď a bez podložených argumentov a dôkazov. Zaujímavé. Aký duch je v tom biskupovi?
Na čo sa tu ten človek nadutý pýchou a aroganciou hrá?! Na vedca? Na lekára? Na boha?!
stefan.mordel
Udivuje ma prepjatá horlivosť pána arcibiskupa za očkovanie. Napokon vatikánska bioetická komisia vyjadrila s očkovacou látkou súhlas iba podmienečne; totiž, ak nejestvuje nič iné pre záchranu života. Mnohí odborníci však hovoria, že jestvuje iný účinný spôsob ochrany pre nákazou kovidu-19. Preto tí, ktorí majú výhrady proti očkovaniu kontroverznou látkou, majú slobodu, či ju prijať, alebo …More
Udivuje ma prepjatá horlivosť pána arcibiskupa za očkovanie. Napokon vatikánska bioetická komisia vyjadrila s očkovacou látkou súhlas iba podmienečne; totiž, ak nejestvuje nič iné pre záchranu života. Mnohí odborníci však hovoria, že jestvuje iný účinný spôsob ochrany pre nákazou kovidu-19. Preto tí, ktorí majú výhrady proti očkovaniu kontroverznou látkou, majú slobodu, či ju prijať, alebo odmietnuť. Že pán arcibiskup zaujal taký tvrdý postoj voči tým, ktorí odmietajú očkovanie, ma naozaj veľmi prekvapilo. Jestvujú však aj kritické hlasy voči tejto predmetnej vakcíne, pretože už sa evidentne ukazuje, že má vážne vedľajšie účinky, ktoré vedú k poškodeniu zdravia, alebo dokonca aj k smrti. Stále viac sa ozývajú hlasy, že za vakcínou sa skrýva snaha exkluzívnej a najbohatšej svetovej elity o zníženie svetovej populácie a že teda násilným presadzovaním vakcinácie sa má realizovať genocída ľudstva. Toto pripomínajú viacerí odborníci a poukazujú na to, že bude potrebné vytvoriť obdobný medzinárodný súd ako bol po II. svetovej vojne v Norimberku. Môžeme ľahkovážne odmietnuť všetky tieto kritické hlasy a dať ich na spoločného menovateľa hoaxu, alebo konšpirácie? Nemáme byť aspoň trochu opatrní a kriticky skúmať tieto otázky? Ak urobíme len jeden chybný krok, ktorý už nemožno vrátiť späť, potom prídu dôsledky, ktoré človek bude musieť znášať. Vakcína nebola ešte nikdy odskúšaná, teraz sa testuje na ľuďoch. Okrem toho sú v nej obsiahnuté bunkové línie z potratených ľudských plodov, ktorým odoberali genetický materiál zaživa. A je tu ešte mnoho iných nejasných vecí. Preto sa veľmi divím p. arcibiskupovi, že tak nekriticky zaujal provládne stanovisko a stal sa tak propagátorom kontroverznej vakcinácie. Čo, keď sa potvrdí pravdivosť tvrdenia mnohých odborníkov o škodlivosti očkovania a jeho zhubných dôsledkov na zdravie a životy ľudí? Ak raz budú títo propagátori posadení na lavicu obžalovaných a obvinení z presadzovania genocídy, prisadnú si k ním aj ľudia z radov duchovenstva? Grave est fidem fallere, povedal jeden filozof; čo znamená, že je smutné, keď sa sklame dôvera.
Peter(skala)
Problem Bobera je ten, že on nepochopil totalitné praktiky nepriatela ako ľudí, tak aj samotného diabla. Darmo, že istým spôsobom si vytrpel komunistické praktiky, ale on si nevšimol resp. ignoroval tie ostatné praktiky v oblasti zdravotnictva ako bolo poviné očkovanie a teraz (po rozpade komunistickej vlady) samozrejme, že nadalej zastáva tieto praktiky.
Keby už za komunizmu sa postavil proti …More
Problem Bobera je ten, že on nepochopil totalitné praktiky nepriatela ako ľudí, tak aj samotného diabla. Darmo, že istým spôsobom si vytrpel komunistické praktiky, ale on si nevšimol resp. ignoroval tie ostatné praktiky v oblasti zdravotnictva ako bolo poviné očkovanie a teraz (po rozpade komunistickej vlady) samozrejme, že nadalej zastáva tieto praktiky.

