Clicks1.6K
csk.news
11

Prvá Krajina „Vyhosťuje“ Rímsku Omšu

Biskupská Konferencia na Kostarike (na snímke) v spoločnom liste vyhlásila, že všetky Rímske Omše sú „zakázané“ v ôsmich diecézach krajiny, informuje InfoVaticana.com (20. Júl).

List, ktorý je možné pokojne ignorovať, podpísal predsedajúci Biskup José Manuel Gerrita Herrera zo Ciudad Quesada. Tvrdí, že v krajine „nikdy neexistovala skupina“ tradičných veriacich. Toto vyhlásenie spôsobuje, že biskupi vyzerajú ako Japonská vojnová vláda, ktorá prijala Protižidovské zákony, hoci v krajine neboli žiadny Židia.

Výrok tragicko-komických prelátov je však nepravdivý. Na Kostarike bolo niekoľko diecéznych Rímskych Omší, hoci biskupi sa ich prenasledovania nikdy nevzdali.

V Diecéze Alajuela bola skupina s názvom Summorum Pontificum vybudovaná v roku 2018. Ich stanovy podpísal diecézny kancelár. Skupina bola povolená aby poškodila Pia X. Teraz je im tento apoštolát odovzdaný.

Kostarickí biskupi sú známi svojou nekompetentnosťou a slabým výkonom až do tej miery, že v ich krajine sa Katolicizmus znížil z 99% pred Druhým Vatikánskym Koncilom na dnes už menšinovú vieru. Len medzi rokom 2010 a dneškom poklesol podiel katolíkov z 57% na 47%.

#newsCnvehqmznv

Roberto 55
Mozno ich Francis povysi vsetkich za kardinal-nych blbov. 🤑
Barbora Kohutova shares this
4