Clicks4K
pl.news
11

Radykalny Watykan obmyśla zemstę na o. Stefano Menellim

Nieuniknione jest już nałożenie sankcji na o. Stefano Manelliego (85) założyciela zakonu Franciszkanów Niepokolanej, pisze Marco Tosatti 21 lipca. Zakon Manelliego wegetuje pod zarządem komisarycznym od lipca 2013.

Powody tego kryzysu nigdy nie zostały prze Watykan wyjaśnione, ale są oczywiste dla obserwatorów: dla obecnej watykańskiej wierchuszki zakonnicy są "zbyt katoliccy".

Według Tosattiego dokument zawierający listę sankcji przygotowany przez Kongregację ds.Duchowieństwa leży już na stole Franciszka.

Po nałożeniu sankcji Watykan planuje zmienić konstytucje zakonne i anulować śluby konsekracji maryjnej i ubóstwa. Z tych ostatnich wynikło, że w praktyce dobra zakonników należą do osób świeckich. Watykan próbował już przejąć sporą część posiadłości zakonu, ale przegrał na wszystkich stopniach sądowej batalii we Włoszech.

W związku z tym Watykan stara się wykorzystać o. Manelliego, by wywierać wpływy na posiadaczy dóbr zakonu. Jeśli to zawiedzie, to Franciszek zapewne ukarze Manelliego, co przy okazji odsłania dziwaczne pojmowanie franciszkowej sprawiedliwości.

Jednym z watykańskich biurokratów przygotowujących sankcje na duchownego jest abp José Rodríguez Carballo OFM z sekretariatu Kongregacji, bliski Franciszkowi, , odpowiedzialny między innymi za niezwykle szybkie wyciszenie olbrzymiego skandalu finansowego w zakonie franciszkanów (OFM) w grudniu 2014.

Ponieaż Carballo jest radykalnym liberałem, nikt nie może go tknąć, a sam Franciszek nawet wyniósł go na stanowisko arcybiskupa.

Grafika: Stefano Manelli, #newsQjzautxoxe
Czas ucisku shares this
4
kod01
Weronika..S
Prześladowanie wiernych Bogu i Matce Najświętszej.