Keby už za komunizmu sa postavil proti experimentálnemu očkovaniu, tak teraz by nemal problem pochopiť a aj verejne sa proti tomu postaviť, lenže on ešte stále žije v hriechu, ktorého sa nechce zrieknuť a preto jeho hriech ostáva viditelným.
Marieta Ria
Otec Štefan, skvele vystihnuté - máte veľkú pravdu!
Hiwea
Viete otec Štefan, kto je arcb. Bober. Ste dosť starý, aby ste si pamätali. Jedno je isté, že v podzemnej Cirkvi arcb. Bober nebol...Mám pocit, že náš Pán začal konať tak ako sa hovorí v sv. Písme: V ruke má vejačku, vyčistí si humno, pšenicu si zhromaždí do ...
Caesar
Hermenegild
To bude pán biskup prekvapený pri varovaní. Lebo, čo bolo skryté, bude rozhlasované zo striech. Ale uchmatnuté stádo vlkom už nebude môcť vrátiť späť na správnu cestu a bude sa prísne zaň zodpovedať. Prečo sa pán biskup Bober nestretne s odborníkom p. Lakotom, MUDr. Mesíkom atď. Je to pod jeho úroveň? Kde je čnosť opatrnosti? Prečo nikto v MSM neoponuje argumentami odborníkom, že sa mýlia?
Peter(skala)
dobra otazka a výzva na telo i dušu, lebo ked už je reč o tom kto je konšpirator a veriaci... tak nech pride on alebo niekto v jeho zastupeni a diskutuje na tu tému.
..tak ked bola krajská konferencia alebo aj Synoda, prišli a dokonca pozvali aj opozičných ateistov, aby rečnili
...prečo biskupi sa nepustia do reči s odbornikmi ale odkazuju po mediach čo si myslia o ich (vo všeobecnosti) tvrdeniach?!More
dobra otazka a výzva na telo i dušu, lebo ked už je reč o tom kto je konšpirator a veriaci... tak nech pride on alebo niekto v jeho zastupeni a diskutuje na tu tému.

..tak ked bola krajská konferencia alebo aj Synoda, prišli a dokonca pozvali aj opozičných ateistov, aby rečnili

...prečo biskupi sa nepustia do reči s odbornikmi ale odkazuju po mediach čo si myslia o ich (vo všeobecnosti) tvrdeniach?!
Hermenegild
Ak pán biskup prehliada, že zodpovednosť za poškodenie z tzv. očkovania si podpisuje každý osobne sám, čo sa dá stotožniť s vyjadrením súhlasu proti prikázaniu "nezabiješ" a vlastne vyjadriť súhlas aj s vlastnou smrťou, lebo benefity prevyšujú riziká, tak diecéze velí biskup=diabol v biskupskom prevlečení.
Radomír
HRÔZA.
Podobné nabádania na schvaľovanie prijatia potratársky vyrobeného očkovacieho svinstva, a pochybného testovania na koronavírus, zazneli aj z kázne Jána Kuboša, ďalšieho slovenského biskupa, na levočskej púti tento rok. Takých pastierov nedokáže varovať asi ani búrkou sťatá hlava sochy Panny Márie v Šaštíne, čo Boh dopustil nedávno. A to nás čaká návšteva pápeža Františka, ktorý …More
HRÔZA.

Podobné nabádania na schvaľovanie prijatia potratársky vyrobeného očkovacieho svinstva, a pochybného testovania na koronavírus, zazneli aj z kázne Jána Kuboša, ďalšieho slovenského biskupa, na levočskej púti tento rok. Takých pastierov nedokáže varovať asi ani búrkou sťatá hlava sochy Panny Márie v Šaštíne, čo Boh dopustil nedávno. A to nás čaká návšteva pápeža Františka, ktorý možnosť slúženia tradičnej rímskej liturgie významne obmedzil práve v týchto dňoch.
Marieta Ria
Ako povedal pán hovorca KBS, pápež príde posilniť našu oslabenú vieru... a kto túto vieru oslabil... kto zatváral kostoly, nahradil svätenú vodu dezinfekciou a pri dovolenom počte 6 (!) ľudí, prevenčne zatvoril kostoly? Kto nariadil uprednostňovať duch. sv. prijímanie nad prijímaním živej Eucharistie? (Poznám aj takého kňaza, ktorý snahu o fyzické sv. prijímanie nazval pokúšaním - lebo …More
Ako povedal pán hovorca KBS, pápež príde posilniť našu oslabenú vieru... a kto túto vieru oslabil... kto zatváral kostoly, nahradil svätenú vodu dezinfekciou a pri dovolenom počte 6 (!) ľudí, prevenčne zatvoril kostoly? Kto nariadil uprednostňovať duch. sv. prijímanie nad prijímaním živej Eucharistie? (Poznám aj takého kňaza, ktorý snahu o fyzické sv. prijímanie nazval pokúšaním - lebo ochrana zdravia, lebo "pohoršenie" iných - to je už vrchol!!) Kto rozhodol o prijímaní na ruku a dodnes ho nezrušil?? Ako môže byť živý Boh zdrojom nákazy??? V lete, keď sa žiaden vírus nešíri, lebo teploty nad 20-25 stupňov ho ničia (podľa samotného Krčméryho) my máme stále dezinfekčnú liturgiu! Naši duch. otcovia odporúčali online liturgiu a presviedčali nás o jej postačujúcej úlohe... neskôr museli vyzývať na návrat do kostolov!... Ale veď to bolo ich odporúčanie!! Tuším treba predovšetkým posilniť vieru našich duchovných pastierov!!! Ale ja som presvedčená o inom posilnení od pápeža Františka! O posilnení viery v "očkovanie", ktoré tak veľmi potrebujú naši mocipáni presadiť! Zrazu je oslavovaný a odobrovaný samotnými liberálmi... to je čo povedať! Je to až neuveriteľné, že na Maďarsko má vyhradený len jeden deň a na Slovensko až tri! Dokonca navštívi Luník... ako je známe, tam sa do očkovania nehrnú... Nehovoriac o tom, že keď sa vybavujú návštevy Sv. Otca, vždy je to naplánované aj na niekoľko rokov dopredu a trvá ozaj dlho, pokiaľ sa cesta zrealizuje. A tu - naša pani z paláca ho pozve v decembri pri návšteve Vatikánu a už v septembri - o pár mesiacov sa to udeje! To je ale rýchlosť!! Toľko môj názor.
Hermenegild
Teda nás nemôžu zavrieť v septembri do lockdownu, keď príde pápež, aspoň na tri dni, alebo naopak, posadia nás pred obrazovky, aby sa všetci mali možnosť pozerať?
Marieta Ria
Niekto tu uverejňoval príspevok, že od 16.9. má byť uzávera (prišiel nejaký prípis na daňovú, alebo fin. správu, už neviem presne) - takže by to zodpovedalo - do Šaštína stihne prísť a potom nás zamknú... lebo sme neposlúchli pani z paláca (že vakcína je sloboda) a tak nastane ultra nebezpečná tretia vlna delta (čiže nachladnutie!!)
johanika
Arcibiskup Bober aj s jeho pomocníkom biskupom Forgáčom viac slúžia svetu ako Bohu. Bolo to zjavné už po "míľniku" výmeny vládnych garnitúr.
Caesar
„Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.“ — Ježíš Kristus, kniha Biblia Potvrdené výroky, Evanjelium podľa Marka (2,17)
No pan biskup asi necítal svate písmo. Sam Kristus Pan hovorí, ze chorych treba liecit a nie zdravých....
Do akychto ludí pichaju tie jedy - vakcíny? Nie nahodou do zdravých co im nic nie je?More
„Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí. Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov.“ — Ježíš Kristus, kniha Biblia Potvrdené výroky, Evanjelium podľa Marka (2,17)

No pan biskup asi necítal svate písmo. Sam Kristus Pan hovorí, ze chorych treba liecit a nie zdravých....
Do akychto ludí pichaju tie jedy - vakcíny? Nie nahodou do zdravých co im nic nie je?
forthetruth333
toto sú ľudia BEZ VIERY,,,,,,,nevšímajte si ich,,,,,majú kráľovský zaplatené,,,,,,,
Bratia a sestry
Caesar
LunaIva
Boh dal každému slobodnú vôľu rozhodnúť sa sám a keď sa nám niečo nasilu vnucuje a oberá o slobodu a vylučuje zo spoločnosti je to od diabla. Ak sa rozhodujeme s pomocou Ducha Svätého dá nám milosť rozlišovať dobré od zlého.
Roberto 55
Zdrzim sa komentarov lebo by som musel byt vulgarny....
Stanislav Duris shares this
453
Marieta Ria
@Jozef Dudák, Ty nemusíš nikoho presviedčať o svojej pravde a podpore všetkých obmedzení... prívrženec UA nacistov, banderovcov a bojovník za "očkovanie" - s takými ľuďmi ako Ty nemá mainstream veľa roboty - zobkáš tú potrebnú propagandu par excelance...
Povedala by som, že novodobý Pavlík Morozov...
paldis
@Marieta Ria Kolko jedovatych slov je v tvojom prispevku. Aj Joze Dudak ma pravo vyslovit svoj nazor.. ale ta tvoja reakcia? Plna DS ?
Trepifajksl
A kdes na to přišel, že si každý veřejně může lhát, jak chce, paldis?
paldis
@Trepifajksl
1. Pisal som ze v jej prispevku je vela jedu a kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor. Ci tu sa nesmie?
2. Nie, kazdy tu nemoze klamat, iba vyvoleny.
3. Ak si citil, ze sa mas zastat Rie, tak uz bud pokojny, stalo sa. Je advent.
Peter(skala)
Vidím to tak, že biskupi sice navonok neuznávaju socializmus ale niektoré prvky socializmu sa ešte nezriekli. Akosi im vyhovuju niektoré totalitné prvky ako je očkovanie, karantény, .. a pokial neide o ich vlastnictvo, tak môže byť aj kolektivne vlastnictvo
niečo podobné ked človek odide z okultneho spolku, ale ešte má oblubu v horoskopoch, či poverach 🥴More
Vidím to tak, že biskupi sice navonok neuznávaju socializmus ale niektoré prvky socializmu sa ešte nezriekli. Akosi im vyhovuju niektoré totalitné prvky ako je očkovanie, karantény, .. a pokial neide o ich vlastnictvo, tak môže byť aj kolektivne vlastnictvo

niečo podobné ked človek odide z okultneho spolku, ale ešte má oblubu v horoskopoch, či poverach 🥴
Bratia a sestry
Peter, ja verím že je pre nás veľa dobrých kázni mimo STV a ostatný MIENKOTVORNÝ mainstream
Marieta Ria
@Bratia a sestry Úplný súhlas... na STV, či Lux idú len kázne v súlade s propagandou, sv. omše obhajujúce a presadzujúce dezinfekčnú liturgiu... Ešte počas on-line prenosov som hľadala vždy omše, kde bol kňaz a prípadne aj asistencia bez rúšok... týmto spôsobom som natrafila na cenné kázne a verných kňazov, ochotných hlásať pravdu a upozorňovať na covid totalitu!
Hiwea
Áno, aj my v rodine sme takto selektovali. Našli sme napr. kňaza Matúša Fuchsa a jeho hlboké kázne, vždy začínajúce pozvaním Ducha svätého.
Marieta Ria
@Hiwea áno, on mal parádnu kázeň na sviatok Krista Kráľa, ale už na prvú adventnú nedeľu bol spacifikovaný a kajal sa za to, čo povedal - vtedy som bola veľmi sklamaná, ako ho odstavili... Ale zdá sa, že teraz znovu obhajuje pravdu...
Bratia a sestry
😎 Štatistický úrad SR a NBS bude v mestách a obciach, v štyroch tisícoch domácnostiach zisťovať výšku bohatstva, finančné aktivity, pôžičky ale aj inú zadlženosť domácností, ako aj príjmy, finančnú spotrebu, či dôchodkové zabezpečenie členov domácností.
Starostovia obcí v ostatných dňoch dostali list od Štatistického úradu SR za účelom zisťovania majetkových pomerov Slovákov.
AKO POSTUPOVAŤ …More
😎 Štatistický úrad SR a NBS bude v mestách a obciach, v štyroch tisícoch domácnostiach zisťovať výšku bohatstva, finančné aktivity, pôžičky ale aj inú zadlženosť domácností, ako aj príjmy, finančnú spotrebu, či dôchodkové zabezpečenie členov domácností.
Starostovia obcí v ostatných dňoch dostali list od Štatistického úradu SR za účelom zisťovania majetkových pomerov Slovákov.

AKO POSTUPOVAŤ, AK K VÁM BUDÚ CHCIEŤ VSTÚPIŤ KVÔLI PRIESKUMU MAJETKOV:

Vykonávať ho má osoba v sprievode možno polície, v tejto súvislosti dávame do pozornosti že sa jedná o získavanie informácií ktoré sú súčasťou vášho súkromia, právo na súkromie a nedotknutelnost obydlia je zaručená ústavou.
Čl. 21
(1)
Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.
(2)
Domová prehliadka je prípustná len v súvislosti s trestným konaním, a to na písomný a odôvodnený príkaz sudcu. Spôsob vykonania domovej prehliadky ustanoví zákon
Ako jednať v prípade takejto návštevy?
Jednoducho ich vyhoďte!!!
Polícia pokiaľ nemá súdny príkaz alebo za dverami nedochádza k pachaniu trestného činu alebo nieje niekto v ohrození života nemá právo vstupit do vášho obydlia a na súkromný pozemok.

Web: extraplus.sk/…ost-eu-zistovat-priamo-doma-vysku-majetku-slovakov
Peter(skala)
... a predtým biskupi nevaruju?
asi to tiež považuju za konšpiraciu alebo žeby im to nevadilo?
(kolektivne vlastnictvo - socializmus)
Bratia a sestry
Peter, treba sa za nich modliť, aby sa im otvorili oči a začali správne rozlišovať, vieš ono tie zlé veci čo sa dejú v poslednom čase sú dozaista od diabla a na tohto už ľudský um či sila nestačí
ľudia sa málo modlila a je to tak ako to je
johanika
Ide to v súlade s týmito zisteniami:
youtube.com/watch?v=uRiuP1vEga8
Peter(skala)
Dobrý članok a ked už sa tu kladie otázka a zároven poskytuje aj odpoved na to, čo klerici vyžadovali od laikov pre komunistov, tak netreba vybočiť z témy zdravotnictva do oblasti osobných majetkov:
"Čo by arcibiskup hovoril, keby žil v čase komunistickej kolektivizácie? Tiež by apeloval na ľudí, aby neboli sebci, mudrlanti, konšpirátori, že ich niekto chce ovládnuť? A čo vlastne kázali biskupi …More
Dobrý članok a ked už sa tu kladie otázka a zároven poskytuje aj odpoved na to, čo klerici vyžadovali od laikov pre komunistov, tak netreba vybočiť z témy zdravotnictva do oblasti osobných majetkov:

"Čo by arcibiskup hovoril, keby žil v čase komunistickej kolektivizácie? Tiež by apeloval na ľudí, aby neboli sebci, mudrlanti, konšpirátori, že ich niekto chce ovládnuť? A čo vlastne kázali biskupi v tom čase pospolitému ľudu? Nech sa zrieknu svojho súkromného majetku, čo zdedili od svojich predkov a nebáli sa obetovať svoje polia, či z toho budú alebo nebudú mať prospech? Len nech nereptajú?!"

Stačí si spomenuť alebo zistiť, že klerici ani vtedy nemali problem v oblasti zdravotnictva naočkovať seba a deti povinným očkovaním proti ...

"Bývalá Československá socialistická republika (ČSSR) sa zaradila k popredným krajinám v povinnom očkovaní. Povinné očkovanie proti tuberkulóze sa začalo v roku 1953. V roku 1957 sa začalo prvé celonárodné očkovanie na svete proti detskej obrne. Od roku 1959 sa zaviedlo povinné očkovanie proti čiernemu kašľu. Očkovať proti osýpkam sa začalo v roku 1969.

teraz.sk/…/prvy-zakon-o-povinnom-ockovani/250850-clanok.html

Toto je zaujímavé ako biskup vidí hned za tým konšpiraciu a nevzdelanosť v medicine a presne z tej nevzdelanosti resp. neodbornosti ich (klerikov) obvinuju laici, ale za to odbornici v medicine a vede.

zaujimavééé, lebo keby išlo o teologické spory, tak to by sa ešte dalo uvažovať o tom, či azda predsa len tí biskupi nemaju v pravdu, ale ked ide o vedu a zdravotnictvo, tak aku oni maju odbornosť v tejto oblasti oproti tým, čo su skutočne odborníci ako napr. Peková, Balák, Lakota, Laurinec, Tempenová, Wodarg, Madejová, Weiller a další...
wordpress.com/2020/01/30/kauza-koronavirus/
Ináč, paradoxom by bolo, keby Boberov brat Dr.Juraj by sa vyjadril proti vakcinaácii. To by bol gooooooooool do vlastnej branky Bernarda, ale to len taký dodatok k tomu, aby sa nepovedalo, že sa pozeráme po konšpiračných strankach:)
Marieta Ria
V prvom rade nemožno porovnávať očkovanie v ČSSR a terajšiu "vakcináciu", ktorá ňou v žiadnom prípade nie je - je to génová modifikácia. Názov vakcína len pre oklamanie bežného človeka - lebo nikto si nedá dopredu chemoterapiu na prípadnú rakovinu! Toto je fyzická technológia...
Peter(skala)
Dakujem za doplnenie, v zmysle, že vtedajšie vakciny nie su sučasné mRNA vakciny - to treba naozaj zopakovať a pre niektorých aj vysvetliť, ale pointa pri porovnávaní vtedajšieho očkovania so sučasným je v tom, že v oboch pripadoch ide o očkovanie, s ktorým klerici suhlasili a pritom tak ako dnes, ani vtedy nebolo očkovanie v poriadku.
Ved, prečo tolko autistov, alergikov, či ináč postihnutých? …More
Dakujem za doplnenie, v zmysle, že vtedajšie vakciny nie su sučasné mRNA vakciny - to treba naozaj zopakovať a pre niektorých aj vysvetliť, ale pointa pri porovnávaní vtedajšieho očkovania so sučasným je v tom, že v oboch pripadoch ide o očkovanie, s ktorým klerici suhlasili a pritom tak ako dnes, ani vtedy nebolo očkovanie v poriadku.

Ved, prečo tolko autistov, alergikov, či ináč postihnutých?
To nie je len z ovzdušia, či stravy, ale o tom by vedela povedať viac MUDr. Strunecká:

youtube.com/watch?v=kG4nG5J2-v0
... alebo môžeme zajsť ešte dalej do r.1917, kedy ešte ovela podobnejšie očkovali počas 1.svet.vojne a takisto práve kvôli očkovaniu ešte viac chorôb sa rozšírilo.

Španělská chřipka z roku 1918 byla způsobená očkováním

Dnes robia to isté, či už ide o povinné alebo nepovinné očkovanie
johanika
Peter, k Tvojmu "...Nech sa zrieknu svojho súkromného majetku...".
Pred časom som bola na svätej omši, kde kňaz počas homílie vyzýval veriacich, aby si dali majetok pred smrťou do poriadku, aby nečakali do poslednej chvíle... a nech porozmýšľajú, aby majetok odkázali cirkvi, lebo tam bude v najlepších rukách...
Peter(skala)
Dakujem za info... vieš, čo je zaujímavé?
...ako diabol sa opičí po Bohu: Boh cez bl.Emerichovu zjavil, že ludia pred smrťou by mali si dať do poriadku dedičstvo, ale táto výzva sa dá dvojako vysvetliť: normalne by človek mal urobiť dedičské konanie a tak rozdeliť majetok v rodine. Ak nemá, tak niekomu, kto to potrebuje alebo napokon aj Cirkvi, ale potom sú také, čo to chcu zneužiť a aby sa to …More
Dakujem za info... vieš, čo je zaujímavé?
...ako diabol sa opičí po Bohu: Boh cez bl.Emerichovu zjavil, že ludia pred smrťou by mali si dať do poriadku dedičstvo, ale táto výzva sa dá dvojako vysvetliť: normalne by človek mal urobiť dedičské konanie a tak rozdeliť majetok v rodine. Ak nemá, tak niekomu, kto to potrebuje alebo napokon aj Cirkvi, ale potom sú také, čo to chcu zneužiť a aby sa to neprezvedelo, tak sa opičia po Bohu. Nech to nie je také okaté, ale sudny človek to vie rozlišiť.

.. a tak pridu s tým, že to je na dobrý učel, lebo Cirkev...
V skutočnosti im neide o rodinu a dokonca ani o Cirkev, lebo očakávaju, že ten majetok daju presne im (konkr.klerikovi-fararovi atd..)

Keby mu išlo naozaj o rodinu, tak jednoznačne povie, aby ten majetok rozdelili najprv rodine a potom aj cirkevnej organizacii, zvlašť teraz, ked ludia nemaju istotu v praci, živobytiu ...
Marieta Ria
@johanika - tak toto je už tuhá káva... Požiadať o milodar, alebo vyhlásiť zbierku - OK, kto chce dá, ale vyzývať na odkázanie majetku...
johanika
Áno a dokonca to ten kňaz ladil v tom zmysle, že deti sú nevďačné, nemodliace sa... na rozdiel od cirkvi. Priznám sa, nemilo ma to prekvapilo.